Kanada Vize Türleri

Kanada Vize Türleri ve Başvuru Adımları Nelerdir?

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada vize türleri, Kanada vizelerinin geçerlilik süresine ve alış amacına göre çeşitlilik göstermektedir. Kanada vizelerinde geçici ve kalıcı vize çeşitler bulunmaktadır.

Kanada vize çeşitleri, istisnai durumlar haricinde çok girişli vizeler olarak düzenlenmektedir.

Vizem.net, 2017-2021 yılları arasında %93,1 başvuru oranı ile Kanada vizesi başvurularında en yüksek orana sahip akredite acentedir.

Bilgi almak ve başvuru yapmak için: 0850 241 1868

Geçerlilik Süresine Göre Kanada Vize Çeşitleri Nelerdir?

Geçerlilik süresine göre Kanada vize çeşitleri aşağıda listelenmiştir.

 • Geçici Oturum Vizeleri
  • Ziyaretçi vizesi
  • Öğrenci vizesi
  • Çalışma vizesi
  • Süper vize
  • İş vizesi
 • Kalıcı Oturum Vizeleri
  • Express entry vizesi
  • Start-up vizesi
  • Aile sponsorluğu vizesi
  • İş amaçlı göçmenlik vizesi

Kanada Geçici Oturum Vizesi Nedir?

Kanada geçici oturum vizesi, Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) ve sınır hizmetleri görevlileri tarafından, başvuru yapan kişilere verilen Kanada’da kalma iznidir. Kanada geçici oturum vizesi, en fazla 6 aylık bir süre için geçerlidir.

Kanada’dan Geçici Oturum Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’dan geçici oturum vizesi ve diğer tüm vizeleri almak için online başvuru yapabilme imkanı bulunmaktadır. Kanada vizeleri içerisinde yalnızca ziyaretçi vizesi, öğrenci vizesi, iş amaçlı vize türleri için fiziksel başvuru olanağı bulunmaktadır.

Kanada’dan geçici oturum vizesi alma süreci aşağıda listelenerek anlatılmıştır.

 • Online veya fiziksel olarak Kanada vize başvuru yöntemi seçilmelidir.
 • Kanada vize başvuru formu, istenen belge ve bilgiler ile birlikte doldurulmalıdır.
 • Kanada vize işlem ücreti ödenmelidir.
 • VFS Global Ankara veya İstanbul ofislerinden randevu alınmalıdır.
 • Pasaport, fotoğraf ve gerekli olan diğer belgelerle Kanada vize başvuru merkezine gidilmelidir. Parmak izi ve biyometrik fotoğraf VFS Kanada ofisinde teslim edilmelidir.
 • Kanada vize başvuru formu, vize başvuru merkezine verilmelidir.
 • Kanada vize başvuru merkezinden benzeri olmaya takip numarası yazılı olan dekont alınmalıdır.

Kanada vize başvurularında yetkili vize başvuru merkezi VFS Global’dir. Kanada vize başvurusu, yalnızca VFS Global’in Ankara ve İstanbul ofislerinden yapılmaktadır. Kanada vize başvurularında onay vermeye yetkili olan tek merci, Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosudur.

Vizem.net, Kanada vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti vere IRCC sertifikalı bir akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Geçici Oturum Vize Harçları Ne Kadardır?

Kanada geçici oturum vize harçları, bireysel ve aile ile başvuruya göre değişiklik göstermektedir. Kanada geçici oturum vizesi harcı, bir kişi için 100 CAD iken, aile için en fazla 500 CAD’dır.

Kanada Kalıcı Oturum Vizesi Nedir?

Kanada kalıcı oturum vizesi, başvuru yapan ve onaylanan kişilerin kalıcı olarak Kanada’da yaşamasına olanak tanımaktadır.

Kanada kalıcı oturum vizesinin alınabileceği durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada’da kalıcı bir iş bulmak
 • Bir aile bireyinin sponsor olması
 • Kanada’da yatırım yapmak veya iş kurmak

Vizem.net uzmanları ile iletişime geçilerek Kanada göçmenlik vizesi hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Kanada’dan Kalıcı Oturum Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada kalıcı oturum vizesi, Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosunun (IRCC) resmi internet sitesi olan https://www.canada.ca/ üzerinden online olarak yapılmaktadır.

Kanada kalıcı oturum vizesi başvurusunda, IRCC sitesi üzerinden online kayıt yapılması ve gerekli formların doldurulması gerekmektedir. Gerekli evrakların tamamı IRCC sistemine yüklenmelidir. Kanada kalıcı oturum vizesi başvurusunun tamamlanması için vize başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Kanada kalıcı oturum vizesi başvurusu yapma yollarından bir diğeri de tamamlanan evrakların posta yoluyla Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosuna (IRCC) gönderilmesidir.

Kanada kalıcı vize başvurusunun değerlendirme aşamasında, Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) başvuru yapan kişiden sağlık raporu, adli sicil kaydı ve biyometri kaydı istemektedir. Kanada vizesi onay maili, kalıcı oturum vizesi başvurusunun onaylanması durumunda gönderilmektedir. Kanada vizesi onay mailinin gelmesinin ardından pasaport aracı kuruma gönderilmektedir.

Kanada Kalıcı Oturum Vize Harçları Ne Kadardır?

Kanada kalıcı oturum vize harçları, vize türlerine göre değişmektedir. Kanada kalıcı vize harcı 550-1.050 CAD arasında değişmektedir. Kanada oturum vizesi hakkı için ödenmesi gereken ücret ise 490 CAD’dır.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: