Kanada İstanbul Konsolosluğu

Kanada Konsolosluğu İstanbul | Consulate General of Canada to Turkey

Kanada Konsolosluğu İstanbul’da başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Kanada Konsolosluğunun yetkileri kapsamında Kanada vize ve göçmenlik, vatandaşlık, pasaport, noter, evlilik, evlat edinme, doğum, emeklilik, oy kullanma, vergi tahsil ve belge tasdik işlemleri bulunmaktadır.

Kanada Konsolosluğu İstanbul’un Beşiktaş ilçesinin Levent mahallesinde bulunmaktadır. İstanbul Kanada Konsolosluğunda vatandaşlık, noterlik, pasaport ve konsolosluk hizmetlerinin yürütüldüğü farklı departmanlar bulunmaktadır.

Kanada İstanbul Başkonsolosu Kimdir?

Kanada İstanbul Başkonsolosu 2019 yılından itibaren Brahim Achtoutal’dır.

Kanada Konsolosluğu İstanbul İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

İstanbul’da yer alan Kanada Konsolosluğuna mail ve fax yolu ile ulaşılabilmektedir. Konsolosluğa ulaşmanın en hızlı yolu mail aracılığıyla olmaktadır.

Kanada Konsolosluğu İstanbul adresi Büyükdere cad. no:209, Tekfen Tower, 4. Levent, İstanbul’dur. İstanbul Kanada Başkonsolosluğuna randevu almadan gidilememekte olup tüm işlemler randevu alınarak yapılmaktadır.

İstanbul Kanada Başkonsolosluğu iletişim için telefon numarası 212 385 9700, fax numarası ise 212 357 1000’dır.

İstanbul Kanada Konsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Kanada Konsolosluğu İstanbul telefon numarası 0212 385 9700’dır.

Kanada Başkonsolosluğu İstanbul Mail Adresi Nedir?

Kanada Başkonsolosluğu İstanbul mail adresi istbl-consular@international.gc.ca şeklindedir.

Kanada Konsolosluğu İstanbul Resmi Web Sitesi Nedir?

Kanada Konsolosluğu İstanbul resmi web sitesi https://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turquie/ adresidir.

İstanbul Kanada Konsolosluğu Nerededir?

İstanbul Kanada Konsolosluğu Büyükdere Caddesi, no: 209, Tekfen Tower, 34394, 4. Levent, İstanbul, Türkiye adresinde yer almaktadır.

İstanbul Kanada Konsolosluğu İstanbul havalimanına 37; İstanbul Boğaz Köprüsüne 5 kilometre uzaklıktadır.

Kanada Konsolosluğu Levent Adresine Nasıl Gidilir?

Kanada Konsolosluğu Levent adresine otobüs, metro ve taksi aracılığı ile gidilebilmektedir. Taksim meydanından 25G, 62 ve 65G otobüs hatları ve M2 metro hattı kullanılarak Levent’te bulunan Kanada Konsolosluğuna ulaşılabilmektedir.

Kanada Konsolosluğu Şişli Adresi Neresidir?

Kanada Konsolosluğu Şişli’de bulunmamaktadır.

Şişli Harbiye’de bulunan vize başvuru merkezi IRCC’nin biyometri ve evrak beyanı için yetkilendirdiği akredite kuurluştur ve Kanada vize başvuru merkezi olarak görev yapmaktadır.

Kanada Konsolosluğu Beyoğlu İstanbul Adresi Neresidir?

Kanada Konsolosluğu Beyoğlu’nda herhangi bir yerleşkede bulunmamaktadır. VFS Global vize başvuru merkezi Harbiye’de bulunmaktadır.

İstanbul Kanada Konsolosluğu Çalışma Saatleri Nasıldır?

İstanbul Kanada Konsolosluğu çalışma saatleri hafta içi 08:30 ile 17:45 arasındadır.

Kanada İstanbul Konsolosluğu Tatil Günleri Nelerdir?

Kanada İstanbul Konsolosluğu tatil günleri aşağıda listelenmektedir.

 • 03.01.2022 - Yılbaşı
 • 18.04.2022 - Paskalya
 • 02.05.2022 - Ramazan bayramı 1.gün
 • 03.05.2022 - Ramazan bayramı 2.gün
 • 11.07.2022 - Kurban Bayramı 3.gün
 • 12.07.2022 - Kurban Bayramı 4.gün
 • 30.08.2022 - Zafer Bayramı
 • 05.09.2022 - İşçi Bayramı
 • 10.10.2022 - Şükran Günü
 • 31.10.2022 - Cumhuriyet Bayramı
 • 11.11.2022 - Anma Günü
 • 26.12.2022 - Noel Günü
 • 27.12.222 - Hediyeleşme Günü

Kanada İstanbul Konsolosluğunda Hangi İşlemler Yapılabilir?

Başkonsolosluk bir devletin başka bir ülkede bulundurduğu temsilcisi olup iki ülke arasındaki uluslararası ilişkilerin kurulması ve aralarındaki bağın güçlenmesini sağlama görevlerini üstlenmektedir.

Kanada Başkonsolosluğu evlat edinme ve taşıyıcı annelik, yurtdışında doğum, vatandaşlık işlemleri, yurtdışında evlilik, noter hizmetleri, emeklilik, pasaport hizmetleri, yurtdışında eğitim, yurtdışında oy kullanma, vize ve göçmenlik hizmetlerini vermektedir.

Kanada Konsolosluğu Vize İşlemleri İstanbul’dan Yapılabilir Mi?

Kanada Konsolosluğu vize işlemleri İstanbul’da bulunan yetkili aracı kurumlar ile yapılabilmekte olup İstanbul Kanada Konsolosluğu vize başvurusu kabul etmemektedir.

Kanada öğrenci, ziyaretçi ve çalışma vizesi başvuruları, IRCC’nin yetkilendirdiği VFS Global İstanbul ofisinden yapılmaktadır.

Uzun dönemli Kanada vizesi ve kalıcı Kanada oturum vizesi başvuruları Kanada Göçmenlik, Mülteciler ve Vatandaşlık Kanada (IRCC) Kalıcı Oturum Başvurma Portalı üzerinden online olarak yapılmaktadır. Kanada vize başvurusu için yapılması gereken biyometri işlemleri için aracı kurumdan randevu alınması şarttır.

Ankara Kanada Büyükelçiliği bünyesinde hizmet veren IRCC vize ofisi, kalıcı oturum vizeleri ve kısa süreli vizeleri değerlendirmekle yetkili bir kurumdur.

Kanada Konsolosluğu İstanbul Göçmenlik Başvurusu Alır Mı?

Kanada Konsolosluğu İstanbul göçmenlik başvurusu kabul etmemektedir. Kanada Göçmenlik başvuruları Kanada hükümetinin resmi internet sitesi canada.ca üzerindeki kalıcı oturum portalı üzerinden online olarak veya Kanada Hükümeti Dosya İşlem Merkezi’ne posta yoluyla gönderilerek yapılabilmektedir.

Ankara’da bulunan Kanada Büyükelçiliği göçmenlik başvurusu kabul etmemektedir.

Kanada Konsolosluğu İstanbul Pasaport Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kanada Konsolosluğu İstanbul pasaport yenileme işlemi için pasaport ücretinin online olarak kredi kartı ile ödenmesi gerekmektedir. Pasaport ücreti ödendikten sonra eski pasaport, nüfus cüzdanı ve 1 adet biyometrik fotoğraf ile pasaport yenileme başvurusu yapılması gerekmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra yeni pasaport başvuru sahibine kargo ile ulaştırılmaktadır.

İstanbul Kanada Konsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

İstanbul Kanada Konsolosluğundan noter ve vatandaşlık işlemleri için randevu alınarak işlemler yapılabilmektedir. Mail veya telefon aracılığı ile Kanada Konsolosluğu İstanbul randevusu alınabilmektedir. Vize işlemleri için İstanbul Kanada Konsolosluğundan randevu alınamamaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Merkezimize İstanbul Kanada Konsolosluğu ile ilgili en sık sorulan soruların yanıtları aşağıda verilmiştir.

İstanbul Kanada Başkonsolosluğu İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Kanada Başkonsolosluğu iş başvurusu konsolosluk ve kariyer sayfalarında yayınlanan Kanada Konsolosluğu İstanbul iş ilanları düzenli takip edilerek online yapılmaktadır.

Kanada Büyükelçiliği İstanbul’da Bulunur Mu?

Kanada Büyükelçiliği İstanbul’da bulunmamaktadır. İstanbul’da yalnızca Kanada Başkonsolosluğu yer almaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olduğu için Kanada Büyükelçiliği Ankara’da bulunmaktadır.

Kanada’daki Türk Konsoloslukları Nerededir?

Kanada’daki Türk Konsoloslukları Montreal, Vancouver, Halifax (Fahri) ve Toronto’da bulunmaktadır. Ottawa’da ise Türkiye Büyükelçiliği yer almaktadır. Kanada Türk Başkonsolosluğu görevinde Sinem Mingan bulunmaktadır.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: