Kanada Aktarmalı Küba Uçuşları için Vize

Kanada Aktarmalı Küba Uçuşları için Vize İşlemleri Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti’nden Küba Cumhuriyeti’ne yapılacak olan seyahatlerde hem konum itibari ile hem de dönemsel olarak ulaşım ücretlerinin daha düşük olması nedeni ile Kanada aktarmalı uçuşlar yolcular tarafından tercih edilebilmektedir.

Türkiye’den Küba’ya Kanada aktarmalı olarak seyahat edecek yolcuların transit vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Kanada transit vize, Kanada’da aktarma yapacak olan kişiler için alınması gereken bir vize türüdür.

Kanada Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Midir?

Kanada aktarmalı uçuş yapacak kişilerin bazı durumlarda vize alması gerekmektedir.

Ulaşım sağlanan uçak herhangi bir Kanada havaalanında durmuşsa ve oradan başka bir ülkeye uçacaksa, Kanada havaalanına ulaşım sağlandıktan sonra diğer bir uçak ile yolculuğa devam edilecekse, 48 saat veya daha kısa bir zaman içerisinde Kanada’da transit yapılması gerekiyorsa ve tüm bunlar için geçerli bir vize mevcut değil ise, Kanada vizesi ile aktarmalı uçuş yapılabilmesi için yolcu tarafından Kanada transit vizesinin alınması gerekmektedir.

Küba’ya Gitmek için Kanada Transit Vize Nasıl Alınır?

Türkiye’den Küba’ya Kanada aktarmalı gidecek yolcular tarafından alınması gereken transit vizeye çeşitli yollar aracılığıyla başvuru yapılabilmektedir. Online Kanada transit vize başvuruları Kanada hükümeti web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Şahsen yapılacak olan başvurular, VFS Global İstanbul veya Ankara ofislerinden randevu alarak yapılmaktadır.

Küba için Kanada Transit Vize Ücreti Nedir?

Küba’ya Kanada aktarmalı olarak seyahat edecek yolcular tarafından alınması gereken Kanada transit vizesi, ücretsiz olarak alınabilmektedir.

Küba’ya Kanada Aktarmalı Hangi Havayolu Şirketleri Gider?

Türkiye’den Küba’ya Kanada aktarmalı uçuşlar düzenleyen havayolu şirketleri aşağıda verilmiştir.

  • Türk Hava Yolları
  • Air France
  • Air Canada
  • Air Europa
  • KLM Royal Dutch Airlines
  • Pegasus
  • Swiss
  • WestJet
  • American Airlines

Küba’ya Toronto Aktarmalı Uçuşlar Kaç Saat Sürer?

Türkiye Toronto havaalanı arası uçuş mesafesi 8177 kilometre olup, uçuş süresi en fazla 11 saat sürmektedir. Toronto ile Küba arası uçuş süresi ise yaklaşık 6 saat 30 dakikadır. Türkiye’den Küba’ya Toronto aktarmalı uçuşlar yaklaşık 18- 19 saate kadar uzayabilmektedir. Küba’ya Toronto aktarmalı yapılan uçuşlarda uçuş süresi ve bekleme süresi tercih edilen havayolu şirketine göre değişebilmektedir.

Kanada Küba Arası Uçakla Kaç Saat Sürer?

Küba Kanada arası uçuş mesafesi 4514 km olup, uçuş süresi yaklaşık olarak 6 saat 30 dakikadır.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: