Almanya Vizesi En Hızlı Nasıl Alınır

Almanya Vizesi En Hızlı Nasıl Çıkar?

Almanya vize başvurularının sonuçlanma süresinde başvuru yapılan vize kategorisi etkili olmaktadır. Almanya ticari vize başvurusu daha kısa bir sürede sonuçlanabilirken Almanya turistik vize başvuruları daha uzun bir sürede sonuçlanabilmektedir.

Almanya vizesi en hızlı çıkma süresi farklı vize kategorilerine göre değişiklik göstermektedir ancak Almanya Dış Temsilcilikleri tarafından yapılan resmi açıklamalarda vize başvurularının sonuçlanma süresinin en az 15 iş günü olduğunu belirtilmiştir.

Almanya vizesi başvurularında uzun süreli D tipi (Ulusal Vize) başvurularının sonuçlanma süresi 60 güne kadar uzayabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Almanya vize başvurularının çıkma süresi 2019- 2021 yılları arasında ortalama 9 iş günü olmuştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Almanya Vizesi En Fazla Kaç Günde Çıkar?

Almanya vizesi en fazla 45 günde çıkmaktadır, bu süre Almanya Konsolosluklarının kısa süreli Schengen vize başvuruları için belirlediği en uzun işlem sonuçlanma süresidir.

Almanya Vize Çıkma Süresi Hangi Durumlarda Uzar?

Almanya vizesi çıkma süresi başvurunun yapıldığı şehre, başvurunun yapıldığı zamana ve başvuru sürecinde yaşanabilecek aksaklıklara göre uzayabilmektedir.

Almanya vize çıkma süresinin uzamasına sebep olabilecek durumlar aşağıda listelenmiştir.

  • Almanya Konsolosluğu/Büyükelçiliği bulunmayan şehirlerden vize başvurusu yapılması durumunda vize çıkma süresi uzamaktadır.
  • Paskalya, Noel, Bayram tatili veya diğer özel günlerde yapılan Almanya vize başvurularında işlem sonuçlanma süresi uzayabilmektedir.
  • Almanya Konsolosluklarının vize başvurusu işlem sürecinde başvuru sahibinden ek evrak istemesi halinde işlem süresi uzamaktadır.
  • Almanya Dış Temsilciliklerinde yıllık izinlerin yoğun olduğu dönemlerde yapılan Almanya vizesi başvurularında işlem süresi uzayabilmektedir.

Almanya Vize Hızlandırma İşlemi Var Mıdır?

Almanya vize hızlandırma işlemi için Başkonsolosluk kararı ve işlem sürecini etkileyen bir hızlandırma seçeneği bulunmamaktadır. Almanya vize hızlandırma işlemi ancak biyometri işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanması ile mümkün olabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Almanya vize başvurularında randevu en yakın tarihe alınarak vize süreci olabilecek en kısa sürede tamamlanabilmektedir. Almanya kolay vize alımı için yalnızca Konsolosluk süreci öncesindeki başvuru süreci hızlandırılabilmektedir.

Almanya Vizesi En Hızlı Nasıl Alınır?

Almanya vizesi en hızlı biyometri işlemleri ve uygun randevu tarihi seçimiyle alınabilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan tüm Almanya vize başvurularında acil vize ihtiyacı olan başvuru sahipleri için başvuru en hızlı şekilde tamamlanmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında en hızlı şekilde Almanya vizesi alınabilmesi için öncelikle pasaportun ön sayfası mail yolu ile gönderilir ve randevu tarihi alınır, başvuru sahibinin son 59 ay içinde alınmış bir Schengen vizesi bulunuyor ise kişinin vize merkezine gelmesine gerek kalmaksızın başvuru tamamlanır ve pasaport tekrar başvuru sahibinin adresine gönderilir.

Vizem.net Aracılığı ile Yapılan Hızlı Almanya Vizesi Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Vizem.net aracılığı ile yapılan hızlı Almanya vizesi başvuruları biyometri işlemlerinden sonraki 8-10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Almanya Vize Hızlandırma Ücreti Ne Kadardır?

Almanya vize hızlandırma ücreti vize harcı ve seyahat sağlık sigortası dahil olmak üzere 190 Euro ile 240 Euro arasında değişmektedir.

Almanya vize hızlandırma işlemi biyometri işlemlerinin hızlı bir şekilde tamamlanmasını ve en yakın randevu tarihi seçimini kapsamaktadır. Almanya hızlı vize başvurularında, Vizem.net aracılığı ile yapıldığında başvuru sahibinin son 59 ay için alınmış bir Schengen vizesi bulunuyor ise başvuru sahibinin vize merkezine gelmesi gerekmemektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: