Kanada Aile Bilgi Formu Nedir?

Kanada Aile Bilgi Formu (IMM 5645) Nedir, Nasıl Doldurulmalıdır?

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada aile bilgi formu Kanada’ya ziyaretçi vizesi ile gitmek isteyen herkesin doldurması gereken bir formdur. Kanada’ya ziyaretçi vizesi almak için Kanada aile bilgi formunun doldurulması zorunludur.

Kanada aile bilgi formu kodu IMM 5645 ‘tir. Kanada hükümetinin web sitesinde bulunan başvuru formu arama sayfasına IMM 5645 kodu girilerek form pdf olarak indirilebilmektedir. Kanada aile bilgi formunda tüm aile bireylerinin kişisel bilgileri bulunmaktadır.

Kanada’ya ziyaretçi olarak gitmek için ziyaretçi vizesi almak gereklidir ve vize işlemleri Kanada vize başvuru formu doldurularak başlatılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığı ile yapılan Kanada ziyaretçi vizesi başvurularında, gerekli tüm formlar IRCC sertifikasına sahip uzmanlar tarafından doldurulmaktadır. Vizenin alınabilmesi için diğer belgeler de olduğu gibi Kanada aile bilgi formunun da eksiksiz ve hatasız doldurulması gerekmektedir.

Bilgi ve başvuru için 0850 241 1868

Kimler Kanada Aile Bilgi Formunu Doldurmalıdır?

Kanada vize başvuru adayı eğer 18 yaşında ya da büyük ise ve 6 aydan kısa süre geçici olarak Kanada’ya çalışmak, okumak ya da gezmek için gitmek istiyor ise geçici oturum vizesine ek olarak IMM 5645 aile bilgi formu doldurulmalıdır.

Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu Hangi Bilgileri İçerir?

Kanada vizesi aile bilgi formunun A bölümünde başvuru sahibinin ve aile üyelerinin bilgileri yer almaktadır. Başvuru sahibinin medeni durumu, mesleği, güncel adresi, doğum tarihi ve yeri bilgileri bu bölümde yer almaktadır.

Başvuru sahibinin evli olması durumunda eşinin mesleği, adresi, doğum tarihi ve doğum yeri bilgilerine yer verilmelidir. Aynı zamanda başvuru sahibinin anne ve babasının meslekleri, medeni durumları, güncel adresleri, tam isimleri ve doğum tarihleri ile ilgili başlıklar bulunmaktadır. Başvuru sahibinin anne ve babası Kanada’ya başvuru sahibi ile birlikte gidiyorlar ise evet gitmiyorlar ise hayır seçeneği formda işaretli olmalıdır.

Kanada aile bilgi formunun B bölümünde ise çocuklar ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Evlat edinilen, başka bir vasinin velayetinde olan ve evlilikten olan çocukların tüm bilgileri eksiksiz olarak istenmektedir. Çocukların tam adı, ilişki durumu, meslekleri, doğum tarihi, medeni durumu ve Kanada’ya başvuru sahibine eşlik edip etmeyecekleri ile ilgili başlıklarda aynı kısımda bulunmaktadır.

Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu
Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu

Kanada IMM 5645 Aile Bilgi Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada IMM 5645 aile bilgi formu ilk olarak Kanada hükümetinin web sitesine girilerek başvuru formları sayfasında formun kodu yazılıp PDF formatında bilgisayara indirilmesi gerekmektedir. Form bilgisayara indirildikten sonra her aile üyesinin doğum tarihi, medeni durumu, tam isimleri, doğum yeri, mesleği ve güncel adresi doldurulmalıdır.

Eğer Kanada aile formunda bir soru uygun değilse, o kısma “N/A” yazılmalıdır. Bu bilgilerin dışında Kanada aile bilgi formunda başvuru sahibi ile seyahat etmeyecek aile bireyleri var ise formda belirtilmelidir.

Formda yer alan A ve B bölümlerindeki bilgiler doldurulduktan sonra aile veya çocuk yok ise başvuru sahibi ilgili bölümün altına imza atmalıdır. Aile veya çocuk var ise Kanada aile bilgi formunun A ve B bölümünün altındaki kısma imza atılmasına gerek yoktur.

Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu Nasıl İmzalanır?

Kanada vizesi aile bilgi formunu başarılı bir şekilde tamamlamak için, bir güvenlik sorusuna cevap vermek ve ismine imza etmek gereklidir. IMM 5645 üzerindeki imza elektronik imza olduğu için, ayrıyeten başvuru formunu imzalamaya gerek yoktur.

Kanada Aile Bilgi Formu Nereye Teslim Edilmelidir?

Kanada aile bilgi formu online vize başvurularında başvuru sistemine yüklenmektedir. Fiziksel yapılan vize başvurularında ise Kanada aile formu çıktı alınarak diğer evraklar ile birlikte vize ofisine teslim edilmektedir.

Hangi Vize Türleri için Kanada Aile Bilgi Formu Doldurulmalıdır?

Kanada aile bilgi formunun gerekli olduğu vize türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Kanada aile vizesi
  • Kanada turistik vizesi
  • Kanada tatil vizesi
  • Kanada eş vizesi
  • Kanada partner vizesi
Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: