Kanada V1 Vizesi

Kanada V1 Vizesi Başvuru Süreci 2023

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada V1 vizesi Kanada vatandaşı olmayan kişilerin Kanada’ya seyahat etmelerine ve Kanada’da belli bir süre konaklamaya izin veren bir vize türüdür. Kanada V1 vizesi Kanada geçici oturum vizesi veya ziyaretçi vizesi olarak bilinmekte olup vize etiketi kategorisinde ‘V1’ koduyla tanımlanmaktadır. Kanada V1 vizesi sahibine en fazla 6 ay süreyle Kanada’da kalma hakkı sağlamaktadır.

Vizem.net 2017-2021 yılları arasında yapılan Kanada V1 vize başvurularında başvuru onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kanada V1 Vize Şartları Nelerdir?

Kanada v1 vize şartları aşağıda verilmektedir.

 • Kişinin geçerli pasaporta sahip olması gerekmektedir.
 • Seyahate gidecek kişinin sağlığı elverişli olmalıdır.
 • Kişinin cezai veya göçmenlikle ilgili hüküm giymemiş olması gerekmektedir.
 • Kişi göçmenlik bürosuna; iş, ev veya aile varlığı gibi etmenleri sunarak menşe ülkesine döneceğini kanıtlamalıdır.
 • Kişi konaklama süreci boyunca yeterli paraya sahip olmalıdır. Gereken para miktarı, kişinin kalacağı süreye ve yere göre değişiklik göstermektedir.

Kanada V1 Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kanada V1 vizesi için gerekli belgeler aşağıda verilmektedir.

 • Kanada ziyaretçi vizesi başvuru formu: Başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır. Başvuru sahibi reşit değil ise her iki velisi tarafından başvuru formu imzalanmalıdır.
 • Pasaport: Son 10 yıl içinde alınmış bir pasaport olmalıdır, pasaportun en az 2 sayfası boş olmalıdır ve vizenin sona erme tarihinden sonraki en az 6 ay boyunca geçerli olmalıdır.
 • Ziyaret amacını bildiren belgeler: Otel rezervasyonu, davetiye, tapu, öğrenci belgesi, ticaret yapıldığını kanıtlayan belgeler gibi evraklar sunulmalıdır.
 • Banka hesap dökümü: Kişi son 6 aya ait banka hesap dökümü ve çalışıyorsa maaş bordrosu sunulmalıdır.
 • Vize ücreti dekontu: Vize harç bedeli Kanada Konsolosluğu adına yatırılmalıdır ve belgenin orijinal dekontu sunulmalıdır.
 • Çalışma kanıtı: Kişinin mesleki durumunu kanıtlayan belgelerin sunulması gerekmektedir.
 • Seyahat izin belgesi: İşyerinden alınacak, çalışma süresinin, görev tanımının, maaş bordrosunun belirtildiği bir seyahat izin belgesi sunulmalıdır.

Kanada İçin V1 Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada V1 vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler başvurularını online ya da yüz yüze yapabilmektedir.

Kanada V1 vizesi başvurusu online olarak Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık Bürosunun (IRCC) internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Öncelikle kişi (www.canada.ca) IRCC sistemine kayıt yapmalı, gerekli evrakları yüklemeli, vize başvuru ücretini ödemeli ve başvurusunu tamamlamalıdır. Ardından kişi biyometri işlemleri için İstanbul ya da Ankara VFS ofislerinden randevu alarak biyometri kaydı yaptırmalıdır.

Kişinin şahsen yapacağı başvurularda, gerekli evrakların VFS Global ofisinden randevu alıp teslim edilmesi gerekmektedir. Yapılan Kanada vize başvurusu IRCC tarafından incelenerek onaylanmaktadır. Kanada V1 vizesinin onaylanması durumunda göçmenlik bürosu kişiye bilgi verir ve başvuru sahibinin pasaportunu aracı kuruma ulaştırır.

Kanada V1 Vize Ücreti Ne Kadardır?

Kanada V1 vize ücreti online ödeme yöntemiyle ödenebilmektedir ve başvuru harcı 100 CAD, ve biyometri ücreti 85 CAD’tır.

Kanada V1 vizesi almak için verilen danışmanlık hizmet bedeli 2022 yılı için 80 CAD’tır.

Kanada V1 Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kanada V1 vize başvurusu 2022 yılı için ortalama 74 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Eksik ve hatalı evrak sunulması ya da başvuru sürecinde araya giren hafta sonu tatilleri, resmi tatiller ve bayramlar gibi durumlarda Kanada geçici ikamet vizesi başvuru süresi uzayabilmektedir.

Kanada V1 Ziyaretçi Vizesi Ne Kadar Süre için Verilir?

Kanada V1 ziyaretçi vizesi 10 yıllık geçerlilik süresiyle düzenlenmektedir ve Kanada V1 vizesine sahip olan kişi tek seferde en fazla 6 ay Kanada sınırları içerisinde bulunma hakkına sahiptir.

Kanada V1 Vizesi Kanada S1 Vizesine Çevrilebilir Mi?

Evet, Kanada V1 vizesi Kanada S1 vizesine çevrilebilmektedir. Kanada V1 ziyaretçi vizesiyle turistik amaç için Kanada’da bulunan kişinin sahip olduğu Kanada turist vizesi, kişinin belirlenmiş öğrenim kurumundan (DLI) kayıt mektubuna sahip olması, öğrenim ücretlerini, yaşam maliyetlerini ve dönüş seyahatini karşılayabileceğini gösteren fon kanıtına sahip olması, sabıka kaydının olmaması, eğitimini tamamladıktan sonra Kanada’dan ayrılacağına dair kanıt sunması durumunda Kanada S1 vizesi ile değiştirilebilmektedir.

Kanada’ya turistik amaçla gitmek için alınan Kanada turist vizesi ancak gerekli koşullar tamamiyle sağlandığında öğrenim vizesi olan Kanada S1 vizesi başvurusu yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: