VFS Global Kanada

VFS Global Kanada Vize İşlem Merkezi

VFS Global, Kanada dış temsilciliklerinin Türkiye içerisinde vize başvuruları adına yetkilendirdiği aracı kurumdur. Kanada vize başvuruları VFS Global üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Bu aracı kurumun vize değerlendirmelerinde herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Başvuru sahiplerinin biyometrik verilerinin alınması ve ardından başvuru dosyasının Kanada Konsolosluğuna iletilmesi adına hizmet sunmaktadır.

Kanada & VFS Global Vize Başvurusu

Tüm Kanada vize türleri için başvuru işlemleri VFS Global üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kanada Konsoloslukları vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. VFS Global aracı kurumunun görevi, başvuru sahiplerinin biyometrik bilgilerini ve vize başvuru dosyalarını teslim alarak Konsolosluğa ulaştırmaktır.

Kanada vize başvuru merkezleri Türkiye’de Ankara ve İstanbul illerinde bulunmaktadır. Vize başvurusunda bulunacak bireyler en yakın vize başvuru merkezi hizmet ofisini tercih edebilir.

31 Temmuz 2018 tarihine kadar Kanada vize başvuruları için sistem üzerinden herhangi bir randevu oluşturulmasına gerek kalmadan başvuru sahipleri gerekli evraklarını hazırlayarak dosyalarını doğrudan VFS Global başvuru merkezlerine bırakabilmekteydi. Ancak Kanada Hükümeti tarafından yapılan değişiklikler ile Kanada vize başvuru sahiplerine öncelikle online sistem üzerinden başvuru gerçekleştirme ve randevu alma zorunluluğu getirilmiştir.

Kanada vize başvurusunda bulunacak bireylerin öncelikle seyahat amaçlarına en uygun vize türünü belirlemeleri gerekmektedir. Kişiler kendilerine en uygun vize türünü seçtikten sonra Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık (IRCC) sitesi üzerinden online vize başvuru formu doldurmalıdır. Online başvuru formunda seyahat amacı, seyahat planı, kişisel bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Kişiler yine aynı sistem üzerinden vize başvuru harçlarını kredi kartı ile online ödeme yöntemi ile öderler. Ardından VFS Global aracı kurumunun sitesine yönlendirilen bireyler kendilerine en yakın başvuru merkezinden bir randevu günü ve saati oluşturabilir.

VFS Global Kanada Vize Evrakları

Kanada vize başvurusu için gerekli belgeler vize türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca bireylerin statüleri, çalışma hayatları, öğrencilik durumları gibi koşulları da direkt olarak vize başvurusu için gerekli belgeleri etkilemektedir. Aşağıda VFS Global Kanada vize evrakları verilmiştir. Bu belgeler bütün Kanada vize başvurularında istenen genel belgelerdir:

 • Vize talep dilekçesi: (İngilizce, ıslak imzalı, mühürlü, Kanada Büyükelçiliği’ne hitaben antetli kağıda yazılmış olmalı ve seyahat amacınız ile seyahat tarihiniz yer almalıdır. Ayrıca hangi Kanada vizesinin talep edildiği yazılmalıdır.
 • Son 3 aylık banka hesap özeti: (Bakiyesi en az 4000 TL olmalı. Vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterecektir. Hesap özeti bankanın imza sirküleri ile birlikte kaşeli ve ıslak imzalı olarak sunulmalıdır.
 • Düzenli Gelirler: Varsa kira geliri, tapu ve araç ruhsatı fotokopileri
 • Maaş Bordrosu: Çalışanlar için son 3 aya ait maaş bordrosu
 • Muvafakatname: Başvuru sahibi reşit değil ise noter tasdikli muvafakatname
 • Ulaşım ve Konaklama: Otel ve uçak rezervasyon bilgileri
 • Sigorta: Planlı seyahat tarihini kapsayan seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • Evlilik Belgesi: Evli olanlar için evlilik cüzdanı fotokopisi
 • Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf (güncel tarihli, arka fonu beyaz, Kanada vizesi fotoğrafı)
 • Kimlik Fotokopisi: T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi, yabancı uyruklu olarak Türkiye’de ikamet eden bireylerin ise oturum izninin fotokopisi
 • Pasaport: Son 10 yıl içerisinde alınmış en az 1 yıl geçerliliği bulunan T. Pasaportu
 • Nüfus Kaydı: Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile ve adres bilgilerini içermelidir.
 • Kanada Vize Başvuru Formu
 • Aile Bilgi Formu

Aile veya arkadaş ziyareti için vize başvurusu yapılıyor ise davetiye mektubu. (Davetiye mektubunu hazırlayan kişi Kanada vatandaşı ise pasaportunun fotokopisi, eğer oturum izni sahibi ise oturum izni kartının önlü arkalı fotokopisi de VFS global kanada vize evrakları dosyasında yer almalıdır.

Kanada vizesi başvurusunda bulunacak başvuru sahiplerine seyahat tarihlerinden en az 15 gün öncesinde vize başvurularını gerçekleştirmeleri önerilmektedir.

Vize başvurularında kesinlikle sahte ve yanlış belge beyanında bulunulmamalıdır. Kişiler başvurularının hiçbir aşamasında yanıltıcı ve yalan beyanlar kullanmamalıdır. Kanada Konsolosluğu kişileri belirli durumlarda mülakata çağırabilmektedir. Ayrıca ek evrak talep edilmesi de şüpheli görülen durumlar için olasıdır.

VFS Global Kanada Vize Sorgulama

VFS Global Kanada vize sorgulama işlemleri, başvuru dosyasının vize başvuru merkezine teslim edilmesinin ardından kişilerin vize değerlendirmelerinin hangi süreçlerde olduğunu görmelerini sağlamaktadır.

Kanada vizesi başvuru sahipleri biyometrik verilerini ve gerekli evraklarını başvuru merkezine teslim ederek bir fiş almaktadırlar. Bu fiş ile birlikte kişilere bir Tracking ID numarası verilir. Bireyler Tracking ID numaraları ile VFS Global Kanada başvuru takip işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. VFS sorgulama adresi üzerinden fişlerinde yer alan Tracking ID numarası ve doğum tarihi bilgileri ile vize değerlendirmesinin hangi aşamada olduğu görülebilmektedir.

Ancak başvuru sahipleri vize sonuçlarını bu sistem üzerinden öğrenememektedir. Vize başvuru sonuçları herhangi bir e-posta ile ya da mesaj ile bireylere iletilmez. Vize işlemlerinin tamamlanmasının ardından bireyler pasaportlarını teslim almak adına başvuru merkezine gitmelilerdir. Vize sonucu da bu aşamada öğrenilmektedir. Vize sonucu ret olan bireylere daha sonra Kanada Hükümeti tarafından ret sebeplerini açıklayan bir vize mektubu gönderilmektedir.

VFS Global Kanada Vize Ücreti

VFS Global Kanada Vize Ücreti Ne Kadardır?

Kanada vize ücretlerini belirlemede VFS Global aracı kurumunun herhangi bir yetkisi bulunmamaktadır. Ancak Konsolosluğunu belirlediği vize ücretlerinin yanında VFS Global hizmet bedeli talep etmektedir. Aşağıda VFS Global Kanada vize ücreti ve ek hizmet bedelleri tablo halinde verilmiştir:

VFS Global Kanada Vize Ücretleri
Vize TürüHarç BedeliBiyometrik İşlem Kayıt BedeliKanada Vize Başvuru Hizmet Bedeli
Kısa süreli göçmen olmayan vize başvurularında:
 • Turistik Vize
 • Ticari Vize
 • Aile Ziyareti Vizesi
 • Kısa Süreli Dil Okulu Vizesi
zxvzxcvzxvzxcv
100 CAD85 CAD57,50 TL
Uzun süreli eğitim vize başvurularında150 CAD85 CAD57,50 TL
Çalışma izni başvurusu155 CAD85 CAD57,50 TL

Başvuru merkezi hizmet ücretlerini kredi kartı ya da banka havalesi olarak ödemek mümkündür.

VFS Global Kanada Vize Başvuru Merkezi Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yazının bu bölümünde Kanada Vizesi hakkında Vizem.net danışmanlarına sıklıkla iletilen sorular yanıtlanmıştır. Daha fazla bilgi ve başvuru için
0850 241 1868

VFS Global Ankara Kanada Vize Başvuru Merkezi Nerede?

VFS Global Ankara Kanada vizesi başvuru merkezi adres bilgileri aşağıda verilmiştir.

İşçi Blokları Mh., Muhsin Yazıcıoğlu Cd., Regnum Sky Tower 57/A, Balgat, Çankaya, Ankara 06530 , Türkiye

VFS Global Kanada Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nedir?

VFS Global Kanada vize başvuru merkezlerinin çalışma, pasaport teslim ve ziyaret saatleri aşağıda tablo olarak verilmiştir.

 • Çalışma saatleriPazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma 08:00 – 16:45
 • Pasaport teslimiPazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma 08:00 – 16:45
 • Ziyaret saatleriPazartesi, Salı, Çarşamba ve Cuma 08:00 – 16:45

VFS Global Kanada İstanbul Vize Başvuru Merkezi Nerede?

VFS Global Kanada İstanbul başvuru merkezi adresi aşağıda verilmiştir: Hacıahmet Mah. Kurtuluş Deresi Cad. No:29, Dolapdere-Beyoğlu/İstanbul 34440

VFS Global Kanada Vizesi Randevu

VFS Global Kanada Vizesi Randevu Nasıl Alınır?

VFS Global üzerinden Kanada vize randevusu oluşturmak için öncelikle başvuru sahiplerinin Citizenship and Immigration Canada (CIC) resmi sitesi üzerinden online vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ardından vize harç ücretinin ödenmesi ile bireyler VFS Global sitesine yönlendirilir. Kişiler site üzerinden kendilerine en yakın vize başvuru merkezinden en uygun tarihe evraklarının teslimi için randevu oluşturabilmektedir.

VFS Global Kanada Çağrı Merkezi Numarası

VFS Global Kanada çağrı merkezi +90 212 373 58 07 nolu numaradan hizmet vermektedir. VFS Global çağrı merkezi üzerinden randevu alma, randevu tarihi değiştirme, randevu iptal etme gibi işlemler gerçekleştirilmektedir.

Kanada Biyometrik Randevusu Ücretli Midir?

Biyometrik işlemler için randevu alınması ücretsizdir.

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru için 0850 241 1868

Paylaş: