Kanada Süper Vize

Kanada Süper Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2023

Önemli Not: Deprem sonrasında T.C vatandaşlarına sağlanan Kanada Open Work Permit (3 yıllık Kanada çalışma izni) başvuruları için başvuru sahibinin 3 Ocak 2024’e kadar Kanada’ya geçerli bir vize ile girmiş olması gerekir.

Sadece vize evrakları göçmenlik avukatı tarafından onaylanan kişilerin başvruları vizem.net tarafından yapılmaktadır.

Uygunluk kriterlerini öğrenmek için: 0850 241 1868’i arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kanada süper vize, Kanada vatandaşlarının veya ikamet izni olan kişilerin ebeveynlerinin veya büyükanne ile büyükbabalarına kısıtlama olmadan her seyahatlerinde altı aydan fazla Kanada’da kalmalarına izin veren bir vize türüdür.

Normal ziyaretçi vizeleri ilk girişte maksimum 6 aya kadar izin vermektedir ve 6 aydan sonra uzatılması gerekmektedir ancak süper vize alanlara uzatma işlemi yapmadan 2 yıla kadar kalış izni verilmektedir.

Vizem.net, Kanada aile ziyareti vizesi başvurularında son 5 yılda en yüksek onay oranına sahip IRCC belgesine sahip akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için 0850 241 1868

Kanada’dan Süper Vize Alma Şartları Nelerdir?

Kanada süper vize alma şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada vatandaşı veya daimi ikametgah sahibinin ebeveyni, büyükanne ve büyükbabası olunması gerekmektedir.
 • Çocuk veya torun tarafından alınmış olan Kanada akraba ziyareti davetiye mektubu gerekmektedir.
 • Çocuk veya torunun asgari gelir gerekliliklerini karşılayabiliyor olması gerekmektedir.
 • Kanada sigorta şirketinden alınmış en az 1 yıl geçerli sağlık sigortası gerekmektedir.
 • Kanada göçmenlik tıbbi muayenesinden geçilmelidir.
 • Süper vize başvurusunun Kanada dışından yapılmış olması gerekmektedir.

Kanada Süper Vizesi için Gerekli Başvuru Evrakları Nelerdir?

Kanada süper vize başvurusu için gerekli olan evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Kanada süper vize başvuru formu: Bilgiler eksiksiz olarak girilmeli ve gerçeğe uygun olmalıdır.
 • Doğum belgesi: Davet edilen ebeveynin çocuğu olunduğuna dair doğum belgesi sunulmalıdır.
 • Evlilik cüzdanı: Davet edilen ebeveynlerin evli olduğunu kanıtlayan evlilik cüzdanı beyan edilmelidir.
 • Pasaport: Davet edenin ve davet edilenin pasaport fotokopileri teslim edilmelidir.
 • Niyet mektubu: Vize başvurusunda bulunan kişinin yazmış olduğu seyahatin hangi amaçla yapılacağını anlatan yazı verilmelidir.
 • Kanada süper vize davetiyesi: Çocuk veya torundan gelmekte olan davetiye mektubu teslim edilmelidir.
 • Konaklama ve seyahat bilgisi: Kanada’ya gidildiğinde yapılacak olan konaklama bilgileri ve seyahat bilgilerinin bilgisi verilmelidir.
 • Banka hesap dökümü: Davet eden ve başvuranın banka hesap özetleri teslim edilmelidir.
 • Kanada’da geçici olarak bulunulacağını kanıtlayan belgeler: Kişinin bulunduğu ülkedeki emlak varlıkları, banka hesap özetleri, sahip olduğu sorumluluklar ve ailesini kanıtlaması gerekmektedir.

Kanada’ya Ziyaret için Süper Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada’ya ziyaret için süper vize başvurusu, online bir şekilde veya başvuru yapacak kişinin fiziksel olarak başvuru merkezine gitmesiyle yapılabilir.

Online başvuru yapmak için Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) internet sitesi ziyaret edilmelidir. IRCC sistemine kayıt olunduktan sonra hazırlanan evraklar eksiksiz ve tam bir şekilde yüklenmeli ve daha sonrasında vize başvuru ücreti ödenmelidir. Ardından göçmenlik bürosunun talebi üzerine biyometri işlemleri için İstanbul veya Ankara VFS ofislerinden randevu oluşturularak biyometri işlemleri için parmak izi kaydının verilmesi gerekmektedir. Ankara ve İstanbul harici VFS ofislerinde Kanada vizeleri için biyometrik işlemler yapılamamaktadır.

Başvuran kişinin fiziki olarak başvuru yapması durumunda ise hazırlanan evrakların randevu alındıktan sonra VFS Global ofisine teslim edilmesi gerekmektedir. Kanada süper vize için gerekli evraklar eksiksiz bir şekilde teslim edildikten sonra başvuru işlemi tamamlanmaktadır.

Yapılan başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması IRCC tarafından yapılmaktadır. Kanada vize başvurusunun onaylanması durumunda göçmenlik bürosu tarafından bilgilendirme yapılmaktadır ve göçmenlik bürosu kişinin pasaportunu aracı kuruma iletmektedir.

Kanada Süper Vize için Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Kanada süper vize başvuru ücreti bir kişi 100 CAD’dır. Başvuru ücretine ek olarak bir kişi için biyometri işlemleri 85 CAD, 2 veya daha fazla kişi için 170 CAD’dır.

Yıllık Kanada sağlık sigorta ücreti ise ortalama 200 CAD’dır.

Kanada’da Süper Vize Başvurusunun Sonuçlanması Ne Kadar Sürer?

Kanada süper vize başvurusunun sonuçlanması 2022 yılı için ortalama 140 gün sürmektedir.

Süper Vize Alan Ebeveynler Kanada’da Ne Kadar Kalınabilir?

Süper vize alan ebeveynlerin Kanada’da aile yanında konaklama izin süresi tek seferde 2 yıla kadar olmaktadır. Pasaport geçerliliğine göre Kanada süper vizesi 10 yıla kadar uzatılabilmektedir.

Süper vize, bir diğer adıyla Kanada ebeveyn vizesi sahibi olan kişiler belirtilen süre sınırlaması çerçevesinde Kanada’da kalabilmektedir.

Kanada Ziyaretçi Vizesi ile Süper Vize Arasındaki Fark Nedir?

Kanada ziyaretçi vizesi ile süper vize arasındaki fark; standart Kanada ziyaretçi vizesi en fazla 6 aya kadar kalış izni verirken, süper vize 2 yıla kadar kalış izni vermektedir.

Kanada ziyaretçi vizesi, Kanada geçiçi oturum vizesi olarak da bilinmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: