Kanada Vizesi Başvuru Merkezi (2021 Covid-19 Güncellemesi)

Kanada Vizesi Başvuru Takip ve Sorgulama Merkezi

Pasaport türü ne olursa olsun Kanada’ya ziyaret ziyaret etmek isteyen T.C vatandaşlarının geçerli bir Kanada vizesi bulundurmalıdır.

Kanada vizeleri kendi içerisinde hamiline sağladığı giriş çıkış hakları bakımından 4 ana kategoriye ayırılabilir.

Kanada Vize Çeşitleri

 • Tek girişli vize
 • Çok girişli vize
 • Transit vize
 • Süper vize

Sağladığı haklar bakımından ise kanada vize çeşitleri 9 kategoriye ayrılmaktadır. Başvuru yapılırken hangi vize türü için başvuru yapılacağı önem arz eder.

Tek Girişli Kanada Vizesi

Tek girişli Kanada vizeleri Kanada’ya gerçekleştirilecek kısa süreli ziyaretler için verilmektedir. Bu vize türü Kanada’ya seyahat gerçekleştirecek olan yabancı uyruklu bireye vize süresi içerisinde ülkeye bir defa giriş yapma hakkı tanımaktadır.

Tek girişli vizeler en fazla 6 aylık süre ile düzenlenen vizelerdir. Vize süresi boyunca geçici oturum ile Kanada’da ikamet eden kişiler istisnai olarak ABD’ye ya da St.Pierre et Miquelon’a giriş yaparak tekrar vizeye ihtiyaç duymadan Kanada’ya giriş yapma hakkına sahiptir.

Çok Girişli Kanada Vizesi

Çok girişli Kanada vizeleri ülkeyi ziyaret edecek gerçek ziyaretçilere seyahatlerini kolaylaştırmak adına birden fazla ülkeye giriş yapma hakkı sağlayarak verilmektedir. Çok girişli Kanada vizeleri en fazla 10 yıllık olarak düzenlenmektedir.

Kanada Göçmenlik, ve Vatandaşlık Bakanlığı (IRRC) Kanada ziyaretçileri için uzun süreli ve çoklu girişli vizeler düzenleneme kararını 2020 yılı itibariyle onaylamıştır. Yapılan son düzenlemeler ile Bakanlık Kanada ziyaretçilerine çok girişli vize verme kararı almıştır. Yalnızca bazı özel durumlar için tek girişli vizeler düzenlenmeye devam edecektir. Kanada’da özel bir davete veya etkinliğe katılacak bir kişiye vize başvurusu sonucu tek girişli vize verilebilmektedir.

Vize sahibinin vize ofisi tarafından tanınır ve bilinir olması, Kanada’ya daha önce birden fazla giriş-çıkış yapmış olması ve kendi ülkesine bağlarının kuvvetli olması kişilerin Kanada multi vizesi almasında önemli etkenler olarak bilinmektedir.

Transit Vize

Kanada Transit vizesi adından da anlaşılacağı üzere Kanada üzerinden 3. Bir ülkeye seyahat gerçekleştirecek bireylerin Kanada’da 48 saatten az bir süre bulunmaları gerektiği durumlarda alınmaktadır. Kişiler transit vize ile Kanada’ya giriş yapamamaktadır. Kanada transit vizeleri için herhangi bir vize ücreti bulunmamaktadır.

Kanada Süper Vize

Kanada süper vize ise çocuğu veya torunu bulunan bireyler için düzenlenen bir vize türü olarak bilinmektedir. Bu vize türüne uygun olan anne babalar ya da nine ve dedeler için Kanada’ya çoklu giriş hakkı veren bir vizedir.

Süper vize, bireylere en fazla 10 yıllık verilir. Ancak bu vize diğer çoklu girişli vize türlerinden farklı olarak bir girişte Kanada’da en fazla 2 yıllık geçici oturum izni sağlamaktadır.

2 yıl sonunda kişilerin kişilerin ülkeden çıkış yapmaları gerekir. Yalnızca Kanada vatandaşlarının ve göçmenlerinin çocukları veya torunları süper vize başvurusunda bulunabilmektedir. Süper vize başvurusunda bulunacak bireyler bir Kanada sağlık sigortası firmasının sağlık sigortasına sahip olmalılardır. Süper vize başvurusunda bulunacak bireylerin Kanada’da bulunan aile üyelerinin gelir seviyesi de bu vize türünün sonucu üzerinde etkili olmaktadır.

Kanada Elektronik Vize

2016 yılından itibaren Kanada bir elektronik seyahat belgesi (eTA) düzenlemeye başlamıştır. Ancak eTA yalnızca Kanada’ya vizesiz seyahat etme hakkı bulunan ülkelerin vatandaşları için verilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kanada’ya gerçekleştirecekleri seyahatler için vize sistemine tabi olduklarından eTA başvurusunda bulunulması gerekmemektedir.

Kanada Vize Başvurusu

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları pasaport türü fark etmeksizin Kanada vize sistemine tabi tutulmaktadır. Kanada vize başvurusu gerçekleştirmek ve Kanada vizesi almak için Kanada’nın Türkiye’de bulunan dış temsilcilikleri tarafından belirlenen vize başvuru merkezlerine başvuru yapmak gerekmektedir.

Vizem.net 2017 ve 2020 yıllarında Kanada vizeleri için Türkiye’deki en yüksek başvuru onay oranına sahip akredite acentedir. Kanada vize başvurularında aşağıdaki prosedür izlenmektedir.

 • Başvuru ve seyahat amacına uygun olarak vize türünün belirlenmesi
 • Başvuru yapılacak vize türü için gerekli evrakların kontrolü, eksiklerin tamamlanması, başvuru form ve dilekçelerin doldurulması ve vize randevusunun alınması
 • Kanada vize prosedürlerine uygun olarak hazırlanmış vize başvuru dosyasının vize başvuru merkezine iletilmesi

Vizem.net danışmanlığında Kanada vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 0850 241 1868

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının pasaport türü ve rengi önemli olmaksızın almak zorunda oldukları bir vize sistemidir.

Kanada vize almak için en önemli adım kişinin doğru vize türü tercihinde bulunmasıdır. Yanlış vize türü seçimi Kanada vizesi için ret ile sonuçlanmaktadır. Detaylı Kanada vize türleri aşağıda listelenmiştir:

 • Kanada Ticari/İş Vizesi
 • Kanada Turistik Vizesi
 • Kanada Transit Vizesi
 • Kanada Öğrenci Vizesi
 • Kanada Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Kanada Oturum İzni/ Vatandaşlık Vizesi

Kanada vize başvurusu için vize türünün belirlenmesinin ardından Citizenship and Immigration Canada (CIC) resmi sitesi üzerinden online vize başvuru formu doldurulmalıdır.

Vize başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgiler içermelidir. Online vize başvuru formunun doldurulmasının ardından yine aynı sistem üzerinden kredi kartı ile vize harcı ödenebilmektedir.

Kanada Konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Kanada vize başvuruları ve vize dosyası ile evrak teslimi, Kanada Konsolosluklarının yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır.

Kanada vize başvuruları VFS Global Kanada aracı kurumu üzerinden gerçekleştirilir. Ankara, İstanbul, Bursa, Edirne, Gaziantep ve İzmir’deki vize başvuru merkezleri üzerinden Kanada vize başvurusu gerçekleştirilebilmektedir.

Online vize başvuru formunu dolduran ve vize harcını ödeyen bireyler VFS Global sitesine yönlendirilmektedir. Kişiler kendilerine en yakın Kanada vize başvuru merkezinden randevu alarak randevu günü ve saatinde vize merkezine evrak teslimini gerçekleştirmelilerdir.

Kanada Vize Başvuru Şartları

Bir Kanada seyahati gerçekleştirmek isteyen bireyin uyması gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Kanada vizesi için uygunluk vize sonucunu direkt olarak etkilemektedir. Kanada vize başvuru şartları aşağıda listelenmiştir:

 • Adli sabıka kaydına sahip olmamak
 • Geçerli bir pasaporta sahip olmak
 • Kanada tarafından tanınan ve süresi dolmamış yasal bir seyahat iznine sahip olmak
 • Kanada’da ikamet edilen süre içerisinde yaşam masraflarını karşılayabilecek düzeyde olmak
 • Başvuru sahibini Türkiye’ye bağlayacak ev, iş, aile bireyleri gibi bağlayıcı unsurlara sahip olmak.
 • Kanada dış temsilciliğini geri dönüş yapılacağına dair ikna edici belgeler sunmak
 • Kanada’da ikamet edilen süre boyunca iş arama ya da buraya yerleşerek niyetinde olmamak
 • Herhangi bir güvenlik riski taşımamak
 • Kanada’da ikamet edilen süre boyunca Kanada kanunlarına uygun hareket edileceğini taahhüt etmek

Yukarıdaki koşulları sağlayan kişiler Kanada vize başvurusunda bulunabilmektedir.

Kanada Vize Ücreti

Kanada vize ücreti vize süresine ve türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kanada vize ücretleri Kanada Büyükelçiliğinin belirlediği fiyatlara tabidir.

Vize harç bedellerinin yanı sıra Kanada vize başvuru merkezlerine belirlenen hizmet bedeli de ödenmektedir. Kanada vize başvuru ücretleri Kanada’nın para birimi olan Kanada Doları üzerinden hesaplanmaktadır. Aşağıda Kanada vize türlerine göre vize ücretleri ve vize başvuru merkezlerinin hizmet bedelleri yer almaktadır:

Vize TürüHarç BedeliBiyometrik İşlem Kayıt BedeliKanada Vize Başvuru Merkezi Bedeli
Kısa süreli göçmen olmayan vize başvurularında (Turistik, Ticari, Aile Ziyareti, Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi)100 CAD85 CAD57,50 TL
Uzun süreli eğitim vize başvurularında150 CAD85 CAD57,50 TL
Çalışma izni başvurusu155 CAD85 CAD57,50 TL

Alınacak hizmete göre Kanada vize ücreti değişiklik göstermektedir. 2021 yılına ait Kanada vize başvuru ücreti bilgileri için Vizem.net ile irtibata geçebilirsiniz. 0850 241 1868

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Kanada vize başvurusu için gerekli belgeler vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ayrıca bireylerin statüleri, çalışma hayatları, öğrencilik durumları gibi koşulları da direkt olarak vize başvurusu için gerekli belgeleri etkilemektedir. Aşağıda Kanada vizesi için gerekli evraklar listesi verilmiştir. Bu belgeler bütün Kanada vize başvurularında istenen standart belgelerdir:

 • Vize talep dilekçesi (İngilizce, ıslak imzalı, mühürlü, Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben antetli kağıda yazılmış olmalı ve seyahat amacınız ile seyahat tarihiniz yer almalıdır. Ayrıca hangi Kanada vizesinin talep edildiği yazılmalıdır.)
 • Son 3 aylık banka hesap özeti (2021 yılı itibariyle bakiyesi en az 6000 TL olmalıdır. Vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterecektir. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalıdır.)
 • Varlık Belgeleri: Bulunuyorsa kira geliri, tapu ve araç ruhsatı fotokopileri
 • Maaş Bordrosu: Son 3 aya ait maaş bordrosu
 • Muvafakatname: Başvuru sahibi reşit değil ise noter tasdikli muvafakatname
 • Rezervasyon Bilgileri: Otel ve uçak rezervasyon bilgileri
 • Seyahat sağlık sigortası: Seyahat süresini kapsayan ve minimum 30000 EUR teminatlı seyahat sağlık sigortası.
 • Evlilik Kanıtı: Evli olanlar için evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Ziyaret Bilgileri: Aile veya arkadaş ziyareti için vize başvurusu yapılıyor ise davetiye mektubu. (Davetiye mektubunu hazırlayan kişi Kanada vatandaşı ise pasaportunun fotokopisi, eğer oturum izni sahibi ise oturum izni kartının önlü arkalı fotokopisi de dosyada yer almalıdır.)
 • Nüfus Cüzdanı: T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi, yabancı uyruklu olarak Türkiye’de ikamet eden bireylerin ise oturum izninin fotokopisi
 • Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf (güncel tarihli, arka fonu beyaz, Kanada vizesi fotoğrafı)
 • Pasaport: (son 10 yıl içerisinde alınmış olmalı ve en az 1 yıl geçerliliği bulunmalıdır.)-Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içermelidir.)
 • Başvuru formu: Kanada vize başvuru formu
 • Aile Bilgi Formu: Kanada vizesi başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerine seyahat tarihlerinden en az 21 gün öncesinden vize başvurularını gerçekleştirmeleri önerilmektedir. Vize başvurularında kesinlikle sahte ve yanlış belge bayanı yapılmamalıdır.

Kişiler başvurularının hiçbir aşamasında yanıltıcı ve yalan beyanlar kullanmamalıdır. Kanada Konsolosluğu kişileri belirli durumlarda mülakata çağırabilmektedir. Ayrıca ek evrak talep edilmesi de olasıdır.

Kanada vize başvuru merkezlerinin vize sonucunu belirleme yetkileri bulunmamaktadır. Evrakların tesliminin gerçekleştirilmesinin ardından başvuru merkezleri vize dosyalarını Kanada Konsolosluğu’na iletir. Kanada vizelerinden tek karar mercii konsolosluklardır.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada vize başvurusunun olumlu sonuçlanması adına Kanada vize başvuru formu ve Kanada Aile Bilgi Formu çok önemlidir. Kişilerin her iki belgeyi de eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekmektedir.

Kanada vize türlerine göre vize başvuru formları da değişiklik göstermektedir. Kanada vizesi başvuru sürecinde doldurulması gereken bütün formlar Kanada resmi sitesinde yer almaktadır. Kanada vize başvuru formu hakkında detaylı bilgi için adresini ziyaret edilebilir.

Kişiler Kanada vize başvuru formunu hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra kaydederek formun barkodunu oluşturmalılardır. Bundan sonraki bütün vize işlemleri ve belgeleri bu barkod üzerine kaydedilerek gerçekleştirilir.

Kişiler başvuru formlarının çıktılarını aldıktan sonra form üzerinde barkodun görünür olmasına dikkat etmelidir. Ayrıca başvuru sahipleri online başvuru formu çıktısını imzalayarak teslim etmelilerdir.

Kişilerin Kanada vize başvuru formunun yanında bir de Kanada aile bilgi formunu doldurmaları gerekir. Kanada aile bilgi formu vize türüne göre değişiklik göstermez ve bütün aile bilgi formları aynı soruları içerir.

Aile bilgi formu başvuru sahiplerinin kendileri ve aileleriyle ilgili genel bilgileri içermektedir. Doğum tarihleri, ülke, ikamet edilen adres bilgileri gibi aile üyelerinin bilgileri talep edilmektedir. Kişiler aile bilgi formu çıktısını da imzalayarak başvuru dosyalarında bulundurmalıdırlar.

Başvuru sahibi dilerse sadece Kanada vize başvuru formları ve randevu işlemleri için vizem.net üzerinden hizmet alabilir. Bu durumda vize işlemlerini kendisi tamamlamalıdır.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar?

“Kanada vizesi kaç günde çıkar?” sorusu Kanada’ya seyahat planlaması yaban kişiler için merak konusudur.

Kanada vizeleri, Türkiye Kanada dış temsilciliklerinin yoğunluklarına bağlı olarak 1 hafta ile 4 hafta arasında sonuçlanmaktadır. Ancak Kanada Konsolosluklarının çok yoğun olduğu dönemlerde bu süre 6 haftayı bulabilmektedir. Covid-19 salgını sebebi ile vize sonuçlanma süreleri de etkilenmiştir.

Gerçekleştirilecek Kanada ziyaretinin ve vize başvurusunun vize evraklarında yaşanabilecek eksiklik durumları, Konsoloslukların resmi ya da zorunlu tatilleri durumları gibi sebeplerden herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için bireylere seyahat tarihlerinden 20-30 gün önce başvuruda bulunmaları önerilmektedir.

Son 3 yıl için Kanada vizeleri ortalama olarak 11 iş günü içerisinde alınmıştır.

Kanada Vize Takip

Kanada Vize Takip İşlemleri

Şahsen yapılan başvurularda başvuru sahipleri Kanada online vize başvurularını gerçekleştirmelerinin ardından kendilerine en yakın vize başvuru merkezinden randevu oluşturmalıdır. Kanada vize takip işlemleri burada VFS sistemine aktarılmış olur.

Randevu günü ve saatinde başvuru sahiplerinin Kanada vizesi için gerekli evraklarını vize başvuru merkezine teslim etmeleri ve parmak izi fotoğraf gibi biyometrik verilerinin kayıt altına alınmasını sağlamalılardır. Bireylere vize başvuru merkezindeki randevu gününde biyometrik verilerin alınmasının ardından bir fiş verilmektedir. Bu fişin üzerinde bir Tracking ID numarası yer alır. Bireyler Kanada vizesi başvurularının hangi aşamada olduğunu bu numara üzerinden takip edebilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda Kanada vize takip numarası kullanımına gerek kalmadan T.C kimlik numarası ve pasaport numarası ile online olarak vizem.net üzerinden sorgulanabilir. Ayrıca tüm süreç başvuru sahibine 5 aşamalı bilgilendirme SMS’i ile gönderilmektedir.

Kanada Vizesi Onay Maili

Kanada Vizesi Onay Maili

Şahsi yapılan başvurularda Kanada vizesi onaylandığı taktirde bireylerin e-posta adreslerine herhangi bir Kanada vizesi onay maili gönderilmemektedir. (Express Entry başvuruları hariç)

Yalnızca vize başvuru merkezinde verilen parmak izinin ardından kişilere vizelerinin işleme alındığını belirten bir mail gönderilmektedir. Kanada vizesi başvurularında verilen parmak izi bilgilerinin 10 yıl geçerlilik süresi bulunmaktadır. Kişilerin bu süreç boyunca bu mail ile 10 yıl içerisinde gerçekleştirecekleri yeni Kanada vize başvurularında parmak izi verme zorunlulukları bulunmamaktadır.

Kanada vizesi sonucu başvuru merkezine pasaport teslim alınmaya gidildiğinde öğrenilmektedir. Vizenin onaylanması durumunda kişilere herhangi bir onay maili gönderilmemektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda pasaport saha danışmanı tarafından teslim alınmakta ve başvuru sahibinin gelmesine gerek kalmaksızın adresine gönderilmektedir.

Kanada Vizesi Red Maili Gönderilir Mi?

Kanada vizesinin ret ile sonuçlanmasında bireylerin ziyaret amacı, seyahat geçmişi, ekonomik koşulları ve bireysel durumları etkili olabilmektedir. Ayrıca bireylerin tek başına yaptıkları vize başvurularında çoğunlukla eksik ya da yanlış evrak tesliminden dolayı Kanada vizesi reddi ile karşılaşılabilmektedir.

Eğer kanada vize başvurusu reddedildiyse “ret sebebini” içeren bir mail başvuru esnasında girilen mail adresine gönderilmektedir. Bu mailde açık bir şekilde tatmin olunmayan noktalar ve eksik bulunan ya da yanıltıcı durumlar dile getirilmektedir.

Kanada turistik vizeleri için herhangi bir ret itiraz hakkı bulunmamaktadır. Ancak kişiler ret mektubundaki eksiklikleri dikkate alarak yeni bir Kanada vizesi başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.

2016 - 2020 yılları arasında ilk başvurusundan ret almış ve 2. Başvuruları vizem net ürerinden yapılmış vizeler için %68 oranında onay alınabilmiştir.

Kanada Vizesi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yazının bu bölümünde Kanada vizesi hakkında sık sorulan sorular yanıtlanmıştır. Kanada vizeleri hakkında daha fazla soru sormak ve detaylı bilgi edinmek için Vizem.net bünyesinde bulunan uzman vize danışmanları ile iletişime geçebilirsiniz. 0850 241 1868

Kanada Kaç Yıllık Vize Veriyor?

Kanada vizeleri tekli giriş ve çoklu giriş vizeleri olarak ayrılmaktadır. Tekli giriş vizeleri en fazla 6 aylık bir süre ile verilir. Çoklu giriş vizeleri ise seyahat amacına ve ülkede kalış süresine göre değişiklik göstermektedir.

Uzun süreli Kanada vizeleri genellikle kişilerin pasaport sürelerine göre verilmektedir. Örneğin pasaport süresi 1 yıl olan bir birey 1 yıllık Kanada vizesi alabilirken, pasaport süresi 10 yıl geçerli olan bir birey 10 yıllık Kanada vizesi alabilir.

Ancak vize sahipleri Kanada’da aralıksız en fazla 6 ay ikamet edebilmektedir. Çoklu giriş vizesine sahip olan bireylerin 6 ay içerisinde ülkeden çıkış yapması gerekir.

Kanada Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Kanada vizeleri Kanada Konsolosluklarının yoğunluklarına bağlı olarak genellikle 1 ile 4 hafta arasında sonuçlanmaktadır.

Ancak çok yoğun dönemlerde bu süre 6 haftayı da bulabilmektedir. Dünya üzerinde görülen Covid-19 salgını da Kanada vizesi sonuçlanma sürelerini etkilemiştir.

Kanada Vizesi İçin Fotoğraf Ölçüsü Nasıl Olmalıdır?

Kanada vizesi fotoğraf ölçüsü için çerçeve boyutunun en az 35x45 (1 3/8 “x 1 3/4”) olması gerekmektedir.

Fotoğrafın tam ortasında bireyin yüzü yer almalı, başın tam ön görünümü ve omuzların üstü bulunmalıdır. Baş büyüklüğü, taç çeneden, 31 mm (1 1/4 “) ve 36 mm (1 7/16”) arasında olmalıdır. Ağız kapalı ve ifadesiz olmalıdır. Fotoğrafta tebessüm edilmemelidir. Ayrıca fotoğraf son 6 ay içerisinde çekilmiş güncel bir fotoğraf olmalıdır.

Kanada Vizesi Aracı Kurum Hangisidir?

Kanada vizesi başvuruları Kanada Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği aracı kurum olan VFS Global üzerinden gerçekleştirilmektedir. VFS global kurumunun vize sonucuna karar verme yetkisi bulunmamaktadır. Vize başvuru merkezleri yalnızca biyometrik verilerin alınmasını ve vize başvuru dosyalarının Konsolosluğa iletilmesini sağlamaktadır.

Kanada Vizesi Parmak İzi Nerede Veriliyor?

Kanada vizesi için parmak izi verme işlemleri vize başvuru merkezinde gerçekleştirilmektedir.

Online başvuru formu doldurulması esnasında bireyler kendilerine en yakın vize başvuru merkezinden randevu oluşturmaktadır. Randevu günü evrakların teslimi için başvuru merkezinde bulunan kişilerden parmak izi örneği alınır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda saha danışmanı buradaki parmak izi işlemleri ve evrak beyanı için başvuru sahibine refakat etmektedir.

Kanada Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada vize başvuru formu, vize dosyasında yer alması gereken en önemli evraklardan biridir. Kişiler başvuru formunu İngilizce ve Türkçe olarak doldurma hakkına sahiptirler.

Başvuru formundaki bilgiler başvuru dosyasında yer alacak belgeler ile uyumlu olmalıdır. Kanada vize başvuru formu dolduracak bireyler Vizem.net ile iletişime geçerek vize başvuru formu doldurma hizmetinden faydalanabilmektedir.

Kanada Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Kanada vize başvuruları doğrudan Kanada Konsolosluklarına yapılmamaktadır. Kişiler Kanada Konsolosluklarının yetkilendirdiği aracı kurum olan VFS Global üzerinden vize başvurusunda bulunur.

Vizem.net Kanada vize başvuruları için aracı kurum ile akreditasyonu bulunan acenteler arasında yer almaktadır.

Kanada Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Kanada’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Pasaport renkleri ve çeşitleri fark etmeksizin Kanada vize sistemine tabi tutulmaktadır.

Kanada Vize Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda Kanada Vize sorgulama işlemi online olarak başvuru takip sekmesi üzerinden yapılabilir. Ayrıca 7 gün 09:00 - 19:00 saatleri arasında çağrı merkezi üzerinden başvuru durumu öğrenilebilir.

Paylaş: