Kanada Business Vizesi

Kanada Business Vizesi Başvuru Süreci 2023

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada business vizesi; Kanada işgücü piyasasının bir parçası olmadan uluslararası ticari faaliyetlerde yer almak, işini büyütmek, yatırım yapmak ve iş ilişkilerini güçlendirmek isteyen başvuru sahipleri için düzenlenen kısa süreli vize türüdür.

Kanada business vizesi sahibi kişiler, Kanada’da maksimum 6 ay kalabilmektedir. Kanada iş vizesi başvurusu, gerekli evraklar hazırlandıktan sonra ilgili büyükelçiliği veya danışman şirkete sunularak yapılmaktadır. Kanada business vizesini tercih eden kişiler; iş gezisi, müşteri ziyareti, fuar katılımı ve iş toplantısı gibi ziyaretlerde ve etkinliklerde bulunabilmektedir.

Vizem.net, 2018 - 2021 yılları arasında Kanada iş vizesi başvurularında %95.4 oran ile, en yüksek başvuru onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kanada Business Visitor Vizesi Şartları Nelerdir?

Kanada business visitor vizesi şartları, pasaport veya seyahat belgesine sahip olmak, ziyaretin masraflarını karşılayabilecek ve daha sonra ülkeye geri dönebilecek maddi yeterlilikte olmak, ziyaretin sonunda Kanada’dan ayrılmayı planlamak, sabıka kaydı bulundurmamak ve Kanada halkı için bir suç ve sağlık riski taşımıyor olmak şeklindedir.

Kanada Business Vizesi için Gerekli Evrakları Nelerdir?

Kanada business vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

  • Seyahat rezervasyonları yapılmışsa tamamlanmış bir seyahat planı, yapılmamışsa seyahatin amacının ve programının yazılı olduğu seyahat planı
  • Ziyaret esnasında yapılması planlanan konferans, ticari fuar organizasyonu veya çalıştay için, Kanada’daki şirket tarafından gönderilmiş davet mektubu
  • Kanada’dan davet mektubu veren şirketin kayıt belgeleri
  • Başvuru sahibinin çalışmakta olduğu şirketin tescil belgeleri
  • Başvuru sahibinin işvereni tarafından yazılmış; unvan, maaş ve ziyaret nedeni belirten mektup
  • Kanada hükümetine yazılması gereken, başvuru sahibinin neden vize talep ettiğini açıklayan Beyan Mektubu
  • Kanada fotoğraf gerekliliklerini karşılayan, 2 adet biyometrik fotoğraf

Kanada Business Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Kanada business vizesi başvurusu, konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş, Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu’nun (IRCC) canada.ca internet sitesi üzerinden cgKEY hesabı açılarak online olarak yapılmaktadır.

Kanada business vizesi başvurusu biyometri işlemleri için, ilgili VFS ofislerinden Kanada departmanı için randevu alınarak başvuru tamamlanmaktadır.

Kanada Business Gezisi Vize Ücreti Ne Kadardır?

Kanada business gezisi vize ücretleri, online başvurularda 100 CAD’dır. Kanada business gezisi biyometri işlemleri kişi başı 85 CAD, 2 veya daha fazla kişilik aileler için 170 CAD, 3 veya daha fazla kişilik grup için 255 CAD; danışmanlık, yeminli tercüme, form ve dilekçe hazırlanması için ise 140 CAD şeklindedir.

Kanada Business Vizesi Ne Kadar Süreliğine Düzenlenir?

Kanada business vizesi, geçici ikamet vizesi olduğundan dolayı 6 aylığına düzenlenmektedir. Kanada business vizesi başvuru sahibi, sadece başvuruda belirttiği süre kadar kalabilmekte ve bu süre 6 aydan fazla olamamaktadır.

Başvurulan Kanada Elçiliği, başvuru sahibine uygun olarak 3 ay- 10 yıl arasında vize verebilmektedir ancak vizeyle bir seferde 6 aydan fazla Kanada’da bulunulamamaktadır.

Kanada Business Vizesi ile Kanada’da Yatırım Yapılabilinir Mi?

Kanada business vizesi ile Kanada’da yatırım yapılabilmektedir.

İş insanları, Kanada’da yatırımcı vizesi ile 150,000 ile 800,000 CAD arası yatırım yaparak oturma izni alabilmektedir.

Kanada Business Vize ile Kongre ve Fuar Katılımı Gerçekleştirilebilir Mi?

Kanada business vize ile kongre ve fuar katılımları gerçekleştirilebilmektedir. Kanada business vizesi; iş gezisi, müşteri ziyareti, iş toplantısı gibi ziyaretleri kapsamakla birlikte Kanada fuar vizesi olarak da bilinmektedir.

Kanada Business Seyahati Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada business seyahati vizesi başvurusu online olarak tamamlandıktan sonra, en yakın tarihe vize randevusu alınmalıdır. Randevu tarihinde biyometri işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte, Kanada business vizesi ortalama 20 iş günü içerisinde değerlendirilip sonuçlanmaktadır.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: