Başvuru Sonrası Litvanya Vize Takip ve Sorgulama Prosedürü

Litvanya vizesi için başvuru yapılmasından vize sonucu alınana kadarki süreç boyunca, vize sürecinin online olarak, e-posta ya da sms yoluyla takip edilebilmesi mümkündür.

Litvanya vize başvuru takibi, aracı kurumun çevrimiçi takip sistemi üzerinden veya akredite kuruluşlardan alınan vize danışmanlık hizmetleri kapsamında yapılabilmektedir.

Litvanya vize başvurusu için: 0850 241 1868

VFS Global Üzerinden Litvanya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global üzerinden Litvanya vize takip işlemi, VFS Global'in resmi internet sitesinde yer alan "Başvurunuzu takip edin" sayfası üzerinden yapılabilmektedir.

Takip ve sorgulama işlemi için başvuru merkezinden verilen fişte yer alan referans numarası ve soyisim bilgilerinin ilgili ekrana girilmesi gereklidir.

VFS Global Litvanya vize sorgulama ekran görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global Üzerinden Litvanya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Üzerinden Litvanya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Litvanya Konsolosluğu Vize Sorgulama Hizmeti Verir Mi?

Hayır, Litvanya Konsolosluğunun vize sorgulama işlemi için herhangi bir sistemi yoktur ve konsolosluk üzerinden vize takip hizmeti alınamaz.

Litvanya Vize Takip İşlemi Ücretli Midir?

Vize başvurusu yapıldıktan sonra vize takip işlemleri çevrimiçi sistemler üzerinden ücretsiz olarak yapılabilmektedir ve bu işlem için ücret talep eden kötü niyetli kişi ve firmalara itibar edilmemelidir.

Litvanya Vize Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Litvanya vize sonuçlarından başvurunun yapıldığı aracı kurum tarafından gönderilen, başvurunun karara bağlandığına dair e-postanın alınması ile öğrenilir, ancak vizenin onaylanıp onaylanmadığı ancak pasaport alındıktan sonra öğrenilebilir.

Paylaş: