Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada Vize Başvuru Formu Nedir, Nasıl Doldurulur?

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada vize başvurusu için IRCC’nin canada.ca internet sitesi üzerinden Kanada vize başvurusu için gerekli olan talimat kılavuzu, belge kontrol listesi ve diğer belgeler ile ilgili bütün formlar indirilebilmektedir.

Kanada başvuru formu, IMM 5257 kodlu çalışma, eğitim, iş ve turizm amaçlı ziyaretler için doldurulması gereken ana formdur. Kısa süreli vize başvurularında Kanada online vize başvurusu için Kanada vize başvuru formuna Kanada hükümetinin resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabilmektedir. Forma erişim ve indirme işlemleri için Kanada hükümetinin resmi web sitesi canada.ca üzerinden IMM 5257 form kodu aratılmalıdır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada ziyaretçi vizesi başvurularında, vize başvuru formu ve yanında beyan edilmesi gereken tüm formlar IRCC sertifikasına sahip danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Kanada Başvuru Formunu Kimler Doldurmalıdır?

Kanada vize başvuru formunu; 18 yaşından büyük, Kanada’yı çalışma, eğitim görme ya da turistik ziyaret için en fazla 6 ay ziyaret etmek isteyen vatandaşlar doldurmalıdır.

Kanada Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler Doldurulmalıdır?

Kanada vize başvuru formunda yer alması gereken bilgiler aşağıda listelenmiştir.

 • Ad- soyad bilgileri
 • Gün, ay, yıl olacak şekilde doğum tarihi bilgileri
 • Doğum yeri
 • Cinsiyet
 • Pasaport numarası
 • Gün, ay, yıl olacak şekilde pasaportun veriliş ve son geçerlilik tarihleri
 • Başvuru sahibinin mevcut uyruğu ve varsa önceki uyruğu
 • Varsa daha önce alınmış Kanada vizesi bilgileri
 • Kanada yetkili kurumu tarafından başvuru sahibi ile hangi dilde iletişim kurulacağına dair bilgiler
 • E- mail adresi
 • Ülke, şehir, mahalle, sokak, cadde, semt, daire numarasını içeren detaylı adres bilgisi
 • Seyahat tarihi bilgileri
 • Başvuru sahibi daha önce Kanada ya da başka bir ülkeden sınır dışı edilmiş ise sınır dışı edilmesi ile ilgili bilgiler
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydına dair bilgiler
 • Son 2 yıl içerisinde başvuru sahibine tüberküloz teşhisi konulmuş ya da tüberküloz teşhisi konulmuş bir kişi ile temas etmiş ise bu duruma dair bilgiler

Kanada vizesi başvuru formu örneği ile ilgili resimler aşağıda yer almaktadır.

Kanada Vizesi Başvuru Formu Örneği #1
Kanada Vizesi Başvuru Formu Örneği #1
Kanada Vizesi Başvuru Formu Örneği #2
Kanada Vizesi Başvuru Formu Örneği #2
Kanada Vizesi Başvuru Formu Örneği #3
Kanada Vizesi Başvuru Formu Örneği #3
Kanada Vizesi Başvuru Formu Örneği #4
Kanada Vizesi Başvuru Formu Örneği #4

Kanada Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada vize başvuru formu pdf formatında bilgisayara indirilerek doldurulabilmektedir. Pdf üzerinden doldurulan form, çıktısı alınarak gerekli diğer belgeler ile başvuru yapılan aracı kuruma teslim edilmelidir.

Kanada vize başvuru formunun e-mail ve Kanada seyahat tarihi gibi başlıklarının altında bilgi notları bulunmaktadır. Kanada vize başvuru formu doldurulurken, vize başvuru sahibinin geçmişinde vize ihlali yapıp yapmadığı veya herhangi bir suç işleyip işlemediği gibi bilgilerin seçeneklerden seçilmesi gerekmektedir.

Kanada Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir Mi?

Hayır, Kanada vize başvuru formu İngilizce ya da Fransızca dilinde doldurulmalıdır.

Kanada Vize Formu Nasıl İmzalanır?

Kanada vizesi online başvuru formu elektronik imza ile imzalanmalıdır. Online Kanada vize başvurusu işlemleri sırasında ad- soyad bilgileri ve bir güvenlik sorusundan oluşan elektronik imza sistemi mevcuttur. Elektronik imza atan başvuru sahibinin, başvuru formunun çıktısını alarak yeniden imzalaması gerekmemektedir.

Kanada Vizesi Başvuru Formu Nereye Teslim Edilmelidir?

Kanada vize başvuru formu, online başvuru yapıldığında sisteme yüklenmekte ve fiziksel başvuru yapıldığında çıktısı alınarak diğer evraklarla birlikte başvuru yapılan kuruma teslim edilmektedir.

Kanada Konsolosluğu Başvuru Formu Alır Mı?

Hayır, Kanada Konsolosluğu doğrudan vize başvurusu kabul etmemektedir. Kanada vize başvuruları yetkili vize merkezinin Ankara ve İstanbul ofisleri üzerinden ya da IRCC’nin online sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Vizem.net danışmanlarına Kanada başvuru formu ile ilgili gelen soruların yanıtlarına aşağıda yer verilmiştir.

Kanada Öğrenci Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada öğrenci vizesi başvuru formu güncel ve doğru bilgilerle, İngilizce ya da Fransızca dilinde başvuru sahibi tarafından doldurulmalıdır. Kanada öğrenci vizesi başvuru formunda başvuru sahibinin adı, soyadı, kişisel bilgileri, pasaport bilgileri, adres bilgileri, eğitim gördüğü kurum ve eğitim düzeyi ile ilgili bilgiler yer almaktadır.

Kanada öğrenci vizesi başvuru formu el ile dolduruluyor ise siyah ya da mavi tükenmez kalem kullanılmalıdır.

Kanada öğrenci vizesi başvurusu online yapılıyor ise vize başvuru belgesinde başvuru sahibinin elektronik imzası, el ile yazılarak yapılıyor ise başvuru sahibinin bizzat imzası yer almalıdır.

Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu Nedir?

Kanada vizesi aile bilgi formu, Kanada ziyaretçi vizesi başvuruları için doldurulması zorunlu olan bir belgedir. Kanada vizesi aile bilgi formunda, başvuru sahibinin; medeni hali, ailesi ile ilgili bilgiler, çocukları hakkında detaylı bilgiler yer almalıdır.

Geçici ikamet izni için gerekli olan Kanada aile bilgi formu için Kanada hükümetinin resmi internet sitesi ziyaret edilmelidir.

Kanada Vize Başvuru Formu Pdf Olarak Nereden İndirilebilir?

Kanada vize başvuru formu Kanada hükümetinin resmi internet sitesi üzerinden indirilebilmektedir.

Kanada hükümeti resmi internet sitesinde yer alan başvuru formu sayfasına https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/application-forms-guides.html adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Kanada Green Card Başvuru Formu Nedir?

Kanada Green Card, Kanada kalıcı oturum iznine karşılık gelmektedir. Kanada Green Card başvurusu için başvuru formu Express Entry programı üzerinden doldurulabilmektedir.

Express Entry üzerinden Green Card için çevrimiçi başvuru formu doldurularak başvuru işlemleri tamamlanmaktadır. Online olarak yapılan Kanada green card başvurularında program üzerinden yapılan uygunluk puanlamasında geçerli puan alındığında Kanada Express giriş için başvuru hakkı kazanılabilmektedir.

Kanada Tır Şoförü Başvuru Formu Nedir?

Kanada vizesi için tır şoförlerine özel başvuru formu bulunmamaktadır. Kanada’ya seyahat etmeyi planlayan tır şoförlerinin IMM 5257 kodlu başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Çalışma amacıyla Kanada’ya seyahat etmeyi planlayan tır şoförleri, Kanada tır şoförü başvurusu yapmalıdır.

Kanada Vize Başvuru Formunun Türkçesi Var Mıdır?

Hayır, Kanada vize başvuru formunun Türkçesi yoktur.

Kanada Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu Nereden Temin Edilebilir?

Kanada büyükelçiliği vize başvuru formu Kanada hükümetinin resmi internet sitesinden temin edilebilmektedir.

Kanada İltica Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada iltica başvuru formu başvuru sahibi tarafından bizzat doldurulmalıdır. Kanada iltica formunda başvuru sahibinin adı, soyadı, uyruğu, iltica başvurusunun sebebi gibi kişisel bilgileri yer almalıdır.

Kanada için iltica başvuru formu İngilizce ya da Fransızca dillerinde düzenlenerek gerekli diğer belgeler ile birlikte Kanada Konsolosluğuna teslim edilmelidir. Kanada’ya iltica etmek isteyen mülteciler Kanada iltica başvuru formuna Kanada hükümetinin resmi internet sitesi canada.ca üzerinden ulaşabilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: