Kanada Nişanlılık Vizesi

Kanada Nişanlılık Vizesi Başvuru Süreci 2023

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada’da nişanlılık vizesi bulunmadığından, nişanlı çiftin Kanada’da yaşamayan tarafı partner vizesi alarak 6 aydan uzun süre için Kanada’da ikamet eden partnerinin yanına seyahat edebilmektedir.

Nişanlı çiftler için ayrı bir Kanada vizesi kategorisi bulunmamaktadır ancak çiftler, eş sponsorluğuna başvurmadan önce 12 aylık bir süre boyunca birlikte yaşamanın sağlanıp sağlanmadığına bağlı olarak, resmî nikâhsız birliktelik veya evlilik ortağı kategorileri kapsamında eş sponsorluğuna hak kazanabilmektedir.

Vizem.net, Kanada partner vizesi başvurularında son 4 yılda en yüksek onay oranı elde eden, IRCC sertifikalı akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Nişanlı Partner Vizesi için Sponsor Olma Şartları Nelerdir?

Kanada nişanlı partner vizesi için sponsor olma şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Partner vizesi için sponsor olacak kişinin 18 yaşında veya daha büyük olması gerekmektedir.
 • Sponsor olacak kişinin partnerini destekleyecek finansal yeterliliğinin olması ve bu durumu destekleyici belgeler ile kanıtlaması gerekmektedir.
 • Sponsor olacak kişinin Kanada’da kalıcı oturum izninin, öğrenim izninin veya çalışma izninin olması ve destekleyici belgeler ile durumun kanıtlanması gerekmektedir.
 • Sponsorun, partneri Kanada’da daimi ikameti sahibi olduktan sonraki üç yıl boyunca eşine maddi destek sağlayacağını taahhüt eden bir eş sponsorluk anlaşması imzalaması gerekmektedir.

Kanada’da evlilik veya daha sonra başka bir ülkede evlilik planlayan nişanlı çiftin, Kanada Göçmenlik Kanunu kapsamında resmî nikâhsız birliktelik sponsorluğuna kabul edilmedikleri durumlarda evlenene kadar beklemeleri gerekmektedir.

Kanada’ya Nişanlı Olarak Gitmek için Ne Gerekir?

Kanada’ya nişanlı olarak gitmek için Kanada yasalarında yer alan resmî nikâhsız birliktelik sponsorluğunun yapılması gerekmektedir ve resmî nikâhsız birlikteliğinin uygun görülebilmesi için başvuru sahibi ve sponsorun en az bir yıl birlikte yaşamış olması gerekmektedir. Çiftlerin, 12 aylık süre boyunca birlikte yaşamamış olmaları durumda, Kanada’ya nişanlı olarak gidebilmek için mali ve diğer konularda birleştiklerini kanıtlamaları gerekmektedir.

Evli olmayan çiftlerin Kanada’ya gidebilmek için gösterecek evlilik cüzdanı bulunmadığından, ilişkilerini başka şekillerde doğrulamaları gerekmektedir. Eş durumundan Kanada vizesi alamayan kişilerin, ortak hukuk sponsorluğu başvuruları için arkadaşlarından, iş arkadaşlarından, komşularından ve aileleri gibi kişisel referanslardan, destekleyici kanıtlar sunması gerekmektedir.

Kanada Nişanlı Vizesi için Gerekli Sponsorluk Evrakları Nelerdir?

Kanada nişanlı vizesi için gerekli sponsorluk evrakları evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Sponsorun Kanada oturum kartı veya vatandaşlık kanıtı: Sponsor daimi ikamet sahibi ise oturum kartının her iki tarafının fotokopisinin, sponsor Kanada vatandaşı ise vatandaşlığına ilişkin kanıtlayıcı pasaport ve doğum belgesi gibi belgelerinin kopyası gerekmektedir.
 • Kanada nişanlılık vizesi başvuru formu: Başvuru formunun göçmenlik sitesinden online doldurularak sisteme yüklenmesi veya elle doldurulup imzalanması gerekmektedir.
 • Pasaport: Partnerin pasaportunun her sayfasının fotokopisi gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Başvuru sahibinin iki adet biyometrik fotoğrafı gerekmektedir.
 • Başvuru ücreti dekontu: Başvuru ücretinin ödendiğine dair makbuz gerekmektedir.
 • Kanada resmî nikâhsız birliktelik sponsorluk anlaşması: Nişanlılık veya partnerlik durumunda sponsor olacak kişi tarafından yazılmış ve imzalanmış resmî nikâhsız birliktelik anlaşması, fotoğraf gibi ilişkiyi kanıtlayabilecek belgeler ve çiftin ailesi, arkadaşları gibi kişilerden alınan destek mektupları gibi belgeler gerekmektedir.
 • Finansal yeterliliğin kanıtı: Sponsor olacak kişinin halihazırda tutulan istihdamı doğrulayan bir çalışma mektubu ve sponsorun eşi veya partnerini desteklemek için mali kapasite kanıtının sunulması gerekmektedir.
 • Adli sicil kaydı: Başvuru sahibinin adli sicil kaydı gerekmektedir.
 • Sağlık raporu: Başvuru sahibinin tıbbi muayene belgeleri ve sağlık raporu gerekmektedir.

Kanada Nişanlı Sponsorluğu için İlişki Kanıt Belgeleri Nelerdir?

Kanada nişanlı veya partner sponsorluğu için ilişkiyi kanıtlayan belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru sahibi ile sponsorun ortak banka hesapları veya kredi kartları
 • Sponsor ile partnerin ortak konut kiralarının sözleşme fotokopileri veya aslı
 • Sponsor ve başvuru sahibinin ortak tescilli elektrik, su ve doğalgaz ödemelerinin makbuzları
 • Başvuru sahibi ile sponsorun aynı adresten gönderilen postaları ve ortak alınan ev eşyaları makbuzları
 • Sponsor ve başvuru yapacak partnerinin aile, arkadaş ve komşuları tarafından yazılmış, ilişkiyi kanıtlayan mektuplar
 • Başvuru yapan kişi ve partnerinin fotoğraf, videolarıyla birlikte birbirlerine aldıkları hediyelerin makbuzları

Kanada Nişanlı Partner Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada partner vizesi Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosunun (IRCC) internet sitesi olan https://www.canada.ca/ üzerindeki kalıcı oturum portalından, online olarak yapılmaktadır. Kanada nişanlı vizesi başvurusu için Göçmenlik Bürosu’nun online sistemine kayıt yaptırılmalıdır.

Kayıt yaptırılan online sistemde ilgili formlar doldurulduktan sonra taratılan gerekli evraklar sisteme yükleni, vize başvuru harcı ödenerek başvuru işlemleri tamamlanmalıdır. Online Kanada nişanlı partner vizesi yapmanın diğer yolu, gerekli evrakları Kanada Dosya İşlem Merkezine posta yoluyla iletmektedir.

Kanada nişanlı vizesine başvuracak kişilerin, Kanada’da yaşayan partnerleri tarafından sponsorluk başvurusunda bulunulması ve eş zamanlı olarak başvuru sahibinin Türkiye’den kalıcı oturum izni başvurusunda bulunması gerekmektedir. Türkiye’den yapılacak kalıcı oturum izni başvurusunda başvuru sahibinin sponsorun sağlık raporu, adli sicil kaydı ve biyometri kaydının sunulması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada partner vizesi başvurularında, gerekli evrakların hazırlanmasından, başvuru takibine dek tüm süreç IRCC sertifikalı danışmanlar tarafından yürütülmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Nişanlılar için Evlenmeden Kanada’ya Gitmek Zor Mudur?

Hayır, nişanlıların veya partnerlerin evlenmeden Kanada’ya gitmesi zor değildir ancak Kanada’ya evlenerek gitmek daha kolay bir süreçtir.

Kanada’da ikamet eden kişinin partnerini Kanada’ya getirmesi için kullanabileceği birkaç seçenek bulunurken, evli çiftlerin başvurabileceği Kanada evlilik vizesi türü bulunmaktadır.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: