Kanada'da Doğum

Kanada'da Doğum İle İlgili Bilinmesi Gerekenler ve 2023 Yılı Masrafları

Kanada, Amerika ile birlikte doğum yoluyla vatandaşlık hakkı veren gelişmiş 2 ülkeden birisidir. Kanada Vatandaşlık Yasası’nın 3(1) (a) maddesine göre, Kanada’da doğan her kişi doğrudan Kanada vatandaşı sayılmaktadır.

Kanada’da doğum ile vatandaşlık hakkı, ebeveynlerin vatandaşlık statüsüne bakılmaksızın her yeni doğan bebeğe uygulanmakta, Kanada vatandaşı olmayıp Kanada’da doğum yapan her ebeveynin bebeğine doğumdan itibaren Kanada vatandaşlığı hakkı tanınmaktadır.

Kanada’da doğum yapmak, doğum öncesi, doğum süreci ve doğum sonrası ile ilgili bilgiler alt başlıklarda sırasıyla incelenmiştir.

Vizem.net, Kanada’da doğum yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kanada doğum vizesi başvurusundan bebek pasaportu ve vatandaşlık işlemlerine dek tüm süreç için Türkiye ve Kanada’da kurumsal olarak hizmet veren tek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada’da Doğum Yapmak Neden Tercih Edilir?

Kanada’da doğum yapmak, ülkenin Kanada’da doğan bebeklere koşulsuz vatandaşlık hakkı tanıması sebebiyle tercih edilmektedir. Kanada’nın sosyal bir devlet olması sebebiyle, ülkede vatandaşların refahını sağlamak hükümetin birincil görevdir.

Toronto, Vancouver ve Montreal gibi dünyanın en iyi yaşam standartlarına sahip şehirleri Kanada’da bulunmaktadır. Uluslararası Eğitim Kanada Bürosu (CBIE) araştırmalarına göre Kanada’daki uluslararası öğrencilerin yaklaşık %70’i Kanada’yı suç oranı düşük ve güvenli bir ülke olduğu için tercih etmiştir.

Kanada, birçok farklı ulustan kişinin yaşadığı, birden fazla dilin konuşulduğu ve birçok farklı dine ve kültüre ev sahipliği yapan çok uluslu bir devlettir. Kanada’da doğum avantajları arasında çocuğun sağlık hizmetlerinden ve eğitimden ücretsiz faydalanması yer almaktadır.

Kanada, eğitimde OECD araştırmalarına göre dünya üçüncüsüdür. Kanada’da sağlık sigortası tüm vatandaşlar için zorunludur ve sağlık masrafları devlet tarafından karşılanmaktadır.

Doğum yapmak için Kanada’ya gitmek doğum turizmi kapsamında gerçekleştirilmektedir. Kanada doğum turizmine izin veren ender gelişmiş ülkelerden biridir.

Amerika’da Mı Kanada’da Mı Doğum Yapmak Daha Avantajlıdır?

Kanada’da doğum yapmak, Amerika’da doğum yapmaya göre daha az masraflı olduğundan daha avantajlı görülmektedir. Kanada’nın sosyal devlet anlayışına sahip bir ülke olması, sağlık gibi temel hizmetlerin devlet güvencesi altında ve yüksek standartlarda sağlanmasına destek olmaktadır.

Kanada’da oturma hakkı olan kişiler sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanmaktadır. Kanada, kamu güvenliğini sağlayan siyasi bir istikrara ve düşük suç oranlarına sahip, demokratik bir ülkedir. Uluslararası Eğitim Kanada Bürosu (CBIE) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Kanada’da eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin %70’i Kanada’nın güvenli bir ülke olmasının Kanada’da eğitim almak istemelerinin ana sebebi olduğunu belirtmiştir.

Kanada’da doğum maliyeti Amerika ile kıyaslandığında, Kanada’da doğum ücretlerinin özellikle Amerika’nın Los Angeles ve New York şehirlerine oranla daha uygun maliyetlere sahip olduğu görülmektedir.

Dünya ülkeleri arasında en iyi sağlık hizmetleri standartlarından birine sahip olan Kanada, doğum için Amerika’dan daha fazla tercih edilmektedir. Kanada, eğitime erişim ve kamu güvenliği gibi konularda Amerika’dan daha iyi istatistiklere sahiptir.

Son dönemde Amerika’ya doğum amacı ile giriş yapan kişilerin sponsorlukları olsa dahi pasaport polisi tarafından deport edilmesi gündeme gelmektedir. Bu yüzden Kanada doğum için daha risksiz görülmektedir.

Kanada şehirlerinden Toronto ve Vancouver, dünya üzerindeki yaşanılacak en iyi şehirler listesinde her zaman ilk 10’da bulunmakta, Calgary ve Montreal ise ilk 20’ye girmektedir. 10 milyon km² yüzölçümü ile dünyanın en geniş 2. toprak yüzölçümüne sahip olan Kanada, 35 milyon nüfus ile yüzölçümüne oranla düşük nüfus yoğunluğuna ve ekonomik büyüme potansiyeline sahiptir. Kanada, zengin doğal kaynaklarıyla öne çıkan bir ülke olmaktadır.

Toronto Belediye Başkan Yardımcısı’nın 2015 yılında verdiği bir ifadeye göre, Toronto nüfusunun %51’i Kanada dışından gelen vatandaşlardan oluşmaktadır. Kanada şehirlerinde yaşanan çok ulusluluk, burada doğum yapacak anne adaylarını daha rahat ettirmektedir. Kanada, ülkede vatandaşlığı veya oturma izni olmayan kişilerden vergi talep etmemektedir.

Vizem.net, 2020 yılında Amerika’da doğum danışmanlığına ara vermiştir.

Kanada’da Doğum Yapmanın Dezavantajları Nelerdir?

Kanada’da doğum yapmanın dezavantajları aşağıda verilmiştir.

 • Kanada’daki sağlık sistemi Türkiye’nin gerisindedir.
 • Kanada’da sezeryanla doğum tercih edilmemektedir.
 • Pandemi sebebiyle Kanada’da doğum maliyetleri artmıştır.
 • Anne ve baba adayının İngilizce bilmemesi çeşitli iletişim sorunlarına neden olabilmektedir.

Kanada’da Doğumdan Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kanada’da doğumdan önce bilinmesi gerekenler ve seyahat etmeden önce yapılması gereken hazırlık sürecine dair detaylar aşağıda verilmiştir.

Kanada’da Doğumdan Önce Seyahat Hazırlıkları Nelerdir?

Kanada’da doğumdan önce seyahat hazırlıkları için hamileliğin en geç kaçıncı haftasında seyahat edilebileceğini öğrenmek amacıyla doktora danışılarak seyahat tarihi belirlenmektedir.

Kanada’ya seyahat için uçak yolculuğu gerçekleştirilmeden önce doktor imzalı uçuş izni alınarak, doğumdan önce uygun bir zamanda Kanada’da bulunmak gerekmektedir. İstisnai durumlar haricinde havayolu şirketleri, hamile kişinin Kanada uçuşuna hamileliğin 36. haftasından itibaren izin vermemektedir.

Kanada’ya doğum için gidecek hamile kişinin çalışan olması halinde, seyahat için belirlenen süreye uygun olarak işyerinden izin alınması gerekmektedir. Kanada’da doğumdan sonra bebeğin pasaport ve vatandaşlık işlemleri, uzaması halinde 1 ay sürmekte ve doğum izni süresi hesaplanırken, doğumdan önceki sürenin ve doğumdan sonraki vatandaşlık işlem süresinin dikkate alınması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında son 3 yıl içerisinde Kanada’da gerçekleştirilen doğumlar için bebeklerin pasaportları ortalama 17 gün içerisinde alınmıştır.

Kanada’da doğum yapacak kişinin, Türkiye’deki doktorundan rapor, test sonuçları ve ultrason dökümlerini alması gerekmektedir. Kanada’da doğum yapacak kişinin, telefon ve kredi kartını yurtdışı kullanımına açması ve Kanada doları edinmesi önerilmektedir. Kanada doğum seyahatleri için gidiş dönüş uçak biletleri alınırken, bebek için dönüş biletinin önceden alınması avantajlı olmaktadır.

Kanada’da Doğum Hangi Şehirlerde Yapılabilir?

Kanada’da doğum için en fazla tercih edilen şehir Toronto’dur. Toronto’nun doğum için en çok tercih edilen şehir olma sebepleri arasında; Kanada’nın en büyük ve gelişmiş şehri olması sebebiyle çeşitli konaklama seçeneklerine sahip olması, anadil olarak İngilizce konuşulması, Türk doktorlara erişim imkanı bulundurması, Türkiye’den direkt uçuş yapılabilmesi ve sağlık hizmetlerinin yüksek standartlarda olması bulunmaktadır. Kanada Toronto hastaneleri, ülke çapındaki en gelişmiş hastanelerdir.

Vancouver genelde daha maliyetli olduğu için tercih edilmemektedir. Montreal, hastane ve doktor masrafları açısından uygun olduğundan, Kanada’da doğum için tercih edilen başka bir şehirdir fakat Montreal’de ana dil olarak Fransızca konuşulmakta ve yabancı vatandaşlar için doğum kabul eden hastane sayısı oldukça düşüktür.

Kanada’da Doğum için Hastane ve Doktor Seçimi Nasıl Yapılır?

Kanada’da doğum için hastane ve doktor seçimi olarak Kanada Türk kadın doğum doktoru seçilmesi, başka doktorlara göre daha masraflı olabilmektedir. Kanada’da doğum için anne ve babanın İngilizce ya da Fransızca bilmesi, doktor seçeneklerini arttırırken maliyetleri düşürmektedir.

Kanada’da özel kliniği olan doktorlar, anlaşmalı oldukları belirli hastanelere doğum yaptırmaktadır.

Kanada’da doğum doktoru ve hastane seçimi için çeşitli kurumsal web sitelerinden faydalanılmaktadır. Toronto için Ontario Doktorlar ve Cerrahlar Koleji’nin (CPSO) http://www.cpso.on.ca adresinden doktor profilleri ve bağlı çalıştıkları hastaneler, https://www.ratemds.com adresinden detaylı doktor profilleri ve yorumları incelenmektedir.

Kanada doğum doktoru belirlendikten sonra telefon veya mail ile iletişim kurularak, yabancı hasta kabulü oluyor ise randevu oluşturulmaktadır.

Kanada’da doğum için en çok tercih edilen hastaneler aşağıda listelenmiştir.

 • Michael Garron, Toronto Doğu Genel Hastanesi
 • Rouge Valley Health System
 • Toronto Humber River Hastanesi
 • Toronto Sina Dağı Hastanesi

Kanada’da Türk Kadın Doğum Doktoru Var Mıdır?

Evet, Kanada’da Türk kadın doğum doktoru bulunmaktadır.

Kanada’da görev yapan Türk kadın doğum doktorları aşağıda verilmiştir.

 • Damla Garo
 • Tuba Aksoy

İngilizce bilmeyen kişiler, Kanada’da Türk doktorlar ile çalışabilmektedir.

Doğum İçin Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Doğum için Kanada vize başvurusu, Kanada’da doğum yapacak kişinin ve yanında gidecek aile üyelerinden her birinin Kanada geçici ikamet (ziyaretçi) vizesi başvurusunda bulunması ile gerçekleştirilmektedir.

Kanada’da doğum başvuruları Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu’nun (IRCC) web sitesinde cgKEY hesabı oluşturularak online olarak yapılmaktadır.

Kanada vize başvuru değerlendirmelerinde, başvuru sahibinin doğum yapacak olması vize sonucunu etkilememektedir. Kanada doğum vizesi değerlendirmesi, finansal kaynaklar ve başvuru sahibinin ülkesine geri dönme niyeti üzerinden yapılmaktadır.

Vizem.net, Kanada doğum vizesi başvurularında 2017 - 2021 yılları arasında %94,8 ile onay oranı en yüksek IRCC sertifikalı akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada’da Doğum Süreci ile İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kanada’da doğum süreci ile ilgili bilinmesi gerekenler ve doğum için Kanada’ya seyahat ettikten sonra yapılması gerekenler aşağıda verilmiştir.

Doğum için Kanada’ya Vardıktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Doğum için Kanada’ya vardıktan sonra randevu alınan doktorun doğum yaptırdığı hastaneye gidilip kayıt yaptırılması ve kaporanın ödenmesi gerekmektedir. Kanada’da, doğum öncesi hastanesi turu yaparak anne adaylarına oda seçimi imkanı sunan hastaneler bulunmaktadır.

Covid-19 önlemleri kapsamında, 2020 yılından itibaren anne adayının ilk hastane randevusu, Kanada’ya giriş yaptıktan en erken 14 gün sonra alınabilmektedir. ve genelde anne adayı muayeneye tek olarak kabul edilmektedir.

Kanada’da Doğum Masrafları Nelerdir?

Yabancı uyruklu vatandaşlar için Kanada’da doğum masrafları, Kanada sağlık sistemi tarafından karşılanmamaktadır. Kanada’daki doğum masraflarının tümünün ebeveynler tarafından karşılanması veya masraflar için uluslararası geçerliliğe sahip sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir.

Kanada’da doğum yapmanın maliyeti eyaletlere, hastanelere ve doğum yönetimine bağlı olarak değişmektedir.

Kanada doğum masrafları sigortalı ve sigortasız olarak aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerSigortasız maliyet
Doğum öncesi bakım100- 150 CAD
Doğum öncesi ultrason300- 500 CAD
Hastanede normal doğum7,000- 29,500 CAD
Hastanede sezaryen doğum10,000- 35,000 CAD
Ebe ile evde doğum2,500 - 4000 CAD

Vizem.net sigorta birimi tarafından tam kapsamlı Kanada seyahat sağlık sigortaları en iyi fiyat garantisi ile sunulmaktadır.

Kanada’da Doğum Bekleyenler için Yaşam Masrafları Nasıldır?

Kanada’da doğum bekleyenler için yaşam masrafları arasında doğum öncesi ve sonrasında konaklamak için otel, apart veya kiralık ev seçenekleri bulunmaktadır.

Toronto’da merkezi konumda bulunan 1+1 daire fiyatları için en düşük fiyat 1,900 CAD, en yüksek fiyat 4,700 CAD ve ortalama fiyat 2,250 CAD’dır.

Kanada’da 2 kişilik yemek fiyatı ortalama 70 CAD tutmaktadır. Kanada’da yaşam için ulaşımda, taksiler kilometre başına 2 CAD almaktadır. Kanada’da bir metro bileti fiyatı 3,50 CAD ve günlük araba kiralama fiyatları ortalama 30- 45 CAD tutmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada’daki doğum organizasyonları için yenidoğan bebek için çeşitli tertibatın bulunduğu ve doğum yapılacak hastaneye yakın konumdaki önceden kiralanmış evler kullanılabilmektedir.

Doğum için Hangi Kanada Hastaneleri Tercih Edilebilir?

Doğum için tercih edilen Kanada hastaneleri 2022 ortalama fiyatları ile birlikte aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HastaneŞehirGecelik oda fiyatıDoğum ücreti
Mount Sinai HospitalToronto410 CAD8500 CAD
Trillium Health Partners, Mississauga HospitalMississauga290 CAD7875 CAD
Michael Garron HospitalToronto295 CAD9800 CAD
Sunnybrook Health Science CentreToronto475 CAD11200 CAD
Humber River HospitalToronto340 CAD7560 CAD

Kanada’da yabancı vatandaşların doğum yapabileceği özel hastane bulunmamaktadır.

Kanada’da Doğum için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kanada’da doğum için gerekli belgeler aşağıda verilmiştir.

 • Doğum planı
 • Tıbbi kayıtlar
 • Sigorta kartları veya sağlık hizmetleri
 • Geçerliyse sosyal sigorta numarası
 • Pasaport ve Kanada vizesi

Yukarıda listelenen evraklar asılları ve fotokopileri ile birlikte hastaneye götürülmek durumundadır.

Kanada’da Tercih Edilen Doğum Yöntemleri Nelerdir?

Kanada’da tercih edilen doğum yöntemi, Kanada sağlık sistemi ilkeleri gereğince öncelikle normal doğumdur. Kanada’da sezaryen doğum anne ve bebeğin sağlığı için mecbur olması halinde yapılmaktadır. Kanada’da önceden planlı sezaryen doğum nadiren başvurulan bir yöntemdir.

Kanada’da Doğum Sonrası İle İlgili Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kanada’da doğum sonrası ile yapılması gerekenler ve vatandaşlık alımı ile ilgili bilinmesi gerekenler aşağıda verilmiştir.

Vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen doğum organizasyonları için doğum belgesinden pasaport başvurusuna kadar olan süreç deneyimli danışmanlar Kanada barosuna kayıtlı göçmenlik avukatı tarafından takip edilmektedir.

Kanada’da Doğumdan Sonra Hastane Çıkışında Ne Yapılmalıdır?

Kanada’da doğumdan sonra hastane çıkışında yapılması gerekenler aşağıda verilmiştir.

 • Doğumdan sonra hastaneden verilen doğum kartında, daha sonra yapılacak pasaport başvurusu ve TC kimliği ile uyuşması için, bebeğin adı, soyadı, anne adı, baba adı, doğum tarihi bilgilerinin doğru ve Türkçe karakterle yazılması gerekmektedir.
 • Doğumun ertesi gün bebeğe yapılan detaylı kan testi sonuçlarının ve aşı bilgilerinin alınması gerekmektedir.
 • Kanada’da doğum yapılan hastaneden sünnet randevusu alınabilmektedir ve doğumdan sonraki 15 gün içinde sünnet randevusu alınması halinde sünnet daha az masraflı olmaktadır.
 • Kanada’da doğum yapılan hastaneden ayrılmadan önce, emzirme için ücretsiz destek alınabilmektedir.
 • Kanada yasalarına göre hastane çıkışında bebek koltuğu bulundurulması zorunlu olduğu için koltuğun önceden edinilmesi ve araca yerleştirilmesi gerekmektedir.

Kanada Doğum Belgesi Nasıl Alınır?

Kanada doğum belgesi başvurusu online olarak yapılmaktadır. Kanada’da her bölge veya şehir için ayrı bir doğum kayıt süreci bulunmaktadır, örneğin Ontario’da doğum yapılması halinde bebek için 30 gün içerisinde kayıt oluşturulması gerekmektedir. Kanada’da doğum yapanlar için doğum yapılan bölgenin yerel yetkililerinden bilgi alınması faydalı olmaktadır. Kanada’da bebek için online kayıt oluşturulurken, çocuk yardımları, bebeğin doğum belgesi ve sosyal sigorta numarası için de kayıt yapılabilmektedir.

Başvuru yapıldıktan sonra Kanada doğum belgesi, beyan edilen adrese 1 hafta içinde gönderilmektedir. Kanada doğumla vatandaşlık, doğum belgesinin alınmasından itibaren bebeğe verilmiş olmaktadır. Kanada doğum belgesi teslim alındıktan sonra bebek için pasaport başvurusu yapılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan organizasyonlarda bebek için doğum belgesi başvurusu ilgili danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Kanada’da Doğan Bebek için Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada’da doğan bebek için pasaport başvurusu, bebeğin doğum belgesi alındıktan sonra yapılmaktadır. Kanada pasaport başvurusu için form Kanada hükümetinin web sitesinden veya yerel posta ofisinden temin edilebilmektedir. Kanada pasaport başvurusu posta yolu ile veya şahsen yapılabilmektedir.

Kanada pasaportunu en fazla 25 iş günü içinde almak isteyen vatandaşların şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Şansen yapılacak Kanada pasaportu başvurularında randevu alınarak ve randevuya bebekle birlikte gidilerek işlem yapılmaktadır.

Kanada pasaportu için posta ile yapılacak başvurular “Government of Canada, Passport Program, Gatineau, QC K1A 0G3 Canada” adresine gerekli evraklar kurye veya posta ile gönderilerek yapılmaktadır.

Kanada Pasaport Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada pasaport başvuru formu dijital ortamda veya mavi/ siyah tükenmez kalem ile büyük harflerle doldurulmaktadır. Kanada pasaport başvuru formu her iki ebeveyn tarafından imzalanmak durumundadır. Kanada pasaport başvuru formu için tüm bilgi ve belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması, var olan belgelerin saklanmaması gerekmektedir.

Kanada pasaport işlemleri için bebeğin doğumuna tanıklık eden doktorun veya bebek sahibi aileyi en az 2 yıldır tanıyan ve Kanada pasaportu olan birinin işlem sırasında ailenin bebek sahibi olduğuna dair tanıklığı gerekmektedir. Kanada pasaportu için ailenin bebek sahibi olduğuna dair tanıklık eden kişinin bebeğin fotoğrafına imza atması ve pasaport başvuru formunda beyan edilmesi gerekmektedir.

Kanada pasaport başvuru formunun görseli aşağıda verilmiştir.

Kanada Pasaport Başvuru Formu Örneği
Kanada Pasaport Başvuru Formu Örneği

Pasaport Başvurusu için Gerekli Diğer Evraklar Nelerdir?

Kanada pasaportu için gerekli evraklar aşağıda verilmiştir.

 • Bebek doğum sertifikası
 • Pasaport için 2 adet fotoğraf
 • Bebeği doğumundan sonra gözlemleyen Kanadalı bir temsilci
 • Belirtilen ücretlerin ödeme dekontı

Kanada Pasaport Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Kanada pasaport başvuru ücreti 57 CAD’dır. Şahsen yapılan Kanada pasaport başvurularında hızlı işlem ücretleri verilmektedir. Kanada pasaport başvuru ücretleri online olarak veya nakit ödenmemektedir.

Kanada pasaport başvuru ücretleri şahsen yapılan başvurularda kredi kartı, banka kartı ve onaylı çek veya havale ile ödenmektedir. Mail yolu ile yapılan Kanada pasaport başvurularında ücretler kredi kartı, onaylı çek veya havale ya da kabartmalı harfleri ve sayıları olan ön ödemeli kart ile ödenmektedir.

Pasaportun Gecikmesi Durumunda Ne Yapılır?

Pasaportun gecikmesi ve başvuru tarihinden itibaren 30 gün içinde Kanada’dan ayrılma planı bulunuyorsa mail adresinin güncellenmesi için www.canada.ca adresinden iletişime geçilebilir.

Kanada’da Doğum Sonrası Kanada Çifte Vatandaşlık Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada’da doğum sonrası Kanada çifte vatandaşlığı başvurusu, doğumdan sonraki 60 gün içinde yapılmak durumundadır. Kanada çifte vatandaşlık başvurusu için Kanada’da bulunan Türkiye dış temsilciliklerinden (Ottawa, Halifax, Montreal, Toronto, Vancouver) randevu alınmaktadır.

Kanada çifte vatandaşlık için başvuru belgeleri aşağıda verilmiştir.

 • Doğum tescil dilekçesi
 • Anne ve babanın nüfus cüzdanları
 • Evlilik (aile) cüzdanı
 • Doğum belgesi
 • Çifte vatandaşlık başvuru formu

Kanada’da Doğan Bebek için Kazanılan Haklar Nelerdir?

Kanada’da doğan bebek için kazanılan haklar aşağıda verilmiştir.

 • Kanada’da ücretsiz eğitim alabilmektedir.
 • Kanada’da sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmektedir.
 • Kanada vatandaşlığı olan bebek 18 yaşına geldiğinde, birinci dereceden akrabaları için sponsor olarak onların kalıcı oturum izni almalarını sağlayabilir.
 • Kanada pasaportu ile 97 ülkeye vizesiz seyahat edebilmektedir.
 • Kanada pasaportu ile 45 ülkeye sınır kapısında vize alarak giriş yapabilmektedir.

Kanada pasaportu ile vizesiz gidilen ülkeler arasında ABD, Avustralya ve Avrupa Birliği ülkeleri bulunmaktadır. Kanada vatandaşlığı ile kazanılan haklar arasında bulunan Kanada pasaportu, dünyadaki en güçlü 10 pasaport arasında 8. sırada yer almaktadır.

Kanada İçin Doğum Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Kanada için doğum danışmanlık hizmeti Vizem.net üzerinden alınabilmektedir.

Vizem.net doğum tarihine kadar süreci düzenleyip, gerekli izinleri alarak Kanada’da doğum yapmak isteyen ailelere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Kanada doğum danışmanlık yolu ile vize başvurusu, hastane kaydı için randevu, hastaneye yakın bir yerde konaklama ve refakatçi imkanı sağlanmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Kanada’da doğum ile ilgili merkezimize sıklıkla sorulan soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Kanada’da Doğum Yapmanın Toplam Maliyeti Nedir?

2022 yılında Kanada’da doğum yapmanın toplam maliyeti; konaklama, hastane, doktor, avukat ve danışmanlık maliyeti normal seyrinde tamamlanan doğumlar için ortalama 28,000 CAD tutmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan kanada doğum organizasyonlarında tüm harcama kalemleri başvuru sahibine detaylı olarak sunulmaktadır.

Kanada’da Doğum Ücreti Ne Zaman Ödenir?

Kanada’da doğum ücreti, doktor için ilk randevuda, hastane için doğum sonrasında ödenmektedir. Kanada hastane ödemeleri kredi kartı ile yapılabilmektedir.

Kanada’da Doğum Turizmi Yasal Mıdır?

Kanada doğum turizmi adı altında turizm modeli bulunmamaktadır ancak Kanada’da doğmuş bebeğin vatandaşlık hakları yasalarca korunmaktadır.

Kanada Doğum Paketi Hangi Hizmetleri Kapsar?

Kanada doğum paketi kişinin ihtiyacına göre aşağıdaki hizmetlerden faydalanabilir

 • Vize başvuru ve takip işlemleri
 • Doktor ve hastanenin belirlenmesi
 • Konaklanacak evin belirlenmesi
 • Kanada’daki hava limanı taransferleri
 • Kanada içi transferler
 • Doktor muayene refakati
 • Doğum refakati
 • Doğum belgesinin alınması
 • Kanada pasaportunun alınması

Vizem.net vize işlemlerinden başlayarak tüm doğum sürecini yönetebilen Türkiye’deki tek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: