İtalya İstanbul Vize Başvuru Merkezi

İtalya Vize Başvuru Merkezi İstanbul

İtalya vizesi başvuruları, İstanbul’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için aracı kurum İdata’nın İstanbul İtalya vizesi başvuru merkezleri üzerinden ya da akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir.

Vizem.net, İtalya ve diğer Schengen ülkelerine seyahat etmek isteyen kişilere İstanbul’da danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

İtalya Schengen Vizesi İstanbul’dan Nasıl Alınır?

İtalya Schengen vizesi başvurularını İstanbul’dan gerçekleştirmek isteyen başvuru sahiplerinin, öncelikle İtalya vizesi için gerekli tüm evrakları eksiksiz olarak hazırlamaları ve vize başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Gerekli evrakları hazırlayan vize başvuru sahipleri, aracı kurum İdata’dan online randevu alarak başvuru sürecini başlatabilir.

İtalya vizesine başvuran kişinin pasaportunda, son 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış vize bulunuyor ise vize başvurusu, başvuru sahibinin gitmesine gerek kalmadan, Vizem.net merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesi ile yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan İtalya vize başvuruları sürecinde, başvuru formu ve İtalya vize talep dilekçesi, uzman danışmanlar tarafından hazırlanmaktadır.

İtalya Konsolosluğu İstanbul’da Var Mıdır?

Evet, İstanbul’da İtalya Konsolosluğu bulunmaktadır. 1919 yılından itibaren İstanbul’da hizmet vermeye başlayan İtalya dış temsilciliği, konsolosluk statüsünde hizmet veren bir kurumdur.

İtalya İstanbul Konsolosluğu Nerededir?

İtalya İstanbul Konsolosluğu, Beyoğlu’nda yer alan Venedik Sarayı’nın içerisinde bulunmaktadır.

İstanbul içerisinde oldukça merkezi bir bölgede konumlanan İtalya Konsolosluğu İstanbul tam adresi; Boğazkesen Caddesi, Tomtom Kaptan Sokak, No: 5, 34433, Tophane, Beyoğlu, İstanbul’dur.

İtalya İstanbul Konsolosluğundan Vize Randevusu Alınabilir Mi?

İtalya İstanbul Konsolosluğu’ndan vize randevusu alınamamaktadır. İstanbul’dan yapılan İtalya vize başvuruları için randevular, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş tek aracı kurum olan İdata üzerinden alınmaktadır.

İstanbul’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili İtalya Aracı Kurumu Hangisidir?

İstanbul’da ikamet eden kişiler için, yetkili İtalya vizesi aracı kurumu İdata’dır. İdata vize başvuru merkezlerinde yalnızca evrak teslimi ve biyometri işlemleri yapılmaktadır ve İtalya vizesi onay sürecinde yetkili olan tek merci İtalya İstanbul Büyükelçiliği’dir.

VFS Global İstanbul Vize Merkezi Üzerinden İtalya Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global İstanbul vize merkezi üzerinden İtalya vize başvurusu yapılamamaktadır. VFS Global İstanbul İtalya vizesi başvurularını almamakta ancak İzmir, Ankara, Antalya ve Gaziantep şehirlerinde hizmet veren VFS Global ofislerinden İtalya vize başvuruları alınabilmektedir.

İtalya İstanbul Vize Merkezi Adresi Nedir?

Vize işlemlerinde aracı kurum olan İdata’nın, Asya ve Avrupa yakalarında olmak üzere, İstanbul’da iki adet ofisi bulunmaktadır. İdata İstanbul İtalya vizesi başvuruları, merkez ofislerinden başvuru sahibine uygun olanında yapılabilmektedir.

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan İdata vize merkezi; Esentepe Mahallesi, Büyükdere Caddesi, No: 127, Astoria Kuleleri Astoria AVM B2 Katı, Esentepe, Şişli adresinde hizmet vermektedir.

İstanbul’un Asya yakasında yer alan İdata vize merkezi; Altunizade Mahallesi, Kısıklı Caddesi, Shibuya Sokak, Sarkuysan - AK İş Merkezi A Blok No: 4/2 1. Bodrum 1 No’lu Ofis, Üsküdar, İstanbul adresinde yer almaktadır.

İstanbul İtalya Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

İstanbul İtalya vize başvuru merkezlerinin çalışma saatleri; Avrupa ofisi için hafta içi her gün 08:00 - 12:30 ve 13:30 - 18:00 saatleri arası, Asya ofisi için hafta içi her gün 08:00 - 12:30 ve 13:30 - 17:30 saatleri arasıdır.

İdata İstanbul İtalya Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

İtalya vize başvuru işlemleri için randevular, İdata İstanbul vize başvuru merkezleri için online olarak alınmaktadır. Vize randevu işlemleri, İdata’nın web sitesi üzerinden randevu alma bölümü altında; başvuru bilgileri, kişisel bilgiler, tarih seçimi, ek hizmetler ve ödeme işlemleri bilgileri girilerek yapılmaktadır.

İstanbul’da Yapılacak Başvurularda İtalya Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

İstanbul’da yapılacak başvurularda İtalya vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Başvuru sahibine ait geçerli pasaport
  • Vize başvuru sahibinin kimlik fotokopisi
  • İtalya Schengen vizesi başvuru formu
  • Biyometrik fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası
  • İtalya vize harç dekontu
  • Seyahat ve ulaşım rezervasyonları
  • Konaklama belgeleri
  • Maddi duruma dair kanıt belgeleri
  • Başvuru sahibinin mesleğine ilişkin belgeler

İtalya vize başvuruları için gerekli evraklar, başvuru sahibinin çalışma durumu, gidiş amacı ve konaklama durumuna bağlı olarak değişebilir. Üç aydan eski olmayan İtalya vize başvuru evrakları, birer adet fotokopileri ile birlikte teslim edilmelidir.

İstanbul’dan İtalya Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

İstanbul’dan İtalya vizesi alma işlemleri, kısa süreli vizelerde ortalama 4 - 5 iş günü içerisinde sonuçlanmakta; ulusal vizelerde ise net bir süre verilmemekle birlikte işlemlerin daha uzun sürdüğü belirtilmektedir. Vize alma süresi, İtalya Konsolosluğu’ndaki iş yoğunluğuna göre uzayabilmektedir.

İtalya Vize Takip İşlemleri İstanbul’dan Nasıl Yapılabilir?

İstanbul’dan yapılan İtalya vize başvuruları için takip işlemleri, İdata’nın internet sitesi üzerinden, vize işlemleri bölümü altındaki başvuru takip alanından yapılabilmektedir. İtalya Konsolosluğu İstanbul vize takip işlemleri için bir hizmet sunmamaktadır ve vize süreci hakkında sorgulama yapmak isteyen başvuru sahiplerinin İdata online takip sistemini kullanmaları gerekmektedir. Başvuru sahibinin, pasaport numarası ve vize başvurusu sırasında barkod numarası ile online olarak vize takibi yapması mümkündür.

İtalya Vizesi Danışmanlık Hizmeti İstanbul’da Nereden Alınabilir?

İstanbul’da İtalya vizesi danışmanlık hizmeti, Vizem.net’in Anadolu ve Avrupa yakalarında yer alan ofisleri aracılığıyla alınabilir.

Vizem.net Anadolu yakası ofisi; Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No: 8/A, K: 2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir adresinde bulunmaktadır. Vizem.net Anadolu yakası ofisinin telefon numaraları, 0216 706 5586 ve 0850 241 1868’dir.

Vizem.net Avrupa yakası ofisi; Hacı Ahmet Mahallesi, Kurtuluş Deresi Caddesi, Yahya Köprüsü Sokak, No: 1/B14, Beyoğlu adresinde yer almaktadır. Vizem.net Avrupa yakası ofisinin telefon numarası, 0212 706 6535’tir.

Vizem.net İstanbul İtalya vize merkezi tüm vize süreçlerinde başvuru sahiplerine danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Vize başvuruları ve İtalya danışmanlık konuları ile ilgili detaylı bilgi için 0312 963 1473 numarasına ya da destek@vizem.net adresine ulaşılabilir.

İstanbul Dışındaki İtalya Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

İstanbul dışındaki İtalya vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

Paylaş: