Kanada'da Dil Okulundan Sonra Kalmak

Kanada Dil Okulu Sonrası Kalmak için Gereken Şartlar Nelerdir?

Kanada dil okulu sonrasında ülkede kalmak için dil okulu programı tamamlandıktan sonra yeni bir eğitime başlamak için Kanada öğrenim izni alınması gerekmektedir. Kanada’da dil eğitimi sonrasında eğitime devam etmeden ülkede kalmak isteyenlerin ziyaretçi vizesini uzatmak için başvuru yapması ya da eğitimlerini başarıyla tamamlamak şartı ile çalışma izni başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Kanada’ya dil okulu ile gidip kalmak için yapılacak vize uzatma başvuruları ve çalışma izni başvuruları Kanada’da iken Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosuna (IRCC) yapılmalıdır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada’da Dil Okuluna Nasıl Gidilir?

Kanada’da dil okuluna gitmek için 6 ay veya daha kısa sürecek eğitim programlarına katılabilmek için gerekli olan ve ziyaretçi vizesine eşdeğer olan geçici oturum iznine (TRV) başvurmak gerekmektedir.

Kanada’da 6 aydan daha uzun sürecek dil eğitimi programlarına katılım sağlayabilmek için Kanada’ya seyahat edilmeden önce Kanada öğrenim izni başvurusu yapılması gereklidir. Kanada öğrenim izni alabilmek için ilgili eğitim programının tam zamanlı olması gerekmektedir.

Vizem.net, uzman danışmanları aracılığıyla Kanada dil kursu vizesi başvurularında danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kanada Ziyaretçi Vizesi ile Dil Okulundan Sonra Kanada’da Nasıl Kalınır?

Kanada ziyaretçi vizesi ile dil okulundan sonra Kanada’da eğitime 6 ay daha devam etmek için Kanada öğrenim izni başvurusu yapılabilmektedir. Kanada’da öğrenim izni alınabilmesi için katılım sağlanacak eğitim programının tam zamanlı ve yoğun içerikli olması gerekmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi ile Dil Okulundan Sonra Kanada’da Nasıl Kalınır?

Kanada öğrenci vizesi ile dil okulundan sonra Kanada’da kalmak için öğrenim izni süresinin uzatılması gerekmektedir. Kanada öğrenim izninin süresinin dolması durumunda Kanada’da eğitim almaya devam edilmek isteniyorsa öğrenim izninin sonladığı tarihten en az 30 gün önce öğrenim izni uzatma başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

Kanada öğrenim izni süresinin dolmasının ardından Kanada’da eğitime devam edebilmek için hem yeni bir öğrenim izni için hem de geçici oturum izninin yenilenmesi için başvuru yapmak gerekmektedir.

Kanada’da Dil Okulundan Sonra Eğitim Almadan Nasıl Kalınır?

Kanada’da dil okulundan sonra eğitim almadan ülkede kalabilmek için Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosuna başvuru yapılarak çalışma izni alınması ya da ziyaretçi statüsüne geçerek vize süresinin uzatılması gerekmektedir.

Kanada’da dil okulu programı başarı ile tamamlandıysa başka bir eğitim programına kayıt olmadan, gerekli şartlar sağlandığı takdirde çalışma iznine başvurmak mümkündür.

Kanada’da dil okulu eğitimi tamamlandıktan Kanada’da kalmaya devam etmek amacı ile ziyaretçi statüsüne geçmek için başvuru yapmak mümkündür.

Kanada Dil Okulundan Sonra Kanada’da Kalmak Zor Mudur?

Kanada dil okulundan sonra Kanada’da kalmak; yeni bir eğitim programına devam edilmesi veya gerekli koşullar sağlandığı takdirde çalışma izni alınması durumunda zor değildir; kalmak için gerekli başvuruları Türkiye’ye dönmeden yapmak mümkündür.

Kanada’da dil eğitimi sonrasında kalmaya devam etmek için sadece ziyaretçi kaydı oluşturmak da mümkündür; ancak bu yolla edinilen ziyaretçi statüsü sınırlı bir süre için geçerlidir.

Vizem.net IRCC tarafından Türkiye’de akredite edilmiş kuruluş olarak Kanada’da dil eğitimi ve çalışma imkanı bulmak isteyenlere danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: