Kanada Toronto Hakkında

Kanada Toronto Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Toronto, 2022 yılı itibariyle 3 milyona yakın nüfusuyla hem Kanada’nın en büyük şehri hem de Kuzey Amerika’nın metropol şehirlerinden biridir. Toronto şehir merkezi etrafında ve Ontario Gölü civarında konumlanan banliyo merkezlerinde yaklaşık 6,5 milyon insan yaşamaktadır.

Toronto, kültürel yapısı ile dünyanın en kozmopolit şehirlerinin başında gelmektedir. Toronto şehrinde yabancı uyruklu kişiler çok kültürlü yapı sayesinde adaptasyon zorluğu çekmeden yaşayabilmektedir. Toronto’da İngilizce ve Fransızca başta olmak üzere 140’tan fazla dil ve lehçe konuşulmaktadır ve Toronto nüfusunun neredeyse yarısı Kanada dışında doğmuştur.

Toronto, Kanada’da endüstri ve sanayinin merkezi olarak kabul edilmektedir. Toronto’da yaşayan yerli ve yabancı kişiler için pek çok çalışma imkanı ve kariyer fırsatı bulunmaktadır. Uzun yıllardır dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri olarak gösterilen Toronto, güvenli yapısıyla dikkat çekmektedir.

Toronto Nerededir?

Toronto; Kuzey Amerika kıtasında yer alan Kanada ülke sınırlarındaki bir şehirdir ve Ontario eyaletinin merkez şehridir. Ontario Nehri kıyısında konumlanan Toronto sahilleri, Don Nehri ve Humber Nehri’nin oluşturduğu bir ova üzerine kuruludur.

Toronto, harita üzerinde aşağıdaki gibidir.

Kanada Toronto Harita Görünümü
Kanada Toronto Harita Görünümü

Toronto Tarihindeki Önemli Olaylar Nelerdir?

Toronto şehrinin kuruluşu uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. Coğrafi olarak bu bölgede yaşayan yerli halk, Toronto topraklarını yüzyıllardır bilmekteydi ve Humber ile Don nehirleri arasındaki bu bölgeye “toplanma yeri” anlamına gelen “Toronto” adını vermiştir. 1600’lü yılların başında Fransız kaşif Samuel de Champlain bu toprakları ilk keşfeden kişi olmuştur.

İngilizlerin Yedi Yıl Savaşları’nı kazanmasının ardından Teiaagon ismindeki köyün ismi 1793 yılında York olarak değiştirildi ve zamanla Fransız ticaret merkezi haline gelmiştir. 40 yıldan fazla bir zaman York ismiyle anıldıktan sonra şehir yeniden Toronto ismiyle anılmaya başlamıştır.

1812 yılında başarısızlıkla sonuçlanan Amerikan işgali sonucunda Toronto şehrinde büyük yangınlar çıkmış ve 1837 yılında büyük bir isyan yaşanmıştır. Toronto şehrinde 20. yüzyıla girerken beyaz Anglo-Sakson Protestanların nüfusunda yavaş ama istikrarlı bir artış olmuştur. İkinci Dünya Savaşı sonrasında da Toronto dünyanın pek çok yerinden insanları kendine çekmiştir.

Kanada Toronto İklimi Nasıldır?

Kanada’nın Toronto şehrinde yazlar ılık ve sıcak geçmektedir. Toronto’da kış mevsimi dondurucu soğukta karlı ve rüzgarlı yaşanmaktadır. Toronto’da yıl içerisinde sıcaklıklar -8° C ile 25° C arasında değişiklik göstermektedir ve nadiren 30° C üzerinde olmaktadır.

Toronto’nun Nüfusu Kaçtır?

Statistics Canada’nın 2021 verilerine göre Toronto’nun nüfusu 2,73 milyondur ve nüfusun %54’ünü göçmenler oluşturmaktadır.

Toronto’da Hangi Dil Konuşulur?

Toronto’nun resmi ana dili Fransızcadır ancak İngilizce dili çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Toronto’daki iş yaşamında ve resmi kurumlarda Fransızca ve İngilizce beraber kullanılmaktadır.

Toronto nüfusunun %54’ünü oluşturan göçmen nüfusunun etkisiyle Toronto’da 140’tan fazla dil ve lehçe kullanılmaktadır.

Toronto’da Yaşam Nasıldır?

Toronto’da yaşayan kişiler, yerleşim yerleri olarak North York, Markham, Richmond Hill ve Halton bölgelerini tercih etmektedirler. Bekar insanlar ve öğrenciler ise tercihlerini daha çok şehir merkezinden yana kullanmaktadırlar.

Toronto’da hayat güvenilir bir şekilde yaşanmaktadır. Toronto’daki suç oranı, Kanada şehirleri de dahil olmak üzere diğer tüm Kuzey Amerika şehirlerinden daha düşüktür.

Toronto’da yaşam şartları, sportif faaliyetler, eğlence hayatı, kültürel etkinlikler ve sosyal yaşantıyı desteklemektedir ve bu tarz faaliyetlere katılım oranının yüksek olması refah seviyesini artırmaktadır. Toronto’da hastaneler yeterli tıbbi imkanlara sahip olmakla birlikte gelişmiş bir sağlık sistemi vardır ancak tıbbi masraflar Toronto’da diğer ülke ve şehirlere göre pahalı olmaktadır.

Toronto’da eğitim hayatı çok önemlidir ve şehirde pek çok üniversite ve dil okulu bulunmaktadır. Toronto Üniversitesi, dünyanın en prestijli üniversitelerinden biridir. Öğrenciler için Toronto’da yaşam masrafları, diğer Avrupa ülkelerine göre daha pahalıdır.

Toronto’da Yaşam Maliyeti Nasıldır?

Toronto’da yaşam maliyetleri açısından bir kişi için aylık konaklama masrafı ortalama 1500 CAD, aylık market masrafları ortalama 1000 CAD ve aylık ulaşım masrafları ortalama 100 CAD tutmaktadır.

Toronto’da Eğitim İmkanları Nasıldır?

Toronto, dünyanın pek çok ülke vatandaşı tarafından eğitim amacıyla tercih edilmektedir. Toronto’nun çok kültürlü yapısı, üniversite sayısı, dil okullarının sayısı, eğitim kalitesi gibi faktörlerle pek çok kişi Toronto’da öğrenci olmak için başvuru yapmaktadır.

Toronto’da okumak için tercih edilebilecek çeşitli üniversiteler ve bölümler bulunmaktadır. Toronto’da toplam 13 tane üniversite yer almaktadır. Kanada vatandaşları için özel üniversite ücretleri yıllık ortalama 14.000 CAD iken yabancı uyruklu kişiler için Toronto’da üniversite fiyatları yıllık ortalama 58.000 CAD’dır.

Toronto Üniversiteleri Hangileridir?

Toronto’da bulunan üniversiteler aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada Toronto Üniversitesi
 • York Üniversitesi
 • Seneca Koleji
 • Ryerson Üniversitesi
 • George Brown Koleji
 • Humber Koleji
 • Centennial Koleji
 • OCAD Üniversitesi
 • Tyndale Üniversitesi
 • Canadian Forces Üniiversitesi
 • Stafford House International
 • Georgian Koleji
 • Canadore Koleji

Kanada Toronto Üniversitesi Nerededir?

Toronto Üniversitesi; Kanada’nın Toronto şehrinde yer alan ve 1827 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

Toronto Üniversitesi’nde 61.690 öğrenci eğitim görmektedir ve uluslararası öğrenci sayısı 15.000’den fazladır. Bünyesinde 700’e yakın eğitim programı bulunan Toronto Üniversitesi, 2021 yılında dünyanın en iyi 18. üniversitesi seçilmiştir.

Toronto Dil Okulları Hangileridir?

Toronto dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Protege School
 • Kaplan International Schools
 • Access International English Language Centers
 • LSI Language Studies
 • Hansa Language Centre
 • Connect International Schools
 • CLLC Toronto
 • Mentora Language Academy
 • Hanson Language School
 • Quest Language Studies

Toronto’da dil eğitimi ücretleri, program türüne ve süresine bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 2.180 ile 3.000 CAD arasında değişkenlik göstermektedir.

Kanada Toronto’da Çalışma Hayatı Nasıldır?

Kanada’daki çalışma şartları her eyaletin kendi Çalışma Bakanlığı tarafından belirlenmekte ve uygulanmaktadır. Toronto’da asgari ücret, çalışma saatleri ve diğer kurallar Ontario Eyaleti tarafından belirlenmektedir. Toronto’da azami mesai süresi haftalık 44 saat olarak belirlenmiştir ve fazla mesai ücretleri %50 ücrete tabi tutulmaktadır. Toronto’da çoğu iş yerinde mesai sabah 08:00 ile 09:00 arasında başlamakta ve akşam 17:00’de sona ermektedir. Toronto’daki iş yerlerinde 1 saatlik öğle arası ve gün içinde 15 dakikalık molalar uygulanmaktadır.

Çalışan kişilere sunulan iş ve kariyer fırsatları açısından Toronto, dünyanın en yüksek standartlarını sunan şehirlerinin başında gelmektedir. Toronto’da asgari ücret saat başına ortalama 30.38 CAD’dir.

Yabancı uyruklu kişiler, uzmanlık alanlarına göre Toronto’da iş imkanları bulabilmektedir. Toronto’da iş bulmak için kariyer sitelerini takip edilmesi gerekmektedir.

Toronto’da Ulaşım Koşulları Nasıldır?

Toronto’da ulaşım koşullarından Toronto Ulaşım Komisyonu (TTC) kurumu sorumludur. Toronto’da toplu taşıma ve metro ağı gelişmiş düzeydedir. Toronto’da kuzey- güney ve doğu- batı yönlerinde 10 dakikalık aralıklarla aktif çalışan bir yeraltı ulaşım ağı bulunmaktadır. Toronto şehir içinde otobüsler de şehrin tüm noktalarına yolcu taşımaktadır. Toplu taşıma fiyatları tek biniş 3 CAD, günlük sınırsız biniş 11 CAD, haftalık sınırsız biniş 39 CAD ve aylık sınırsız biniş için 134 CAD şeklindedir.

Toronto’dan Quebec’e ve Montreal’e ulaşım için en yaygın tercih edilen araçlar otobüs ve trendir.

Toronto’da araba kiralamak sıkça tercih edilmektedir. Toronto’da araba kiralama fiyatları araba modeline ve kiralanan süreye bağlı olarak değişmektedir ve ortalama 22 CAD ile 177 CAD arasında değişim göstermektedir.

Toronto’nun Kültürel Yapısı Nasıldır?

Toronto, kültürel yapısı gereği dünyada en çok kültürü bir arada barındıran şehirlerden biridir. Toronto nüfusunun neredeyse yarısı Kanada dışında doğmuştur. Toronto’ya yaşanan göç dalgaları, şehrin farklı kültür ve etnik gruplarla renklenmesini sağlamıştır. Toronto şehrinde Küçük Asya, İtalyan Mahallesi, Müslüman bölgesi gibi etnik gruplar beraber yaşamaktadır.

Toronto’da Gezilecek Yerler Nelerdir?

Toronto’da gezilecek yerler aşağıda listelenmiştir.

 • Toronto CN Kulesi
 • Niagara Şelalesi
 • Toronto Hayvanat Bahçesi
 • Ontario Kraliyet Müzesi
 • Toronto Akvaryum
 • Toronto Adaları
 • Toronto İçki Fabrikaları Bölgesi

CN Kulesi Nerededir?

Toronto Kulesi olarak da bilinen CN kulesi, 553 metre uzunluğuyla dünyanın en yüksek ikinci kulesidir. Toronto şehrinin simgesi haline gelen CN Kulesi, Kanada Ulusal Demiryolu Şirketi tarafından yaptırılmıştır ve içerisinde 50’den fazla restoran bulunmaktadır. CN Kulesi’ni yılda ortalama 2 milyon kişi ziyaret etmektedir.

Kanada Toronto CN Kulesi
Kanada Toronto CN Kulesi

Niagara Şelalesi Nerededir?

Niagara Şelaleleri, Kuzey Amerika’nın doğusunda, ABD ile Kanada sınırı arasında, Niagara Nehri’nin üzerinde bulunmakta ve Horseshoe, American Falls ve Bridal Veils Fall olmak üzere 3 büyük şelaleden oluşmaktadır. Niagara Şelalesi’nden yarım dakikada 168.000 m³ su akmaktadır.

Niagara Şelalesi Toronto için bir simge haline gelmiştir ve her yıl milyonlarca turist ziyaret etmektedir.

Niagara Şelalesi - Toronto
Niagara Şelalesi - Toronto

Toronto Hayvanat Bahçesi Nerededir?

Toronto Hayvanat Bahçesi, 15 Ağustos 1974 tarihinde 287 hektarlık alan üzerine kurulmuş ve Kanada’nın en büyük eyaletlerinden olan Ontario’nun başkenti Toronto’da bulunan bir hayvanat bahçesidir. Toronto Hayvanat Bahçesi, 5000’in üzerinde hayvan türü barındırması sebebiyle dünyanın en kalabalık hayvanat bahçelerinden biri olarak gösterilmektedir.

Ontario Kraliyet Müzesi Nerededir?

Royal Ontario Müzesi (ROM) olarak bilinen Ontario Kraliyet Müzesi, Kanada’da yer alan bir sanat, dünya kültürü ve doğa tarihi müzesidir. Kanada’nın en büyük müzesi olan Ontario Kraliyet Müzesi’ne her yıl bir milyondan fazla ziyaretçi gelmektedir.

Ontario Kraliyet Müzesi, Toronto Üniversitesi bölgesinde Queen’s Park’ın kuzeyinde yer almaktadır ve müzenin ana girişi Bloor Street West üzerinde yer almaktadır.

Kanada Ontario Kraliyet Muzesi
Kanada Ontario Kraliyet Muzesi

Toronto Akvaryumu Nerededir?

Toronto Akvaryum, CN Kulesi’nin Bremner Bulvarı’na bakan cephesinde yer almaktadır. Toronto Akvaryum, Toronto şehir merkezinin göbeğinde yer almaktadır ve Toronto Kongre Merkezi’nin tam karşısında bulunmaktadır. Toronto Akvaryum’da, üç farklı türden 17 köpekbalığı, yılan balığı, orfoz, deniz kaplumbağaları gibi çeşitli türler bulunmaktadır.

Toronto Adaları Nerededir?

Toronto Adaları, Kanada’nın güneyinde yer alan Ontario Gölü’ndeki 15 küçük adadan oluşan takım adadır. Toronto Adası için her yıl pek çok ülkeden ziyaretçi akını olmaktadır.

Toronto İçki Fabrikaları Bölgesi Nerededir?

Toronto’da Spirit of York, Ontario Spring Water Sake Company, Yongehurst Distillery, Nickel 9 Distillery ve North Spirit Distillery isimli 5 tane içki fabrikası bulunmaktadır ve bu bölgeye Toronto İçki Fabrikaları Bölgesi ismi verilmiştir.

Toronto’da Yapılabilecek Aktiviteler Nelerdir?

Toronto’da yapılacak şeyler denildiğinde akla ilk olarak Loiuse Gölü’nde kano, Vancouver’da bisiklet ve Rideau Kanalı’nda buz pateni gibi aktiviteler yapılmaktadır. Toronto’da parklar pek çok aktiviteye ev sahipliği yapmaktadır.

Toronto Gece Hayatı Nasıldır?

Toronto, Kanada’nın en renkli gece hayatına ev sahipliği yapmaktadır. Toronto’nun Vancouver bölgesinde canlı müzik barları, hardcore rock müzik barları, dans kulüpleri ve gece kulüpleri bulunmaktadır.

Vancouver’daki en popüler eğlence mekanları arasında Strange Fellows Brewing, Steamworks Brewing Company, The Improv Centre, Storm Crow Tavern, The Alibi Room ve Score On Davie adlı mekanlar bulunmaktadır.

Kanada Toronto Sign
Kanada Toronto Sign

En Popüler Toronto Festivalleri Nelerdir?

Toronto’da ki en popüler festivaller aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada Ulusal Fuarı: Her yıl eylül ayının ilk pazartesi gününden itibaren 18 gün boyunca Ontario Gölü’nün yanında yer alan Sergi Sarayı’nda fuar düzenlenmektedir. Her yıl yaklaşık 1,5 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapan Kanada Ulusal Fuarı, Kanada’nın en büyük fuar organizasyonudur. İlk defa 1879’da çiftçilik, sanayi ve sanat alanlarının tanıtımı amacıyla düzenlenmiştir.
 • Pride Toronto: Dünyadaki en büyük LGBT onuru festivalidir. Festival boyunca geçit törenleri, canlı müzik ve DJ performansları düzenlenmektedir. Her yıl haziran ayında 10 gün süreyle gerçekleştirilmektedir.
 • Toronto Caribbean Carnival: Toronto’da üç hafta boyunca Kalipso, Soca, Reggae, Chutney, Steel Pan ve Brass grubu gibi tarzların yer aldığı festivale her yıl yaklaşık 1 milyon ziyaretçi katılmaktadır.
 • Digital Dreams Festival: Dijital Hayaller Festivali, Kanada’daki en büyük elektronik dans müzik gösterisidir.

Toronto Film Festivali Ne Zamandır?

Toronto Film Festivali, 1976 yılından itibaren düzenli olarak organize edilen bir film festivalidir. Toronto Uluslararası Film Festivali kapsamında en iyi filmler belirlenmektedir. Toronto Film Festivali ödülleri alan filmlerin Oscar ödülleri almada avantajlı olduğu görülmektedir.

Düzenlenen son Toronto Film Festivali’nde Halkın Seçimi Ödülü’nü Kenneth Branagh imzalı Belfast filmi kazanmıştır. İzleyiciyi 1960’lı yılların Kuzey İrlanda topraklarına götüren filmde Jamie Dornan, Pa isimli karakteri canlandırmaktadır ve film senaryosunda ekonomik orta sınıfa mensup bir aileye ve genç yaştaki oğullarına odaklanılmaktadır. Toronto Film Festivali’ne Kanada filmleri katılmakta ve ödüller almaktadır.

Kanada Toronto Yemekleri Nelerdir?

Kanada denizlerle çevrili bir ülke olduğundan Toronto yemeklerinde deniz ürünleri ve et tüketimi oldukça fazladır. Toronto yemek kültüründe hamburger, pizza gibi fast food sık tüketilmektedir.

Nüfusun yarısı göçmen olan Toronto şehrinde çok kültürlü yapı mutfak kültürüne de yansımıştır. Toronto Türk restoranları, Asya restoranları, Hint restoranları her bölgede bulunmaktadır.

Kanada mutfak kültüründe İngiliz, Fransız, ABD ve Asya mutfaklarının etkileri görülmektedir. Kanada yemekleri içerisinde en çok geyik eti, keklik, kar tavuğu ve yaban tavuğu tercih edilmektedir. Kanada mutfağında çok çeşit peynir bulunmaktadır ve en popüler olanı Cheddar peyniridir.

Toronto’da Ne Yenir?

Toronto’da yenilecek yiyecekler aşağıda listelenmiştir.

 • Peameal
 • Falafel
 • Shawarma
 • Roti
 • Sosisli sandviç
 • Turna balığı
 • Cheesecake
 • Istakoz

Toronto’da Yemek Fiyatları Nasıldır?

Toronto’da yemek fiyatları aşağıda listelenmiştir.

 • Toronto Asya restoranı: 70 CAD
 • Toronto Çin restoranı: 56 CAD
 • Toronto Fransız restoranı: 92 CAD
 • Toronto İtalyan restoranı: 78 CAD
 • Toronto Japon restoranı: 97 CAD
 • Toronto Meksika restoranı: 50 CAD

Toronto’da Nerede Kalınır?

Toronto’da konaklama seçenekleri, şehrin merkezi olan Old Toronto bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Ulaşım açısından merkezi konumda olan Old Toronto bölgesinde her bütçeye göre konaklama alternatifleri bulunmaktadır.

Konaklama imkanlarının gelişmiş olduğu bir diğer bölge Toronto’nun Yorkville bölgesidir. Şehrin en zengin bölgesi olarak ön plana çıkan Yorkville bölgesinde genellikle lüks oteller ve pahalı daireler bulunmaktadır.

Toronto Otel Fiyatları Nasıldır?

Toronto otel fiyatlarının en uygun olduğu ay Ocak, en pahalı olduğu aylar ise Mayıs ve Eylül ayları arasıdır.

Kanada Toronto otelleri için ortalama fiyatlar; 2 yıldızlı oteller için ortalama 90 CAD, 3 yıldızlı oteller için ortalama 121 CAD ve 4 yıldızlı oteller için ortalama 424 CAD olmaktadır.

Toronto’da Ev Kiraları Nasıldır?

Toronto’da ev kiraları, evin özellikleri, konumu, oda sayısı ve bulunduğu bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Toronto’da en pahalı ev kiraları Yorkville bölgesindeki evlerde görülmektedir.

Toronto şehir merkezinde yer alan 1+1 odalı ev kiraları 600- 1500 CAD arasında iken, Toronto şehir merkezindeki 2+1 odalı ev kiraları 2500- 4200 CAD arasında değişkenlik göstermektedir.

Kanada’yı ziyaret eden turistler ve Kanada’da eğitim alan öğrenciler için kısa dönemli ev kiralama olanakları bulunmaktadır. Kısa süreli Kanada ev kiraları haftalık olarak ücretlendirilebilmektedir.

Toronto’da Alışveriş Nerede Yapılır?

Toronto’da alışveriş merkezleri çok fazladır. Yorkville bölgesinde lüks markaların mağazaları bulunmaktadır. Winners gibi mağazalarda ise geçmiş sezon ürünlerini çok daha uygun fiyatlara bulunabilmektedir. Dünyanın en uzun caddesi olan Yonge Caddesi’nde çok sayıda mağaza bulunmaktadır. Toronto’nun en popüler alışveriş merkezlerinden olan Toronto Eaton Merkezi Yonge Caddesi’nde bulunmaktadır.

Toronto’dan Hediyelik Ne Alınır?

Toronto’dan alınabilecek hediyeler aşağıda listelenmiştir.

 • Tişört
 • Mont
 • Kaban
 • Bayrak
 • Anahtarlık
 • Akçaağaç şurubu
 • Kanada kahvesi
 • Biblo
 • Somon füme
 • Çikolata
 • Çay

Toronto Hakkında Bilinmesi Gereken Faydalı Bilgiler Nelerdir?

Toronto’ya gitmeden önce bilinmesi gereken pratik bilgilere aşağıda yer verilmiştir.

Kanada Toronto Telefon Kodu Nedir?

Kanada Toronto telefon kodları +1- 416 ve +1- 647’dir.

Kanada Toronto Posta Kodu Nedir?

Kanada Toronto posta kodu M4N 2S9’dur.

Toronto Para Birimi Nedir?

Toronto para birimi Kanada Doları (CAD)’dir. Kanada Dolarının alt birimi cent olarak geçmektedir ve 1 Kanada Doları (CAD) 100 cent’tir.

Toronto Türkiye Saat Farkı Nedir?

Toronto ve Türkiye arasındaki saat farkı 8’dir ve Türkiye’nin saati Toronto saatinden 8 saat ileridir.

İstanbul Toronto Uçakla Kaç Saat Sürer?

Uçakla İstanbul Toronto arası direkt uçuşlarda ortalama 14 saat sürmektedir. Aktarmalı İstanbul Toronto uçuşları 24 saati bulmaktadır.

Toronto’da Yaşayan Türkler Hangi Bölgelerdedir?

Toronto’da yaşayan Türkler çoğunlukla Brampton bölgesinde ikamet etmektedir.

Toronto Türk Konsolosluğu Nerededir?

Toronto Türk Konsolosluğu, 10 Lower Spadina Ave Suite 300, Toronto, ON M5V 2Z2, Kanada adresinde yer almaktadır.

Türkiye’den Toronto’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Toronto’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. 6 aydan kısa süreli seyahatler için gerekli şartların sağlanması halinde Kanada ziyaretçi vizesi verilmektedir.

Kanada ziyaretçi vizesi, turistik amaçlarla Kanada’ya gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Kanada turist vizesi tek girişli veya çok girişli olarak verilebilir.

Kanada vize başvurularının aracı kurum ve akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir. Vizem.net, Kanada turist vizesi başvurularında danışmanlık ve takip hizmeti sunan akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Toronto’ya Doğum için Gidilebilir Mi?

Evet, Kanada toprakları içerisine doğmuş her birey Kanada vatandaşlığı hakkını kazanmaktadır. Vizem.net Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 2018-2021 yılları arasında Toronto’da en fazla doğum organizasyonu gerçekleştirmiş akredite kuruluştur.

Kanada Vatandaşlık Yasası’nın 3/1/a maddesine göre Kanada’da doğan herkes anne ve babalarının Kanada’daki durumları dikkate alınmaksızın Kanada vatandaşı olmaktadır. Bu durumun tek istisnası Kanada’da doğum yapan diplomatlardır. Kanada’da doğum yapmak için Kanada’ya giden diplomat kişilerin yeni doğan çocukları Kanada vatandaşı olamamaktadır.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: