Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada Dil Okulu Vizesi Başvuru Süreci 2023

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada dil okulu vizesi, Kanada’da kendi ana dilinden farklı bir dil öğrenmek için dil okuluna başvuru yapan kişilerin alması gereken vize türüdür. Kanada dil okulu vizesi, 6 aydan kısa süreli olduğu için geçici oturum vizesi olarak verilmektedir.

Kanada’da eğitimin 6 aydan uzun sürmesi durumunda Kanada dil okulu vizesi, öğrenim izni ile birlikte verilmektedir. Kanada dil okulu vizesi, 6 aylık süre içerisinde Kanada’da eğitim alma ve yaşama hakkı tanımaktadır.

Son 3 yılda Vizem.net danışmanlığında gerçekleştirilen Kanada dil okulu vize başvuruları, %94,2 onay oranına sahiptir. Vizem.net, Kanada dil okulu başvurularındaki onay oranı ile Türkiye’deki en yüksek onay oranına sahip akredite acente konumundadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Dil Okulu Vizesi Şartları Nelerdir?

Kanada dil okulu vizesi şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada’da bir dil okulundan kabul mektubu almak
 • Geçerli bir pasaporta sahip olmak
 • Kanada’da dil eğitimi alırken yapılacak masrafları karşılayacak maddi imkanlara sahip olmak veya burs almak

Kanada dil okuluna gitmek için gerekenlerin tamamına uyan kişiler IRCC veya VFS Global üzerinden vize başvurusu yapabilmektedir.

Kanada Yoğunlaştırılmış Dil Kursu Vizesi Şartları Nelerdir?

Yoğunlaştırılmış dil kursu vizesi Kanada topraklarında 6 aydan daha kısa süren dil kursları için gerekli geçici oturum vizesi kategorisinde yer alan bir vize türüdür. Kanada 1 aylık dil kursu için dil okulundan kabul mektubu almak gereklidir ve vize başvurusunda sunulmalıdır. 6 aydan daha kısa Kanada yoğunlaştırılmış dil kursu vize şartları arasında öğrenim izni gerekliliği bulunmaz.

Kanada Dil Kursu Vizesi için Dil Yeterlilik Şartı Var Mıdır?

Kanada dil kursu vizesi için dil yeterlilik şartı yoktur. Kanada’da dil eğitimi almak için İngilizce ve Fransızca seviyesini ölçen bir sınava girmek gerekmektedir.

Seviye tespit sınavı sonucunda Kanada’daki dil okulu bir çalışma kursu önermektedir. Kanada’daki çoğu dil okulunda bir sömestir veya birkaç ay süreli eğitime dayanan kurslar yerine haftalık eğitime dayalı kurslar verilmektedir.

Kanada Dil Kursu Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kanada dil kursu vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: 2 boş sayfası olan ve en az 10 yıl geçerliliği olan bir pasaport gerekmektedir.
 • Kanada’daki dil okulundan kabul mektubu: Kabul mektubunun orijinali veya elektronik bir kopyası gönderilmelidir.
 • Kanada’ya seyahat etmek için açıklama mektubu: Açıklama mektubu içerisinde Kanada’da neden okunmak istediği belirtilmelidir.
 • Kanada’da dil okuluna girmek için gerekli finansal araçların veya desteğin kanıtı: Son dört aya ait banka hesap dökümü veya burs belgesi gibi Kanada’da bulunulan sürede yaşamak için gerekli olan finansal kaynakların belirtilmesi gerekmektedir.
 • Tıbbi muayene: Bulaşıcı bir sağlık sorununun olmadığının kanıtlanması gerekmektedir.
 • Kanada’da yaşayan bir aile üyesi veya arkadaştan davet mektubu: Davet mektubu, Kanada’da ikamet eden vatandaş ya da oturum izni olan kişi tarafından yazılmalıdır.
 • İkamet edilen ülkeye bağların olduğuna dair kanıt: İkamet edilen ülkede bir yatırım veya sahip olunan bir mülk gibi kişinin menşe ülkesine bağlarını gösteren kanıtlar sunulmalıdır.
 • Kanada’nın terk edileceğine dair kanıt: İkamet edilen ülkeye döneceğini gösteren uçak bileti rezervasyonu gibi kanıtlar gerekmektedir.

Kanada dil okulu vizesi için gerekli evraklar, eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmalıdır; aksi halde vize başvurusu reddedilebilir veya kabul edilmeyebilir.

Kanada Dil Kursu Vizesi için Niyet Mektubu Nasıl Yazılır?

Kanada dil kursu vizesi için niyet mektubu, Kanada’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin eğitim almak istedikleri kuruma yazdıkları bir mektuptur. Kanada dil kursu vize için niyet mektubunda başvuru yapan kişi neden başvurduğu kurumda eğitim almaya uygun bir aday olduğunu ve kurumu nasıl seçtiğini anlatmaktadır.

Kanada vizesi için niyet mektubu, kısa ve öz bir şekilde yazılmalıdır ve başvuru yapan kişiler hakkında bilgi içermelidir. Kanada niyet mektubu örneği yazmak, Kanada’da bir dil okuluna kabul edilmek için en önemli aşamalardan biridir.

Kanada Dil Vizesi için Kabul Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Kanada dil vizesi için kabul mektubunda öğrencinin kabul edildiği dil okulu programı açıkça belirtilmelidir. Dil eğitimi alacak kişinin Kanada’da eğitim veren bir dil okulundan burs alması durumunda, Kanada dil vizesi kabul mektubu içerisinde belirtilmesi gerekmektedir.

Kabul mektubunun geçerli olduğu son tarih mektup içerisinde bildirilmelidir. Kanada dil okulu vizesi kabul mektubunda kuruma ait telefon, e-mail, faks, web sitesi ve derslerin gerçekleşeceği zaman aralığının da bilgisi verilmelidir. Ayrıca öğrencinin konaklaması ile ilgili bir kaynak sağlanacaksa kabul mektubunda bilgisi verilmelidir.

Kanada Dil Kursu Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada dil kursu vizesi almak için dil kursundan alınmış olan kabul belgesinin ve finansal kaynak belgelerinin başvuru yapmadan önce hazırlanması gerekmektedir. Gerekli belgelerin hazırlanması sonucunda Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) üzerinden online olarak veya VFS Global İstanbul ve Ankara vize merkezlerinden randevu alınarak başvuru yapılmalıdır. VFS Global’in İstanbul ve Ankara dışında bulunan ofislerinden Kanada vizesi için başvuru yapılamamaktadır.

Online Kanada vize başvurusu yapılması durumunda, biyometri işlemleri için VFS Global ofislerine gitmek gerekmektedir. Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu, Kanada dil okulu vizesi başvurularının değerlendirilmesi ve onaylanmasında tek yetkili mercidir.

Vizem.net, Kanada’da dil eğitimi almak için başvuru yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Dil Kursu Vizesi Randevusu için Nereye Başvurulur?

Kanada dil kursu vizesi randevusu, canada.ca üzerinden online olarak, aracı kurum ve akredite acenteler üzerinden yapılmaktadır. Kanada dil kursu vizesi için yetkili aracı kurum VFS Global’dir.

Kanada dil okulu vizesi için VFS Global İstanbul ve Ankara merkezlerinden başvuru yapılmaktadır.

VFS Global Kanada Ankara ofisine 0212 373 58 10 telefon numarası ve info.cztr@vfshelpline.com mail adresiyle ulaşılmaktadır.

VFS Global Kanada İstanbul vize merkezine 0212 373 58 10 telefon numarasından ve info.cztr@vfshelpline.com mail adresinden ulaşmak mümkündür.

Kanada’da Üniversiteye Hazırlık için Dil Kursu Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’da üniversiteye hazırlık için dil kursu vizesi alabilmek için öncelikle Kanada’da ilgili kurumundan kabul mektubunun alınmalı ve gerekli diğer belgeler tamamlanmalıdır. Kanada vizesi belgelerinin tamamlanmasının ardından Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosunun internet sitesinden online başvuru yapılabilmektedir. Online başvuru sonrası biyometrik bilgileri vermek için VFS Global ofislerine gitmek gerekmektedir.

Kanada üniversitelerinde hazırlık için dil kursu vizesine başvurmanın bir diğer yolu da şahsen VFS Global İstanbul veya Ankara ofislerinden başvuru yapmaktır. Kanada dil okuları için vize başvurusu VFS Global’in diğer ofislerinden yapılamamaktadır.

Kanada’da Dil Okulu Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Kanada’da dil okulu vizesi, 6 aydan daha kısa süren eğitimler için 100 CAD iken, 6 aydan uzun süren dil eğitimleri için 120 CAD’dır. Kanada dil okulu vizesi başvurusu yapılırken gerekli biyometri işlemleri için ödenmesi gereken ücret 85 CAD’dır.

Kanada Dil Kursu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada dil kursu vizesi, kısa ve uzun süreli yapılan dil eğitimi vizesi başvurularında ortalama 10-11 hafta sürmektedir. Kanada dil kursu vizesinin sonuçlanma süreci için verilen ortalama süre fiziksel başvurulardaki dosya iletimi ve biyometri işlemleri için gerekli süreyi kapsamamaktadır.

Vizem.net danışmanlığında 2021 yılında yapılan Kanada dil okulu vizesi başvurularında, başvurunun sonuçlanma süreci ortalama 6 haftadır.

Dil Okulu Vizesi Kanada Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Dil okulu vizesi Kanada takip ve sorgulama işlemi, VFS üzerinden yapılmaktadır. Kanada vize takip VFS Global web sitesi, yardım hattı ve e-posta üzerinden takip edebilmek mümkündür. Kanada dil okulu vizesi başvurusunu takip etmek ve sorgulamak için başvuru yapan kişinin başvuru sırasında verilen takip numarasını ve doğum tarihini girmek gerekmektedir.

Kanada Dil Eğitimi için Vize Ret Sebepleri Nelerdir?

Kanada dil eğitimi için vize ret sebepleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kabul mektubunun şüpheli olması
 • Yetersiz kimlik belgesinin olması
 • Yetersiz seyahat belgesinin olması
 • Dil eğitimi almak için finansal kaynakların yetersiz olması
 • Başvuru yapan kişinin kendi ülkesine dönme niyetinin olmaması
 • Başvuru yapan kişinin uluslararası güvenlik şartlarını karşılayamaması
 • Başvuru yapan kişinin Kanada sağlık standartlarına uymaması
 • Başvuru yapan kişinin daha önce Kanada Göçmenlik Bürosuna yanlış bilgi vermesi veya yasaklanması

Kanada için Dil Okulu Vizesi Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Kanada için dil okulu vizesi reddine itiraz edilememektedir. Kanada’da dil eğitimi almak için vize başvurusu yapan kişilerin, itiraz cevabı almaları durumunda yeniden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kanada’da Dil Eğitimi için Vize Uzatma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kanada’da dil eğitimi için vize uzatma işlemleri için en az 30 gün önceden başvuru yapmak gerekmektedir. Kanada’da vize uzatma işlemini, online başvuru yaparak uzatmak mümkündür. Kanada’da dil eğitimi vizesini uzatmak için gerekli olan işlem süresi ortalama 58 gündür. Kanada’da 3 aylık dil eğitimi alırken vize uzatma işlemine gerek olmamaktadır.

Dil Eğitimi Alırken Kanada’da Çalışmak Mümkün Müdür?

Dil eğitimi alırken Kanada’da çalışmak mümkündür. Kanada’da dil eğitimi ve çalışma imkanı, 6 aydan daha uzun süre için öğrenim izni alan herkese verilmektedir.

Kanada dil okulu çalışma izni, tam zamanlı olarak verilmemektedir. Kanada dil okulu çalışma izni, yarı zamanlı olarak haftada 20 saati geçmeyecek şekilde verilmektedir.

Kanada Dil Eğitimi Vizesi ile Başka Ülkelerde Eğitim Alınabilir Mi?

Kanada dil eğitimi vizesi ile başka ülkelerde eğitim almak mümkün değildir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: