Almanya Adana Vize İşlemleri

Adana Almanya Vize İşlemleri: Almanya Vize Başvurusu Adana'dan Nasıl Yapılır?

Adana Almanya vize işlemleri için, vize başvurusu yapmak isteyenlerin başvurabilecekleri yerler en yakın mesafede bulunan Almanya vize başvuru merkezleri ve akredite acentelerdir. Vize başvurusu yapacak kişiler son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış ise, sadece evrakları vizem.net merkez ofisine göndererek, başvurularını yapabilmektedirler. Bilgi ve başvuru için 0850 241 1868 numarası aranabilmektedir.

Almanya Vizesi Adana’dan Nasıl Alınır?

Almanya vizesi Adana’dan alabilmek için öncelikle, vize başvurusu için gerekli evrakların bir araya getirilmesi ve vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Sonrasında aracı kurumdan randevu alınmalı ve randevu günü aracı kuruma gidilerek vize işlemleri sonlandırılmalıdır.

Başvuru yapılan pasaport ile son 5 yılda Schengen vizesi alınmış ise, Almanya’ya vize almak için sadece evraklar vizem.net merkez ofisine gönderilerek vize başvurusu yapılabilmektedir. Eğer vize başvurusu vizem.net aracılığıyla yapılıyorsa, Almanya vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Almanya Konsolosluğu Adana’da Var Mıdır?

Almanya Konsolosluğu Adana’da bulunmamaktadır.

Adana’da İdata Vize Başvuru Merkezi Var Mıdır?

Adana’da İdata vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. İdata Adana ofisi bulunmadığından, vize başvurusu için en yakın İdata Antalya ve Ankara vize başvuru merkezlerine başvurulması gerekmektedir.

Almanya Vize Başvurusu Adana’da Nereye Yapılır?

Almanya vize başvurusu Adana’da yapılamamaktadır. Adana’dan Almanya vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin İdata Antalya ve Ankara vize başvuru merkezlerine başvurmaları gerekmektedir. İdata Antalya ve Ankara vize başvuru merkezlerinde sadece gerekli evrakların toplanması ve biyometrik işlemlerin tamamlanması üzerine hizmet verilmektedir. Vize başvurusunun onaylanmasındaki tek yetkili kurum Almanya Konsolosluğudur.

Adana’dan Almanya Konsolosluk Randevusu Nasıl Alınır?

Adana’dan Almanya Konsolosluk randevusu İdata Antalya ve Ankara ofisleri üzerinden alınmaktadır.

Adana Almanya Vize Başvuru Merkezi Adresi Nedir?

Adana Almanya vize başvuru merkezi adresi bulunmadığından, başvuru yapacak kişilerin Antalya İdata ofisi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

İdata Antalya ofisi Antalya’da, Muratpaşa ilçesinin Çağlayan Mahallesi’nde, 2053. Sokak’ta, 28 numaralı Ateşoğulları Apartmanı’nın 1 numaralı dairesinde bulunmaktadır. iDATA web sayfası üzerinden randevu alındıktan sonra, Antalya Almanya vize merkezi aracılığıyla vize başvurusu yapılabilmektedir.

Adana Almanya Vize Merkezi Çalışma Saatleri Nelerdir?

Adana Almanya vize merkezi çalışma saatleri hafta içi her gün 08:00 ile 17:30 saatleri arasındadır.

İdata Adana Almanya Vize Başvuruları ve Randevu İşlemleri Nasıl Yapılır?

İdata Adana Almanya vize başvuruları için öncelikle İdata online randevu sistemi üzerinden randevu alınmalıdır. Başvuru yapan kişinin öncelikle seyahat amacının İdata başvuru ofisleri ya da Alman dış temsilciliği tarafından kabul edilmesi gerekmektedir. Ardından parmak izi alınır; pasaport ve gerekli evraklar değerlendirme süreci için teslim alınır. Değerlendirme sürecinin sonunda, pasaport ve evraklar İdata ofislerine veya başvuru sahibinin adına kargo ile gönderilir.

Almanya Vize Başvurusu Adana’da Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Almanya vize başvurusu Adana’da sonuçlanma süresi normal şartlarda 15 gündür. Oluşabilecek belli durumlarda Almanya vize başvuru süreci daha da uzayabilmektedir.

VFS Global Adana Vize Merkezi Üzerinden Almanya Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global Adana vize merkezi üzerinden Almanya vize başvurusu yapılamamaktadır.

Adana Dışındaki Almanya Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Adana dışındaki Almanya vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  • Bodrum Almanya vize başvuru merkezi
  • İdata Gaziantep Almanya vize başvuru merkezi
  • İzmir Almanya vize başvuru merkezi
  • Almanya vize işlemleri İstanbul
  • Almanya vize işlemleri Bursa
  • Almanya Diyarbakır vize başvuru merkezi
  • Ankara Almanya vize başvuru merkezi
  • Almanya vize işlemleri Trabzon
Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: