Kanada Can Plus Vizesi

Kanada Can Plus Vizesi Başvuru Süreci 2023

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada Can Plus vizesi, Kanada’da geçici bir süreliğine ikamet etmek için vize başvurusunda bulunan yabancı ülke vatandaşlarına, hızlandırılmış işlem hakkı tanıyan vize türüdür. Kanada Can Plus programı kriterlerini karşılayan başvuru sahiplerinden Kanada vize başvurusu esnasında mali belgeler talep edilmemektedir.

Yabancı ülke vatandaşlarının Kanada’da 6 ay süreye kadar ikamet edebilmelerini sağlayan Kanada ziyaretçi vizesi; kısa süreli ziyaret, turistik seyahat, iş görüşmeleri gibi amaçlarla alınmaktadır. Kanada Can Plus vizesine uygun kişilerin vize süreçleri direkt ziyaretçi vizesine başvuran kişilere göre daha hızlı işlemektedir.

Vizem.net, Kanada Can Plus vize başvuruları için danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Plus Vize Şartları Nelerdir?

Kanada’ya son 10 yıl içerisinde seyahat eden veya Kanada vize başvurusu esnasında geçerli bir ABD vizesi bulunan yabancı ülke vatandaşları, Kanada Can Plus vize şartlarını karşılamakta ve programdan yararlanabilmektedir.

Kanada Can Plus Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada Can Plus vize başvurusu için standart dışında bir başvuru yöntemi yoktur. Başvuru sahibinin gerekli şartları sağlaması halinde başvuru, Can Plus Kanada vizesi kapsamında hızlandırılmış işlem programından yararlanmak üzere gerekli belgeler vize merkezinden IRCC vize ofisine gönderilmektedir.

Can Plus Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada Can Plus vizesi için ayrıca bir evrak sunulması gerekmemektedir. Kanada Can Plus uygulaması, Kanada ziyaretçi vizesi başvurularında geçerli olan bir hızlandırma işlemidir, bu sebeple Kanada ziyaretçi vizesi evrakları ile başvuru yapılması yeterli olmaktadır. Kanada Can Plus vizesinden yararlanan yabancı ülke vatandaşlarının finansal yeterliliğe dair herhangi bir evrak ibraz etmeleri gerekmemektedir.

Kanada Can Plus vizesi için gereken temel evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Pasaport: Kanada Can Plus vize başvurusu için başvuru sahibine ait en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. Pasaportun kimlik bilgilerini bulunduran sayfalarının dijital ortamda taratılması gerekmektedir.
  • Can Plus Kanada vizesi online başvuru formu (IMM 5257): Kanada Can Plus vizesi için gereken başvuru formunun, başvuru sahibi tarafından İngilizce veya Fransızca dilinde, Internet Explorer veya Adobe Reader kullanılarak doldurulması gerekmektedir.
  • Kanada aile bilgisi formu (IMM 5645): Kanada aile bilgisi formunun dijital ortamda tamamlanması ve aile ilgili tüm bilgilerin doldurulması gerekmektedir.
  • Fotoğraf: Başvuru sahibine ait, 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde pasaport ölçülerine uygun bir fotoğrafın Kanada Can Plus vizesi belgeleri arasına eklenmesi gerekmektedir.
  • Seyahat geçmişi: Başvuru sahibinin Kanada Can Plus vizesi şartlarını sağlaması için geçerli ABD vizesini veya son 10 yıl içerisinde gerçekleştirdiği Kanada seyahatinin giriş ve çıkış damgalarını ibraz etmesi gerekmektedir.

Kanada Can Plus Ücreti Ne Kadardır?

Kanada Can Plus vize ücreti için ek bir ödeme yapılması gerekmemektedir. Kanada Can Plus programı şartlarını karşılayan ve Kanada’ya turistik veya transit amaçla ziyaret etmek isteyen yabancı ülke vatandaşları, yalnızca ziyaretçi vizesi harcına tabi tutulmaktadır.

Turistik amaçlarla Kanada’ya seyahat etmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarının, 185 CAD Kanada vize harcı ödemesi gerekmektedir. Kanada vize ücretini ödeyen Can Plus vizesi hamilleri, ekstra bir ücret ödemeden hızlandırılmış Kanada turistik vize süreci kapsamında değerlendirilmektedir.

Can Plus ile Alınan Kanada Vizesi Kaç Yıllık Verilir?

Can Plus ile alınan Kanada vizesi, ziyaretçi vizesi kategorisinde yer almaktadır. Can Plus ile alınan Kanada ziyaretçi vizesi, 10 yıl geçerlilik süresiyle düzenlenmekte ve hamiline, Kanada’da tek girişte en fazla 6 ay ikamet etme hakkı tanımaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: