Kanada Eş Vizesi

Kanada Eş Vizesi Başvuru Süreci 2023

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada eş vizesi, Kanada vatandaşı ya da Kanada’da oturum iznine sahip biriyle evli olan kişilere veya partnerlerine sponsonsorluk aracılığıyla Kanada’da kalıcı oturum izni veren uzun süreli vize çeşididir. Kanada eş vizesi başvurusu Kanada’da ikamet eden eşin sponsorluk başvurusu ile eş zamanlı yapılmalıdır.

Eş olarak Kanada oturma izni ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler 0850 241 1868 telefon numarası ile vizem.net uzmanlarına ulaşabilmektedir. Vizem.net Kanada eş sponsorluğu ve eş vizesi başvuru süreçlerinde danışmanlık hizmeti veren, IRCC sertifikasına sahip akredite kuruluştur.

Kanada için Eş Vizesi Şartları Nelerdir?

Kanada için eş vizesi şartları; Kanada’daki sponsorun 18 yaş ve üzerinde olması, Kanada vatandaşı veya daimi ikametgah sahibi olması, adli sicil kaydının temiz olması ve son 5 yıl içinde sponsorlu eş olarak Kanada’ya davet edilmemiş olması şeklinde sıralanabilmektedir.

Yeterli finansal kaynakları olmayan sponsorlar, Kanada eş durumundan vize programından yararlanamaktadır.

Eş Durumundan Kanada Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Eş durumundan Kanada vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada eş vizesi başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmuş, imzalanmış Kanada eş vizesi başvuru formu gerekmektedir.
 • Kanada’daki oturum izni kanıtı: Sponsor olan eşin Kanada’daki oturum iznini kanıtlaması gerekmektedir.
 • Kimlik belgeleri: Sponsorun ve eşinin kimlik belgelerinin fotokopileri sunulmalıdır.
 • Evlilik cüzdanı: Eş durumunu kanıtlayan evlilik cüzdanı sunulmalıdır.
 • Temiz adli kaydı kanıtı: Kanada’da daimi ikameti sağlanacak eşin 18 yaşından sonraki altı ay veya daha uzun bir süredir yaşadığı tüm ülkelerden alınan adli sicil belgeleri ve izin belgeleri sunulmalıdır.
 • Sağlık sertifikası: Başvuru sahibinin sağlıklı olduğunu gösteren tıbbi muayene sonucu sunulmalıdır.
 • Gerekli başvuru ücretlerine dair ödeme dekontu: Eş sponsorluğu için devlete ödenmesi gereken ücretlerin dekontları sunulmalıdır.
 • Dijital fotoğraf: 50 mm genişlik 70 mm yükseklikte 2 fotoğraf gerekmektedir.
 • İlişki bilgileri ve sponsorluk değerlendirme anketi: Başvuru sırasında sunulacak anketlerin dürüstçe doldurulması, ilişkinin gerçekliğinin anlaşılmasına katkı sağlamaktadır.
 • Düğün davetiyeleri ve fotoğrafları: Evliliğin gerçekliğini kanıtlamak adına düğün davetiyesi ve düğün fotoğrafları da kanıt olarak sunulabilmektedir.
 • Sahip olunan çocukların doğum belgeleri: İki eşin de sahip olduğu tüm çocukların doğum belgeleri veya evlat edinme kayıtları sunulmalıdır.
 • Evlilik kaydının kanıtı: Yetkili bir kurum tarafından verilmiş evlilik kaydının kanıtı sunulmalıdır.

Kanada eş vizesi başvuru formları her iki eş tarafından da doldurulmalıdır ve doldurulan formların dürüstlükle, eksiksiz bir şekilde doldurulması Kanada eş vizesi başvurusunun onaylanmasında önemli rol oynamaktadır.

Kanada Eş Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada eş vizesi almak için öncelikle Kanada’da yaşayan kişinin eş sponsorluğu başvurusu ile, Kanada’ya gelecek eşin Kanada kalıcı oturum başvurusunun birlikte yapılması gerekmektedir.

Kanada eş vizesi başvurusu çevrimiçi olarak https://www.canada.ca/ adresi üzerinden Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosunun (IRCC) kalıcı oturum portalından yapılabilmektedir.

IRCC çevrimiçi sistemi üzerinden kayıt yapıldıktan sonra gerekli formlar doldurulmalıdır ve hazırlanan evraklar sisteme yüklenmelidir. Kanada eş vizesi başvuru ücretinin de ödenmesiyle ve başvuru işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Kanada eş vizesi başvurusunda bulunmanın başka bir yolu ise hazırlanan evrakların Kanada Dosya İşlem Merkezine posta ile iletilmesidir. Kanada eş vizesi başvurusunun değerlendirilme sürecinde Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC); sponsor olunan kişi ya da kişilerden sağlık raporu, adli sicil kaydı ve biyometri kaydını istemektedir. VFS Global Ankara veya İstanbul ofilerinden randevu alınarak biyometri kaydı ve diğer evraklar teslim alınabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada eş vizesi başvuru sürecinde gerekli belgelerin hazırlanmasından başvurunun takibine kadar tüm işlemler IRCC sertifikalı uzmanlar tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Eş Sponsorlu Kanada Vize Ücreti Ne Kadardır?

Eş sponsorlu Kanada vize ücreti; sponsorluk için 75 CAD, ana başvuru sahibinin başvurusu için 475 CAD, daimi ikamet hakkı için 500 CAD, biyometri işlemleri için 85 CAD ve sponsor olunan eşin bakmakla yükümlü olduğu her çocuk için 150 CAD olan Kanada göçmenlik ofisi işlem ücretlerinden oluşmaktadır.

Kanada Eş Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kanada eş vizesi işlemleri ortalama 12 ayda sonuçlanmaktadır.

Eş Sponsorluğu Başvurusu Sürerken Kanada’da Kalınabilir Mi?

Eş sponsorluğu başvurusu sürerken Kanada’da kalabilmek için halihazırda çalışma izni veya bir Kanada vizesi ile yasal olarak Kanada’da yaşamak ve bir Kanada vatandaşı ile evli olmak gerekmektedir, bu duruma ülke içi eş sponsorluğu denilmektedir.

Kanada’da ikamet edilmiyorsa, kalıcı oturma vizesi aldıktan sonra Kanada’da kalınabilmektedir. Eş sponsorlu Kanada oturma izni başvurusunu Kanada dışında yapma durumuna; ülke dışı eş sponsorluğu adı verilmektedir.

Kanada Eş Vizesi ile Kanada’da Çalışılabilir Mi?

Evet, Kanada eş vizesi ile Kanada’da çalışılabilmektedir. Sponsor olunan eşin Kanada’da çalışabilmesi için; çalışma iznine sahip olması gerekmektedir.

Kanada’da eş durumundan çalışma vizesi ile çalışmayı planlayan kişiler daimi ikamet için başvuru yaparken açık çalışma izni başvurusunda bulunabilmektedirler. Kanada eş vizesini almaya hak kazanan kişiler, gerekli Kanada açık çalışma izni şartları karşılamıştır.

Eş Vizesi ile Kanada’ya Gidip Vatandaşlık Alınabilir Mi?

Eş vizesi ile Kanada’ya gidip vatandaşlık alınabilmektedir. Eş vizesi sonucu alınan daimi ikamet izni ile gerekli süre boyunca ikamet edildiği ve tüm ikamet şartları yerine getirildiği sürece Kanada vatandaşlığına başvurmaya hak kazanılabilmektedir.

Eş Sponsorlu Vize Sahipleri için Kanada Vatandaşlık Şartları Nelerdir?

Eş sponsorlu vize sahipleri için Kanada vatandaşlığı şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada’da daimi ikametgah sahibi olmak
 • Son 5 yılın en az 3 yılını Kanada’da yaşayarak geçirmek
 • Gerekli vergileri ödemek
 • Kanada vatandaşlık testini geçmek
 • İngilizce veya Fransızca olarak dil becerilerini kanıtlamak

Eş sponsorlu vize sahipleri gerekli Kanada vatandaşlık şartları sağlanamazsa başvuru kabul edilmemektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: