Kanada Vizesi Red Maili

Kanada Vizesi Red Maili Nedir, Alındıktan Sonra Ne Yapılır?

Kanada vize başvuruları; Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) tarafından değerlendirilmekte, onaylanmakta veya reddedilmektedir. Kanada vizesi reddedildiği zaman IRCC reddedilme sebebini Kanada vizesi red maili ile başvuru adayına iletmektedir.

Kanada hükümeti web sitesi üzerinden yapılan online Kanada vize başvurularında, oluşturulan gcKEY hesabıyla Kanada vize başvuru süreci takip edilebilmektedir ve sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

Kanada vize başvurularında başvuru adımlarını doğru şekilde tamamlamak oldukça önemlidir. En son yapılan Kanada vize reddi nedenleri arasında yanlış veya eksik evrak beyan edilmesi veya form doldurulması sebebiyle yaşanmaktadır.

Vizem.net Kanada vize başvurularında başvuru ve pasaport takibi hizmeti veren, IRCC belgeli Türkiye’deki akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Vize Red Maili Nedir?

Kanada vize ret maili, Kanada hükümeti web sitesi üzerinden online yapılan Kanada vize başvurularının değerlendirilmesinden sonra vize başvurusunun reddedilmesi durumunda başvuru sahibine mail yoluyla gönderilen bir bilgilendirme mektubudur.

Kanada vize ret mailinde Kanada vize başvurusunun reddedilme nedenleri yer almaktadır ve bu bilgilendirme metni online başvuru yapılan Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) hesabında da bulunmaktadır.

Kanada vize ret maili örneği aşağıdaki görselde gösterilmiştir.

Kanada Vize Ret Maili Örneği
Kanada Vize Ret Maili Örneği

Kanada Vizesi Ret Maili Ne Zaman Alınır?

Kanada vizesi ret maili alma süresi, başvurunun yapıldığı ülkeye ve talep edilen vize tipine göre Kanada vize başvurusunun değerlendirilme süresi değiştiğinden dolayı değişiklik göstermektedir. Kanada vize başvurularının güncel değerlendirilme süreleri Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) üzerinden öğrenilebilmektedir.

Kanada Vizesi İçin Ret Maili Alındıktan Sonra Ne Yapılır?

Kanada vizesi için ret maili alan başvuru sahipleri yeniden Kanada vizesine başvurma hakkına sahiptirler. İlk Kanada vize başvurusundaki ret nedenleri ortadan kaldırıldığı ve yeni destekleyici belgeler beyan edildiği sürece Kanada vizesi ret alanlar, yeniden Kanada vize başvurusu yapabilmektedirler.

Kanada Vizesi Ret Maili Gelmemesi Halinde Ne Yapılır?

Kanada vizesi ret maili gelmemesi halinde online Kanada vize başvurusu yapılan Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) hesabı üzerinden süreç takip edilmelidir.

Kanada vize başvurusunun koşullarından kaynaklı olarak ya da IRCC’nin yoğunluğuna göre Kanada vize başvurusu değerlendirme süreleri uzayabilmektedir, buna bağlı olarak Kanada vizesi ret mailinin henüz alınmamış olması vize başvurusunun kabul edildiği anlamına gelmemektedir

Kanada Vize Ret Kararına İtiraz Edilebilir Mi?

Hayır, kısa süreli Kanada ziyaretçi vizelerinde Kanada vize ret kararına itiraz edilememektedir. Kanada vize ret itiraz mümkün olmadığında, yeniden başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

Kanada Vize Ret Sebepleri Nelerdir?

Kanada vize ret sebepleri listelenmiştir.

  • Uygun ve doğru destekleyici belgelerin eksikliği
  • Kanada seyahatini mali olarak karşılayabilecek finansal güce ya da desteğe sahip olmamak
  • Uluslararası güvenlik standartlarını karşılamayı engelleyen suç geçmişine sahip olmak
  • İstenen standartlara uygun sağlık sigortasına sahip olmamak
  • Kanada vize başvurusunda niyetin veya başvurunun ikna edici olmaması

İlk başvurusunda Kanada vize reddi almış kişilerin vizem.net danışmanlığında yapılan 2. Kanada vize başvuruları 2020 ve 2021 yıllarında %82,1 oranında onayla sonuçlanmıştır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: