kanada da doğum vizesi ve danışmanlık işlemleri

Kanada Doğum Vizesi Nedir, Kanada'da Doğum Yapmak için Nasıl Vize Alınır?

Kanada doğum vizesi, hamile bir anne adayının Kanada’da doğum yapmak için, Kanada hükümetinin şartlarını yerine getirmeleri durumunda doğum yapmasına olanak tanıyan vize türüdür.

Kanada doğum vizesi diğer adıyla Kanada geçici oturum vizesi turist vizesi kapsamında değerlendirilmektedir. Kanada doğum vizesi, almış kişi Kanada yasaları gereği acil durumlarda uluslararası hasta kapsamında Kanada’da sağlık hizmeti alma hakkına sahiptir.

Covid-19 sebebiyle Kanada’da doğum vizesi geçici olarak farklı vize türleri üzerinden alınabilmektedir. Vizem.net Türkiye’deki vize işlemleri dahil tüm doğum organizasyonlarını yapan Türkiye’de ve Kanada’da şubesi bulunan tek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Doğum Vizesi Hangi Durumlarda Alınır?

Kanada doğum vizesi, hamile kadınların Kanada’da doğum yapmak istediği durumlarda alınmaktadır. Kanada doğum vizesi, kişiye Kanada ziyaret vizesi haklarını tanır.

Kanada Doğum Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kanada doğum vizesi başvuru şartları şunlardır;

 • Kanada doğum vizesine başvurabilmek için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir.
 • Geçerli bir pasaporta sahip olmak gerekmektedir.
 • Başvuruyu yapacak kişinin suç geçmişinin olmaması ve sabıka kaydının olmadığını belgelerle kanıtlaması gerekmektedir.
 • Kanada doğum vizesi için gerekli formun doldurulması gerekmektedir.
 • Bireylerin Kanada’da kalıcı olmadığını ve Kanada ziyaretinden sonra ülkesine dönmek istediğini belirtmesi ve kanıtlaması gerekmektedir.
 • Doğum yapacak kişinin Kanada’da geçirdiği sürede yetecek kadar finansal durumunun olduğunu kanıtlaması gerekmektedir.

Planlı doğumdan 2 aydan daha az süre bulunuyorsa anne adayı Türkiye’deki doktorundan uçakla seyahat gerçekleştirebileceğine dair imzalı yazı almalıdır.

Kanada Doğum Vizesine Nasıl Başvurulur?

Kanada doğum vizesi başvurusu, akredite acenteler üzerinden ve şahsen yapılan başvurular olmak üzere 2 farklı şekilde yapılabilir. Online başvuru canada.ca sitesinden yapılmaktadır.

Online olarak Kanada doğum vizesi başvurusu için aşağıdaki süreç takip edilmelidir.

 • Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosunun (IRCC) internet sitesi üzerinden geçici oturum vizesi seçilerek online form doldurulur
 • Kanada’da doğum yapabilmek için gerekli evraklar tamamlanır.
 • Kanada vize merkezi üzerinden randevu alınır
 • Biyotmerik işlemlerin tamamlanması ve evrakların beyanı için randevu tarihinde en yakın Kanada vize başvuru merkezine gidilir.
 • Parmak izi verdikten ve gerekli evraklar beyan edildikten sonra başvuru tamamlanır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda tüm form dilekçe işlemleri ve vize takibi deneyimli danışmanlar tarafından yürütülür. Vizem.net 2017-2020 yılları arasında Türkiyedeki Kanada geçici oturum vizesi başvurularında onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Kanada’da Doğum Yapmak için Uygunluğunuzu Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Kanada’da doğum yapmak için uygunluk kriterleri Kanada geçici oturum vizesi kriterlerinden farklı değildir. Bireylerin, Kanada doğum vizesi başvurusu için gerekli olan evrakları tamamlamaları, Kanada’da kaldıkları süre için finansal durumlarının yeterli olması ve Kanada’da çalışmak veya okumak istemediklerini belirtmeleri ve hamileliklerinin riskli olmaması Kanada’da doğum yapmak için uygun oldukları anlamına gelmektedir.

Kanada’da Doğum Yapmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Kanada’da doğum yapmak isteyen kişilerin yapacakları masraflar ortalama 30.000 Kanada dolarıdır. Kanada doğum vizesi başvuru masrafları 150 Kanada dolarıdır.

Kanada doğum vizesi başvurusu için gerekli ek belgeler ortalama 85 Kanada doları tutmaktadır. Kanada’ya gitmek için gerekli olan uçak biletleri ortalama 5.000 TL’den başlamaktadır.

Kanada’daki doğum masrafları ise doktor ücreti, hastane konaklama ücreti, bebeğin kontrolleri de dahil olmak üzere ortalama 10.500 Kanada doları civarındadır. Kanada’da konaklama ücreti ise kalınan yere göre değişmektedir. Kanada’da doğum yapacak kişi ve aile bir oda kiralayacaksa 1.500-2000 CAD/ay, bir ev kiralayacaksa 2500-3000 CAD/ay ödemektedir.

Ayrıca 2 kişi için aylık Kanada yaşam masrafları ortalama 2000 CAD/ay olarak hesaplanabilir.

Kanada Doğum Yapmanın Maliyeti ve Ücretler

Masraf ÇeşidiKanada Doları
Doğum vizesi başvurusu150 CAD
Doğum vizesi başvurusu ek masraf85 CAD
Uçak bileti5000 - 8000 TL
Hastane ve doktor10.500 CAD
Konaklama1.500-2.000 CAD/ay
Yaşam Masrafları2000 CAD/ay

Kanada Doğum Vizesi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Kanada doğum vizesi başvurusu, 1 - 6 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Kanada’da doğum yapmak isteyen kişilerin mağdur olmaması ve seyahatlerinin hamileliklerinin dönemlerine denk gelmemesi için 1-6 haftalık süreyi göze alarak başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kanada Doğum Vizesi ile Sahip Olunacak Haklar Nelerdir?

Kanada doğum vizesine sahip olan kişiler en fazla 6 ay Kanada’da kalabilme imkanına sahip olmaktadır. Kanada doğum vizesi ile Kanada’ya gelen kişilere Kanada’da uluslararası vatandaşlar için uygulanan hastane doğum masrafları tarifesine göre ücretlendirilir.

Kanada Doğumla Vatandaşlık Veriyor Mu?

Kanada Cumhuriyeti’nde doğum yapılması durumunda, doğan bebek direkt olarak Kanada vatandaşı olmaktadır. Kanada’da doğan bebeğin ebeveynleri vatandaşlık hakkına ve Kanada pasaportuna sahip olamamaktır. Ancak ebeveynlerin gerekli koşulları sağladıkları durumlarda Kanada pasaportu talep etme hakkı bulunmaktadır.

Kanada Doğum Vizesi Aracılığıyla Aile Fertleri Kanada’ya Götürülebilir Mi?

Kanada doğum vizesi alan kişi, eşini, çocuklarını ve diğer aile fertlerini Kanada’ya götüremez. Kanada doğum vizesi alan kişi dışında anne adayı ile Kanada’ya gitmek isteyen aile fertleri Kanada ziyaretçi vizesi almak zorundadır.

Aile fertlerinin vize işlemlerinin bir aile olarak işleme alınabilmesi için birlikte Kanada vizesi başvurusu yapmaları daha uygundur.

Kanada’da doğum yapan anne Kanada vatandaşlığını elde etmediği gibi Kanada aile birleşimi vizesi haklarına da sahip değildir.

Kanada Doğum Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Kanada doğum vizesi süresi 6 aydır. Kanada hamilelik vizesi geçici oturum vizesi sayıldığı için Kanada’da doğum yapmak isteyen kişiler tek bir seferde en fazla 6 ay Kanada’da kalabilmektedir.

Kanada Konsolosluğu’nun uygun görmesi durumunda daha uzun süreli vizede verilebilir ancak bireyler tek seferde en fazla 6 ay Kanada’da kalabilmektedir.

Vizem.net vize işlemleri dahil tüm süreç için Kanadada doğum danışmanlık ve organizasyonunu gerçekleştiren, Kanada’da şubesi bulunan Türkiye’deki tek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: