Kanada Online Vize Başvurusu

Kanada Online Vize Başvurusu Nedir, 2023'te Nasıl Yapılır?

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kanada vize başvurularını Kanada Hükümeti’nin resmi web sitesi üzerinden online olarak yapabilmektedir. Kanada Hükümeti’nin resmi web sitesi olan https://www.canada.ca/ sitesi üzerinden Kanada vize başvuruları için talep edilen vize kriterleri, gerekli evrakların listesi, başvuru adımları ve başvuru işlemlerine dair tüm bilgilere ulaşılabilmektedir.

Kanada Hükümeti, vize başvurularını online olarak kabul ettikten sonra başvuru sahibini parmak izi işlemleri ve mülakat için dış temsilciliğe davet etmektedir. Kanada vize başvurusu şahsen yapılmaktadır.

Vizem.net, Kanada vizesi online başvuru için IRCC sertifikalı uzmanları ile danışmanlık ve takip hizmeti veren başvuru onay oranı en yüksek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kanada Vize Başvurusunu Online Yapmak için Ne Gereklidir?

Kanada online başvuru için başvuru sahibinin belge tarayıcı ya da kameraya ihtiyacı olmaktadır. Belge tarayıcı veya kamera ile vize başvuru evrakları dijital olarak sisteme yüklenmektedir.

Kanada vize başvurusunun online olarak tamamlanabilmesi için başvuru sahibinin geçerli bir kredi veya banka kartının olması gerekmektedir.

Kanada Online Vize Başvuru Adımları Nelerdir?

Kanada online vize başvuru adımları aşağıda sıralanmıştır.

 1. Kanada Hükümeti’nin web sitesi olan https://www.canada.ca/ adresine giriş yapılır, başvurulacak vize türüne göre bilgi paketi indirilir ve incelenir.
 2. Vize başvuru formu ve vize için gerekli tüm belgeler ve formlar elektronik olarak doldurulup kaydedilir.
 3. Başvuru sahibine ait vize destekleyici evraklar taranır ve kaydedilir.
 4. Kanada Hükümeti’nin web sitesi olan https://www.canada.ca/ adresinden IRCC hesabı oluşturulur, şifre belirlenir ve sisteme giriş yapılır.
 5. Başvuru sahibi tarafından Kanada’ya gidiş amacı, seyahat tarihleri, kaç kişi seyahat edileceği, doğum tarihi, cinsiyet ve uyruk gibi bilgiler doldurularak Kanada vizesine uygun olup olunmadığı öğrenilir.
 6. Vize başvuru formu ve taranan diğer evraklar sisteme yüklenir.
 7. Evrakların yüklenmesinin ardından Kanada vize başvuru ücreti ve biyometri işlemlerine yönelik ücretler online olarak ödenir.
 8. Başvuru onaylanır ve işlemler tamamlanır.
 9. IRCC, online olarak yapılan vize başvuruları için 14- 30 gün içerisinde başvuru sahibine sonuç iletir.
 10. Başvuruları onaylanan kişiler, Kanada vize başvuru merkezi olan VFS Global’den randevu almalıdır.
 11. Randevu tarihinde vize başvuru merkezinde biyometri işlemleri tamamlanmalıdır.
 12. Biyometri işlemlerinin tamamlanması ile IRCC tarafından vize onay maili beklenir.

Kanada vize onay maili alan başvuru sahiplerinin, Kanada vize damgası için pasaportlarını vize aracı kuruma teslim etmesi gerekmektedir. Kanada vizesi onay maili, başvuru sahibinin sisteme giriş yaptığı ve başvuru formunda belirttiği kişisel e-mail adresine iletilmektedir.

Kanada vizesi online başvuru formu ve diğer formlar pdf formatında online olarak doldurulmaktadır.

Kanada Vize Başvurusu IRCC Hesabı Nedir?

Tam adı Immigration, Refugees and Citizenship Canada olan IRCC; Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık anlamına gelmektedir. Kanada vize başvurusu, Kanada vize ücreti online ödeme, vize başvurusu hakkında bildirimler alma ve vize başvuru takip işlemleri IRCC sitesi üzerinden sağlanmaktadır.

Online Kanada Vize Başvurusunda IRCC Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Online Kanada vize başvurusunda IRCC hesabı, https://www.canada.ca/ sitesi üzerinden kullanıcı adı, şifre ve cevaplarıyla birlikte 4 adet güvenlik sorusu belirlenerek oluşturulmaktadır. Kayıt işleminin ardından başvuru sahibine ait ad, soyad, İngilizce veya Fransızca olmak üzere tercih edilen iletişim dili belirlenmektedir.

Kanada Online Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Kanada online vize randevusu, IRCC hesabıyla online vize başvurusu yapıldıktan sonra aracı kurum olan VFS Global’in Ankara veya İstanbul ofisleri üzerinden randevu alınması gerekmektedir. VFS Global’in Ankara veya İstanbul ofislerinden randevular online olarak olarak alınmaktadır.

Kanada online vize randevusu almak için VFS Global aracı kurumunun Kanada sayfasında hesap oluşturmak gerekmektedir. VFS Kanada randevu işlemlerinde başvuru sahibine ait ad, soyad, doğum tarihi, telefon numarası, e-mail adresi, vize türü, hizmet alınacak VFS Global ofisi gibi bilgiler istenmektedir.

VFS Global üzerinden alınan Kanada online vize randevusu sayfasına ait görsel aşağıda verilmiştir.

VFS Kanada Online Vize Randevu Adımları #1
VFS Kanada Online Vize Randevu Adımları #1
VFS Kanada Online Vize Randevu Adımları #2
VFS Kanada Online Vize Randevu Adımları #2

Kanada Biyometri Ücreti Parmak İzi Verilirken Ödenebilir Mi?

İlk defa Kanada vizesine başvuru yapan kişiler Kanada biyometri ücretini, parmak izi verirken ödeyememektedir. Ödemeler, başvuru esnasında online olarak yapılmaktadır.

Kanada Online Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Kanada online vize takip işlemi, IRCC hesabı üzerinden veya aracı kurum VFS Global üzerinden sağlanmaktadır.

VFS Global sitesinde oluşturulan kullanıcı hesabına giriş yapılarak vize takibi yapılabilmektedir. Kanada vize sorgulama işlemi için hesaba giriş yaptıktan sonra ekranın sol kısmında yer alan menüden başvuru takip sekmesine tıklanmalıdır.

Kanada Konsolosluğu Üzerinden Online Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Kanada Konsolosluğu üzerinden online vize takip işlemi yapılamamaktadır. Kanada Konsolosluğu’na ait vize takip sistemi bulunmamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Kanada online vize başvurularıyla ilgili olarak Vizem.net danışmanlarına gelen soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Kanada Turist Vizesi Online Başvuru Web Sitesi Nedir?

Kanada turist vizesi online başvuru web sitesi https://www.canada.ca/’dir.

Kanada Vize Ücreti Online Ödeme ile Yapılabilir Mi?

Evet, Kanada vize ücreti online ödeme yöntemi ile ödenebilmektedir. 2022 yılı itibariyle Kanada vize harcı ve biyometri işlemleri için toplam 185 CAD ödenmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada vize başvuruları için ödemeler, başvuru sahibi adına Kanada vize departmanı tarafından gerçekleştirilmektedir. Kanada vize harcı için ödemeler başvuru esnasında online olarak yapılmaktadır.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: