Kanada Vizesi için Hesapta Bulunması Gereken Para

2023'te Kanada Vizesi için Hesapta Ne Kadar Para Olmalıdır?

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

2023’te Kanada vizesi için hesapta ne kadar para olması gerektiği başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Kanada vize başvurusunda bulunacak kişilerin Kanada’da geçirecekleri süre boyunca yapacakları masrafları karşılamak için yeterli finansal kaynaklara sahip olduklarını belgelemeleri gerekmektedir. Kanada vize başvurusunda bulunan kişilerin finansal yeterliliklerini kanıtlamaları için kişisel banka hesap dökümünü ve destekleyici diğer finansal kaynak belgelerini sunmaları gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Kanada vize başvurularında banka hesap hareketleri vize başvurusu yapılmadan önce Kanada vize departmanı tarafından incelenmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kanada’ya Yerleşmek için Banka Teminatı Ne Kadar Olmalıdır?

Kanada’ya yerleşmek için banka teminatı 13.213 Kanada doları olmalıdır. Kanada express entry vizesi ile Kanada’ya gidecek yabancı uyruklu kişilerin banka hesaplarında bulunması gereken para miktarı ilgili göçmenlik programına ve başvuru sahibi ile Kanada’ya gidecek olan aile bireylerinin sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Kanada’ya yerleşecek kişilerin ve kendileriyle Kanada’ya gidecek olan aile bireylerinin sayısına göre gereken fon miktarı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Aile bireyi sayısıGereken fon miktarı
113.213 Kanada doları
216.449 Kanada doları
320.222 Kanada doları
424.553 Kanada doları
527.847 Kanada doları
631.407 Kanada doları
734.967 Kanada doları
Fazladan her aile bireyi için3.560 Kanada doları

Kişinin kendisinin, eşinin veya partnerinin; kendisine ve eşine bağlı olan çocukların her birinin Kanada’ya yerleşmek için gereken fon hesaplamasına dahil edilmesi gerekmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi için Bankada Ne Kadar Para Olmalıdır?

Kanada öğrenci vizesi için banka hesabında olması gereken para miktarı öğrenim ücretlerine ek olarak, kalınacak her yıl için 10.000 Kanada doları olarak belirlenmiştir. Quebec’te eğitim alacak öğrencilerin banka hesaplarında her yıl için 11.000 Kanada doları olması gerekmektedir.

Kanada’dan geri dönüş için ulaşım masraflarının karşılanabileceğini gösteren yeterli miktarda paranın Kanada eğitim vizesi başvurusunda bulunan öğrencilerin banka hesabında bulunması gerekmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi için Geçerli Finansal Kaynak Belgeleri Nelerdir?

Kanada öğrenci vizesi için geçerli finansal kaynak belgeleri arasında başvuru sahibine ait banka hesap özetleri, para transfer edilmiş ise başvuru sahibinin Kanada hesap bilgileri, dönüştürülebilir bir para biriminde bir banka poliçesi, öğrenim ve konaklama ücretlerinin ödendiğine dair kanıt, başvuru sahibine finansal kaynak sağlayan bir kişi veya kurumdan gelen bir mektup veya bir burs bulunuyor ise kanıt niteliğinde bir belge, başvuru sahibi Kanada tarafından finanse edilen bir program yürütüyor ise finansman kanıtı yer almaktadır.

Kanada öğrenci vizesi için bloke hesapta Kanada’da eğitim alınacak her yıl için 10.000 Kanada doları (Quebec’te eğitim alınacaksa 11.000 Kanada doları) ve öğrenim, konaklama, ulaşım ve kişisel masrafların karşılanabileceğini gösteren ortalama bir miktar bulunmaktadır.

Kanada Start Up Vizesi için Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalıdır?

Kanada start up vizesi için banka hesabında 13.213 Kanada doları olması gerekmektedir.

Kanada’da bir işletme kurmak isteyen yabancı uyruklu vatandaşların Kanada startup vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Kanada’ya Turist Olarak Gitmek için Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalıdır?

Kanada’ya turist olarak gitmek için banka hesabında ne kadar para olması gerektiği ile ilgili net bir bilgi IRCC tarafından belirlenmemiştir. Kanada vize başvurusu sahiplerinin seyahat sürelerine ve planlarına bağlı olarak güncel bir araştırma ile maliyet hesaplarını yapmaları gerekmektedir.

Kanada’daki bir kişinin bir aylık ortalama harcamaları göz önüne alınarak Kanada’ya yapılacak seyahatin ortalama masrafı hesaplanabilmektedir. Kanada’da yaşayan bir kişinin aylık giderleri için ayda 1.230 Kanada dolarına ihtiyacı vardır ve Kanada’ya turistik amaçla seyahat edecek başvuru sahiplerinin kişi başına 30 gün için 2.000 Kanada doları bulundurmaları yeterlidir.

Kanada Vizesi için Banka Hesabı Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Kanada vizesi için olması gereken banka hesap özellikleri aşağıda listelenmiştir.

 • Banka hesabının son 3 aya ait yapılan işlem geçmişini göstermesi gerekmektedir.
 • Banka hesap dökümü finansal kurumun antetli kağıdına basılmış olmalıdır.
 • Banka hesap dökümünde hesap sahibinin ismi ve soyismi belirtilmelidir.
 • Banka hesap dökümünde hesap sahibinin adresi, telefon numarası ve e-posta adresi gibi iletişim bilgilerinin eklenmiş olması gerekmektedir.
 • Banka hesabı sahibinin kredileri ve kredi kartı borçları hesap dökümünde listelenmiş olmalıdır.
 • Banka hesap dökümünde her bir cari banka ve yatırım hesabı için; hesap numaraları, her hesabın açıldığı tarih, her hesabın cari bakiyesi ve son 6 ayın ortalama bakiyesi belirtilmelidir.

Kanada’ya gezi amaçlı seyahat edecek kişilerin vize başvurusunda Kanada vizesi günlük banka hesabında ortalama 66 Kanada doları bulundurmaları yeterli olmaktadır.

Kanada Seyahati için Banka Hesabı Kaç Aylık Olmalıdır?

Kanada seyahati için banka hesabının en az 6 aydır aktif bir şekilde kullanılıyor olması ve düzenli para hareketlerinin yapılıyor olması gerekmektedir. Kanada vize başvurusunun hemen öncesinde banka hesabına yapılan para girişi vize başvurusunun reddedilmesine yol açabilmektedir. Kanada vize başvurusu için kullanılan banka hesabındaki paranın kaynağının açıklanabilir olması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Kanada vize başvurularında danışmanlar başvuru sahiplerinin banka hesap hareketlerini incelemekte olup olağan dışı bulunan hesap hareketleri tespit edildiği takdirde başvuru sahipleri bilgilendirilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kanada Vize Başvurusu için Diğer Finansal Kaynak Belgeleri Nelerdir?

Kanada vize başvurusu için diğer finansal kaynak belgeleri aşağıda listelenmiştir.

 • Çalışma mektubu: Başvuru sahibinin yıllık kazancını gösteren çalışma mektubu sunulabilmektedir.
 • Mali destek kanıtı: Başvuru sahibinin Kanada’da kalacağı süre boyunca masraflarını karşılamak için arkadaşlarından veya ailesinden alacağı mali desteği gösteren kanıt niteliğindeki belge ibraz edilebilmektedir.
 • Gelir belgesi: Başvuru sahibinin Kanada’da kalacağı süre boyunca yanında konaklayacağı kişinin gelir belgesi gösterilebilmektedir.
 • Maddi kaynaklar: Başvuru sahibine ait tapu, hisse senetleri, sabit mevduat ve kamu yardım fonu gibi finansal kaynaklar mali kanıt olarak gösterilebilmektedir.
 • Vergi Beyannamesi: Başvuru sahibinin son 3 yıla ait olan vergi beyannameleri ibraz edilebilmektedir.

Kanada Vizesi için Kimler Finansal Kaynak Göstermek Zorunda Değildir?

Kanada vizesi için finansal kaynak göstermek zorunda olmayan kişiler arasında Kanada’dan geçerli bir iş teklifi almış olan yabancı ülke vatandaşları ve Kanada Deneyim Sınıfı programı kapsamında Kanada’ya gidecek olan yabancı ülke vatandaşları yer almaktadır.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: