Kanada Vizesi Aracı Kurum Bilgileri

Kanada Vizesi Aracı Kurum: Başvuru ve Diğer Hizmetler

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada vizesi almak için, Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosunun (IRCC) yetkilendirmiş olduğu VFS Global aracı kurumuna başvuru yapılmalıdır. Randevu almak için başvurulması gereken VFS Global ofisleri Ankara’da ve İstanbul’da bulunmaktadır.

Vizem.net Kanada vize başvurularında IRCC sertifikasına sahip olmanın yanı sıra Kanada ve diğer ülkeler için danışmanlık hizmeti veren ve başvuru onay oranı son 4 yılda en yüksek orana sahip akredite kuruluştur. VFS Kanada ofisleri verdiği ek hizmetler ile Kanada vize alımını kolaylaştırmakla beraber, vizem.net adayların fiziksel olarak ofise gelmesine gerek kalmadan vize sürecini tamamlayarak pasaportu tekrar başvuru sahibine ulaştırmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Aracı Kurum Olmadan Kanada Vizesi Alınabilir Mi?

Aracı kurum olmadan kısa süreli Kanada vizelerinin başvuru yapılamamaktadır. Kısa süreli vizeler; ziyaretçi vizesi, öğrenci vizesi, çalışma vizesi olmak üzere vize alım amacına göre farklı gruplara ayrılan geçici ikamet vize türleridir.

Kanada Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Kısa süreli Kanada vize başvurusu VFS Global’in Ankara ve İstanbul ofislerinden veya akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir. Kısa süreli vize alımlarında aracı kurumlar işlemlerin eksiksiz yapılmasında yardımcı olmaktadır. Uzun süreli vize almak isteniyor ise Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosuna canada.ca üzerinden cgKEY hesabı oluşturularak online başvuru yapılması gerekmektedir.

Vizem.net hem kısa süreli hem de uzun süreli Kanada vize başvuruları için IRCC sertifikalı uzmanların yardımıyla, Kanada ve Türkiye’de bulunan ofisleri ile vize başvurularında yardımcı olmaya ve işlemleri eksiksiz ve hızlı bir şekilde yürütmeye devam etmektedir.

Kanada Vize Başvurusu Resmi Aracı Kurumu Nedir?

Kanada vize başvurusu resmi aracı kurumu olan VFS Global, Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu tarafından Kanada vizesi başvurularında yetkilendirilmiş tek aracı kurumdur.

Kanada vize resmi aracı kurumu olan VFS Global, vize başvurusu yapanlara online olarak, telefon üzerinden ya da ofislerde yüz yüze hizmet vermektedir.

Kanada Vize Aracı Kurumu Çalışma Saatleri Nedir?

Randevu almak için başvurulması gereken VFS Global Ankara ve İstanbul ofisleri hafta içi her gün 08:00-16:45 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kanada Vize Aracı Kurum Ücretleri Ne Kadardır?

VFS Global aracı kurumunun ücretleri aşağıda listelenmiştir.

  • Tek yönlü kurye hizmeti: 26.11 CAD
  • Fotokopi hizmeti: 0.63 CAD
  • Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü uyumlu fotoğraf(ICAO): 14.77 CAD
  • SMS: 3.00 CAD
  • USB ile dosya alma: 7.66 CAD
  • Premium dinlenme salonu: 95.77 CAD

Kanada Vİzesi Yetkili Kurum Hizmetleri Nelerdir?

VFS Global aracı kurumu hizmetlerinde tek yönlü kurye hizmeti alındığında sahip olunan belgelerin güvenli ve hızlı bir şekilde verilen adrese teslimatı yapılmaktadır.

Fotokopi hizmeti alındığında belgelerin fotokopisi vize merkezinde hızlı bir şekilde çekilmektedir.

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü uyumlu fotoğraf hizmeti alındığında başvuru yaparken istenilen fotoğrafın standartlara göre kaliteli bir şekilde çekilip gönderilmesi sağlanmakta ve zamandan tasarruf edilmektedir.

SMS hizmeti alındığında ise başvuru yapan kişiye gelişmeleri daha rahat takip edebilmesi adına düzenli olarak SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

USB sürücü hizmeti sağlandığında sahip olunan belgeler bir USB sürücüsüne kaydedilerek kalıcı ve güvende olması sağlanmaktadır.

Premium dinlenme salonu kiralandığında ise vize başvuru merkezine gidildiğinde işlemler yapılırken; özel bir ekibin hizmeti eşliğinde rahatça süreç beklenebilmektedir.

Kanada Pasaport Başvurusu İçin Aracı Kurum Hangisidir?

Kanada pasaport başvurusu için aracı kurum bulunmamaktadır. Pasaport alınmak istendiği takdirde kişinin bizzat Kanada Konsolosluğuna başvuru yapması gerekmektedir.

Vizem.net Türkiye Cumhuriyetinde ikamet eden Kanada vatandaşlarına pasaport yenileme işlemleri için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kanada Göçmenlik Başvurusu için Aracı Kurum Hangisidir?

Kanada göçmenlik başvurusu için aracı kurum yoktur. Göçmenlik başvuruları için Kanada hükümetinin resmi sitesi olan canada.ca sitesi üzerinden GCKey hesabı oluşturmak gerekmektedir. Gerekli bilgiler sağlanıp hesap oluşturulduktan sonra site üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Vizem.net tüm Kanada göçmenlik programları ve express entry işlemleri için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Kanada Konsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Kanada Konsolosluğu vize başvurusu kabul etmemektedir.

Kanada vize başvurularınının tamamının Kanada Konsolosluğu başvuru almadığı için, VFS Global aracı kurumuna ya da Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosuna (IRCC) yapılması gerekmektedir.

Kanada Vizesi En Hızlı Nereden Alınabilir?

Kanada vizesini en hızlı şekilde alabilmek için istenilen evrakların toplanması, biyometri işlemlerinin yapılması ve randevu tarihinin en erken zamana alınması gerekmektedir. Kanada vizesi için yetkili acenteler ve kurumlarla görüşmek işlemlerin hızlı ve kolay tamamlanmasında büyük rol oynamaktadır.

Vizem.net üzerinden yapılan Kanada vizesi başvurularında istenilen vize belgelerinin merkez ofisine ulaşması ile birlikte biyometri randevuları ortalama 5 gün içerisinde alınabilemektedir.

Kanada express vize onayı almak için erken başvurunun yanı sıra, istenilen belgelerin ve fotoğrafların standartlara uygun olarak gönderilmesi ve işlemlerin eksiksiz yapılması gerekmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: