Kanada Vizesi için Parmak İzi İşlemleri

Kanada Vizesi Parmak İzi Nerede Veriliyor?

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada vizesi parmak izi işlemleri için başvuru yapılan vize merkezinde parmak izi (VIS) kaydının yapılması gerekmektedir.

Kanada vize başvurusu nereye yapılır, Türkiye’den yapılan Kanada vize başvuruları VFS Global aracı kurumu üzerinde yapılmaktadır. Vizem.net danışmanlığında yapılan Kanada vize başvurularında vize merkezlerinde gerçekleştirilen parmak izi işlemleri saha danışmanı eşliğinde yapılarak süreç hızlandırılır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kimler Kanada Vizesi için Parmak İzi Vermelidir?

Son 10 yıl içerisinde Kanada için parmak izi vermemiş, 14- 79 yaş arasındaki başvuru sahipleri Kanada vizesi için parmak izi vermelidir.

Kanada Vizesi Parmak İzi İşlemleri Nerede Yapılır?

Kanada vizesi parmak izi işlemleri VFS Global Ankara veya İstanbul vize başvuru merkezlerinde, önceden randevu alınarak yapılmaktadır. Diğer illerde bulunan VFS Global ofislerinde Kanada vize ve biyometri işlemleri yapılmamaktadır.

VFS Kanada Parmak İzi Randevusu Nasıl Alınır?

Kanada vizesi parmak izi randevu işlemi için Kanada vize merkezinden önceden randevu alınması gerekmektedir. VFS Kanada parmak izin randevusu visa.vfsgolbal.com adresi üzerinden online, telefon veya e-posta adımları izlenerek alınmaktadır.

VFS Global Kanada parmak izi randevu seçenekleri aşağıda verilmiştir.

VFS Global Kanada Parmak İzi Randevu
VFS Global Kanada Parmak İzi Randevu

14 yaşından küçük kişilerin randevuya gelmesi gerekmektedir fakat parmak izi bilgilerinin alınması gerekmemektedir. VFS Kanada randevu alınıp parmak izi bilgileri verilirken yüz taraması da yapılmaktadır.

Kanada için Vize Parmak İzi Kaydı Ne Zaman Verilmelidir?

Kanada için vize parmak izi kaydının ne zaman verileceği ile ilgili bilgi, VFS Global tarafından yollanan mektupta yazmaktadır. VFS Kanada mektubu alabilmek için başvuru sahibinin başvuru yaparken biyometri ücretini ödemesi gerekmektedir.

Online Kanada Vizesi Başvurularında Parmak İzi Ne Zaman Verilir?

Online Kanada vizesi başvurularında parmak izi, biyometri ücreti online başvuru sırasında ödendikten ve biyometri talimat mektubu alındıktan sonraki 30 gün içerisinde resmi biyometri toplama hizmet noktasına gidilerek verilmektedir.

Kanada Vize Merkezinden Yapılan Başvurularda Parmak İzi Ne Zaman Verilir?

Kanada vize merkezinden yapılan başvurularda parmak izi, randevu alındıktan sonra başvuru merkezine yazılı başvuruda bulunurken verilebilmektedir.

Kanada vize merkezine online olarak başvuru yapıldığı takdirde biyometri talimat mektubu almak için beklenilmesi gerekmektedir. Biyometri talimat mektubu alındıktan sonra biyometri bilgilerini vermek için vize merkezine gidilmesi gerekmektedir.

Kanada Vizesi için Parmak İzi İşlemi Nasıl Yapılır?

Kanada vizesi için parmak izi işlemi, biyometrik bilgi kayıt süresince, parmak izi ve yüz taraması şeklinde yapılmaktadır. Dijital parmak izi tarayıcısı, 10 parmağın resimlerini kaydetmekte ve aynı zamanda dijital fotoğraf çekmektedir.

VFS Kanada Biyometri İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

VFS Kanada biyometri işleminde dikkat edilmesi gereken unsurlar, en iyi parmak izlerini elde etmek için ellere kına yapılmaması, parmaklarda oluşan geçici yaralanmalar, kesikler ve çatlaklar varsa iyileşmesinin beklenmesidir. En iyi fotoğraf için açık renk giysiler giyilmemesi ve şapka takılmaması gerekmektedir. Biyometri işlemleri sırasında baş kapama yalnızca dini amaçlar için ise izin verilmektedir ancak bu durumda da yüzün net bir şekilde görünmesi gerekmektedir. Randevu sırasında yüksek kalitede parmak izi ve yüz taraması alınamadığı takdirde biyometri bilgilerinin ileri bir tarihte tekrar verilmesi gerekmektedir.

Hangi Durumlarda Kanada için Parmak İzi Verilmesi Gerekir?

Kanada için parmak izi verilmesi gereken durumlar aşağıda listelenmiştir.

  • İlk kez yapılan Kanada ziyaretçi vizesi başvurularında
  • Kanada ziyaretçi vizesi uzatma işlemlerinde
  • Kanada dışından yapılan öğrenci ve çalışma izni başvurularında
  • Kanada dışından yapılan öğrenci ve çalışma izni uzatma işlemlerinde
  • Kanada kalıcı oturum vizesi başvurularında
  • Kanada iltica başvurularında

Kanada Vizesi Parmak İzi İşleminden Kimler Muaftır?

Kanada vizesi parmak izi işleminden; son 10 yılda ziyaretçi vizesi almış olan, çalışma izni veya çalışma izni için biyometri bilgilerini vermiş olan, ziyaret, çalışma veya eğitim için başvuran kişiler muaftır.

Kanada Konsolosluğunda Parmak İzi Alınır Mı?

Hayır, Kanada konsolosluğunda parmak izi alma işlemi yapılmamaktadır.

VFS Kanada Başvuru Merkezinde Yapılan Diğer İşlemler Nelerdir?

VFS Kanada başvuru merkezinde biyometri işlemleri dışında ek hizmetler de verilmektedir.

VFS Kanada başvuru merkezinde verilen ek hizmetler her bir başvuru için sunulmaktadır. VFS Kanada başvuru merkezinde yapılan ek işlemler; kurye, fotokopi, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü uyumlu fotoğraf çekimi, başvuru için SMS, USB sürücüsü, premium salon hizmeti şeklindedir ve içlerinde ayrı ayrı fiyatlandırılmaktadır.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: