Kanada Vize Başvuru Merkezi

Kanada Vize Başvuru Merkezi: Hizmetler ve İletişim Bilgileri

Türkiye’den yapılan Kanada vizesi başvuruları ve biyometri işlemleri için VFS Global; Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu tarafından resmi olarak biyometri işlemleri için yetkilendirilmiş tek kurumdur.

VFS Global, online başvurularda, başvuru sahibinin parmak izinin kabul edildiği; fiziksel başvurularda ise bizzat Kanada vize başvuru evraklarının teslim edildiği aracı kurumdur. VFS Kanada vize işleminin sonuçlanmasının ardından başvuru sahibine pasaportunu kargoyla ya da elden ulaştırmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada vizesi başvurularında, başvuru sahibinin ofise gelmesine gerek kalmaksızın tüm başvuru süreci IRCC sertifikalı danışmanlar tarafından tamamlanmakta ve biyometri işlemleri için başvuru sahibine refakat edilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

VFS Kanada Vize Başvuru Merkezinde Hangi İşlemler Yapılabilir?

VFS Kanada vize başvuru merkezinde yapılabilen işlemler aşağıda listelenmiştir.

  • Kişinin vize başvurusunun tamamlanmasına yardımcı olunmaktadır.
  • Kanada vize başvurusu için biyometri ve fotoğraf işlemleri yapılmaktadır.
  • Pasaport ve karar belgeleri başvuru sahibine güvenli bir şekilde iade edilmektedir.
  • Çevrimiçi başvurular için kişiye bir bilgisayara erişim sağlanmaktadır.
  • Kişiye, başvuru fotoğrafı ve fotokopi hizmetleri sunulmaktadır.
  • Kısa mesaj yoluyla kişiye başvurusunun son durumu hakkında bilgi verilmektedir.
  • Başvuruları iade etmek için kurye servisi sağlanmaktadır.

VFS Kanada Türkiye Başvuru Merkezi Üzerinden Hangi Vizeler için Başvuru Yapılır?

VFS Kanada Türkiye başvuru merkezi üzerinden eğitim vizesine, çalışma vizesine ve ziyaretçi vizesine başvuru yapılabilmektedir.

Türkiye’de bulunup Kanada’da kalıcı oturum izni olan kişiler Kanada’ya geri dönmek istediklerinde gerekli olan kalıcı oturum seyahat belgesini VFS Global aracılığıyla alabilmektedir.

VFS Kanada Başvuru Merkezi Üzerinden Hangi İşlemler Yapılamaz?

VFS Kanada başvuru merkezi üzerinden göçmen vizesi, express giriş vizesi ve geçici oturma izni işlemleri yapılamamaktadır.

VFS Global Kanada Başvuru Merkezi Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global Kanada başvuru merkezi vize randevusu online veya telefonla oluşturulabilmektedir. VFS Global Kanada randevusunu online almak için öncelikle internet sitesine girilmesi ve VFS Global üyeliğine giriş yapılması gerekmetedir.

Web sitesine yaptıktan sonra randevu al kısmına giriş yapılmalıdır. Açılan sayfadan başvuru tipinin seçilmesi ve T.C. kimlik numarasının yazılması sonrası başvuru şubesinin ve başvuru şeklinin seçilmesi gerekmektedir. Sonrasında vize randevu tarihinin seçilmesi ve randevunun onaylanması gerekmektedir. Randevu onaylandıktan sonra kişinin VFS Global randevu bilgilerini yazdırması gerekmektedir.

VFS Kanada Biyometri İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Kanada biyometri işlemi sürecinde, kişinin parmak izi taraması ve yüz taraması kaydedilmektedir.

Dijital parmak izi tarayıcısı aracılığıyla başvuru sahibinin 10 parmağının izi kaydedilmekte ve aynı zamanda dijital fotoğrafı çekilmektedir. Kanada vizesi parmak izi işlemleri için vize başvuru merkezine şahsen gidilmesi gerekmektedir.

Kanada Vize Başvuru Merkezi Numarası Nedir?

Kanada vize başvuru merkezi numarası 0212 373 58 07 şeklindedir.

VFS Kanada Vize Başvuru Merkezi Hangi İllerde Bulunur?

VFS Kanada vize başvuru merkezinin bulunduğu iller aşağıda listelenmiştir.

  • İstanbul
  • Ankara

Kanada Vize Başvuru Merkezi İstanbul

Kanada vize başvuru merkezi İstanbul telefon numarası 0212 373 58 07 şeklinde olup; Hacıahmet Mah., Kurtuluş Deresi Cd., No:29, D:25, 34440 Beyoğlu/İstanbul adresinde yer almaktadır. Kanada vize ofisi İstanbul cumartesi ve pazar günleri hariç saat 8.30’dan 12.00’ye ve 13.00’dan 16.30’a kadar hizmet vermekte olup hafta sonu tamamen kapalıdır.

Kanada Vize Başvuru Merkezi Ankara

VFS Global Kanada adresi İşçi Blokları Mah., Muhsin Yazıcıoğlu Cd., Regnum Sky Tower No: 57/A, 06530 Çankaya/Ankara şeklindedir. VFS Kanada telefon numarası 0212 373 58 07 şeklindedir.

VFS Global Kanada iletişim için telefon numarası da kullanılabilmektedir. Kanada vize başvuru merkezi Ankara’ya vize başvurusu için gitmeden önce randevu almak gerekmektedir. Ankara Kanada vize başvuru merkezi hafta sonu hariç sabah 8.30’den 17.00’a kadar hizmet vermektedir ancak hafta sonu hizmet vermemektedir.

Paylaş: