KKTC'den Kanada Vizesi İşlemleri

Kanada Vizesi KKTC'den Nasıl Alınır?

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

KKTC’de yaşayan vatandaşlar, tüm Kanada vize başvuru işlemlerini Türkiye’de olduğu gibi gerçekleştirmek durumundadır. Kanada’ya yapılan tüm vize başvuruları IRCC tarafından değerlendirilmekte ve onaylanmaktadır.

KKTC’de yaşayan tüm T.C vatandaşları Kanada vizesi başvurularını IRCC web sitesi üzerinden online olarak ya da VFS Global Ankara veya İstanbul ofisi aracılığıyla gerçekleştirebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan KKTC’de yaşayan T.C vatandaşları için Kanada vizesi başvurularında, evrakların hazırlanmasından başvuru takibine denk tüm süreç IRCC belgeli vize danışmanları tarafından yürütülmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kıbrıs Vatandaşı Kanada Vizesi Alabilir Mi?

KKTC devleti uluslararası kapsamda de facto yani fiili devlet olarak görüldüğünden, KKTC pasaportu sadece ABD, Avustralya, Birleşik Krallık, Fransa, Pakistan ve Türkiye’de geçerli olmakta ve yalnızca KKTC vatandaşlığı ve pasaportuna sahip kişi Kanada vizesi alamamaktadır.

T.C vatandaşı olup Kıbrıs’ta yaşayan kişi Kanada vizesi alabilmektedir.

KKTC’de Kanada Konsolosluğu Var Mıdır?

KKTC’de Kanada konsolosluğu bulunmamaktadır.

Güney Kıbrıs Rum Yönetiminde Kanada Konsolosluğu bulunduğundan, Kıbrıs’tan Kanada konsolosluğundan hizmet almak isteyen kişilerin Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’daki Kanada Konsolosluğuna müracaat etmesi gerekmektedir.

Lefkoşa’daki Kanada Konsolosluğunun adresi; 15. Themistocles Dervis Caddesi, 1066 Lefkoşa/ Kıbrıs’tır.

KKTC’de Yaşayanlar için Kanada Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

KKTC’de yaşayan T.C vatandaşları, online olarak Kanada Göçmenlik, Mültecilik ve Vatandaşlık bürosunun internet sitesinden ya da şahsen VFS Global Ankara veya İstanbul ofisleri aracılığıyla vize başvurusu yapabilmektedir.

Vize başvurusunda bulunacak kişilerin, Kanada Vize Başvurusu Resmi Aracı Kurumu olan VFS Global üzerinden vize başvurusu gerçekleştirmeleri halinde vize onayında yetkili kurum IRCC olmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında KKTC’de yaşayan T.C vatandaşları için Kanada vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

KKTC’den Yapılan Kanada Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

KKTC’den yapılan Kanada vize başvurularını takip etmek için, başvuru esnasında VFS Global’den teslim alanına fiş üzerindeki takip numarasının ve kişinin doğum tarihinin https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/can/track-application adresinde yer alan 2019’dan sonraki başvurular linkinde açılan sayfaya girilmesi gerekmektedir.

KKTC Kanada Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

KKTC’de yaşayan T.C vatandaşları için Kanada vize danışmanlık hizmeti, Vizem.net üzerinden alınabilmektedir.

Vizem.net, KKTC’den Kanada vizesine başvuru yapacak kişiler için IRCC sertifikalı uzmanları ile Kanada Vize Danışmanlık Hizmeti vermektedir.

Vizem.net merkez ofisi; Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Palladium Ofis Binası Ataşehir/ İstanbul’da yer almaktadır. İletişim numarası 0850 241 1686’dir ve e-posta adresi destek@vizem.net‘tir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: