Ankara İsveç Büyükelçiliği

İsveç Ankara Büyükelçiliği | Sveriges Ambassad Ankara

Ankara’da bulunan İsveç dış temsilciliği büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir. Büyükelçilik, ülkelerin başka ülkelerde kendilerini siyasi ve hukuki alanda temsil eden kurumlarıdır. Ankara'da bulunan İsveç Büyükelçiliğinin görevleri iki ülke arasındaki ilişkilerin sürdürülmesi, geliştirilmesi ve kültürel ve turistik amaçlı faaliyetlerin yürütülmesidir.

İsveç Ankara Büyükelçiliği vize ve oturum işlemleri ile ilgili hizmet vermemektedir ve bu işler VFS Global vize başvuru merkezleri ve İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir.

İsveç Büyükelçisi Kimdir?

İsveç Büyükelçisi Kimdir?
İsveç Büyükelçisi Kimdir?

İsveç Büyükelçisi Staffan Herrström’dür ve 2020 yılında göreve başlamıştır.

Ankara İsveç Konsolosluğu İletişim ve Adres Bilgileri Nedir?

Ankara İsveç Konsolosluğu adres ve iletişim bilgileri aşağıdaki başlıklarda paylaşılmıştır.

Ankara İsveç Konsolosluğu Adresi Nedir?

Ankara İsveç Konsolosluğu adresi Ankara’da; Katip Çelebi Sokak, No: 7, Kavaklıdere’dir. İsveç Büyükelçiliği Ankara adresi yakınında bulunan önemli noktalar İsviçre Büyükelçiliği, Slovakya Büyükelçiliği, Afet İnan Parkı, Arjantin Caddesi ve Kuğulu Park’tır.

İsveç Konsolosluğu Ankara Adresi'ne Nasıl Gidilir?

İsveç Konsolosluğu Ankara Adresi'ne Nasıl Gidilir?
İsveç Konsolosluğu Ankara Adresi'ne Nasıl Gidilir?

İsveç Konsolosluğu Ankara adresine gitmek için araba, otobüs, metro gibi yöntemler kullanılabilir. İsveç Konsolosluğu Çankaya bölgesinde bulunmaktadır; konumuna en yakın metro durağı Kızılay Meydanı’nda bulunur ve elçilik ile arasında 20 dakikalık bir yürüme mesafesi bulunmaktadır. Konsolosluk, Kuğulu Park’a 5 dakika yürüme mesafesindedir. İsveç Konsolosluğuna Kızılay’dan araba ile 10 dakikada gidilebilmektedir.

İsveç Konsolosluğuna gitmek için belediye ve özel halk otobüsleri kullanılabilmektedir. Kızılay’dan 391, 408, 413, 413-7, 440-5 numaralı otobüsler ile 20 ile 25 dakika arasında İsveç Konsolosluğuna ulaşılabilir.

Ankara İsveç Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Ankara İsveç Konsolosluk numarası; +90 312 455 41 00’dır. Konsolosluğun telefon saatleri pazartesiden cumaya 10.30 ile 12.30 saatleri arasındadır ve bu saatler dışında İsveç vatandaşlarının acil durum çağrıları haricindeki telefonlara cevap verilmemektedir.

Ankara İsveç Büyükelçiliği Mail Adresi Nedir?

Ankara İsveç Büyükelçiliği mail adresi; ambassaden.ankara@gov.se’dir.

İsveç Büyükelçiliği Ankara İnternet Sitesi Adresi Nedir?

İsveç Büyükelçiliği Ankara internet sitesi adresi; https://www.swedenabroad.se/en/embassies/turkey-ankara/‘dır.

İsveç Büyükelçiliği Çalışma Saatleri Nasıldır?

İsveç Ankara Büyükelçiliğinin çalışma saatleri pazartesi ve perşembe günleri saat 10:00 ile 12:30 saatleri arasındadır.

Ankara İsveç Konsolosluğu'ndan Randevu Nasıl Alınır?

İsveç Ankara Konsolosluğu randevusu, ziyaret kabul saatleri haricinde büyükelçiliğe gidileceği zamanlarda alınmalıdır. Ziyaretçi saatleri dışında Ankara Büyükelçiliğine gidecek kişilerin ambassaden.ankara@gov.se adresine mail atıp iletişime geçerek randevu almaları gerekmektedir.

İsveç Ankara Konsolosluğu Tarafından Verilen Hizmetler Nelerdir?

İsveç Ankara Konsolosluğu tarafından verilen hizmetler; İsveç’in hükümeti ve ilgili kuruluşları ile gerekli işlemleri yürütmek, İsveç ile Türkiye devletleri arasındaki ilişkilerin devamlılığı ve siyasi, askeri, ekonomik, kültürel, bilimsel ve benzeri alanlardaki ilişkileri ve işbirliklerini geliştirmek için çalışmalar yapmak ve İsveç’teki gelişmeleri takip ederek görevleriyle ilgili bilgi ve değerlendirmeleri merkez ve yurt dışı teşkilatındaki ilgili birimlere iletmektir.

İsveç Elçiliği Ankara, Türkiye’de bulunan İsveç vatandaşlarına yaşadıkları acil durumlarda yardımcı olmaktadır ve randevu ile İsveç vatandaşlarının pasaport ve ulusal kimlik kartı işlemleri için hizmet vermektedir.

İsveç Vize Başvurusu Ankara Büyükelçiliği'nden Yapılabilir Mi?

Hayır, İsveç vizesi Ankara başvurusu Ankara Büyükelçiliğinden yapılamaz. Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu kabul etmemektedir.

Ankara'dan kısa süreli Schengen vize başvurusu yapacak kişiler, yetkili vize başvuru merkezi VFS Global'e başvurarak ya da akredite acenteler aracılığı ile Schengen vizesi alabilmektedir. Uzun süreli İsveç vize başvurusu yapacak kişilerin İsveç Konsolosluğu Ankara vize işlemleri ve başvuruları için İstanbul'da bulunan İsveç Başkonsolosluğuna gitmeleri gerekmektedir.

Ankara İsveç Vizesi Başvuru Merkezi Nerededir?

Ankara İsveç vizesi başvuru merkezi kısa süreli İsveç Schengen vizesi için VFS Global'in Ankara ofisidir. VFS Global Ankara ofisi; İşçi Blokları Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, No: 57/A, 06530, Regnum Sky Tower, Çankaya adresinde bulunmaktadır.

Ankara'da Vizem.net aracılığıyla da İsveç vize başvuruları yapılabilmektedir.

İsveç Vizesi için Ankara'da Danışmanlık Hizmeti Nereden Alınabilir?

İsveç vizesi için Ankara’da danışmanlık hizmeti Vizem.net’ten alınabilir. Vizem.net, kısa ve uzun süreli tüm İsveç vizesi başvurularında evrakların hazırlanması ve kontrol edilmesinden pasaport teslim edilmesine dek danışmanlık hizmeti vermektedir.

Vizem.net’in Ankara’da danışmanlık ofisi bulunmaktadır. Ankara'da bulunan Vizem.net ofisine müracaat ederek ya da 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezine ulaşarak İsveç vize danışmanlık hizmeti alınabilmektedir.

Vizem.net'in Ankara ofisi; Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi, Regnum Sky Tower, No: 57/116, Çankaya adresindedir ve telefon numarası 0312 963 1473’tür.

Ankara İsveç Büyükelçiliği Dışındaki İsveç Temsilcilikleri Nelerdir?

Ankara İsveç Büyükelçiliği dışındaki İsveç temsilcilikleri aşağıda listelenmektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: