Kanada Vize Onay Maili

Kanada Vize Onay Maili Nedir, Alındıktan Sonra Ne Yapılır?

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada vize onay maili, kişinin Kanada vize başvurusundan sonra aldığı onay bildirisidir. Kanada vize onay maili için bekleme sürecinde, başvuran kişiden tıbbi muayene, adli sicil kaydı gibi daha fazla bilgi istenebilmekte ve Kanada vize onayının işlenmesi birkaç haftayı bulabilmektedir.

Kanada vize başvuruları, Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) tarafından değerlendirilmekte ve onaylanmaktadır. Kanada Hükümetinin resmi web sitesi üzerinden yapılan online vize başvurularında, oluşturulan IRCC hesabıyla vize süreci takip ve sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Kanada vize onay kararı çıktığında kişi mail yoluyla bilgi gönderilmektedir.

Vizem.net, Kanada vizesi başvurularında başvuru takip hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Vizesi Onay Maili Nedir?

Kanada vizesi onay maili, Kanada Hükümetinin web sitesi üzerinden online yapılan başvuruların değerlendirilmesinin ardından, başvurunun onaylandığına dair mail yoluyla gönderilen bir bilgilendirme mektubudur.

Kanada online vize başvurusu yapan kişiler, IRCC hesaplarından sonuçlanan onay mailine ve pasaport için gerekli yönergelere erişilebilmektedir. Kanada vize onay maili almak Kanada’ya gidebilme iznini vermediği için kişilerin pasaport ve vize işlemlerinin tamamlaması gerekmektedir. Kanada vizesi için pasaport istemi ve gerekli belgelerin teslimi ile süreç tamamlanmaktadır. Online vize başvurusu yapan kişiler, IRCC hesaplarından onay alıp almadıklarını kontrol edebilmektedir.

Kanada vize başvurusunu kağıt üzerinden yapan kişilerin başvuru sonuçları, kayıtlı adreslerine gerekli belgeler ve yönergeler ile gönderilmektedir.

Kanada vize onay mailinin örneği aşağıdaki görselde verilmiştir.

Kanada Vize Onay Maili Örneği
Kanada Vize Onay Maili Örneği

Kanada Vize Onay Maili Ne Zaman Alınır?

Kanada vize onay mailinin kişiye ulaşması, başvuru yapılan talep edilen vize tipine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kanada ziyaret vizelerinde bu süre başvuru tamamlandıktan sonra ortalama 2022 yılı için 59 gündür. Kanada vize başvurusunu online yapan kişiler, güncel değerlendirme sürecini IRCC hesapları üzerinden kontrol edebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada vize başvurularında onay maili 2021 yılında yapılan başvurularda ortalama 37 günde ulaşmıştır.

Kanada Vizesi İçin Onay Maili Alındıktan Sonra Ne Yapılır?

Kanada vizesi için onay maili alındıktan sonraki 30 gün içinde, pasaportun onay mektubu ile birlikte daha önce biyometri işlemleri için gidilen aracı kurum vize merkezine posta veya şahsen iletilmesi gerekmektedir. Kanada vizesi onay mektubu kişinin eline ulaştıktan sonraki süreçte vizenin alınması ve kişinin Kanada’yı ziyaretine izin verilmesi için, vize merkezi kişinin pasaportunu vize etiketi yapıştırılmak üzere konsolosluğa iletmektedir.

Kanada Vize Etiketi için Pasaport Nereye Teslim Edilir?

Kanada vize etiketi için pasaport, genellikle posta yoluyla veya kurye aracılığıyla başvuru yapılan aracı kurum ofisine teslim edilmektedir. VFS Global Ankara ve İstanbul şubeleri, Kanada vize etiketi için pasaportun teslim edildiği yerlerdir ancak diğer illerde bulunan VFS Global ofisleri, Kanada vize işlemlerinde yetkili değildir.

Kanada vizesi için başvuran kişiler, pasaportlarının takibini online olarak IRCC hesapları ile birlikte Kanada Hükümetinin websitesi üzerinden yapabilmektedirler.

Kanada Vizesi için Gönderilecek Pasaportun Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Kanada vizesi için gönderilecek pasaportun özelliklerinin nasıl olması gerektiği aşağıda listelenmiştir.

  • Pasaport ya da seyahat belgesi, Kanada vize onay mektubunun bir kopyası ile birlikte gerekli kuruma verilmelidir.
  • Pasaportta en az bir sayfa boş bırakılmış olmalıdır.
  • Pasaportun, kişinin Kanada’da geçireceği kalış süresini kapsayacak şekilde geçerliliği bulunması gerekmektedir.
  • Pasaportun tarihi geçmiş ise herhangi bir vize sağlanamadığı için geçerlilik süreleri kontrol edilmiş olmalıdır.
  • Pasaport, eğer talep edilen ekstra bir evrak bulunuyorsa tüm belgelerle birlikte ilgili Kanada kurum ve kuruluşlarına gönderilmelidir.

Kanada Vizesi İçin Pasaport Teslimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kanada vizesi için pasaport teslimi, ilgili aracı kurum vize başvuru merkezine, aşağıda listelenen belgelerle birlikte yapılmalıdır.

  • Başvuran kişiye IRCC aracılığıyla iletilen pasaport istem mektubu
  • Vize başvuru merkezi (VAC) harç ücretleri ve pasaportun vize bürosuna gönderilmesi için istenen servis ücreti
  • Başvuran kişinin; e-mail adresi, telefon numarası ve pasaport iade adresi dahil iletişim bilgileri
  • VAC (Vize başvuru merkezi) onam formu

Kanada Vize Pasaport İşlem Ücreti Ne Kadardır?

Kanada vize pasaport işlem ücreti kişi başı 467 TL tutarındadır. Kanada vize pasaportu için daha önceden online işlem yapılmış ise tekrardan ücret ödenmemektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda vize harcı ve biyometri işlemlerinin tamamı başvuru sahibi adına IRCC belgeli vize danışmanı tarafından gerçekleştirilmektedir.

VFS Kanada Pasaport Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Kanada pasaport takip işlemi, VFS Global online başvuru takip sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

Vize bürosu kişinin pasaportunu VFS Global’e iade ettikten sonra, başvuru merkezi tercih edilen iletişim yöntemini kullanarak kişiye pasaportun durumunu bildirmekte ve tercih edilen iade yöntemiyle pasaportu başvuru sahibine teslim etmektedir.

Kanada Vize Onay Mektubu Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Kanada vize onay mektubu, alındıktan sonra 30 gün boyunca geçerlidir. Kanada pasaportu, vize onay mektubu alındıktan sonraki 30 gün içinde başvuru merkezine iletilmezse vize başvurusu reddedilmektedir.

Kanada Vize Başvurusu Reddinde Ne Yapılmalıdır?

Kanada vize başvuru reddi durumunda kişiler tekrardan Kanada vizesi için başvuru yapabilmektedir. Kanada vize başvurusunun reddini belirten mektupta kişinin tekrardan başvuramayacağına dair bir bilgi yer alıyorsa kişi tekrardan vize başvurusu gerçekleştirememektedir.

Kişinin Kanada vize başvuru sebebi veya durumunun değişmesi, Kanada vize onayının alınmasını sağlayacak bir bilgi ve durum bulundurması halinde tekrardan başvuru yapılabilmektedir.

Daha önceden Kanada vize reddi almış başvuru sahiplerinin vizem.net danışmanlığında yaptığı 2. Kanada vize başvuruları 2021 yılında %89,3 oranında onaylanmıştır.

Kanada Vizesi Red Maili Gönderilir Mi?

Kanada vize başvurusu karara bağlandığında başvuru sahibine sonucu ve uygulanması gereken yönergeleri belirten bir mail göndermektedir.

Kanada vizesi ret ile sonuçlandığında, Kanada vize reddi başvuru sahibine Kanada vize ret maili ile iletilmektedir. Kanada vizesi ret mailinde vize reddinin gerekçesi belirtilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: