Edirne Bulgaristan Vizesi

Edirne Bulgaristan Vizesi Yetkili Takip ve Başvuru Merkezi

Bulgaristan vizesi Edirne’de ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Edirne Bulgaristan vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Bulgaristan vize takip Edirne’de aracı kurum olan VFS Global internet sitesinden yapılabilmektedir.

Vizem.net Bulgaristan vizesi için Edirne’de danışmalık hizmeti veren son 3 yıl içerisinde başvuru onay oranı en yüksek akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0312 963 1473

Bulgaristan Vize Başvurusu Edirne’den Nasıl Yapılır?

Bulgaristan vize başvurusu Edirne’den yapılırken ilk olarak Bulgaristan vizesi için gerekli belgelerin hazırlanması ve vize başvuru formunun doldurulması sonrası aracı kurumdan vize randevusu alınması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılacak başvurular merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesi ile yapılabilmektedir. Bulgaristan vizesi Edirne için parmak izi gerekmediğinden başvuru sahibinin şahsen gelmesine gerek olmamaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurular için başvuru formu ve Bulgaristan vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu Edirne’de Var Mıdır?

Evet, Bulgaristan Konsolosluğu Edirne’de vardır. Edirne Bulgaristan Konsolosluğu Prens Ferdinand’ın Osmanlı Devleti tarafından meşru Bulgar hükümdarı olarak tanınmasından kısa bir süre sonra 1896 yılında ticaret ajansı olarak kurulmuştur ve Bulgaristan’ın yurt dışındaki en eski diplomatik misyonlarından birisidir. Bulgaristan Konsolosluğu Edirne’de başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir.

Edirne Bulgaristan Konsolosluğu vize işlemleri hafta içi yapılmakta olup pasaport teslimleri hafta içi yalnızca 9.00-13.00 arasında yapılmaktadır.

Vize Ön Başvuru Formu

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu Nerededir?

Bulgaristan Edirne Konsolosluğu Talat Paşa Asfaltı, Sarıcapaşa Mahallesi No: 146, 22030 Edirne adresinde yer almaktadır.

Her saatte her işlem yapılmadığından Edirne Bulgaristan Konsolosluğu saatlerine bakıp yapılacak işleme uygun saatte gidilmesi gerekmektedir.

Bulgaristan Edirne Konsolosluğundan Vize Randevusu Alınabilir Mi?

Bulgaristan Edirne Konsolosluğundan vize randevusu C tipi (kısa süreli) vizeler için alınamamakta ancak D tipi (uzun süreli) vizeler için vize randevusu alınabilmektedir. Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğundan randevu online olarak alınmakta olup D tipi vize işlemleri için doğrudan Başkonsolosluğunun çalışma saatleri içinde ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Bulgaristan Edirne Konsolosluğuna, konsolosluğun resmi mail adresi olan bulkonsedn@ttnet.net.tr adresinden iletişim sağlanabilmektedir.

Edirne’de İkamet Eden Kişiler için Yetkili Bulgaristan Aracı Kurumu Hangisidir?

Edirne’de ikamet eden kişiler için yetkili Bulgaristan aracı kurumu VFS Global olmakla beraber burada yalnızca belgeler toplanıp Bulgaristan Büyükelçiliğine sunulmaktadır. Edirne’de ikamet edenlerin yanı sıra Kırklareli ve Tekirdağ’da ikamet eden kişiler de başvurularını VFS’ye yapabilmektedir. Bulgaristan vizesi onayında tek yetkili merci Bulgaristan Edirne Konsolosluğudur.

Bulgaristan Edirne Vize Merkezi Adresi Nedir?

Bulgaristan Edirne vize merkezi 1. Murat Mahallesi Talatpaşa Caddesi No: 80 1.kat adresinde bulunmaktadır.

Edirne Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Edirne Bulgaristan vize başvuru merkezi çalışma saatleri pazartesi ve cuma günleri arası 08:30 -17:00 saatleri arasındadır.

VFS Edirne Bulgaristan Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

VFS Edirne Bulgaristan vize başvuru merkezi üzerinden online randevu alınabilmektedir. Randevu almak için site üzerinden kişisel bilgilerin, yapılacak seyahatle ilgili bilgilerin doldurulması gerekmektedir. VFS Global’de hafta içi 8.30 - 17.00 saatleri arasına randevu verilmektedir.

Edirne’de Yapılacak Başvurular için Bulgaristan Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Edirne’de yapılacak başvurular için Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler aşağıda verilmiştir.

 • Bulgaristan vize başvuru formu: Başvuru sahibi tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmuş ve imzalanmış olması gerekmektedir.
 • Fotoğraf: 35 mm genişliğinde 45 mm yüksekliğinde 1 adet biyometrik özellikli fotoğrafın sunulması gerekmektedir.
 • Geçerli bir pasaport: En az bir boş sayfası olmalı ve son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir.
 • Ulaşım rezervasyonu: Uçak bileti ya da ulaşım planını kanıtlayan belgelerin sunulması gerekmektedir.
 • Kalacak yer kanıtı: Otel rezervasyonu, airbnb gibi Bulgaristan’a gidildiğinde kişinin kalacak yeri olduğunu gösteren bir belgenin sunulması gerekmektedir.
 • Yeterli fon göstergesi: Kişinin hesabında Bulgaristan’da kalacağı her gün için en az 50 EUR olması gerekmektedir.
 • Finansal dökümanlar: Kişinin son 3 ay içerisinde aldığı maaşların bulunduğu banka hesap dökümü gibi belgelerin sunulması gerekmektedir.
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği: Anne, baba, kardeş varsa eş ve çocukların da gözükmesi gerekmektedir.
 • Bulgaristan seyahat sağlık sigortası: Seyahat sigortası kapsamının kişinin Bulgaristan’a gideceği günden en az bir gün önce başlaması ve en erken bir gün geç bitmesi gerekmektedir.
 • Vize harç bedeli dekontu: Dekontta kişinin adı, soyadı ve pasaport numarasının yazması gerekmektedir.

Bulgar vizesi başvuru evrakları başvuran kişinin çalışma durumu, gidiş amacı ve konaklama durumuna bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Bulgaristan Vize Takip İşlemleri Edirne’den Nasıl Yapılabilir?

Bulgaristan vize takip işlemleri Edirne’den C tipi vize için VFS üzerinden başvuru takibi sayfasından, vize başvuru merkezi tarafından verilen makbuzda bulunan referans numarasını soyadıyla birlikte girerek yapılmaktadır.

Bulgaristan Konsolosluğu Edirne vize takip işlemleri D tipi vizeler için yapılamamakta, vize onayı sonrası kişiye mail gönderilmektedir.

Bulgaristan Vizesi Danışmanlık Hizmeti Edirne’de Nereden Alınabilir?

Bulgaristan vizesi danışmanlık hizmeti Edirne’de Vizem.net akredite acentesinden alınabilmektedir. Vizem.net hem C hem de D tipi Bulgaristan vize başvuruları için danışmanlık hizmeti vermektedir.

Edirne Bulgaristan vize başvuru merkezi ise VFS Global’dir.

Vize Ön Başvuru Formu

Edirne Dışındaki Bulgaristan Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Edirne dışındaki Bulgaristan vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

 • İstanbul Bulgaristan vize başvuru merkezi
 • Ankara Bulgaristan vize başvuru merkezi
 • Bursa Bulgaristan vize başvuru merkezi
Paylaş: