Ünlü Kanada Markaları

Ünlü Kanada Markaları Nelerdir, 2023 Fiyatları Nasıldır?

Kanada ekonomisi gelişmiş bir karma ekonomidir. Kanada ekonomisinin yaklaşık olarak dörtte üçüne hizmet endüstrisi hakim olmaktadır. Aynı zamanda Kanada dünyanın en büyük üçüncü doğal kaynak değerine sahiptir. Otomobil ve uçak endüstrisi de özellikle Orta Kanada bölgesinde büyük bir imalat sektörüne sahiptir. Kanada hizmet endüstrisi Kanada’nın Toronto, Vancouver ve Montreal şehirlerinde yoğunlaşmaktadır. Yağ ve gaz endüstrisi de Kanada’nın kuzey topraklarında ve Alberta eyaletinde yoğunluk göstermektedir.

Dünyaca ünlü kanada markaları Scotiabank, Lululemon Atletizm, Air Canada, Blackberry, WestJet ve Tim Hortons’dur.

Lululemon Atletizm markası Kanada’nın en iyi spor giyim markalarından biridir. Air Canada, Kanada’nın en büyük havayolu şirketidir ve merkezi Quebec’tir. Blackberry, dünyaca bilinen telekomünikasyon markasıdır ve merkezi Ontario’da bulunur. WestJet, 1996 yılında kurulan ve merkezi Alberta olan popüler bir havayolu şirketidir. Tim Hortons ise 1964 yılında kurulan ve merkezi Ontario olan Kanada restoran markasıdır. Tim Hortons şirketi çok uluslu bir fast food restorantıdır.

Kanada Araba Markaları Nelerdir?

Kanada araba markaları aşağıda listelenmiştir.

 • Intermeccanica: İntermeccanica markası 1959 yılında Vancouver’da kurulmuştur. Markanın kurucusu Frank Reisner’dır. Marka günümüzde üretim yapmamaktadır.
 • BRP: BRP markası 1942 yılında Quebec eyaletinde kurulmuştur. Markanın kurucuları Joseph- Armand Bombardier’dir
 • Campagna: Campagna markasını Daniel Campagna 1990 yılında Boucherville Quebec’te kurmuştur.
 • Prevost: Prevost markasını Volvo Grup 1924 yılında Sainte- Claire, Quebec’te kurmuştur.
 • HTT: HTT grup markayı 2007 yılında Quebec’te kurmuştur.
 • ZENN: Marka Probyn Gayle tarafından 2000 yılında Toronto’da kurulmuştur.
 • Brisklin Motorcars Ltd: Malcolm Bricklin 1974 yılında Kanada’nın New Brunswick eyaletinde markayı kurmuştur. Markanın günümüzde üretimi bulunmamaktadır.
 • McLaughlin Motor Car Company: Sam McLaughlin, 1907 yılında Kanada’nın Ontario eyaletinde kurduğu atlı araba markasını otomobillere dönüştürmüştür. Marka günümüzde üretim yapmamaktadır.

Kanada Markalı Araba Fiyatları Nasıldır?

Kanada araba markaları içerisinde en çok rağbet gören marka Intermeccanica olmaktadır. İntermeccanica markasının ikinci el araçları için 2022 yılındaki fiyat aralığı 60.000 ile 90.000 CAD arasında değişmektedir.

Campagna markasının 2022 yılındaki araba fiyat aralığı ortalama 35.000 ile 43.000 CAD arasındadır ve bu marka şu anda Kanada araba markalarından tek sıfır araç satan şirkettir. Prevost markasının ikinci el araçlar için fiyat aralığı 2022 yılında 40.000 ile 380.000 CAD arasındadır. HTT marka ikinci el araba fiyat aralığı 2022 yılında 314.000 ile 400.000 CAD civarındadır. Son olarak ZENN markasının 2022 yılında araba fiyat aralığı 13.000 ile 26.000 CAD arasındadır.

Kanada araba markaları dünyada çok fazla bilinen markalardan değildir. Kanada araba fiyatları Avrupa ülkeleriyle karşılaştırıldığında uygun olmaktadır. Kanada’da 10.000 CAD altında elektrikli bir araba bulmak mümkündür.

Kanada’nın İçki Markaları Nelerdir?

Kanada’nın içki markaları aşağıda verilmiştir.

 • Seagram: Seagram ünlü bir Kanada içki markasıdır ve Seagram V.O. Whisky en ünlü Kanada viskilerindendir. 1857 yılında Joseph E. Seagram tarafından kurulmuştur. Merkezi Montreal’de bulunur.
 • J.P. Wisers: J.P. Wisers viskisi Kanada’nın en eski viskisidir. Marka Ontario şehrinde 1857 yılında J.P. Wisers tarafından kurulmuştur. Wisers viski markasının yıllık üretim hacmi 55 milyon litredir. Marka hala en çok satan viskileri üretmektedir.
 • Crown Royal: Crown Royal markası 2000 yılında Manitoba’da Diageo tarafından kurulmuştur. Ünlü viski markasının 2019 yılındaki üretim hacmi 8,1 milyon litredir.
 • Molson Coors: Malson Brewery, Kanada’nın popüler bira markalarından biridir. Marka 1786 yılında Kanada’nın Montreal şehrinde kurulmuştur. Markanın kurucusu Gavin Hattersley’dir. Malson Coors markasının 2021 yılındaki üretim hacmi 1.5 milyon litredir.

Kanada’da alkollü içecek olarak en çok viski ve bira tüketilmektedir.

En Ünlü Kanada Viskileri Hangileridir?

Kanada’nın en ünlü viski markaları Seagram’s V.O Whisky, Wisers ve Crown Royal Black Whisky olarak sayılabilir. Kanada viski markaları içerisinde en eskisi Wisers’dır.

Kanada Outdoor Markaları Nelerdir?

Kanada outdoor markaları aşağıda listelenmiştir.

 • Arc’teryx: 1989 yılında Vancouver’da kurulan Arc’teryx, Kanada’nın en çok satan outdoor markalarından biridir. Arc’teryx’in kurucuları Dave Lane ve Jeremy Guard’dır.
 • Borealis Clothing Co: 2017 yılında British Columbia’da kurulmuş bir outdoor markasıdır. Lori Bolin tarafından kurulan Borealis, kadınlar için kıyafet, aksesuar ve ayakkabı üretmektedir. Borealis’in yıllık satış miktarı ortalama 1.090.677 CAD değerinde olmaktadır.
 • Canada Goose: Canada Goose Sam Tick tarafından 1957 yılında Toronto’da kurulmuştur. Canada Goose yılda 591 milyon CAD ile Kanada’nın en çok satan outdoor markalarından biridir.
 • Hooké: Hooké, 2012 yılında Quebec’te kurulmuş bir Kanada outdoor markasıdır. Çevre dostu üretim anlayışıyla gelişen Hooké, doğa sporları için de ürünler sunmaktadır.
 • Pajar: 1963 yılında Montreal’de kurulan Pajar, Kanada’nın en köklü outdoor markalarından biridir. Pajar’ın kurucusu Paul Golbert’tir. Pajar, -40 dereceler kadar dayanıklı, su geçirmez ve hafif kıyafet ve ayakkabılarıyla ünlü bir markadır.
 • Tentree: Tentree 2011 yılında, Kalen Emsley, David Lube ve Derrick Emsley tarafından Regina’da kurulmuştur. Tentree’nin amacı geri dönüştürülebilir malzemelerden, en az enerji harcanarak sürdürülebilir bir moda anlayışı oluşturmaktadır. Tentree, satın alınan her ürün için 10 ağaç dikmektedir.

Kanada Outdoor Markalarının Fiyatları Nasıldır?

Kanada outdoor markalarından biri olan Canada Goose’un kadın mont fiyat aralığı 400 ile 600 CAD, Hooke marka kadın ceket fiyatları 300 ile 450 CAD, Tentree marka sweatshirtlerin fiyat aralığı 30 ile 80 CAD arasında ve Borealis Clothing Co markasının kadın ayakkabı fiyatları ise 70 ile 80 CAD arasında değişmektedir.

Kanada Ayakkabı Markaları Nelerdir?

Kanada ayakkabı markaları aşağıda listelenmiştir.

 • Call It Spring Shoes: Call It Spring Shoes, Aldo Bensadoun tarafından 1991 yılında Quebec’te kurulmuştur. Call It Spring tamamen vegan üretimler yapmakta olan bir ayakkabı markasıdır.
 • Casca: 2017 yılında Vancouver’da kurulan Casca Kanadalı bir ayakkabı markasıdır. Casca Braden Parker ve Kevin Reid tarafından kurulmuştur. Casca’nın amacı geri dönüştürülebilir malzemelerden, şık ve rahat ayakkabılar üretmektir. Casca hayvansal ürünler kullanmayıp ayakkabılarını 3 boyutlu yazıcılar aracılığıyla üretmektedir.
 • Hoyden Shoes: Hoyden Shoes 2018 yılında Montreal’de kurulmuş bir ayakkabı markasıdır. Hoyden Shoes’un kurucusu Melinda Bishara’dır. Hoyden Shoes tamamen el yapımı ayakkabılar yapmakta olup sipariş üzerine kişiye özel çalışmalar yapmaktadır.
 • Matt & Nat: Matt & Nat 1995 yılında Montreal’de kurulmuş bir ayakkabı markasıdır. Matt & Nat’in kurucusu Inder Bedi’dir. Matt & Nat vegan ayakkabılar üretmekte olup geri dönüştürülmüş plastik ürünler kullanan bir ayakkabı markasıdır.
 • Vessi: Vessi 2018 yılında Vancouver’da kurulmuş bir ayakkabı firmasıdır. Vessi Andy Wang ve Tony Yu tarafından kurulmuştur. Vessi su geçirmez, hafif ve şık ayakkabılarıyla ünlü bir kuruluştur.

Kanada Ayakkabı Markalarının Fiyatları Nasıldır?

Kanada’nın en ünlü ayakkabı markalarından biri olan Matt & Nat’de ayakkabı modelleri 48 ile 120 CAD, Vessi markasında ayakkabıların fiyat aralığı 135 ile 180 CAD, Hoyden Shoes markasındaki ayakkabıların fiyat aralığı 350 ile 500 CAD ve Casca markasındaki ayakkabıların fiyat aralığı ise 65 ile 160 CAD arasında değişmektedir.

Kanada’nın Giyim Markaları Nelerdir?

Kanada’nın giyim markaları aşağıda listelenmiştir.

 • Aritzia: Aritzia 1984 yılında Vancouver’da kurulan bir Kanada giyim markasıdır. Aritzia’nın kurucusu Brian Hill’dir. Lüks kıyafetleri uygun fiyata halka ulaştırmayı amaçlayan Aritzia internet üzerinden dünyanın her yerine satış yapan markalardan biridir. Aritzia markasının 2021 yılı üretim hacmi 39,8 milyon dolardır.
 • Frank and Oak: 2012 yılında Montreal’de kurulan Frank and Oak hayvanlar üzerinde deneyler yapmayıp, sürdürülebilir moda anlayışını korumayı ve çevreye duyarlı üretimler yapmayı amaçlamaktadır. Frank and Oak’ın kurucuları Ethan Song ve Hicham Ratnani’dir.
 • Kotn: Kotn 2015 yılında, Kanada’nın Toronto kentinde kurulmuştur. Kotn’ın kurucuları Benjamin Sehl, Mackenzie Yeates ve Rami Helali’dir. Sürdürülebilir, ekonomik, etik ve kaliteli üretimler yapmayı amaçlayan Kotn markası çalışanları için etik koşullar sağlayıp, üretimin yapıldığı Mısır’da okullar açmıştır.
 • Naked and Famous: 2008 yılında Montreal’de kurulan Naked and Famous bir kot markasıdır. Naked and Famous’ın kurucusu Brandon Svarc’tır. Naked and Famous en kaliteli ürünleri, en uygun fiyata halka sunmayı amaçlamaktadır.
 • Roots: 1973 yılında Toronto’da kurulan Roots, Kanada’nın en köklü giyim markalarından biridir. Roots’un kurucuları Michael Budman ve Don Green’dir.

Kanada Giyim Markalarının Fiyatları Nasıldır?

Kanada giyim markalarının bazı ürünlerinin ortalama fiyatları aşağıdaki tabloda verilmiştir.

MarkaPantolonT-shirtSweatshirt
Naked and Famous135 CAD35 CAD110 CAD
Roots90 CAD35 CAD90 CAD
Kotn110 CAD35 CAD90 CAD
Frank and Oak100 CAD45 CAD80 CAD

Kanada Markalı Ürünler Nereden Alınır?

Kanada markalı ürünler markaların online sitelerinden ve kendi mağazalarından alınabilmektedir. Günümüzde genellikle Kanadalılar online alışverişe ağırlık vermektedir. Naked and Famous giyim markasının online sitesi bulunmaktadır; bu markadan giyim alışverişi yapmak isteyenler online siteden alışverişlerini yapmaktadırlar.

Market alışverişi için genel olarak Walmart kullanılmaktadır. Aynı zamanda Frank and Oak giyim markasının Kanada’nın birçok şehrinde mağazaları bulunmakta hem de online alışveriş sitesi bulunmaktadır.

Kanada’da birçok alışveriş sitesi bulunmaktadır. Kanada alışveriş siteleri içerisinde en çok kullanılanlar Amazon Canada, Ebay Canada, The BAY, Lululemon ve Walmart Canada’dır.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: