Kanada Seyahat Vizesi

Kanada Seyahat Vizesi Başvuru Süreci 2023

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada seyahat vizesi; Kanada’ya gezi, eğlence ya da tur gibi amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Kanada’da en fazla 6 ay kalmaya imkan sağlayan Kanada seyahat vizesi, 10 yıllık ya da pasaport bitiş tarihine dek geçerlilik süresine sahip olacak şekilde düzenlenen Kanada ziyaretçi (geçici ikamet) vizesidir. Kanada seyahat vizesi alabilmek için Kanada turist vizesi şartları yerine getirilmelidir.

Vizem.net Kanada seyahat vizesi başvurularında son 4 yıl içerisinde onay oranı en yüksek olan, Türkiye’de IRCC sertifikası ile hizmet veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Türkiye’den Vize İstiyor Mu?

Kanada Türkiye’den seyahat edecek umuma mahsus pasaport, diplomatik pasaport, hizmet pasaportu ve hususi pasaport hamillerinden vize istemektedir.

Kanada Turistik Seyahat Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada turistik seyahat vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada turistik seyahat vizesi başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmuş, imzalanmış Kanada seyahat vizesi başvuru formu sunulmalıdır.
 • Pasaport: Son 10 yıla ait ve Kanada seyahatinin bitiş tarihinden en az 6 ay daha geçerli pasaport; en az boş 2 adet sayfaya sahip olmalıdır.
 • Uçak bileti rezervasyonu: Planlanan Kanada seyahati ile uyumlu uçak bileti rezervasyonu sunulmalıdır.
 • Temiz adli sicil kaydı kanıtı: Başvuru sahibinin daha önceden herhangi bir sabıka kaydına ve Kanada toplumu için tehlike oluşturacak bir suç geçmişine sahip olmadığına dair adli sicil kaydı e-devlet üzerinden nüshası alınarak sunulmalıdır.
 • Tıbbi muayene sonucu: 6 aydan daha uzun süre Kanada’da kalmayı planlayan başvuru sahiplerinin sağlıklı olduğunu gösteren tıbbi muayene sonucunu sunması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: Kanada vize başvurusu fotoğraf gereksinimlerine uygun 2 adet fotoğraf gerekmektedir.
 • Finansal araçların kanıtı: Kanada seyahatinin finanse edilebileceğine dair kanıt olarak banka hesap özeti, yıllık kazancı gösteren iş mektubu, aile ya da arkadaştan finansal destek alınacağına dair kanıt ya da Kanada’da yaşayan bir yakına ait gelir kanıtı sunulabilmektedir.
 • Ülkeye geri dönüleceğine dair kanıt: Kanada seyahat vizesinin süresi dolunca başvuru sahibinin kendi ülkesine geri döneceğine dair kanıt olarak başvuru sahibinin kendi ülkesinde; çalıştığına dair iş belgesi, mülke sahip olduğuna dair tapu ya da kira sözleşmesi, bakmakla yükümlü olduğu aile üyeleri gösterilebilmektedir.
 • Kimlik ve medeni durum belgeleri: Başvuru sahibinin kimlik ve medeni durum belgelerinin fotokopilerini sunması gerekmektedir. Eğer var ise doğum, evlilik veya boşanma sertifikalarını da içermelidir.
 • Kanada seyahatinin amacını açıklayan ön yazı: Kanada seyahatinin gerçekleştirme amacının açıklandığı ön yazı sunulmalıdır, yazıda başvuru sahibinin Kanada’yı ziyaret etme amacını destekleyebilecek kişilere ait iletişim bilgileri ve seyahat amacını destekleyen tüm belgelere yer verilebilmektedir.
 • Kanada’ya davet mektubu (bulunuyorsa): Kanada seyahatine finansal destek sağlayacak sponsordan ya da Kanada’da ikamet eden yakın tarafından yazılmış davet mektubu sunulmalıdır. Davet mektubu; Kanada seyahat vizesi başvuru sahibinin ad-soyad, doğum tarihi, telefon numarası, ikamet adresi, mektubu yazan kişi ile ilişkisi, Kanada’da konaklayacağı yer, Kanada’dan ne zaman ayrılacağı ve finansal olarak nasıl destekleneceğini içermelidir.

Kanada’ya Seyahat için Sağlık Sigortası Gerekir Mi?

Kanada’ya seyahat için sağlık sigortası, ziyaretçi vizesi evraklarında zorunlu tutulmamaktadır ancak Kanada’da ziyaretçi olarak bulunan kişiler Kanada sağlık hizmetlerinden faydalanamaz.

Kanada seyahati öncesinde, Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acentelerinden veya vizem.net sigorta bölümünden Kanada seyahat sağlık sigortası yaptırılabilmektedir. Vizem.net sigorta bölümü tarafından yaptırılan Kanada sağlık sigortası 2022 yılı için en uygun fiyatları başvuru sahiplerine sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kanada Seyahat Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada seyahat vizesi alabilmek için gerekli evrakları hazırlayan Kanada ziyaretçi vizesi başvuru sahipleri çevrimiçi ya da fiziksel olarak vize başvurusunda bulunabilmektedirler. Kanada seyahat vizesine çevrimiçi olarak yapılacak başvurular; Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. IRCC’den geri dönüş alındıktan sonra parmak izi işlemleri için Ankara ya da İstanbul VFS ofislerinden randevu almak gerekmektedir. Kanada seyahat vizesi başvuru sahibinin VFS ofisindeki randevuya katılımı ile başvuru süreci tamamlanmış olmaktadır.

Kanada seyahat vizesine şahsen başvuru yapacak Kanada ziyaretçi vizesi başvuru adaylarının VFS’den randevu alarak vize merkezine gitmeleri ve başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Tüm Kanada seyahat vizesi başvuruları IRCC tarafından değerlendirilmekte ve onaylanmaktadır. Kanada seyahat vize onayı alan başvuru sahiplerine IRCC üzerinden onay maili gelmektedir ve ardından IRCC başvuru sahiplerinin pasaportlarını aracı kuruma iletmektedir. Kanada vize başvuru sürecinde vize takip ve sorgulama işlemi IRCC sistemi ve VFS üzerinden yapılabilmektedir.

Kanada Seyahat Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Kanada seyahat vize başvuru ücreti 2022 yılı için 100 CAD ve biyometri işlemi ücreti 85 CAD olarak belirlenmiştir. Vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada vize başvuruları 2022 yılı için form, dilekçe, noter masrafları ve yeminli tercüme ücreti dahil ortalama 345 CAD’tır.

Kanada Seyahat Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Kanada seyahat vizesi 2022 yılında ortalama 74 günde sonuçlanmaktadır; işlem süresi fiziksel başvurulardaki vize başvuru merkezi ile IRCC ofisi arasında vize başvurusunun sisteme işlemek için geçen süreyi ve başvuru sahibinin biyometri bilgilerini vermesi için gereken süreyi içermemektedir.

2021 yılında vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada vize başvuruları ortalama 36 günde sonuçlanmıştır.

En Popüler Kanada Tatil Rotaları Nelerdir?

En popüler Kanada tatil rotaları aşağıda listelenmiştir.

 • Banff
 • Vancouver
 • Niagara Şelaleleri
 • Jasper Ulusal Parkı
 • Montreal
 • Quebec
 • Victoria ve Vancouver Adası
 • Prince Edward Adası
 • Whistler
 • Mont-Tremblant
 • Whitehorse
 • Toronto
 • Gros Morne Ulusal Parkı
 • Cape Breton Highlands Ulusal Parkı
 • Okanagan Vadisi

Kanada’da trans Kanada gezisi gibi farklı Kanada gezi turu çeşitleri ile birçok turistik yeri keşfetmek mümkündür. Kanada’ya turistik amaçlı seyahat etmeyi planlayan kişiler Kanada tatil vizesi ile tek seferde 6 aya kadar Kanada’da konaklayabilirler.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: