Kanada İzmir Konsolosluğu

Kanada Konsolosluğu İzmir

Kanada’nın Türkiye’deki dış temsilcilikleri Ankara ve İstanbul’da bulunmaktadır. İzmir’de Kanada Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Türkiye’den Kanada’ya gidecek kişilerin ülkedeki Kanada Konsolosluklarından bilgi alabilmesi mümkündür. Ankara ve İstanbul’daki Türkiye Kanada Konsolosluğu, çalışma saatleri içerisinde başvuran kişilere yardımcı olmaktadır.

Vizem.net, İzmir’den yapılan Kanada vizesi başvuruları için danışmanlık ve takip hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kanada Fahri Konsolosluğu İzmir’de Bulunur Mu?

İzmir’de Kanada Fahri Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Kanada Vizesi İzmir’den Nasıl Alınır?

Kanada vize başvuru merkezi İzmir’de bulunmadığı için İzmir’de ikamet eden kişiler başvurularını canada.ca üzerinden online olarak yapabilir. Ayrıca Kanada vize başvurusu, İzmir’de ikamet edenler için Ankara ve İstanbul’daki vize ofislerinden yapılabilir.

Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler, ihtiyaç duyulan belgelere VFS Global internet sitesi üzerinden ulaşabilmektedirler. Kanada vizesi için gerekli koşullar sağlandıktan sonra ilgili vize ofislerine başvurarak işlem yapılabilmektedir. İzmir Kanada Göçmenlik ve Vize Başvuru Merkezi bulunmamaktadır.

İzmir VFS Vize Merkezi Üzerinden Kanada Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, İzmir VFS Vize Merkezi üzerinden Kanada vize başvurusu yapılamamaktadır.

İzmir’de Kanada Konsolosluk Yetkili Vize Büroları Var Mıdır?

Hayır, İzmir’de Kanada Konsolosluk yetkili vize büroları bulunmamaktadır.

Türkiye Kanada Konsolosluğu Hangi İllerde Bulunur?

Türkiye Kanada Konsolosluğu, Ankara ve İstanbul’da yer almaktadır. Ankara’daki Kanada Konsolosluğu, Büyükelçilik statüsündedir. İstanbul’daki Kanada Konsolosluğu, Başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Kanada Ankara Konsolosluğu Nerededir?

Kanada Ankara Konsolosluğu, Cinnah Caddesi No.58, Çankaya 06690 adresinde yer almaktadır. Kanada Ankara Konsolosluğu’nun iletişim numarası, 90 (312) 409 2700; mail adresi ankra@international.gc.ca ve faks numarası 90 (312) 409 2712’dir.

Ankara’daki Kanada Konsolosluğunun sağladığı servisler arasında vatandaşlık hizmetleri, konsolosluk hizmetleri, noterlik hizmetleri ve pasaport hizmetleri yer almaktadır. Kanada Büyükelçiliği Ankara; pazartesi, salı, çarşamba ve perşembe günleri 08:00- 16:45 arasında, cuma günü 08:00 - 12:30 arasında hizmet vermektedir.

İstanbul Kanada Konsoslosluğu Nerededir?

İstanbul Kanada Konsolosluğu, Büyükdere Caddesi No:209, Tekfen Tower, 4. Levent adresinde yer almaktadır. İstanbul Kanada Konsolosluğu’nun iletişim numarası, 90 (212) 385 9700; mail adresi istbl-consular@international.gc.ca ve faks numarası 90 (212) 357 1000’dır.

İstanbul Kanada Başkonsolosluğunun sağladığı hizmetleri arasında vatandaşlık hizmetleri, konsolosluk hizmetleri, noterlik hizmetleri ve pasaport hizmetleri yer almaktadır. Kanada Konsolosluğu İstanbul, hafta içi her gün 08:30- 16:45 arasında hizmet vermektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: