VFS Global Kanada

2022'de VFS Kanada Randevu ve Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Bürosu (IRCC) tarafından yetkilendirilen aracı kurum olan VFS Global, Kanada randevu işlemlerinin alınması ve başvuru öncesindeki biyometri işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile ilgili hizmet vermektedir.

VFS Global, Kanada ile ilgili tüm vize türlerinin başvurularını randevu sistemi ile kabul etmektedir. Kanada vize randevuları telefon, e-posta veya VFS Global internet sitesi aracılığıyla alınmaktadır.

Vizem.net danışmanlığıyla yapılan Kanada vize başvurularında merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesinin ardından 5 iş günü içerisinde aracı kurumdan vize başvurusu randevusu alınabilmektedir.

Kanada vizesi ile ilgili bilgi almak veya başvuruda bulunmak için: 0850 241 1868

Kanada Vize Başvurusu için Randevu Almak Zorunlu Mudur?

Kanada vize başvurusu için randevu almak zorunludur. Vize başvurusunda bulunan kişinin biyometrik bilgilerinin kayıt altına alınması için Türkiye’deki Kanada vize başvuru merkezi üzerinden randevu alması 2 Kasım 2019 tarihinden beri zorunlu hale getirilmiştir.

Kanada Vize Randevusu Nereden Alınabilir?

Kanada vize randevusunun alınabileceği ofisler aşağıda listelenmiştir.

  • VFS Ankara vize başvuru merkezi
  • VFS İstanbul vize başvuru merkezi

VFS Global aracı kurumunun Kanada vize başvuruları sadece iki şehirden yapılabilmektedir. Kanada’ya seyahat için vize almak isteyenlerin önceden randevu alarak VFS Global Ankara vize başvuru merkezi veya VFS Global İstanbul vize başvuru merkezi aracılığıyla başvuruda bulunması gerekmektedir.

Kanada Konsolosluğundan Vize Randevusu Alınabilir Mi?

Kanada Konsolosluğundan vize randevu alınmamaktadır.

VFS Global Üzerinden Kanada Vize Randevusu Hangi Yollarla Alınabilir?

VFS Global üzerinden Kanada vize randevusu telefonla, e-posta yoluyla veya VFS Global internet sitesi aracılığıyla alınabilmektedir.

Ayrıca VFS Global vize başvuru merkezine şahsen başvurarak da Kanada vize randevusu almak mümkündür. Vize başvurusunda bulunacak kişinin randevu saatinden yaklaşık 15 dakika önce gerekli evraklar ile birlikte VFS Global Kanada vize başvuru merkezi binasında bulunması gerekmektedir.

VFS Global Online Kanada Vize Randevusu Nasıl Alınır?

VFS Global online Kanada vize randevusu VFS Global kurumunun internet sitesi aracılığıyla alınabilmektedir.

VFS Kanada randevu alma işlemleri aşağıda adım adım gösterilmiştir.

VFS Global Kanada Vizesi Randevusu Anasayfası
VFS Global Kanada Vizesi Randevusu Anasayfası

Öncelikle VFS Global internet sitesi üzerinden Kanada vizesi seçilmeli ve ardından “Şimdi randevu al” seçeneğine tıklanmalıdır.

VFS Global Kanada Vizesi Online Randevu Seçimi
VFS Global Kanada Vizesi Online Randevu Seçimi

Açılan sayfada online kısmı seçilmeli ve ardından işaretli alandaki bağlantıya tıklanmalıdır.

VFS Global Kanada Vizesi Randevu Giriş Ekranı
VFS Global Kanada Vizesi Randevu Giriş Ekranı

Daha önce VFS Global randevu sistemine üyeliği olanlar kullanıcı bilgilerini girerek sisteme giriş yapabilmektedir. İlk kez üye olacakların ise YENİ KULLANICI bölümüne tıklayarak üyelik oluşturmaları gerekmektedir. Bu aşamada geçerli bir mail girilmesi onay linkinin alınması için önemlidir.

VFS Global Kanada Vizesi Randevu Yeni Kayıt Ekranı
VFS Global Kanada Vizesi Randevu Yeni Kayıt Ekranı

Üyelik ekranında istenen bilgiler doldurulduktan sonra ONAYLA butonu seçilmelidir. Üyeliğin onaylanması için e-posta adresine gönderilen aktivasyon bağlantısına tıklanmalı ve ardından açılan üye giriş sayfasından sisteme giriş yapılmalıdır.

VFS Global Kanada Vizesi Randevu Yer Seçimi
VFS Global Kanada Vizesi Randevu Yer Seçimi

Sisteme giriş yaptıktan sonra RANDEVU ALMA sekmesinden hangi vize başvuru merkezinden randevu talep edildiği, kaç kişi için vize başvurusu yapılacağı ve vize başvurusunun aciliyet durumu bilgileri seçildikten sonra DEVAM seçeneğine basılmalıdır.

VFS Global Kanada Vizesi Başvuru Sahibi Listesi
VFS Global Kanada Vizesi Başvuru Sahibi Listesi

Açılan ekranda BAŞVURU SAHİBİ EKLE seçeneğine tıklayarak vize başvurusu yapacak kişilerin bilgileri girilmelidir.

VFS Global Kanada Vizesi Başvuru Sahibi Ekleme
VFS Global Kanada Vizesi Başvuru Sahibi Ekleme

Başvuruda bulunacak kişilerin bilgilerinin yazılmasının ardından ONAYLA seçeneği seçilmelidir.

VFS Global Kanada Vizesi Başvuru Sahibi Listesi
VFS Global Kanada Vizesi Başvuru Sahibi Listesi

Başvuru sahibinin bilgileri ekranda gözüktükten sonra e-posta adresine veya kayıtlı telefon numarasına tek seferlik şifre gönderilecektir. Bunun için Tek seferlik şifre (TSŞ) gönder seçeneği seçilmelidir. E-posta adresine veya telefon numarasına gönderilen tek seferlik şifre ilgili kısma yazıldıktan sonra işleme devam edilmelidir.

VFS Global Kanada Vizesi Başvuru Tarihi Seçimi
VFS Global Kanada Vizesi Başvuru Tarihi Seçimi

Son aşamada ise randevunun talep edildiği gün seçilmelidir. İstenen gün seçildikten sonra o gün içerisinde hangi saatlerin dolu ve boş olduğu listelenmektedir. Saatler arasından uygun olan saat dilimi seçildikten sonra vize başvurusu tamamlanmaktadır.

VFS vize randevusu alınan online sistem üzerinden randevu değişikliği ve randevu iptali gibi işlemlerin de yapılabilmesi mümkündür. Vize başvurusunu IRCC üzerinden yapanlar, biyometri bilgilerini vermek için Kanada vize başvuru merkezi olan VFS Global’e randevu tarihinde gelmelidir.

VFS Global Kanada Vize Randevusu Telefonla Nasıl Alınır?

VFS Global Kanada vize randevusu telefon yoluyla alınabilmektedir. Kanada vize randevusu için aranması gereken VFS Global numarası; 0212 373 5807 şeklindedir.

VFS Kanada, telefon üzerinden randevu alabilmenin yanı sıra randevu tarihinde değişiklik yapmak ve randevuyu iptal etmek gibi işlemler de gerçekleştirilebilmektedir.

VFS Global Kanada Randevu Üzerinden Değişikliği Nasıl Yapılır?

VFS Global Kanada vize başvurusunda randevu değişikliği için telefon numarası aracılığıyla VFS Global çağrı merkezinden destek alınabilmektedir. Ayrıca internet sitesi üzerinden veya şahsen vize başvuru merkezine giderek de randevu günü ve saatinde değişiklik yapılabilmektedir.

Kanada VFS Vize Randevusu Nasıl İptal Edilebilir?

Kanada VFS vize randevusu VFS Global’in telefon numarası aracılığıyla çağrı merkezi üzerinden veya internet sitesi üzerinden üyeliğe giriş yapılarak iptal edilebilmektedir. Ayrıca VFS Global Kanada vize başvuru merkezine şahsen başvurarak vize randevu iptali gerçekleştirmek de mümkündür.

VFS Kanada Vize Randevusundan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

VFS Kanada vize randevusundan önce nelere dikkat edilmesi gerektiği aşağıda listelenmiştir.

  • Vize başvurusunda bulunan kişinin randevuya başka birini gönderme şansı bulunmamaktadır. Başvuruyu yapan kişinin vize merkezine şahsen gelmesi ve işlemleri tamamlaması gerekmektedir.
  • Başvuruda bulunan kişinin vize randevusundan en geç 15 dakika önce vize başvuru merkezinde hazır bulunması gerekmektedir.
  • Vize başvuru merkezine en az 2 boş sayfası bulunan geçerli bir pasaport ve vize başvuru formunun yazılı çıktısı getirilmelidir. Vize başvurusunu online olarak gerçekleştirenlerin bu belgelerin yanında Biyometri Talimat Yazısı (BIL) çıktısını da yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  • Vize başvurusu sürecinde gerekebilecek tüm destekleyici belgelerin asılları ve kopyaları vize başvuru merkezine getirilmelidir.
  • 5 yaşından küçük çocukların parmak izi bilgilerinin alınması gerekmiyor olsa da vize randevusuna katılmaları gereklidir.
  • 18 yaşından küçüklerin vize başvurusuna bir yetişkin ile birlikte gelmeleri gerekmektedir.

VFS Global Kanada Vize Randevusunda Biyometri İşlemleri Nasıl Yapılır?

VFS Global Kanada vize randevusunda biyometri işlemleri olarak parmak izi ve yüz taraması yapılmaktadır. Eğitim vizesi, çalışma izni veya geçici oturma izni başvurularında biyometrik bilgilerin her 10 yılda bir yenilenmesi şarttır.

Daimi oturma izni başvurusunda bulunanların ise her başvurusu sırasında biyometrik bilgileri tekrar alınmaktadır.

Parmak izi tarayıcısı tüm parmakların dijital bir fotoğrafını çekmektedir. Parmaklarda bulunan geçici yaralar parmak izi taraması sırasında sorun teşkil edebileceği için bu yaraların iyileşmesini bekledikten sonra vize başvurusu yapılması tavsiye edilmektedir.

Ayrıca parmaklarda bulunan kına, geçici dövme gibi unsurlar da tarama sırasında sorun oluşturabilmektedir.

Yüz taraması işleminde ise yüzün tamamının görünmesi gerektiği için güneş gözlüğü veya yüzü kapatan aksesuarların çıkarılması gerekmektedir.

Kanada Vizesi için Acil Randevu Alınabilir Mi?

Kanada vizesi için VFS Global’den acil randevu almak isteyen başvuru sahiplerinin aciliyet durumunu açıklayan belgeleri VFS Global kurumuna sunmaları gerekmektedir. Acil durum belgelerinin vize başvuru merkezindeki yetkililere gösterilmesi yeterli olacağı için bu belgelerin teslim edilmesi gerekmemektedir.

Aracı kuruma sunulan bu acil durum belgeleri vize başvuru merkezi içerisinde gerçekleşen biyometrik bilgi kayıt işlemlerini hızlandırmaya yaramaktadır ve IRCC’nin vize başvurusu onaylama süresine bir etkisi bulunmamaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Paylaş: