kanada yatırımcı ve startup vizesi

Kanada Yatırımcı Vizesi Başvuru Süreci 2024

Kanada yatırımcı vizesi, Kanada göçmen yatırımcı programı altında Kanada ekonomisine önemli bir yatırım yaparak Kanada’nın büyümesine katkıda bulunabilen nitelikli iş adamlarını çekmek amacıyla Kanada hükümeti tarafından uygulanan içerisinde 3 tür vize kolu bulunduran vize tipidir.

Kanada yatırımcı vizesi almak isteyen ve Kanada yatırımcı vizesi sahibi olmak için şart koşulan gereksinimleri karşılayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 8-12 ay süre arasında teslim süresi olan , Kanada Hükümeti tarafınca belirlenen gereksinimlerin dökümanları eşliğinde vize online olarak ve vize başvuru merkezleri üzerinden başvuru yapabilmektedir. Kanada yatırımcı vizesi Kanada Express entry göçmen programı kapsamında değildir.

Vizem.net Türkiye ve Kanada'da bulunan IRCC sertifikalı uzmanları ile Kanada'da yatırım yapacak kişiler için yatırım ve vize danışmanlık hizmeti veren son 4 yılda başvuru onay oranı en yüksek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kanada Yatırımcı Vizesi Türleri Nelerdir?

Kanada yatırımcı vizesi türleri aşağıda listelendiği gibidir.

 • Kanada Yatırımcı Göçmen Vizesi: Kanada Hükümeti tarafından göçmen yatırımcı odaklı oluşturulan vize türüdür.
 • Kanada Startup (Girişimci) Programı Vizesi: Kanada Startup vizesi Kanada Hükümeti tarafından göçmen girişimcilerin hedef alındığı vize türüdür.
 • Kanada Eyalet Aday Yatırımcı Programları: Kanada Hükümeti tarafından kırsal kesimlerde iskana girişimcilik altında başlatılan göçmen yatırımcı programıdır.

Kanada Yatırımcı Göçmen Vizesi

Kanada göçmen yatırımcı programı, Kanada ekonomisine önemli bir yatırım yaparak Kanada’nın büyümesine ve değer kazanmasına katkıda bulunabilecek nitelikli iş adamlarını ve yatırımcıları çekmek için geliştirilmiş bir program olup, tüm gereksinimlerini karşılayan yatırımcılara birinci dereceden aile üyeleriyle birlikte Kanada daimi ikamet vizesi alımına hak sağlayan göçmen yatırımcı programıdır. Kurumsal iş ortaklı yatırımlar, Kurumsal ve özel hisse ortaklığı yatırımları, tüzel kişilikte kuruluşlara ortaklık içeren yatırımlar,anonim şirketler ve limited şirketler kapsamında imza atılan yatırımlar Kanada göçmen yatırımcı programı kapsamında değerlendirilmektedir.

Kanada yatırımcı göçmenlik programı 19 Haziran 2014 ,C-31 tipi yasa tasarısınca başvurulara kapalı konuma getirilmiştir , günümüzde başvuru almamaktadır.

Kanada Start-up Vizesi

Kanada başlangıç vizesi, Kanada başlangıç vizesi gereksinimlerini karşılayan kişiler için; Kanada’da işletme açmak, yenilikçi fikirler geliştirip ürünler ve hizmetler ortaya koymak isteyen yatırımcılar için Kanada Hükümeti tarafından geliştirilmiş yatırımcı vize türüdür.

Kanada’ya start-up vizesi programı altında gitmek isteyen kişiler girişim sermayesi fonları,melek yatırımcı grupları ve iş inkübatörleri sermayesi kapsamında yatırım yapabilmektedirler.

Kanada Start-up Vizesi Uygunluk Koşulları Nedir?

Kanada start-up vizesi uygunluk koşulları aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada start-up vizesi adayının nitelikli bir işletmesi olması gereksinimi,
 • Kanada start-up vizesi adayının belirlenmiş girişim nezdinde destek mektubu bulundurması gereksinimi,
 • Kanada start-up vizesi adayının yeterli finansa imkanlara sahip olması gereksinimi,
 • Kanada start-up vizesi adayının Kanada start-up vizesi dil gereksinimlerine vakıf olma gereksinimi.
Kanada Startup Vizesi Nitelikli İşletme Ne Demektir?

Kanada başlangıç vizesi için nitelikli işletme statüsünde işletmeler aşağıda belirtilen nitelikleri taşımak ile yükümlüdürler.

 • Kanada ayaklı işletmeye bağlı tüm işletme sahipleri (en fazla beş kişi) her bir kişiyi kapsayacak şekilde şirketin oy haklarının en az % 10’una sahip olmalıdır.
 • Kanada ayaklı tüm işletme sahipleri ve belirlenen kuruluş, şirketin oy haklarının en az% 50’sine sahip olmalıdır.
Kanada Start Up Yatırımcı Vizesi için Minimum Yatırım Miktarı Nedir?

Kanada start up yatırımcı vizesi için minimum yatırım miktarı belirlenmiş bir Kanada risk sermayesi fonundan geliyorsa, minimum 200.000 $, Kanadalı melek yatırımcı grubundan geliyorsa, minimum 75.000 $ yatırım gereklidir. Kanada Start up vizesi şartları Kanada hükümeti resmi web sayfası üzerinden yayınlanmaktadır.

Kanada Girişimci Vizesi Belirlenmiş Organizasyon Nedir?

Kanada girişimci vizesi belirlenmiş organizasyonu Kanada’da girişim yapmak isteyen yatırımcılara temini zorunlu kılınan finansal destek sağlayılarıdır. Kanada girişimci vizesi sahibi olmak isteyen ve girişimciliğini Kanada’ya taşımak isteyen kişiler Kanada’da bir girişimcilik faaliyetinde söz sahibi olmadan önce Kanada Hükümetince belirlenen kuruluşlardan yatırım ve fon desteği almak durumundadırlar. Kanada girişimci vizesi almak isteyen yatırımcılar Kanada’da faaliyete geçirilmek istenen yatırımın öncesinde araştırmalar yaparak yatırım yapmak isteyen fon sahipleri ve şirketlerden destek sağladıkları takdirde girişimci kişi-kişilerin kullanımına önceden belirlenmiş organizasyonlar aracılığıyla önemli belge niteliğinde destek mektubu temin edeceklerdir. Kanada sturtup vizesi almak için Belirlenmiş organizasyonlardan sağlanacak destek mektubu Kanada konsolosluğunda vize almak üzere kullanılmaktadır.

Kanada Başlangıç Vizesi için Yeterli Fon

Kanada başlangıç vizesi için gerekli fon Kanada sınırları içerisinde kurulacak olan yatırımın kuruluş aşamasından hayata geçiş aşamasına kadar Kanada’ya yatırımcı ve girişimci olarak gelen kişi-kişilerin Kanada hükümetince belirlenen, hayatlarını idame ettirebilmeleri için gerekli görülen ve sahip olunması zorunlu kılınan maddiyat limitidir. Kanada’da yatırımcılık faaliyetleri ve girişimcilik faaliyetleri yürütecek kişi-kişiler tikel kişiliklerince en az 13.000 kanada doları ve ek olarak gelecek her bir kişi için 3.000 kanada doları bulundurmak zorundadırlar.

Kanada Başlangıç Vizesi için Dil Gereksinimleri

Kanada başlangıç vizesi sahibi olmak için Kanada’da konuşulan resmi dillerden en az birine hakimiyet zorunludur. Kanada’nın resmi dilleri İngilizce ve Fransızcadır. Kanada başlangıç vizesine başvurma isteyen kişi, başvurudan önce Fransızca, İngilizce ya da her iki dilde (CLB5) seviyesinde dil yeterliliğine sahip olmalıdır. ( Kanada IRCC sayfasında, İngilizce için IELTS veya CELPIP ; Fransızca için TEF Kanada veya TFC Kanada gibi onaylı kurumların listeleri mevcuttur.)

Kanada Startup Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada startup vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Herhangi bir Kanada vize başvurusu için gerekli standart belgeler,
 • Seyahat belgelerinin / pasaportların kopyaları. İsim ve doğum tarihini, pasaport numarasını, son kullanma tarihini ayrıca isim, doğum tarihi, son kullanma tarihi gibi bilgilerin önceden üzerinde yapılan değişiklikleri,
 • Dil yeterlilik testi geçerliliğinin kanıtı,
 • Atanmış anlaşılan kuruluştan destek mektubu,
 • Doğum sertifikaları,
 • Evlilik cüzdanı veya boşanma / iptal belgesi, (Varsayılan durumda)
 • Birden fazla evlilik kaydı varsa , her evlilik için gerekli geçmiş belgelerin gösterimi,
 • Eski eş / genel hukuk partneri için ölüm belgesi,(varsayılan durumda)
 • Örfi hukuk ortaklığı varsa: Ortak Hukuk Birliğinin Kanuni Beyannamesi (IMM 5409 - orjinal) ve en az 12 ay boyunca birlikte yaşadığının kanıtı (paylaşılan apartman kira sözleşmesi, paylaşılan faturalar, ortak adres olabilir. belgeler vb.)
 • Çocuk sahibi kişilerde çocuk-çocuklarla ilgili doğum belgeleri, evlat edinme belgeleri veya velayet belgesi gibi bilgiler, (Varsayılan durumda)
 • Ulusal kimlikler veya aile veya ev kayıtları
 • Kişinin adli sicil kaydı ve izinleri. Altı ay veya daha uzun süredir kişinin ikamet ettiği her ülkeden / bölgeden olmalıdırlar.
 • Kanada’nın gereksinimlerine göre resimler(2 adet 35mm ile 50mm ebatlarında biyometrik fotoğraf)
 • Banka hesabı dökümleri (son 6 ay)

Kanada Girişimci Vizesine Nasıl Başvurulur?

Kanada girişimci vizesine başvurmak için ilk adımda https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/ sitesinden de ulaşılabilecek online formattaki Kanada Girişimci vizesi başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Kanada girişimci vizesi başvuru sırası aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada girişimci vizesi vizesi başvuru formunu doldurmak,
 • Talep edilen Kanada girişimci vizesi evraklarını bir araya getirmek,
 • VFS Global Aracı kurumundan yahut VFS Global mahiyetinde çalışan aracı kurumlardan randevu oluşturmak(Kanada’nın Dünya’nın çeşitli yerlerinde resmi vize işlerini yürütmesi amaçlı çalıştırdığı VFS Global adlı kuruluşun ülkemizdeki çeşitli temsilcilerinden tüm vize başvuru işleri halledilmektedir.)
 • Randevu gününde aracı kuruma giderek gerekli evrakların teslimini gerçekleştirmek
 • Vize sonuçlandığında aracı kuruma giderek pasaportu teslim almak ve sonucu öğrenmek

Kanada girişimci vizesi başvuru formunun doldurulmasına yönelik izlenmesi gereken aşamalar dahilinde başvuru formunun hatasız ve doğru bir şekilde doldurulması, gerekli belgelerin talep edilen şekilde bir araya getirilmesi başvuru sonucunun pozitif sonuçlanması için oldukça önemlidir.

Kanada Girişimci Vizesi Başvurusu Kabul Edildikten Sonra Ne Yapılmalıdır?

Kanada girişimci vizesi başvurusu kabulünden sonra Kanada’da yeni oluşumlara adım atacak kişiler Ülkeye girişlerini gerekli konsolosluk işlemlerinden sonra(oturma izni, konsolosluğun gerekli bulduğu takdirde mülakat gibi) 6 ay içinde gerçekleştirebilirler. Kanada girişimci vizesi sahibi kişiler girişimcilik faaliyetlerini gerçekleştirmek adına sponsorluklarından temin ettikleri finansal destek, girişimcinin kendi sermayesi, Kanada’ya giriş işlemlerinde belirtilen geçici ikamet bilgileri ve destek mektubu ile birlikte Kanada toprakları içerisinde geliştirilmesi uygun bulunan proje için imza atabilme gibi geliştirilmekte olan projeye dayalı işlemlerde işlem sağlayabilmektedirler. Kanada girişimci vizesi sahibi girişimciler Kanada’ya gitmeden önce geçici oturma izni için Kanada Konsolosluklarından geçici oturma iznine başvurabilmektedirler. (Kanada toprakları içinde ikamet etmeyi gerektirecek durumlarda.)

Eyalet Aday Programı Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

Kanada Eyalet Aday Programı (PNP), Kanada’nın her iline ve bölgesine, Kanada eyalet aday programı vize adaylarının doğru becerilere ve iş deneyimine göre başvuru sahiplerine Kanada sınırları içinde gelip yaşama ve ikamet yetkisi veren girişimci ve yatırımcı vize programıdır.

Kanada aday programı girişimci ve yatırımcı vize seçenekleri aşağıda listelenmiştir.

 • Alberta, (serbest meslek sahibi çiftçi programı)
 • Britanya Kolumbiyası, (Britanya’dan gelen göçmenleri kapsayan yatırımcı ve girişimci vize programı)
 • Manitoba,
 • Yeni brunswick,
 • Nova Scotia,
 • Kuzeybatı bölgesi,
 • Newfoundland ve Labrador,
 • Ontario Prens Edward Adası,
 • Saskatchewan Yukon,

Kanada’da işlerini büyütmek veya başlatmak isteyen kişilere adanmış en az bir girişimci veya yatırımcı vize kategorileri Kanada eyalet aday programları, bünyesinde toplamaktadır.

Alberta Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

Alberta girişimci ve yatırımcı vizesi serbest meslek sahibi çiftçileri kapsayan vize türüdür.

Alberta girişimci ve yatırımcı vizesi kapsamında tanınması gereken Alberta eyaleti bir iş kurmak için elverişli konutlara ve popülasyon yoğunluğuna sahiptir. Alberta Dünyanın en yaşanabilir 3. şehri olan Calgary’ye ev sahipliği yapması haricinde tarım arazileri yatırım seçeneklerinin diğer Kanada eyaletlerine oranla zirve yaptığı yerdir. Alberta Eyaleti, Kanada’nın en büyük ikinci tarım üreticisi konumundadır ; çeşitli manzaraları, arazi mahsul üretimi, hayvancılık üretimi ve çok daha fazlası için araziyi yatırım ve girişimlere uygun kılar. Şu anda Alberta’da yalnızca bir Yatırım Vizesi seçeneği bulunmaktadır, Serbest meslek sahibi çiftçi vizesi dir.

Alberta - Serbest Meslek Sahibi Çiftçi Vizesi Vizesi Gereklilikleri

Albera-serbest meslek sahibi çiftçi vizesi için gerekenler aşağıda listelediği gibidir.

Çiftçilik becerileri

Çiftlik yönetimi becerilerine sahip olduğunu kişi-kişiler aşağıdaki gibi kanıtlayabilmektedirler.

 • Mevcut çiftlik işinin mali belgeleri,
 • İş tecrübesi, eğitimini ve kurs başarılarını kanıtlayan belgeler aracılığıyla ,
 • Detaylı bir iş planlaması çizelgesi/programıyla,
 • Kanadalı bir finans kuruluşunun iş planlarına yatırım yapacağını gösteren kanıtlarla.
Mali gereksinimlerEyaletteki birincil üretim çiftliği işletmesine en az 500.000 Kanada doları tutarında yatırım yapmak gereksinimi.
Yatırım gereksinimleriAlberta ‘tarımsal gıda hedeflerinin göz önünde tutulduğu yatırım planlarını vurgulayan, ayrıntılı bir iş planı sağlanarak( büyütmek için en iyi şansa sahip olduğuna inanılan iş planları ilk olarak dikkate alınacaktır.)

Britanya Kolumbiyası Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

Britanya kolumbiyası Kanada’nın en esnek, çeşitli ve rekabetçi ekonomilerinden birine ev sahipliği yapmaktadır, Britanya kolumbiyası sahip olunan çeşitlilik ve rekabet ortamından ötürü yeni ve genişletilmiş yatırımlar için başlıca varış noktası haline gelmektedir.Britanya kolumbiyasının bağlı olduğu eyaletin başkenti Vancouver’dir bunun yanında ABD, Asya ve Meksika dahil olmak üzere küresel ticaret yollarına yardımcı olmak için elverişli bir konumdadır. Britanya kolumbiyasına bağlı İşletmeler mali açıdan sorumlu Kaanda hükümeti tarafından yoğun bir şekilde desteklenirken sahip olunan imkanlar bölgede yatırım yapma konusunda üstün imkanlar sağlamaktadır. Britanya Kolombiyası, 2.4 milyonu aşan iyi eğitimli (nitelikli) çalışan nüfusuyla iş imkanlarını üst noktalara tırmandırmaktadır.

British Columbia halihazırda iki yatırımcı vizesi seçeneğine sahiptir:

 • Britanya Kolumbiyası Girişimci Göçmenlik Akışı Vizesi: Britanya kolumbiyası girişimci göçmenlik akışı vizesi Kanada toprakları içerisinde kendi işini baştan kurmak isteyen girişimciler tarafından temin edilebilmektedir.
 • Britanya Kolumbiyası Bölgesel Pilot Vizesi: Britanya kolumbiyası bölgesel pilot vizesi , Kanada toprakları içerisinde önceden var olan bir işe yatırımcı-ortak olarak girmek isteyen yatırımcılar tarafından temin edilebilmektedir.

Britanya kolumbiyası girişimci akışı vizesi ve Britanya kolumbiyası bölgesel pilot vizesi’nin gereksinimleri aşağıda tabloda gösterildiği gibidir.

Britanya Kolumbiyası Girişimci Göçmenlik Akışı Vizesi Gereksinimleri
Kişinin kişisel gereksinimleri
 • Minimum 600.000 Kanada doları tutarındaki mevduat gereksinimi,
 • İş veya yönetim deneyiminin gösterildiği cv gereksinimi,
 • Kanada’ya göçmenlik için yasal gereklilikler.
Kişinin iş gereksinimleri
 • Yeni ev mevduata uygun bir iş başlatmak veya halihazırda var olan bir işletmeyi satın almak-geliştirmek durumları,
 • Başlatılacak girişime minimum 200.000 CAD yatırılması gereksinimi,
 • Kanada vatandaşlığı veya daimi ikametgah hakkı için en az bir, tam zamanlı işletme kurulması gereksinimi.
Britanya Kolumbiyası Bölgesel Pilot Vizesi
 • Yeni bir iş kurulması ,yeni bir iş-işletme kurulması yanı sıra nüfusu 75.000’den az olan bölgesel bir topluluğa yerleşilmesi. (büyük kentlere göçün önlenmesi ve Kanada topraklarının verimli kullanılmasına yönelik bir uygulamadır.)
 • Topluluğa keşif amaçlı bir ziyaret gerçekleştirme gereksinimi,
 • Nitelikli bir işletmeye minimum 100.000 CAD tutarında yatırım yapılması gereksinimi,
 • Yatırımcı olmak isteyen kişinin en az 300.000 Kanada doları tutarında kişisel servetinin olması gereksinimi,
 • Yatırımcı olmak isteyen kişinin şirketin en az% 51’ine sahip olmalısı gereksinimi,
 • Sonradan müdahil olunan işletmenin ortaklık işlemleri sonrası en fazla 6 ay içerisinde icraatının bulunması.

Manitoba Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

Mantibo girişimci ve yatırımcı programının kapsadığı Manitoba bölgesi çok büyük veya çok küçük olmaması haliyle sahip olduğu ortalama yüz ölçümü ve nüfusla kendisini oldukça doğru bir şekilde özetlemektedir. Mantibo, yatırımını daha küçük, misafirperver topluluklarda başlamak isteyen yatırımcılar için özellikle uygun bulunan bir Kanada eyaletidir. Manitoba, güvenli, temiz ve dost canlısı kasabalarla dolu bir doğal güzellikler ülkesidir bunun yanında başkent Winnipeg, güçlü ekonomisi, düşük yaşam maliyeti ve kaliteli kariyer fırsatları ile dünya çapında tanınmaktadır. Manitoba’da yaşamanın maliyeti o kadar düşüktür ki, göçmenlerin% 76’sı eyalette yaşadıkları ilk beş yıl içinde ev sahibi olabilmektedir. Kanada eyaletlerinden Manitoba’nın yaşam maliyetinde sağladığı uygun koşullar kuşkusuz göçmenlerin % 95’inin Kanada’ya göç ettikten sonra kalıcı olarak Manitoba’ya yerleşmesinin birçok nedeni arasından en belirginidir.

Manitoba halihazırda iki girişimci ve yatırımcı vize programına sahiptir:

 • Manitoba girişimci vizesi
 • Manitoba Çiftlik yatırımcı vizesi

Manitoba girişimci ve yatırımcı vize programları gereksinimleri aşağıdaki tabloda listelendiği gibidir.

Manitoba Girişimci Vizesi Gereksinimleri
İş tecrübesi
 • Başarılı bir işletmenin aktif bir işletme sahibi veya kıdemli yöneticisi olarak son beş yılda, üç yıllık tam zamanlı iş deneyimine sahip olunması (İşletme sahipleri, üst düzey yöneticilerden daha fazla puan alır.)
 • İşletme sahibi olarak puan almaya hak kazanmak için işletmenin en az üçte birine sahip olunması.
Dil yeteneğiCanadian Language Benchmark testinde İngilizce ya da Fransızca dillerinden en az 5. seviye puan alınması.
EğitimYatırımcı adayının lise eğitimini bitirmiş olmalı.
YaşYaş şartı yoktur, ancak 25 ile 49 arasındaki yatırımcı adayları ekstra puan almaktadırlar.
İşyeri yatırımları
 • İşletme Manitoba başkent bölgesinde bulunuyorsa, en az 250.000 $ yatırım yapılması,
 • İşletme Manitoba Başkent Bölgesi dışında ise, en az 150.000 $ yatırım yapılması,
 • İşletme daimi ikamet edenler veya Kanada vatandaşları için en az bir iş potansiyeli yaratmalıdır.
İş araştırma ziyaretiBaşvuru göndermeden önce iş araştırma ziyareti bir yıldan az süre içerisinde yapılmalıdır.
Uyarlanabilirlik

Aşağıdaki durumlarda uyarlanabilirlik puanları alınmaktadır:

 • Eş veya nişanlının Kanada dili karşılaştırma puanı beş veya daha fazla olması,
 • Yatırımcı veya eşi / genel hukuk partnerinin, ikinci bir resmi dilde Kanada dil ölçütü seviyesi beş veya daha yüksek olma durumu,
 • Yatırımcı veya eşinin Manitoba’da bir yıldan uzun süredir yaşayan yakın bir akrabası varsa,
 • İlgi beyanın gönderilen tarihten en az altı ay önce akredite bir Manitoban eğitim kurumunda tam zamanlı eğitim gören bir çocuk sahibi olma durumu,
 • Yatırımcı veya eşinin, Manitoban üçüncü derece kurumunda en az bir yıllık tam zamanlı eğitim tamamlaması ,
 • Yatırımcı veya eşinin ,Manitoba’da altı ay boyunca sürekli iş deneyimine sahip olma durumu.
Net değerEn az 500.000 Kanada Doları tutarında bir net değere sahip olunması durumu.
İş performans sözleşmesiBaşvuru onaylandıktan sonra, bir iş performans sözleşmesi imzalanması durumu.
Manitoba Çiftlik Yatırımcı Vize Programı Gereksinimleri
Çiftçilik deneyimiEn az üç yıllık çiftlik sahipliği ve işletme deneyimine sahip olunması.
Dil yeteneğiFransızca veya İngilizce konusunda yetkin olunması.
Yatırım gereksinimleri
 • Çiftlik işletmesinin Manitoba kırsalında kurulmuş olması gereksinimi,
 • Çiftlik işine en az 300.000 CAD yatırılması gereksinimi,
 • Yatırımların maddi varlıklar içinde olması gereksinimi,
 • Başvuruda bir çiftlik iş planı ile eşlik etmesi gereksinimi.
Çiftlik araştırma ziyaretiİlde bir çiftlik işi araştırma ziyareti yapılması gereksinimi.
Çiftlik işi faaliyetleri
 • Çiftlik işletmesinin Manitoba kırsalında devam eden ve yinelenen faaliyetleri olması gereksinimi,
 • Çiftlikte yaşanmalı ve yatırımcı kişinin çiftliğin yönetiminde aktif bir katılımcı olunması.
 • Çiftlik işinin birincil tarımsal üretimde olması gereksinimi,
 • İlde katma değerli çiftlik işi faaliyetleri yürütmesi gereksinimi.
Ekonomik uyumPratik çiftçilik becerilerinin, teknik bilgilerin ve teknolojik tarım uygulamalarındaki deneyimlerin Manitoba’nın birincil çiftlik üretim endüstrisine uyum sağlaması . (yeterlilik)
Net değerEn az 500.000 ABD Doları tutarında paraya sahip olunması gerekliliği.

New Brunswick Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

New Brunswick girişimci ve yatırımcı vizesi sahiplerinin yaşadığı New Brunswick , yeni işletmeler ve yatırımcılar için yemyeşil ormanlar, berrak göller, görkemli sıradağlar ve güzel plajlar sunmaktadır. New Brunswick dünyanın en yüksek dalgalarına sahip olan Fundy Körfezi’ne ev sahipliği yapmaktadır. New Brunswick’in tüm Kanada’daki en iyi iş fırsatlarından bazılarına sahip olduğu gerçeği yadsınamaz bir gerçektir. New Brunswick’te yatırım yapacak yahut iş kuracak kişileri vasıflı bir işgücü bekliyor. New Brunswick , ülkedeki en yüksek mezuniyet oranına ve en hızlı internete sahip olmasıyla kendisini üretkenlik için bir numaralı nokta haline getiriyor. New Brunswick en düşük işletme maliyetlerine sahip olması nedeniyle eyalette yeni işletmelere ev sahipliği yapmaktadır bu nedenledir ki,New Brunswick’in başkenti Fredericton, 2016’da yılın başlangıç ​​topluluğu ödülünü kazanmıştır.

New Brunswick’te halihazırda iki girişimci ve yatırımcı vizesi yürürlüktedir. New Brunswick girişimci ve yatırımcı programları aşağıda yazıldığı gibidir.

 • New Brunswick girişimcilik akış vizesi,
 • New Brunswick mezuniyet sonrası girişimcilik akış vizesi.

New Brunswick girişimci vizeleri gereksinimleri aşağıda listelendiği gibidir.

New Brunswick Girişimcilik Akış Vizesi Gereksinimleri
 • İşletmenin eyalete uygun bir bağlantısı olması durumu,
 • Yatırımcı kişi 22 ile 55 yaşları arasında olması durumu,
 • Dil yeterlilik sınavlarının dört kategorisinde de (okuma, yazma, konuşma , dinleme ) Fransızca veya İngilizce olarak - Kanada dili karşılaştırma düzeyi 5 veya daha yüksek bir seviyeye ulaşmış olması,
 • Liseyi bitirdikten sonra en az iki yıllık yüksek öğrenim yapılmış olması durumu,
 • Kişisel net değer doğrulaması, minimum 600.000 CAD olması durumu,
 • Son 5 yıl içinde, bir işletmenin en az% 33,3’ünü yönetme ve sahiplenme konusunda en az 3 yıllık iş deneyimine sahip olunması veya üst düzey bir işletme yönetimi rolünde 5 yıl üst üste iş deneyimine sahip olunması durumu,
 • Yerel işletme satın alırken ve yönetirken ilde kalıcı olarak yaşama niyetine sahip olunması durumu,
 • Yatırımcı kişi iş kurarken en az 250.000 CAD tutarında bir yatırım yapabilmesi durumu.
New Brunswick Mezuniyeti Sonrası Akış Girişimcilik Vizesi Gereksinimleri
 • 22 ile 40 yaşları arasında olunması,
 • Dil yeterlilik testinin dört kategorisinde de de (okuma, yazma, konuşma , dinleme ) Fransızca veya İngilizce olarak Kanada dili karşılaştırma düzeyi 7 veya daha yüksek bir seviyeye ulaşmış olunması gereksinimi,
 • New Brunswick’teki tanınmış bir üniversitede veya toplum kolejinde tam zamanlı bir üçüncü derece veya iki yıllık bir diploma tamamlanmış olması gereksinimi,
 • Yatırımcı kişi Kanada sınırları içerisinde okurken ilde yaşamış olması gereksinimi,
 • En az bir yıl boyunca eyaletteki bir işletmenin% 100’ünü yönetmiş ve sahiplenmiş olunması gereksinimi,
 • Geçerli bir mezuniyet sonrası çalışma iznine sahip olunması gereksinimi,
 • Eyalete yerleşme niyetinin ve yeteneğinin gösterilmesi gereksinimi.

Nova Scotia Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

Yatırımcı olmak isteyen kişiler yeni iş ve yaşam koşullarını planlarken aile gibi hayattaki önemli şeyleri gözden kaçırmamak konusunun üzerine titriyorlarsa, nihai dengenin huzurunu yakalamak istiyorlarsa Nova Scotia girişimci ve yatırımcı programlarını kapsayan Nova Scotia’dan başka eyalete bakmaya gerek yoktur. Kanada’nın Atlantik eyaletlerinden biri olan Nova Scotia, eyalette iş kurmak için yeni gelen yatırımcılara ve girişimcilere ,yenilikçi zihinlere kapıları ardına kadar açmaktadır.

Nova Scotia, tarım, balıkçılık, madencilik, ormancılık ve doğal gaz çıkarma alanlarında kazançlı endüstriler yaratan bol miktarda doğal kaynağa sahip bir Kanada eyaletidir ve çeşitli kaynak , düşük bir yaşam maliyeti ile girişimcilerin ve yatırımcıların eyaletteki işleri başarıya kolay gitmektedir.

Nova Scotia’da şu anda iki Girişimci Vizesi seçeneği bulunmaktadır.

 • Nova Scotia Girişimci Vizesi,
 • Nova Scotia Uluslararası Mezunu Vizesi.

Nova Scotia girişimci vizesi ve uluslararası mezunu vizesi gereksinimleri aşağıda listelendiği gibidir.

Nova Scotia Girişimci Vizesi Gereksinimleri
 • En az 21 yaşında olması,
 • İşletme aktif olarak yönetirken ve sahiplenirken eyalette kalıcı olarak yaşama niyetine sahip olunması,
 • Kişisel net malvarlığın minimum 600.000 CAD olması,
 • Yatırımcı adayının istediği işletmeye minimum 150.000 CAD değerinde yatırım yapabilmesi,
 • Bir işletmenin en az üçte birine sahip olma ve yönetme konusunda en az üç yıllık deneyime sahip olunması veya bir üst yönetim pozisyonunda en az beş yıllık deneyime sahip olunması,
 • Kanada dil yeterlilik testinin dört kategorisinde de Fransızca veya İngilizce olarak Kanada Dili Karşılaştırma düzeyi 5 veya daha yüksek bir seviyeye ulaşmış olunması,
 • Eyaletteki çevrimiçi ilgi beyanın tamamlanmış olunması,
 • Nova Scotia göçmenlik bürosundan bir başvuru davetiyesi alınması.
Nova Scotia Uluslararası Mezunu Vizesi Gereksinimleri
 • İşletmenin aktif olarak yönetirken ve sahiplenirken, ilde kalıcı olarak yaşama niyetine sahip olunması,
 • Yatırımcı adayının en az bir yıl boyunca eyaletteki bir işletmenin% 100’ünü yönetmiş ve sahiplenmiş olunması,
 • Nova Scotia’da tanınmış bir üniversitede veya devlet kolejinde tam zamanlı bir yüksek öğrenim diploması veya iki yıllık bir diploma alınmış olunması durumu,
 • Testin dört kategorisinde de Fransızca veya İngilizce olarak Kanada Dili Karşılaştırma düzeyi 7 veya daha yüksek bir seviyeye ulaşılmış olunması durumu,
 • Geçerli bir mezuniyet sonrası çalışma iznine sahip olunması durumu,
 • Eyaletteki çevrimiçi İlgi Beyanın tamamlanması durumu,
 • Nova Scotia göçmenlik bürosundan başvuru davetiyesi alınması durumu.

Kuzeybatı Toprakları Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

Kuzey batı toprakları girişimci ve yatırımcı vizesinin uygulamada olduğu Kanada’nın kuzey batı bölgesi dünyanın üçüncü büyük elmas üreticisidir , ayrıca Kanada’da bulunan kuzey batı bölgesinde aurora borealis manzaralarıyla ünlü eşsiz bir doğa harikası bulunmaktadır. Kuzeybatı toprakları doğa harikası bölgelerinin yanı sıra iş için de önemli bir bölgedir. Kanada’nın kuzeybatı toprakları son birkaç yılda, tarım, balıkçılık ve imalat sektörlerinde büyüme göstermiştir ve Kanada’daki en düşük işletme vergisi oranlarından birine sahipken ,en hızlı büyüyen GSYİH’lardan birine sahip olmasıyla devam eden başarıyı yakalamıştır.

Kuzeybatı toprakları, çalışma temposu yüksek bir çalışan ağına ve iyi eğitimli vatandaşlara sahip olmasıyla, tüm Kanada’daki en düşük işsizlik oranına sahiptir. Kuzey Batı topraklarındaki hükümet, ticari yatırımın önemini kabul etmiş iş ve yatırım için çeşitli teşvik programlar oluşturmuştur.

Kuzey batı topraklarında bir adet girişimci vize türü yürürlüktedir ,yürürlükte olan program Kuzeybatı iş akışı vizesidir.

Kuzeybatı iş akışı vizesine sahip olma gereksinimleri aşağıda listelenmiştir.

Kuzeybatı İş Akışı Vizesi Gereksinimleri
Yatırım gereksinimleri

Aşağıdaki yatırımlardan biri taahhüt edilmelidir.

 • Yellowknife’ın kurumsal sınırları dahilinde bir iş satın almak veya kurmak için en az 300.000 Kanada Dolarının mevcudiyeti,
 • Yellowknife’ın kurumsal sınırları dışında bir iş satın almak veya kurmak için en az 150.000 Kanada Dolarının mevcudiyeti.
Net değer gereksinimleri

Kişisel net malvarığın olduğunun kanıtlanabilmesi,

 • Yellowknife’ın kurumsal sınırları içinde bir iş kurmak veya satın almak için minimum 500.000 $,
 • Yellowknife’ın kurumsal sınırları dışında bir iş kurmak veya satın almak için minimum 250.000 $,
 • Başvuru kabul edildikten sonra sanayi, turizm ve yatırım bakanlığı’na iyi niyetle depozito için 75.000 $.
Kişisel gereksinimler
 • İşletmenin en az üçte birine sahip olma durumunda veya bundan daha azına sahip olma durumunda, işletmeye en az 1.000.000 CAD yatırmış olmak,
 • Kanada dil yeterlilik sınavında İngilizce veya Fransızca olarak Kanada dil ölçütü seviye 5’e sahip olmak,
 • İşletmenin bölgeye büyüme getirmesini sağlamak için bölgenin ekonomisi hakkında kanıtlanabilir bilgi ve anlayışa sahip olmak,
 • İş ortamını araştırmak için bölgeye en az bir iş gezisi tamamlayabilmek,
 • İş planını başarıyla uygulamak için deneyim ve niteliklere sahip olmak,
 • Kuzeybatı Bölgelerine tam zamanlı olarak yerleşme niyetinde olmak.

Newfoundland and Labrador Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

Newfounland ve Labrador girişimci yatırımcı vizesinin uygulandığı Newfoundland ve Labrador’un ekonomisini küçük işletmeler kalkındırmaktadır, tüm nüfusun% 40’ı küçük işletmeler tarafından istihdam edilmektedir. Newfounland ve Labrador’daki birçok yeni işletmeye rağmen,Kanada’ya bağlı bölgenin iş potansiyeli hala büyük ölçüde kullanılmamış durumdadır. Newfoundland ve Labrador gelişen teknoloji endüstrilerine ve rahatlatıcı manzaralara sahipken, macera ve eko turizm fırsatlarına uygundur. Newfoundland ve Labrador’un daha büyük bir gıda arzına ihtiyacı olduğu ortada olmakla birlikte tarım sektörüne yatırım yapmak için bolca imkan ve talep vardır.

Newfoundland ve Labrador’da, uluslararası girişimci ve uluslararası lisansüstü girişimci akışlarında bir iş kurmayı umanlar için şu anda iki yeni girişimci ve yatırımcı vizesi seçeneği bulunmakla birlikte aşağıda listelendiği gibidir.

 • Newfoundland ve Labrador uluslararası girişimci vizesi,
 • Newfoundland ve Labrador uluslararası mezun girişimci vizesi.

Newfoundland ve Labrador uluslararası girişimci vizeleri gereksinimleri aşağıda listelendiği gibidir.

Newfoundland ve Labrador Uluslararası Girişimci Vizesi Gereksinimleri
Kişisel gereksinimler
 • 21 ile 59 yaşları arasında olmak,
 • Doğrulanmış bir iş planı göndermek,
 • Minimum liseyi mezunluğu eğitim seviyesi,
 • Yerel topluluklara ekonomik fayda sağlama potansiyeline sahip yerel bir işletmeye sahip olmak ve yönetirken ilde daimi olarak yaşama niyetinde olmak,
 • İşletmenin aktif ve sürekli yönetimine katılmak,
 • 600.000 Kanada Doları tutarında kişisel sermayeye sahip olmak,
 • En az üçte biri cironun elde edildiği işletme kurmak için minimum 200.000 CAD yatırım yapılabilecek imkanların mevcudiyeti,
 • Kanada vatandaşı veya daimi ikametgahı için en az bir iş girişimi sahibi olmak,
 • Temel amacı hizmet sunarak veya mal satarak kâr elde etmek amacıyla işletmenin kâr amaçlı olduğunu göstermek,
 • Son beş yıl içinde bir işletmeyi yönetme ve sahiplenmede en az iki yıllık deneyime veya son beş yıl içinde üst düzey bir yönetim rolünde beş yıllık deneyime sahip olmak,
 • Kanada dili benchmark testinin dört kategorisinde Fransızca veya İngilizce olarak en az beşinci seviyeye sahip olmak,
 • İşletme ile ilgi beyanının (EOI) tamamlayın tamamlanması,
 • Newfoundland ve Labrador göçmenlik bürosundan bir başvuru daveti (ITA) alınması.
İş gereksinimleri

İşletme şunları yapmalıdır:

 • Yasal standartları karşılamak,
 • Kanada Gelir Vergisi Yönetmelikleri tarafından tanımlandığı üzere kalıcı bir kuruluş olarak gözükmek,
 • Eyalete ekonomik büyüme getirebilir olmak.
Bir iş kurarken ek gereksinimler

Bir iş kuruluşu planlanırken, bir Kanada vatandaşı veya Kanada’nın daimi ikametgahı için en az bir iş pozisyonu oluşturulması gerekmektedir ve iş pozisyonu aşağıda belirtilen görevlerle ilgili olabilir.

 • Kendi pozisyonunuza ek olan yardımcılık,
 • Doğrudan işle ilgili olan ana çalışan,
 • Toplumun ücret standartlarına uygun olan yarı zamanlı çalışan.
Bir işletme satın alırken uyulması gereken ek gereksinimler
 • Son beş yıldır aynı sahibi tarafından sürekli faaliyet gösteren bir işletmeyi satın almak,
 • İşletmenin mevcut sahipleriyle tanışmak için keşif amaçlı bir ziyaret tamamlamak,
 • Aktif faaliyette olan bir işletme satın almak,
 • Mevcut personele benzer istihdam koşulları sunmak,
 • İşletme için adil bir piyasa değeri sağlamak için çaba sarf edildiğini belgelerle tasdik etmek.
Ortaklık gereksinimleri

Birkaç başvuru sahibiyle bir ortaklık kurulacaksa (başvuru başına en fazla 10), ortaklık yoluyla daimi ikamet etmek isteyen her bir kişi şunları yapmalıdır:

 • Ortaklığa en az 200.000 Kanada doları yatırım yapmak ve şirketin en az üçte birine sahip olmak,
 • Minimum 1.000.000 Kanada Doları tutarında yatırım yapmak.
Newfoundland ve Labrador Uluslararası Mezun Girişimci Vizesi Gereksinimleri
Kişisel gereksinimler
 • En az 21 yaşında olmak,
 • Doğrulanmış bir iş planı göndermek,
 • Memorial University veya College of the North Atlantic’te iki yıl okuduktan sonra üçüncül bir yeterlilik kazanmış olmak,
 • Geçerli bir mezuniyet sonrası çalışma iznine sahip olmak,
 • Yerel topluluklara ekonomik fayda sağlama potansiyeline sahip yerel bir işletmeye sahip olurken ve yönetirken ilde daimi olarak yaşama niyetinde bulunmak,
 • Mevcut işi aktif olarak yönetme ve sahiplenme konusunda en az bir yıllık deneyime sahip olmak (işletmenin en az üçte biri),
 • Herhangi bir Kanada vatandaşı veya daimi ikametgah sahibi için en az bir iş pozisyonu açmak,
 • Temel amacı hizmet sunarak veya mal satarak kâr elde etmek amacıyla işletmenin kâr amaçlı olduğunu göstermek,
 • Kanada dili benchmark testinin dört kategorisinde Fransızca veya İngilizce olarak en az yedinci seviyeye sahip olmak,
 • İş ilgi beyanının (EOI) tamamlanması,
 • Newfoundland ve Labrador göçmenlik bürosundan bir başvuru daveti (ITA) alınması.
İş gereksinimleri

İşletme şunları yapmalıdır:

 • Yalnızca göçmenlik amacıyla değil, bir kariyer hedefi olarak oluşturulmalıdır,
 • Yasal standartları karşılamalıdır,
 • Kanada Gelir Vergisi Yönetmelikleri tarafından tanımlandığı üzere kalıcı bir kuruluş olarak görülmelidir,
 • Eyalete ekonomik büyüme getirisi potansiyeline sahip olmalıdır.
Bir işletme satın alırken ek gereksinimler
 • Son beş yıldır aynı sahibi tarafından sürekli faaliyet gösteren bir işletmenin satın alınması,
 • İşletmenin mevcut sahipleriyle tanışmak için keşif amaçlı bir ziyaretin tamamlanması,
 • Aktif faaliyette olan bir işletme satın alınması,
 • Mevcut personele benzer istihdam koşulları sunulması,
 • İşletme için adil bir piyasa değeri sağlamak için çaba sarf edildiğinin gösterilmesi.

Ontario Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

Ontario girişimci ve yatırımcı vizesinin uygulandığı Ontario eyaleti 2017 refah sıralamaları araştırmalarına göre Dünyanın en vasıflı iş gücüne sahip eyaletidir. Ontario’da yaşayan yetişkinlerin% 68’i lise sonrası eğitime sahiptir ve %68 lik lise sonrası eğitim oranı eyaleti Kanada’daki en eğitimli eyalet nüfusu yapmaktadır. Ontario’da bir iş kurmak, çalışan nüfusun bazı ciddi niteliklerle desteklenmesini sağlanmaktadır. Ontario’da diğer eyaletlerdeki iş merkezlerine kıyasla ortalama işletme maliyetlerinden yararlanılmaktadır böylece kurumlar daha az vergi ödemektedir ; harcamalar sağlık hizmetleri ve barınma için önemli ölçüde düşük olmaktadır. Ontario’nun en büyük şehirlerinden ikisi olan Toronto ve Ottawa, Dünyada yaşanacak ve çalışılacak en iyi yerler arasında yer almaktadır.

Ontario’da bir iş kurarak, yatırım yaparak veya işletme satın alarak Kanada’da kalıcı oturma izni kazanılması istendiği durumlarda aşağıda listelenen iki farklı girişimci vizesi temin edilmelidir.

 • Ontario kurumsal akışı vizesi,
 • Ontario girişimci akışı vizesi.

Prince Edward Island Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

Prens Edward Adası (PEI) Kanada’nın en küçük eyaletidir, ancak iş ve ekonomik büyüme potansiyeli sınır tanımaksızın genişlemektedir. Denizcilik illerinden biri olan PEI, Kanada’yı kasıp kavuran yaşlanan iş gücünden büyük ölçüde etkilenmesinin sonuçları arasında büyüyen ekonominin inşasına yardımcı olmak için göçmenlere, özellikle yabancı girişimcilere ve yatırımcılara ihtiyaç duymaktadır. Prince Edward Island hükümeti, yeni iş geliştirmenin önemini kabul ederek, eyalette yeni bir iş kurmak isteyen girişimcilere ateşleme fonu gibi birçok destekleyici girişim sunmaktadır böylelikle emrinizde bol miktarda kaynak ve sahil kasabalarının rahat atmosferi ile PEI’deki işiniz uygun koşullar altında temin edilmektedir. Prince Edward Adası Çalışma İzni Akışı Vizesi eyalette halihazırda yürürlükte olan tek iş vizesi türüdür.

Prince Edward Island girişimci ve yatırımcı vizesi gereksinimleri aşağıda listelenmiştir.

Prince Edvard Island Girişimci ve Yatırımcı Vizesi Gereksinimleri
 • En az 600.000 CAD değerinde net mal varlık bulunması,
 • Lise veya başka bir ortaokul dengi okuldan mezun olunması,
 • 21 ile 59 yaşları arasında olunması,
 • Yönetim becerilerini, geçmiş istihdam veya işletme sahipliği deneyimlerini Prince Edward Island’daki yeni işeletmeye aktarabilme kabiliyetinin bulunması,
 • İngilizce veya Fransızca olarak en az Kanada dili karşılaştırma düzeyi sınavında 4 başarı derecesine sahip olunması,
 • İlde kalıcı olarak yaşama ve çalışma niyetine sahip olunması,
 • İşletmenin günlük faaliyetlerinde ve devam eden yönetiminde aktif bir rol oynanması.

Saskatchewan Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

Saskatchewan, Amerika Birleşik Devletleri’nden iki günlük bir yolculukla Kanada’nın merkezinde elverişli bir konuma sahip bir eyalettir; sağlam karayolu, demiryolu ve hava taşımacılığı altyapısı sayesinde il, imalat ve dağıtım sektörlerine çok uygundur. Kanada’daki en düşük eyalet vergisi ve ormancılık, madencilik, tarım ve enerji sektörlerindeki büyük kaynak rezervleri ile işletmeler Saskatchewan’da daha düşük işletme maliyetlerinden yararlanarak gelişebilmektedirler. Bir kır ili olan Saskatchewan iş kurmayı ve çalışan bulmayı kolay hale getirmektedir çünkü Saskatchewan Kanada’daki genç işçilerin üçüncü en büyük yüzdesine sahiptir eyalettir. Yaşlanan işgücünden ağır bir şekilde muzdarip olan Kanada eyaletlerinin aksine, Saskatchewan’da, iş girişimlerinin başarılı olmasına yardımcı olmak için yetenekli işçiler kolaylıkla seçilebilmektedir.

Saskatchewan halihazırda yürürlükte olan 3 farklı girişimci yatırımcı vize seçeneğine sahiptir. Saskatvhewan girişimci ve yatırımcı vizeleri aşağıda listelendiği gibidir.

 • Saskatchewan girişimci kategorisi vizesi,
 • Saskatchewan çiftlik sahibi ve işletmecisi kategorisi vizesi,
 • Saskatchewan çiftlik sahipleri ve operatörleri- genç çiftçi akışı vizesi.

Saskatchewan girişimci ve yatırımcı vizesi gereksinimleri aşağıda listelendiği gibidir.

Saskatchewan Girişimci Kategorisi Vizesi Gereksinimleri
Minimum giriş kriterleri
 • Minimum net değeri 500.000 Kanada doları mal varlık,
 • Son 10 yıl içinde en az üç yıllık işletme yönetimi veya girişimcilik deneyimine sahip olmak,
 • İşletme Regina veya Saskatoon’da bulunuyorsa, en az 300.000 Kanada Doları tutarında yatırım yapma niyetine sahip olmak, başka bir yerde bulunuyorsa, sadece 200.000 $ yatırım yapma niyetine sahip olmak.
İş Kuruluş Planı gereksinimleri

İşletme kurulum planı şunları içermelidir:

 • Saskatchewan’da detaylı bir iş kurma planı,
 • İşe en az 1.000.000 CAD yatırılmadığı takdirde işletmenin en az üçte birine sahip olunması,
 • İşletmenin günlük yönetiminde aktif ve sürekli bir rol oynama taahhüdü,
 • Yeni işletme Regina veya Saskatoon’da ise, Saskatchewan’da daimi ikamet edenler veya Kanada vatandaşları için minimum iki kişilik kadro açılması.
Saskatchewan Çiftlik Sahibi ve İşletmecisi Kategorisi Vizesi Gereksinimleri
 • Kişisel net mal varlığın 500.000 Kanada Doları veya üzerinde olması,
 • Saskatchewan’da bir çiftlik satın alma ve aktif olarak işletme taahhüdünüzü gösteren bir performans sözleşmesi imzalanması,
 • Eyalete keşif amaçlı bir ziyareti en az beş iş günü boyunca yapılması,
 • Çiftlik işletme bilgi ve deneyimine sahip olunduğunun kanıtı,
 • Ticari bir çiftçilik fırsatı için teklifin olması.
Saskatchewan Çiftlik Sahipleri ve Operatörleri- Genç Çiftçi Akışı Vizesi Gereksinimleri
 • Kişisel net mal varlığın 300.000 Kanada doları veya daha fazla olması,
 • 40 yaşından küçük olmak,
 • Çiftlik sahipliği, çiftlik yönetimi veya pratik çiftçilik deneyimi konusunda en az üç yıllık deneyime sahip olunması,
 • Saskatchewan’da ticari bir çiftçilik fırsatı için teklif sunulması,
 • Çiftçilik gelirinin tamamlanabilmesi için yatırımcı veya eşinin istihdam edilebilir durumda olması.

Yukon Girişimci ve Yatırımcı Vize Seçenekleri

Yukon, Kuzey Amerika’nın doğası ve iklim elverişli tarımcılık işlemleri bakımından eşsiz bir bölgesidir. Pek çok insan, el değmemiş doğal manzarası nedeniyle Yukon eyaletini son sınır olarak görmektedir. Yukon’daki insan toplulukları doğayla derinden bağlantılıdır ve kişiler genellikle açık hava etkinliklerine katılmayı seven arkadaş canlısı, aktif bireylerdir.

Yukon’da bir iş kurmak, yatırımcılara çok sayıda kaynağa ve iş inovasyonu için büyük ölçüde önemi olan kullanılmayan arazilere erişim sağlamaktadır. Yukon Hükümeti, film, ormancılık, teknoloji, madencilik, petrol, gaz ve turizm sektörlerini eyaletin ana iş sektörleri olarak belirlemiştir ve sektörlerden birini hedefleyen bir işletme, özellikle işgücündeki yukoners (Kanada’da kişi başına en fazla derece sahibi olan nüfus) ile büyük bir başarı şansına sahip olacaktır.

Yukon eyaletinde kullanılmakta olan bir adet girişimci ve yatırımcı vize programı vardır. Yukon business aday programı vizesi halihazırda kullanılan girişimci ve Kanada yatırımcı göçmenlik vizesidir.

Yukon business aday programı gereksinimleri aşağıda listelenmiştir.

Yukon Business Aday Programı Gereksinimleri
Kişisel gereksinimler
 • Dil puan yeterlilik değerlendirme tablosunda en az 65 puan,
 • Minimum lise mezuniyeti,
 • Girişimci veya işletme yöneticisi olarak üç yıllık deneyime sahip olmak,
 • Beş yıllık ilgili iş deneyimine sahip olmak,
 • Mülteci konumunda olmamak,
 • Başka herhangi bir eyalet veya bölge aday programı için bekleyen başvuru olmaması,
 • Minimum net 500.000 Kanada Doları değerine sahip olmak, en az 300.000 ABD Doları likit varlık bulundurmak,
 • Yukon’a kalıcı olarak yerleşme niyetine sahip olmak,
 • Şirkette ulusal mesleki seviye 0 veya A altında listelenen bir pozisyona sahip olmak,
 • En az 300.000 CAD sermaye yatırımı yapılabileceğinin kanıtı. (banka dökümleri)
İş gereksinimleri

İşletmenin şunları yapması gerekir:

 • Yeni olmak veya önceki sahiplerden satın alınmış olmak,
 • Kişi tarafından aktif yönetilmek,
 • Pasif bir yatırım olmaması,
 • İşletme aşağıdaki sektörlerden birinin parçası olmalıdır:
  • Bilişim teknolojisi,
  • İmalat,
  • Katma değerli işleme,
  • Ormancılık,
  • Turizm ürünleri, turistik yerler, hizmetler ve tesisler,
  • Enerji,
  • Madencilik veya maden geliştirme,
  • Tarım,
  • Kültürel endüstriler,
  • Film ve video prodüksiyonu.

Kanada Eyalet Aday Programı Girişimci ve Yatırımcı Vizelerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Kanada eyalet aday programlarında her eyalet ve her bir girişimci-yatırımcı adayı programının farklı işleyen dinamikleri ve gereksinimleri vardır , ilgili dinamikler Kanada hükümeti konsoloslukları ve elçilikleri tarafından detaylı olarak adaylara aktarılmaktadır.Kanada eyalet aday programı girişimci ve yatırımcı vizesi sahibi olmak için Türkiye’de resmi vize başvuru merkezi olarak faaliyet gösteren, VFS Global aracılığıyla vize işlemlerini eksiksiz olarak tamamlaması gerekmektedir.( VFS Global, Türkiye’de vize başvuru sahiplerine idari destek hizmetleri sunmak için yetkilendirilmiş, Kanada Hükümetinin münhasır hizmet sağlayıcısıdır. https://canadasites.vfsglobal.com/tur/tr/can adresinden detaylıca incelenebilir) Kanada eyalet aday programı başvurmanın önemli adımlarından biri olan vize alımı ,VFS Global aracılığıyla aşağıda listelenen sıralamada gerçekleştirilebilmektedir.

 • Online doldurulması gereken vize başvurusunun eksiksiz bir şekilde doldurulması,
 • Gerekli evrakların bir araya getirilmesinin ardından VFS Global’in belirlediği güncel başvuru ücretinin ilgili banka hesabına yatırılması,
 • VFS Global’den randevu alınarak randevu tarihinde gerekli evraklar kişi-kişiler tarafından yetkili merci ye teslim edilmesi,
 • 1 ila 3 hafta arasında sonuçlanan vizenin onay halinde tesliminin vize adayına sağlanması.

Kanada'da Yatırım Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Kanada’da yabancı olarak yatırım yapmanın avantajları aşağıda listelenmiştir.

 • Dünya Bankası anketine göre Kanada G20 ülkeleri arasında iş kurması en kolay ülkedir.
 • Kanada, 2015-2019 döneminde G20 ülkeleri arasında ikinci en büyük doğrudan yabancı yatırım stoğuna sahip ülkedir.
 • Kanada, OECD ülkeleri arasındai en eğitimli yetenek havuzuna sahiptir. 25 ve 64 yaş arasındaki nüfusun yarısından fazlası yükseköğretim düzeyinde eğitim almıştır.
 • 1 Nisan 2021'de Kanada-İngiltere ticaret sürekliliği anlaşması ile birlikte, Kanada'nın şu anda 51 ülkeyi kapsayan 15 aktif serbest ticaret anlaşması bulunmaktadır.
 • Kanada bankacılık sistemi dünyanın en sağlam sistemlerinden biridir. G20'de ikinci ve 141 ülke arasında altıncı sıradadır.

  Kanada’da gerçekleştirilen yatırımlarla sektör bazında verilen teşviklerden faydalanmak da mümkün olmaktadır. Kanada girişimci vizesi sahipleri ilgili iş alanına ve iş yaptıkları Kanada eyaletine göre teşvik başvurusunda bulunabilir.

Kanada’da Yatırım Yoluyla Vatandaşlık Alınabilir Mi?

Kanada’da yatırım yoluyla vatandaşlık başvurusu yapılabilmektedir. Kanada’da her eyalet için farklılık gösteren yatırım gereksinimlerini karşılayan kişiler, Kanada’da işletmelerini faaliyete geçirdikten 2 yıl sonra yatırımcı kişiler ve yatırımcı kişilerin 1. Derece akrabaları ilgili devlet kuruluşlarından vatandaşlık başvurusu yapabilmektedirler.

Yatırım yoluyla Kanada vatandaşlık başvurusu en erken 2 yıl sonunda yapılabilmektedir.

Kanada Yatırım Danışmanlık Hizmeti Neleri Kapsamaktadır?

Kanada'da yatırım yapmak isteyen ve yatırımcı vizesine başvurucak kişiler Vizem.net'in IRCC sertifikalı danışmanı tarafından ön değerlerndirilmeye alındıktan sonra başvuru formu ve dilekçenin hazırlanmasından başlayarak tüm süreç hakkında danışmanlık hizmeti alabilir.

Vizem.net Kanasa vize işlemleri, oturum izinleri ve göçmenlik ve Kanada’da doğum hakkında tek çatı altında Kanada danışmanlık hizmeti veren Türkiye’deki tek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: