Kanada'da Gezilecek Yerler

Kanada'da Gezilecek Yerler ve En Popüler Aktiviteler Nerelerdir?

Dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada, gezilecek yerler konusunda her türlü gezgine hitap eden bir ülkedir. 9.985.000 kilometrekare büyüklüğündeki Kanada, coğrafi çeşitliliği nedeniyle barındırdığı inanılmaz doğa harikalarının yanı sıra canlı ve kültürel açıdan zengin şehirlere ev sahipliği yapmaktadır.

2017 yılının uluslararası gelen turist sayılarına göre Kuzey ve Güney Amerika’da bulunan ülkeler arasında 3. sırada bulunan Kanada, 2018 yılında 21.1 milyon turist ağırlamıştır. Kanada’nın en çok ziyaret edilen yerleri sırasıyla Ontario Eyaleti, Britanya Kolombiyası ve Quebec Eyaleti’dir.

Kanada’nın her bölgesinde ve hangi mevsim ziyaret edildiği fark etmeksizin seyahat etmek, çeşitli aktivitelere katılmak ve eğlence etkinliklerinin keyfini çıkarmak mümkündür. Kanada’da hem yazın hem kışın ziyaret edilebilecek en güzel yer British Columbia’daki Whistler eyaletidir.

Kanada’ya Ne Zaman Gidilir?

Kanada’da iklim, çok soğuk kışlar ve kısa, serin yazlar olarak görülmektedir ve iklim nedeniyle Kanada’ya tatile gitmek için en çok tercih edilen dönem yaz mevsimidir.

Kanada’ya seyahat etmek için en çok tercih edilen mevsim yaz ayları olsada kış mevsimi de ziyaret etmek ve kış aktivitelerine katılmak için idealdir. 21 Aralıkta başlayan kış mevsimi, Kanadalıların festivaller düzenlediği tatil mevsimidir.

Kanada’da 19 Mart’a kadar süren kış mevsiminde, Vancouver gibi kıyı şehirlerinde yaklaşık 4 santigrat dereceye kadar düşen ılıman, Kuzey bölgelerinde ise yaklaşık - 20 °C civarında şiddetli soğuklar görülmektedir. Kış mevsimde yapılacak Kanada seyahatlerinde, batı eyaletlerinin en ideal olduğu aylar Aralık ile Şubat, doğu eyaletlerinin en ideal olduğu aylar Aralık ve Mart ayının başlarıdır.

Kış mevsimi, Kanada’da paten, kayak gibi kış sporlarının tadını çıkarmak ve Kanada’daki kuzey ışıklarını görmek için en iyi mevsimdir.

Kanada’da en yoğun sezon, Temmuz ve Ağustos aylarıdır ve çeşitli aktivitelerin keyfini çıkarmak için ülke çapında kolaylıkla seyahat edilebilecek dönemdir. Kanada’nın doğu eyaletlerinde yazın maksimum sıcaklık 26 derece iken batı eyaletlerinde 25 derecedir.

Kanada’ya yaz mevsimi seyahat eden doğa tutkunları için katılabilecekleri çok sayıda aktivite ve keşfedilecek sayısız yer vardır. Yaz aylarında Kanada’da karnavallar, ulusal sergiler ve onur yürüyüşü gibi büyük kutlamalar yapılmaktadır.

Kanada’da Nisan ve Kasım ayları seyahat için uygun olmayan aylardır. Nisan ayı Kanada’da kış sporları için geç, yaz mevsimi etkinlikleri için erken olan aydır, Kasım ayı ise yağışlı, soğuk ve tüm yapraklar döküldüğü için renksizdir.

Kanada’da Kış Tatili Ne Zaman Yapılır?

Kanada’da 21 Aralıkta başlayan kış mevsimi, Yeni yıl ve Noel kutlamaları nedeniyle 3 Ocak’a kadar mevsimin turist bakımından en yoğun olduğu zaman aralığıdır. Kanada yılbaşı tatili için seyahat eden kişilerin, ülkenin her yerinde gerçekleşen yeni yıl kutlamaları, ücretsiz festivalleri ve konserlerine katılması mümkündür.

Ocak ayı, Kanada’nın en soğuk olduğu aydır bu sebeple turist sayısı azalmaktadır ancak Şubat ayında yükselmeye başlayan hava sıcaklıkları ve Şubat tatili nedeniyle tekrar artmaktadır. Kanada’da 19 Mart’ta biten kış mevsimine kadar kış sporları ve etkinlikleri devam etmektedir.

Kanada’da Yaz Tatili Ne Zaman Yapılır?

Kanada’da yaz mevsiminin ilk günü 21 Hazirandır ve Haziran ayının sonuna kadar turist bakımından sakindir ancak Temmuz ve Ağustos aylarında başlayan Kanada’da yaz tatili seyahatleri, ülkenin turist bakımından en yoğun olduğu dönemdir.

Kanada’da Eylül ayının başında biten yaz mevsimi ile hint yazı denilen dönem başlamaktadır ve turist sayıları azalmaktadır.

Kanada Kuzey Işıkları Ne Zaman Görülebilir?

Kuzey Işıkları ya da Aurora Borealis olarak bilinen doğa olayı, adını Roma şafak tanrıçası Aurora ve kuzey rüzgarının Yunan tanrısı Boreas’tan almaktadır.

Kuzey Işıkları, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş’ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu yani oksijen ve nitrojenin çarpışmasının ardından, iyonosferde ortaya çıkan doğal ışımalardır.

Kutup ışıkları, 60 ve 72 derece kuzey ve güney enlemleri arasında, çoğunlukla yeşil üzerine soluk kırmızı renklerde görünmektedir. Kanada’da kuzey ışıkları sıklıkla berrak gecelerde, kış mevsiminde ve gündoğumuna doğru görülmektedir. Kuzey Işıklarını görmek için en iyi yerler, ışık kirliliğinin ve bulutların az olduğu yerlerdir.

Sonbahar ve kış mevsimlerinde Kanada’da Kuzey Işıklarının görülebileceği en iyi yerler, Yellowknife’ın hemen dışındaki Aurora Köyü, Labrador Yarımadası’ndaki Torngat Dağları Milli Parkı ve Torngat Dağları Ana Kampı ve Araştırma İstasyonu, Kuzey Alberta’daki Banff Ulusal Parkı, Ontario’daki Manitoulin Adası, Cree Köyü ve Pukaskwa Ulusal Parkı’dır,

Yaz ve ilkbahar mevsiminde kuzey ışıklarının görülebileceği yerler, Labrador Yarımadası’ndaki Torngat Dağları Milli Parkı, Newfoundland ve Yukon’daki Northern Tales’dir.

Mevsime Göre Kanada Tatil Seçenekleri Nelerdir?

Mevsime göre Kanada’da tatil seçenekleri aşağıda listelenmiştir.

 • Sonbahar ve kış mevsiminde, Britanya Kolumbiyasında veya Alberta eyaletinde kayak tatili yapılabilmektedir.
 • Kanada’nın dört mevsiminde, Britanya Kolumbiyasında spa veya kaplıca tatili yapılabilmektedir.
 • Temmuz ve Ağustos aylarında Ontario veya Newfoundland Labrador eyaletlerinde deniz tatili yapılabilmektedir.
 • İlkbahar ve yaz mevsiminde Ontario eyaletinde doğa gezisi yapılabilmektedir.
 • İlkbahar ve yaz mevsimin Quebec eyaletinde tarihi ve kültürel geziler yapılabilmektedir.

Kanada Nasıl Gezilir?

Yüzölçümü bakımından Rusya’dan sonra dünyanın en büyük 2. ülkesi olan Kanada’ya seyahat edecek kişilerin; tren, uçak, otobüs, araba ve feribot gibi taşıma araçları ile gezme imkanı bulunmaktadır. Kanada’ya seyahat eden kişiler, tren veya otobüs turlarına katılarak ülke coğrafyasını keşfedebilmektedir.

Kanada Arabayla Nasıl Gezilir?

Kanada’da arabayla gezilecek popüler rotalar aşağıda listelenmiştir.

 • Cabot yolu: Nova Scotia’dan Cape Breton Adası’na giden 300 kilometre uzunluğundaki otoyol, dik kıyı şeridi boyunca devam etmektedir. Yeni İskoçya eyaletinde bulunan otoyolda, sahil boyunca uzanan küçük kasabalar, kasabalarda yer alan sanat galerileri ve yol boyunca yüzmeye davet eden plajlar bulunmaktadır.
 • The Sea to Sky yolu: Vancouver’ı Whistler’a bağlayan 377 kilometre uzunluğundaki otoyoldur. Britanya Kolumbiyası’nı ziyaret edenler için vazgeçilmez otoyol, gezginlere Kanada’nın Batı Kıyısı manzaralarını sunmaktadır. The Sea to Sky yolunu kullananların durmak için popüler noktası, Batı Vancouver’daki Whytecliff Park, Shannon Şelaleleri’dir.
 • Montreal to Gaspé Peninsula yolu: Quebec eyaletindeki Montreal şehrinden Gaspe Peninsula’ya giden 806 kilometre uzunluğundaki otoyol St. Lawrence Nehri boyunca devam etmektedir. Gezginler tarafından sıklıkla kullanılan Montreal to Gaspé Peninsula yolu, Percé’deki kaya manzaraları ve de la Gaspésie ulusal parkı durak noktası ile ünlüdür.
 • Okanagan vadisi: Okanagan vadisi yolu, popüler sürüş rotası Vernon’dan Penticton’a ve sonra Kelowna’ya doğru Okanagan Gölü çevresinde daire çizmektir. Britanya Kolumbiyası eyaletinde bulunan Okanaga Vadisi bölgesi şarap imalatı ile ünlüdür.
 • Chatham kent corridor: Chatham kent corridor rotası, Yeraltı Demiryolu güzergahı ve 1812 Savaşı sırasında İngiliz müdavimlerinin kullandığı patikalar gibi bölgedeki birçok tarihi mekanın içinden geçerek birden fazla göl kıyı şeridi boyunca uzanmaktadır. Gezginlerin chatham kent corridor rotasındaki popüler durak noktası Niagara Şelalesi’dir.
 • Dempster otoyolu: Dawson’dan Kuzeybatı Toprakları’ndaki Inuvik’e kadar devam eden 737 kilometre uzunluğundaki Dempster Otoyolu, benzersiz sürüş rotalarından biri olarak adlandırılmaktadır. Gezginler tarafından sıklıkla kullanılan Dempster otoyolunda popüler rota, Kuzey Kutup Dairesi’ni geçip, Tombstone parkını ziyaret etmek ve ardından Kuzeybatı Toprakları’na gidip nehir feribotuna binmektir.
 • Viking yolu: Deer Lake’den başlayan popüler rotada, Newfoundland ve Labrador’da sahil boyunca devam edilip, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gros Morne Ulusal Parkı’nda durulmaktadır ve ardından Woody Point’e ve Rocky Harbour’a gidilmektedir.
 • Georgian sahil yolu: Ontario’da bulunan Georgian Bay sahil yolu, 30.000’den fazla ada ve 2.000 kilometre uzunluğunda kıyı şeridini içermektedir. Toronto’dan Körfez’in etrafında dönen sahil yolunda, ziyaretçilerin popüler rotası Bruce Yarımadası ve Grotto’yu, Parry Sound’u ve Killarney İl Parkı’nı ziyaret etmektir.
 • Trans-Kanada Otoyolu: Dünyanın en uzun otoyolu olan Trans Kanada otoyolu ülke boyunca devam etmektedir. Gezginler tarafından sıklıkla kullanılan otoyolda popüler noktalar Vancouver’daki, Kanada Rocky dağları, Louise gölü ve Banff ulusal parkıdır ancak Trans Kanada otoyolunu kullanacak kişilerin tercih ettiği eyalet gezisine göre yüzlerce rota belirlenebilmektedir.

Kanada, karayolu yolculukları ile ünlü bir ülkedir ve Kanada yolları, ziyaretçilerine seyahat boyunca büyüleyici manzaralar sunmaktadır.

Trans Kanada Gezisi Nasıl Yapılır?

Trans Kanada otoyolu 7.821 kilometre uzunluğundaki dünyanın en uzun otoyoludur. Britanya Kolumbiyası’ndan başlayıp Kanada’nın on eyaletinin tamamından geçen ve New Brunswick’e uzanan Trans Kanada otoyolu, ortalama 86 saatlik yolculuk sonunda tamamlanmaktadır.

Trans Kanada otoyolu ilk olarak 1800’lerin sonlarında planlanmıştır, 1950’de inşaatına başlanmıştır ve 1962 yılında Golden ve Revelstoke arasındaki karayolunun Rogers Pass bölümünün tamamlanmasıyla resmen açılmıştır.

Trans Kanada otoyolu resmi olarak Victoria’da başlasa da, geziler genel olarak Vancouver Adası’nın batı kıyısındaki Tofino’dan başlamaktadır. Trans Kanada otoyolunu kullanan ziyaretçilerin en çok tercih ettiği noktalar; Britanya Kolumbiyası kuzeyindeki Kanada Rocky dağları, Lake Louise ve Banff ulusal parkları, Alberta Badlands, Ottawa başkenti, Quebec şehri, Fundy ulusal parkı ve Gros Morne ulusal parkıdır.

Trans Kanada yol haritası aşağıya eklenmiştir.

Trans Kanada Yol Haritası #1
Trans Kanada Yol Haritası #1
Trans Kanada Yol Haritası #2
Trans Kanada Yol Haritası #2

Kanada Trenle Nasıl Gezilir?

Kanada’da tren yolculuğu turistler için popüler gezi yöntemleri arasındadır ancak karayolu ulaşımı veya havayolu ulaşımına göre daha yavaş ve maliyetlidir. Ülkenin bir ucundan diğer ucuna Kanada tren turu yaklaşık dört gün sürmektedir ve ücreti 500 CAD ile 800 CAD arasında değişmektedir.

VIA Rail, Kanada’nın yolcu treni hizmetidir ve yol boyunca tüm önemli şehirlerde durakları olan Vancouver’dan Toronto’ya, Toronto’dan Montreal’e ve Montreal’den Atlantik Kanada’ya rotalar sunmaktadır. En popüler Kanada tren yolculuğu rotası Toronto, Ottawa ve Montreal güzergahı arasında seyahat etmektir.

Kanada’da Cruise benzeri lüks tren hizmetleri almak isteyen kişiler, biletlerini Royal Canadian Pacific tarafından almalıdır. Royal Canadian Pacific’de Alberta’dan başlayan, 11.015 Dolar tutarında 5 günlük Kanada Kraliyet Rockies deneyimi, Alberta’dan başlayan, 9.050 Dolar tutarında 4 günlük Kraliyet Pasifik ekspresi ve Vancouver’dan başlayan, 9.050 Dolar tutarında 4 günlük Kraliyet Çayır ekspresi turları bulunmaktadır.

Kanada’da Görülmesi Gereken Yerler Nelerdir?

Kanada’da görülmesi gereken yerler aşağıda listelenmiştir.

 • Capilano asma köprüsü
 • Stanley parkı
 • Vancouver sanat galerisi
 • Banff ulusal parkı ve Rocky dağları
 • Edmonton alışveriş merkezi
 • Cypress Hills Eyaletler arası parkı
 • Writing-on-Stone Provincial parkı
 • Waterton-Glacier uluslararası barış parkı
 • Assiniboine hayvanat bahçesi
 • Niagara şelalesi
 • CN kulesi
 • Eski Quebec
 • Whistler Blackcomb kayak merkezi
 • Ottawa’nın parlamento tepesi
 • St. John’s Signal Hill ulusal tarihi bölgesi
 • Eski Montreal
 • Fundy körfezi
 • Victoria limanı
 • Gros Morne ulusal parkı
 • Kanada insan hakları müzesi
 • Okanagan vadisi
 • Tofino plajı
 • Churchill kutup ayısı safarisi
 • Garibaldi gölü
 • Logan dağı
 • Columbia ıcefield skywalk
 • Montmorency şelaleleri
 • Prens Edward adası

Kanada, turistik yerler bakımından her türlü gezgine hitap eden bir ülkedir. En çok turist alan Kanada şehirleri arasındaki en büyük ve en çeşitli şehir merkez Toronto’dur.

Ontario’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Ontario eyaletinde gezilecek yerler aşağıda listelenmiştir.

 • Toronto lunaparkı
 • Niagara şelalesi
 • Toronto CN kulesi
 • Kraliyet Ontario müzesi
 • Bruce Yarımadası ulusal parkı
 • Georgian Bay Islands ulusal parkı
 • Fathom Five ulusal deniz parkı
 • Ottawa’daki Kanada ulusal galerisi
 • Ontario sanat galerisi
 • Bin adalar
 • Trent-Severn Waterway Kanada ulusal tarihi bölgesi
 • Muskoka gölü

Kanada Niagara şelalesi, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmekte ve Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada Ontario eyalet sınırında yer almaktadır.

Kanada Başkenti Ottawa’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Kanada’nın başkenti Ottawa’da, zengin kültürel yaşamı yansıtan ulusal galeriler, sanat merkezleri, konser alanları ve opera salonları bulunmaktadır. Ottawa şehrinin kuzeyinde Rideau Kanalı ve Central Ottawa bulunurken, şehrin güneyinde Lower Town, Kanada ulusal galerisi, Notre Dame bazilikası ve Byward pazarı bulunmaktadır.

Gezginlerin Kanada Ottawa’da gezilecek yerler listesinde yer alan Ottawa Nehri’ne bakan, 50 metre yüksekliğindeki Parlamento Tepesi, 200 kilometre uzunluğundaki Rideau Kanalı ve Ottawa Nehri’nin yanında yer alan çarpıcı modern Kanada savaş müzesi de popüler ziyaret noktaları arasındadır.

Toronto’da Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Kanada’nın en büyük şehri olan Toronto, müzeler ve galerilerden dünyaca ünlü CN Kulesi’ne kadar bir çok popüler turist mekanına ev sahipliği yapan şehirdir. Toronto şehir merkezindeki, gözde turistik yerlerinin çoğu birbirine yürüme mesafesindedir.

Toronto’nun ünlü simgesi olan 553 metrelik CN kulesi, ROM olarak bilinen Royal Ontario müzesi ve CN kulesine yakın Ripley Akvaryumu, turistler için Kanada Toronto gezilecek yerler arasındadır.

Quebec’te Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Quebec eyaletinde turistler tarafından en çok tercih edilen, gezilecek yerler aşağıda listelenmiştir.

 • Place Royale binası
 • Le Château Frontenac binası
 • Medeniyet müzesi
 • Chutes Montmorency şelalesi
 • Eski Montréal
 • Kanada tarih müzesi
 • Notre Dame bazilikası
 • Québec kalesi
 • Tremblant dağı
 • Montreal botanik bahçesi
 • Gatineau parkı
 • Hudson körfezi
 • Forillon ulusal parkı
 • Sainte Anne de Beaupré bazilikası
 • Iles de la Madeleine
 • Bonaventure adası
 • Kraliyet Parkı dağı
 • Sainte Anne kanyonu
 • Montmorency kanalları
 • Parc du Mont Sainte Anne dinlenme alanı
 • Edison Fonograf müzesi
 • Atelier Paré ahşap heykel müzesi

Montreal’de Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Montreal, Quebec eyaletindeki en çok tarihi mekana sahip olan şehirdir. Montreal şehrinin büyüklüğüne rağmen, turistlerin ilgisini çeken kısımları küçük mahallelerdeki müzeler ve sanat merkezleridir. Vieux-Montreal, Montreal’in başladığı yerdir ve Pointe-à-Callière müzesi en gözde mekandır.

Gezginler Kanada Montreal şehrinde; Vieux Port limanı, Jardin botanik bahçesi, Notre Dame bazilikası, güzel sanatlar müzesi ve Pointe à Callière gibi bir çok popüler turist mekanını ziyaret etmektedir.

Kanada Prens Edward Adası’nda Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Kanada Prens Edward Adası’nda turistler tarafından en çok tercih edilen yerler aşağıda listelenmiştir.

 • PEI ulusal parkı
 • Charlottetown kasabası
 • Green Gables sit alanı
 • Konfederasyon sanat merkezi
 • Points East Coastal Drive’daki deniz fenerleri
 • Basin Head il parkı
 • North Lake kasabası
 • Konfederasyon köprüsü
 • North Cape kasabaları
 • Summerside şehri
 • Eptek sanat ve kültür merkezi
 • Acadian müzesi
 • Uluslararası tilki müzesi
 • Konfederasyon yolu
 • Şişe evler
 • Bay of Fundy and Fundy ulusal parkı
 • Kingsbrae bahçesi
 • Tarihi Saint John binası
 • Magnetic Hill and Magnetic Hill hayvanat bahçesi
 • Fundy körfezi

Popüler bir gezi rotası olan Prens Edward adası, Kanada’nın en küçük eyaletidir ve kıyı şeridi deniz fenerleri ile süslenmiştir.

Kanada Britanya Kolumbiyası’nda Gezilecek Yerler Nerelerdir?

Kanada Britanya Kolumbiyası’nda gezilecek yerler aşağıda listelenmiştir.

 • Yoho ulusal parkı
 • Vancouver adası
 • Pacific Rim ulusal parkı
 • Okanagan vadisi ve Kelowna
 • Okanagan gölü
 • Vancouver ve Stanley parkı
 • Vancouver akvaryumu
 • Victoria limanı
 • Butchart bahçeleri
 • Charlotte adaları
 • Glacier ulusal parkı
 • Salt Spring adası
 • Kootenay ulusal parkı
 • Kootenay gölü
 • Mt. Robson il parkı
 • Barkerville kasabası
 • Fraser kanyonu

Kanada Britanya Kolumbiyası; dağları, gölleri, adaları, yağmur ormanları, güzel kıyı şeridi, çekici kasabaları ve birinci sınıf kayak merkezleri ile Kanada’daki en popüler destinasyonlardan biridir.

Kanada’da Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Kanada’da yapılacak aktiviteler aşağıda listelenmiştir.

 • Kutup ayısı safarisi
 • Kano gezintisi
 • Bungee jumping
 • Kuzey Işıklarını izlemek
 • Balinaları izleme turu
 • Rockies’te dağ tırmanışı
 • CN Kule kenar yürüyüşü
 • Kayağa gitmek
 • Niagara şelalesinde zipline
 • Whisterde gondol turu

Kanada’ya Gitmeden Önce Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Kanada’ya gitmeden önce bilinmesi gereken detaylara aşağıda yer verilmiştir.

 • Kanada’ya seyahat edecek kişilerin ArriveCAN websitesi veya mobil aplikasyonu üzerinden dijital form doldurulması gerekmektedir.
 • Kanada’daki prizler Türkiye’deki prizlerden farklı olduğundan, Kanada’ya seyahat edecek kişilerin yanlarında priz dönüştürücü getirmeleri gerekmektedir.
 • Kanada’da Türk Lirası bozdurmak mümkün olmadığından Kanada’yı ziyaret edecek kişilerin, seyahate yetecek kadar Kanada Doları alması gerekmektedir.
 • Kanada, Türkiye Cumhuriyetine göre daha soğuk bir ülke olduğu için seyahat mevsimine bağlı olarak kalın kıyafetler alınması gerekmektedir.
 • Kanada’da şehirler arası seyahatler için tren fiyatları, otobüs ve uçak fiyatlarına göre daha pahalıdır.

İstanbul Kanada Uçakla Kaç Saat Sürer?

İstanbul ile Kanada’nın başkenti Ottawa arası mesafe 8.920 kilometredir. İstanbul ile Kanada arası aktarmasız uçuş süresi 10 saat, 31 dakika sürmektedir ancak bu süre hava şartlarına, uçak hızına ve aktarma durumuna göre değişmektedir.

İstanbul’dan Kanada’ya uçuşlar genelde 1 veya 2 aktarmalı şekilde gerçekleşmektedir ve uçuş süreleri 14 saat ile 38 saat arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada Otelleri ve Fiyatları Nasıldır?

Kanada’da gezginlerin popüler rotalarından olan Toronto’da ortalama otel fiyatları; gecelik 185 CAD, hostel fiyatları gecelik 70 CAD, Montreal’de ortalama otel fiyatları gecelik 125 CAD, hostel fiyatları gecelik 40 CAD ve Vancouver’da ortalama otel fiyatları gecelik 210 CAD, hostel fiyatları 95 CAD civarındadır. Kanada’da otel fiyatları, Avrupa ülkelerindeki otel fiyatlarından ucuzdur ancak Amerika Birleşik Devletleri’ndeki oteller ile yakın fiyatlara sahiptir. Avrupa’da ortalama otel fiyatları gecelik 300 Dolar ve Amerika’da ortalama otel fiyatları gecelik 200 Dolar civarındadır.

Kanada Kayak Merkezleri Hangi Şehirlerde Bulunur?

Kanada’da kayak merkezleri bulunan şehirler aşağıda listelenmiştir.

 • Vancouver kayak merkezleri
 • Alberta kayak merkezleri
 • Kamloops kayak merkezleri
 • Revelstoke kayak merkezleri
 • Golden kayak merkezleri
 • Québec kayak merkezleri
 • Fernie kayak merkezleri
 • Whistler kayak merkezleri
 • Okanaga kayak merkezleri
 • Toronto kayak merkezleri

Kış sporları Kanada’nın iklim özellikleri nedeniyle ülkede oldukça popülerdir ve ülkeye gelen turistlerin ilgisini çekmektedir.

Kanada Gece Hayatı Nasıldır?

Kanada’da gece hayatının renkliliği, nereye seyahat edildiğine bağlı olarak değişmektedir. Toronto, Vancouver veya Montreal gibi şehirlere seyahat edilmiş ise çok sayıda bar, kulüp, konser mekanı ve özel etkinlik ve festivallere katılmak mümkündür. Özellikle Toronto gece hayatı Downtown’daki University Ave ve Spadina Ave arasında canlılık göstermektedir.

Kanada’ya Turist Olarak Nasıl Gidilir?

Kanada’ya seyahat edecek umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), diplomatik (siyah) veya hizmet (gri) pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, pasaport türüne bakılmaksızın, vize alması gerekmektedir.

Kanada’ya turist olarak seyahat edecek kişilerin Kanada ziyaretçi vizesi alması gerekmektedir ve ziyaretçi vizesi en fazla 6 aylık düzenlenmektedir.

Turist olarak seyahat edecek kişiler için Kanada’ya nasıl gidilir sorusunun cevabı, online olarak Kanada göçmenlik bürosuna (IRCC) veya yetkili vize merkezinin İstanbul ve Ankara ofislerine Kanada vize başvurusu yaparak olmaktadır.

Kanada ziyaretçi vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken noktalar, başvuru sahibinin maddi yeterliliğini kanıtlaması, seyahat süresi bitiminde ülkesine geri döneceğinin ispatlanması ve başvuru için gerekli evrakların eksiksiz tamamlanıp, destekleyici belgeler ile sunulmasıdır.

Vizem.net, Kanada turist vizesi başvurularında son 4 yılda onay oranı en yüksek IRCC sertifikalı akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: