Bulgaristan Vizesi için Pasaport Süresi ve Özellikleri

Pasaport, tüm Bulgaristan vize başvurularında ibraz edilmesi zorunlu olan evraklardan biridir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak yapılan Bulgaristan vize başvurularında tüm Bulgaristan vize başvurusu için gerekli evraklar ile birlikte pasaport da vize uzmanları tarafından talep edilen kriterlere uygunluk bakımından kontrol edilmektedir.

Bulgairstan Vize Başvurusu için: 0850 241 1868

Bulgaristan Vize Başvurusu için Pasaport Nasıl Olmalıdır?

Bulgaristan vize başvurusu için pasaport; son 10 sene içerisinde düzenlenmiş, vize damgasının uygulanabilmesi için uygun en az 2 adet boş sayfaya sahip ve başvuruda bulunulan vizenin geçerlilik süresinin ardından en az 6 ay daha geçerli olmalıdır.

Bulgaristan Vizesine Yabancı Ülke Pasaportu İle Başvurulabilir Mi?

Türkiye Cumhuriyeti'nde yasal olarak ikamet etmekte olan yabancı ülke vatandaşlarının, kendi ülkelerinden veya dış temsilciliklerinden aldıkları pasaportları ve Türkiye Cumhuriyeti'nde yasal olarak ikamet ettiklerini gösteren oturum izinleri ile Türkiye Cumhuriyeti'nden Bulgaristan vizesi başvurusu yapmaları mümkündür.

Çifte vatandaşlığa sahip olup bu vatandaşlarından biri Türk vatandaşlığı olan kişilerin, vize başvurusu için Türkiye Cumhuriyeti pasaportların ibraz etmeleri gerekir.

Bulgaristan Vizesi için Pasaport Nereye Teslim Edilmelidir?

Bulgaristan vize başvurusu için pasaport, başvuru sahibinin ikamet adresine bağlı olarak Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu'na ya da Bulgaristan'ın yetkilendirdiği vize başvuru merkezi olan VFS Global'e veya akredite acenteye teslim edilmelidir.

Bulgaristan Vizesi için Pasaport Nasıl İbraz Edilmelidir?

Bulgaristan vizesi için pasaportun, içerisinde fotoğraf, kişisel bilgiler ve pasaportun düzenlenme ve geçerlilik tarihlerinin bulunduğu ilk sayfa ile varsa başka vize ya da damgaların yer aldığı sayfaların fotokopileri ile birlikte ibraz edilmesi gerekir.

Bulgaristan vizesi başvuru sahibinin son 3 yıl içerisinde; Schengen bölgesine üye ülkelerden biri, Amerika Birleşik Devletleri ya da İngiltere’den almış olduğu bir vizesi olduğu durumlarda, bu vizelerin fotokopilerinin vize başvuru işlemleri için sunulması gerekir.

Vize başvuru işlemlerinde en az 2 adet boş sayfası bulunan bir pasaport ile birlikte; vize başvuru formunun çıktısı, 2 kopya halinde 2D barkodlu sayfalar, 2 kopya halinde pasaporttaki kişisel bilgiler sayfaları ve gerekli olan diğer tüm destekleyici vize belgelerinin de ibraz edilmesi gerekir.

Bulgaristan Vize Başvurusu için Pasaport Ne Zaman Teslim Edilir?

Bulgaristan vize başvurusu için pasaport, diğer gerekli evraklar ve başvuru formu ile birlikte vize başvurusu için alınan randevu esnasında konsolosluk ya da yetkili vize başvuru merkezine teslim edilir.

Bulgaristan Vize İşlemleri için Verilen Pasaport Ne Zaman Geri Alınabilir?

Bulgaristan vize işlemleri için verilen pasaport, vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından geri alınabilir.

Bulgaristan Vize Başvurusu Sonrası Pasaport Şahsen Mi Teslim Alınmalıdır?

Hayır, Bulgaristan vize başvurusu sonrası pasaportun şahsen teslim alma şartu bulunmamaktadır.

Vize başvuru sahibi yerine pasaport teslim işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin; başvuru sahibi tarafından imzalanmış bir yetki belgesi, vize başvuru merkezi tarafından verilmiş olan makbuz ve kimlik belgesini ibraz etmeleri gerekir.

VFS Global Bulgaristan Pasaport Teslim Saatleri Nedir?

VFS Global Bulgaristan pasaport teslim saatleri aşağıda yer alan tabloda verilmiştir.

Vize başvuru merkeziPasaport teslim günleriPasaport teslim saatleri
VFS Global İzmir şubesiHafta içi her gün13:00 ile 17:00 saatleri arası
VFS Global Ankara şubesiHafta içi her gün13:00 ile 17:00 saatleri arası
VFS Global Bursa şubesiHafta içi her gün13:00 ile 17:00 saatleri arası
VFS Global Edirne şubesiHafta içi her gün13:00 ile 17:00 saatleri arası
VFS Global Gaziantep şubesiHafta içi her gün13:00 ile 17:00 saatleri arası
VFS Global İstanbul şubesiHafta içi her gün15:00 ile 17:00 saatleri arası
Paylaş: