Kanada Vizesi Ankara Başvuru

Kanada Vizesi için Ankara'dan Başvuru Yapmak 2023

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ankara’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kanada vize başvurularını Ankara Kanada vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler aracılığıyla gerçekleştirebilmektedir.

Vizem.net, Kanada vize başvuruları için Ankara’da danışmanlık veren ve Kanada IRCC sertifikasına sahip akredite kuruluşudur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kanada Vize İşlemleri Ankara’dan Nasıl Yapılır?

Kanada vize işlemleri Ankara’dan, Kanada vizesi için gerekli olan evrakların hazırlanması ve vize başvuru formunun düzenlenmesinin ardından aracı kurumlardan randevu alınarak yapılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada vize başvurularında, Kanada vize belgeleri ve vize talep dilekçesi ilgili danışmanlar tarafından hazırlanmakta ve biyometri işlemi randevuları oluşturulabilmektedir.

Kanada Konsolosluğu Ankara’da Bulunur Mu?

Evet, Kanada Konsolosluğu Ankara’da bulunmaktadır. Ankara’da bulunan Kanada Konsolosluğu büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir.

Kanada Konsolosluğu, Kanada vize işlemleri, Kanada vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, evlilik ve doğum işlemleri konusunda yetki sahibi olan kurumdur. Kanada Konsolosluğu Ankara, başta Türkiye olmak üzere, Azerbaycan, Gürcistan, Türkmenistan ve İran’da yaşayan Kanada vatandaşlarına ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına hizmet vermektedir.

Kanada Büyükelçiliği Ankara’da Nerededir?

Kanada Büyükelçiliği Ankara’nın Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Kanada Ankara Büyükelçiliği Çankaya’da Aziziye Mahallesi’ndeki Cinnah Caddesi’nde 58 numaralı binada bulunmaktadır.

Kanada Ankara Büyükelçiliği pazartesi ve perşembe günleri arasında 08.00-16.45 saatleri arasında; cuma günleri 08.00-12.30 saatleri arasında hizmetvermektedir.

Ankara Kanada Konsolosluğunda Vize İşlemleri Yapılır Mı?

Ankara Kanada Konsolosluğunda vize işlemleri yapılmamaktadır. Kanada’nın Türkiye’de bulunan dış temsilciliklerinde vize başvuru işlemleri yapılamadığı gibi, vize işlemleri için Kanada Konsolosluğu Ankara randevu da vermemektedir.

Ankara’da İkamet Eden Kişiler İçin Yetkili Kanada Aracı Kurumu Hangisidir?

Ankara’da ikamet eden kişiler için yetkili Kanada vizesi aracı kurumu VFS Global’dir. VFS Global ofisi, vize başvuru işlemleri için evrakları toplamakta ve biyometri işlemlerini tamamlamaktadır; ancak vizelerin onaylanması hususunda herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır.

Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC), Kanada vizesi onayında yetkisi bulunan tek kurumdur.

Ankara Kanada Vize Başvuru Merkezi Adresi Nedir?

Ankara Kanada vize başvuru merkezi Çankaya ilçesinde bulunmaktadır. Ankara VFS Global ofisi İşçi Blokları Mahallesi’ndeki Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde, 57 numarada bulunan Regnum Sky Tower’da yer almaktadır.

VFS Global Kanada Ankara Telefon Numarası Nedir?

VFS Global Kanada Ankara’ya (0212) 373 58 10 numaralı telefondan ulaşılabilmektedir.

Kanada Vize Ofisi Ankara Çalışma Saatleri Nasıldır?

Kanada vize ofisi Ankara çalışma saatleri hafta içi 08.00 ile 16.45 saatleri arasındadır. Ankara VFS Global vize ofisinde pasaport teslim işlemleri hafta içi 13.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Ankara Kanada Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

Ankara Kanada vize başvuru merkezi üzerinden randevu almanın çeşitli yolları bulunmaktadır. VFS Global’in internet sitesinden online randevu alınabilmektedir. VFS Global sistemine e-mail ile kayıt yaptırılmalı ve oturum açarak randevu alınmalıdır. Ayrıca (0212) 373 58 10 numaralı çağrı merkezi aranarak da vize randevusu oluşturulabilmektedir.

VFS Global’den e-posta yoluyla Kanada vize randevusu oluşturabilmek ve VFS Global’in ‘Sohbet Et’ ekranı kullanılarak randevu almak da mümkündür. İnternet ve telefon yoluyla yapılan randevu alma işlemlerinin yanı sıra VFS Global Kanada vize başvuru ofisine şahsen gidilerek de randevu oluşturulabilmektedir.

Kanada Vize Takibi Ankara’dan Nasıl Yapılır?

Kanada vize başvurusu takibi internet ve telefon aracılığıyla yapılabilmektedir. Kanada vize takip Ankara işlemleri şahsen VFS Global Kanada Ankara ofisine gidilerek de gerçekleştirilmektedir.

Kanada vize başvurularının durumunu internet üzerinden takip etmek isteyen kişiler, vize başvuru merkezi tarafından kendilerine verilen fatura veya makbuzda bulunan referans numarası ve doğum tarihi bilgisiyle sonuçlara erişebilmektedir. VFS Global Kanada vize takip işlemleri VFS Global’in internet sitesinin ‘Sohbet Et’ ekranından ilgili görevlilerle mesajlaşarak ya da info.canadatrank@vfshelpline.com e-posta adresine mail gönderilerek yapılabilmektedir.

VFS Global’in (0212) 373 5807 numaralı çağrı merkezi aranarak Kanada vize başvurusunun durumu öğrenilebilmektedir.

Ankara’dan Kanada Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

Ankara’dan Kanada vizesi almak, biyometri işlemlerinin tamamlanmasından sonra ortalama 2,5 ay sürmektedir.

Ankara Dışındaki Kanada Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Ankara dışındaki Kanada vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  • Kanada Vize Merkezi İstanbul
  • Kanada Vizesi İzmir Başvuru Merkezi
  • Kanada Vize Başvurusu Bursa İşlem Merkezi
  • Kanada Vize Başvurusu Gaziantep İşlem Merkezi
  • Kanada Vizesi Adana Başvuru Merkezi
  • Kanada Vize Başvuru Merkezi Antalya

Kanada Vizesi için Danışmanlık Ankara’da Nereden Alınabilir?

Kanada vizesi için danışmanlık Ankara’da Vizem.net ofisinden alınabilmektedir. Vizem.net Ankara’nın Çankaya ilçesinin İşçi Blokları Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde 57 numaralı bina olan Regnum Sky Tower’ın 116 numaralı ofisinde yer almaktadır.

Vizem.net’e ankara.ofis@vizem.net e-posta adresinden ulaşılabilmektedir, Kanada vize danışmanlık hizmeti hakkında (0312) 963 1473 numaralı telefon numarasından bilgi alınabilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: