ABD'den Kanada Vizesi Almak

2023'te ABD'den Kanada Vizesi Almak Mümkün Müdür?

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Amerikan vatandaşlığı veya Amerika’da kalıcı oturum izni (green card) bulunmayan Kanada vizesine tabi ülke vatandaşlarının, Amerika’dan Kanada’ya girişlerde ziyaretçi vizesi prosedürlerini izlemeleri gerekmektedir.

Amerika’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, https://visa.vfsglobal.com/usa/en/can internet adresli VFS Global vize başvuru merkezinden ve Kanada IRCC aracılığıyla başvuruda bulunarak Kanada vizesi alabilmektedir.

Amerika’dan Kanada’ya Vizesiz Geçiş Mümkün Müdür?

Amerikan vatandaşı olmayan veya Amerika’da daimi oturum izni bulunmayan, ABD’de yaşayan yabancı ülke vatandaşlarının; vize gerektiren bir ülke vatandaşı olmaları durumunda Amerika’dan Kanada’ya vizesiz geçiş yapmaları mümkün değildir. Kanada’ya giriş yapabilmek için bu ülke vatandaşlarının Kanada ziyaretçi vizesi almaları gerekmektedir.

Türk Vatandaşları İçin Amerika’dan Kanada Vizesi Almak Mümkün Müdür?

Evet, Türk vatandaşları için Amerika’dan Kanada vizesi almak geçerli Amerikan oturum iznine sahip oldukları sürece mümkündür. Vize başvurusu yapabilmek için Kanada hükümeti web sayfası üzerinden online başvuru yapılması ve Los Angeles veya New York’ta bulunan VFS Global ofislerinde biyometri kaydı verilmesi gerekmektedir.

Amerika’dan Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amerika’dan Kanada vize başvurusu; Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosunun (IRCC) https://www.canada.ca/ adresli internet sitesi aracılığıyla online olarak yapılmaktadır. Başvuru sahibinin Kanada vizesi almak için IRCC sistemine kayıt yaptırması, gerekli evrakları yüklemesi, vize başvuru ücretini ödemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

IRCC’den biyometri işlemleri için bildirim aldıktan sonra, Amerika’da Kanada vizesi almak için başvuru sahibinin Los Angeles ve New York’ta bulunan VFS Kanada vize başvuru merkezlerinden randevu alarak parmak izi kaydını yaptırması gerekmektedir.

Amerika Green Card Sahiplerinin Kanada Vizesi Alması Gerekir Mi?

Amerika green card sahiplerinin Kanada vizesi almaları gerekmemekte, geçerli oturum izni kanıtı sunulması gerekmektedir. Amerika yeşil kartı, kişiye geçerli oturum izni sağladığı için; Kanada’ya uçakla seyahat edecek kişilerin eTA vize almaları yeterlidir.

Sınırı geçmek için ABD oturum izninin kanıtlanmasını ve menşe ülkenin vatandaşlığını kanıtlayan pasaportun gösterilmesini talep eden Kanada green card hamillerinden, kara yolu veya demir yolu ile yapacakları seyahatlerde Kanada elektronik vize talep etmemektedir.

Kanada’dan Amerika Vizesi Almak Mümkün Müdür?

Kanada’dan Amerika vizesi almak, sadece geçerli oturum izni veya vatandaşlığı olan kişiler için mümkündür. Turist amaçlı gelenler Amerika vizesine Kanada’dan başvuramamaktadır.

Amerika Vizesi ile Kanada’ya Gidilebilir Mi?

Amerika vizesi ile Kanada’ya gidilememektedir. Amerika vizesi bulunan yabancı ülke vatandaşlarının Kanada’ya seyahat edebilmeleri için bir Kanada ziyaretçi vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

Geçerli bir Amerika vizesi bulunan yabancı ülke vatandaşları ziyaretçi vizesine başvururken, Kanada Can Plus isimli kolaylaştırılmış vize prosedüründen yararlanabilmektedir

Kanada Vizesi ile Amerika’ya Gidilebilir Mi?

Kanada vizesi ile Amerika’ya seyahat etmek mümkün olmamaktadır. Amerika’ya seyahat etmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarının yeşil kart veya ABD vizesi sahibi olmaları gerekmektedir.

Yabancı ülke vatandaşlarının Kanada vizesiyle Amerika’ya seyahat etmesi mümkün olmadığından, kişilerin seyahat amaçlarına uygun bir Amerika vizesi alması gerekmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: