Kanada Eğitim Danışmanlığı

Kanada'da Eğitim ve Süreçler Hakkında

Vizem.net, eğitim olanakları ile uluslararası öğrencilerin öncelikli tercihleri arasında bulunan Kanada eğitim danışmanlığı hizmeti veren akredite kuruluştur. İstanbul, Ankara, Mersin, Bursa ve Kocaeli’de bulunan ofisleri ile Türkiye’den alınacak danışmanlık hizmetlerinde 81 il için hizmet sağlayan ve Kanada’dan alınacak danışmanlık hizmetleri için Toronto’da bulunan ofisi ile hizmet veren Vizem.net, Türk vatandaşlarının Kanada’da eğitim alabilmesi için Kanada yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti ile Kanada’da eğitime gitmek için tüm aşamaları takip etmekte ve gerekli işlemleri çalıştığı uzman kadrosuyla gerçekleştirmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kanada Eğitim Danışmanlık Hizmetleri Neleri Kapsar?

Kanada eğitim danışmanlık hizmetleri aşağıda listelenmiştir.

 • Başvuru sahibine uygun eğitim programının keşfedilmesi
 • Başvuru yapılan eğitim kurumuna kayıt işlemlerinin tamamlanması
 • Denklik işlemlerinin tamamlanması
 • Başvuru yapılan eğitim kurumundan kayıt mektubunun alınması
 • Kanada vize başvurusunda bulunulması

Kanada’da Eğitim Programı Seçimi Nasıl Yapılır?

Kanada’da eğitim programı seçimi yapılırken başvuru sahibinin durumu değerlendirilir ve Kanada’daki eğitim programlarından kişilere en uygun seçenekler önerilir. Kanada eğitim sistemi tarafından sunulan birçok eğitim olanağı arasından seçim yapılırken başvuru sahibinin ilgi alanları haricinde, Kanada okul fiyatları arasında da bir değerlendirme yapılarak, kişinin bütçesine de uygun olan eğitim programının seçilmesi hedeflenir.

Kanada Eğitim Kayıt İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kanada eğitim kayıt işlemleri, eğitim kurumuna göre değişebilen bir süreçtir ve genel olarak gerekli belgelerin hazırlanması, başvurunun eğitim kurumunun yönergelerine göre yapılması ve öğrenci kayıt işlemlerinin tamamlanması aşamalarından oluşmaktadır.

Kanada Denklik İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Kanada denklik işlemleri; diploma ve sertifika gibi farklı eğitimlerin Kanada standartlarına uygun olduğunu gösteren işlemlerdir; Kanada standartlarına uygun bulunan eğitim belgelerine denklik verilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan denklik işlemlerinde, diploma ve transtkriptin merkez ofise ulaşmasından itibaren ortalama 6 hafta içerisinde süreç tamamlanmaktadır.

Kanada’dan Kayıt Mektubu Temini Yapılır Mı?

Kanada’dan kayıt mektubu temini, eğitim danışmanlığı kapsamındadır. Kişinin eğitim kurumuna kabul aldığını gösteren kayıt mektubunun, Kanada vize başvurusundan önce Kanada eğitim kurumundan alınması gerekmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kanada öğrenci vizesi başvuru işlemleri; vize için evrakların hazırlanması, randevu alınması, sağlık sigortasının yapılması ve takip işlemlerinin gerçekleştirilmesini içermektedir.

Uluslararası öğrenciler Kanada’daki eğitimlerinin süresi boyunca sağlık sigortası kapsamında olmalıdırlar; bu sebeple Kanada eğitim vizesi için sağlık sigortası vize başvurusundaki en önemli adımlardan biridir.

Kanada Eğitim Danışmanlığı Hangi Eğitim Türleri için Alınabilir?

Kanada eğitim danışmanlığı alınabilen eğitim türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada dil eğitimi
 • Kanada lise değişim programı
 • Kanada lisans eğitimi
 • Kanada yüksek lisans eğitimi
 • Kanada mesleki eğitim

Kanada’da Dil Eğitimi Danışmanlığı Neler Kapsar?

Kanada’da dil eğitimi danışmanlığı kapsamında uygun dil okulunun bulunması, eğitim kurumuna kayıt yapılması, eğitim kurumundan kayıt mektubunun alınarak Kanada vize başvurusunun yapılması hizmetleri bulunmaktadır.

Kanada dil eğitimi danışmanlığı ile Kanada’da dil eğitimi almayı düşünen öğrencinin öğrenmek istediği dile ve Kanada dil eğitim ücretlerine göre öğrencinin ilgisine ve bütçesine uygun eğitim kurumu seçilerek Kanada dil eğitimi vizesi başvurusunda bulunulmaktadır.

Kanada Lise Değişim Programı Danışmanlığı Neler Kapsar?

Kanada’da değişim programı danışmanlığı kapsamında başvuru sahibine uygun lise değişim programının bulunması, eğitim kurumuna başvuru ve kayıt yapılması işlemleri ile eğitim kurumundan kayıt mektubunun alınarak Kanada vize başvurusunun yapılması hizmetleri bulunmaktadır.

Kanada’nın dünya çapında tanınan liselerinde eğitim görmek isteyen birçok uluslararası öğrenci bulunmaktadır ve Kanada’da lise eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin Kanada lise değişim vizesi başvurusu yapması gerekmektedir.

Kanada’da Lisans Eğitimi Danışmanlığı Neler Kapsar?

Kanada’da lisans eğitim danışmanlığı kapsamında öğrenciye uygun lisans eğitiminin bulunması, yüksek öğretim kurumuna başvuru ve kayıt işlemlerinin tamamlanması, başvuru yapılan kurumdan kayıt mektubunun alınarak öğrenci vizesi başvurusunda bulunulması hizmetleri verilmektedir.

Uluslararası öğrenciler Kanada’nın prestijli yüksek öğrenim kurumlarında eğitim görebilmektedirler. Kanada’da bir üniversiteden davet alan öğrenciler Kanada lisans eğitimi için vize başvurusunda bulunmak zorundadır.

Kanada Yüksek Lisans Eğitimi Danışmanlığı Neler Kapsar?

Kanada yüksek lisans eğitimi danışmanlığı kapsamında başvuru sahibine uygun yüksek lisans eğitiminin bulunması, eğitim alınacak kuruma başvuru ve kayıt işlemlerinin yapılması ve başvuru yapılan kurumdan kayıt mektubunun alınması haricinde öğrenci vizesi başvuru işlemleri de yapılmaktadır.

Yüksek lisans için birçok seçeneğin bulunduğu Kanada’da uluslararası öğrencilerin yüksek lisans yapabilmek için Kanada’da yüksek lisans için vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Kanada’da Mesleki Eğitim Danışmanlığı Neler Kapsar?

Kanada’da mesleki eğitim danışmanlığı kapsamında başvuru yapan kişiye uygun mesleki eğitim programının bulunması, Kanada’daki eğitim kurumuna yapılacak başvuru ve kayıt işlemlerinin yürütülmesi, eğitim kurumundan kayıt mektubunun alınması ve Kanada mesleki eğitim için öğrenci vizesi başvuru işlemleri yapılması süreçleri bulunmaktadır.

Kanada Eğitim Danışmanlığı Ücretleri Ne Kadardır?

Kanada eğitim danışmanlığı ücretleri başvuru yapılan eğitim türüne ve danışmanlık hizmeti kapsamında talep edilen işlemlere göre değişiklik göstermektedir.

Kanada için Eğitim Danışmanlık Hizmeti Türkiye’de Hangi İllerden Verilmektedir?

Kanada için eğitim danışmanlık hizmeti, Türkiye’de 5 ilde bulunan Vizem.net ofisleri ile verilmektedir ve Türkiye’nin 81 ilinde bulunan Türk vatandaşları eğitim danışmanlığı hizmetlerini Vizem.net’e ulaşarak alabilmektedir.

Kanada için eğitim danışmanlık hizmeti veren Türkiye’deki Vizem.net danışmanlık merkezlerinin bulunduğu iller aşağıda listelenmiştir.

 • İstanbul
 • Ankara
 • Mersin
 • Bursa
 • Kocaeli

Kanada’da Eğitim Danışmanlığı Nereden Alınabilir?

Kanada’da eğitim danışmanlığı, Vizem.net’in Türkiye’de ve Kanada’da bulunan ofislerine başvurularak alınabilmektedir.

Kanada’da eğitim danışmanlığı almak isteyen kişiler için Kanada’da bulunan Vizem.net Toronto ofisinin adresi 2800 Skymark Ave, Suite 200, Mississauga On L4W 5A7 şeklindedir. Kanada Vizem.net ofsinin iletişim numarası +1 (647) 625 8509 iken e-posta adresi toronto.ofis@vizem.net’tir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: