ALmanya Vizesi Başvuru Formları

Almanya Vizesi Başvuru Formları 2022

Turistik, çalışma, eğitim hangi amaçla gidiliyor olunursa olunsun başvuru amacına uygun Almanya vize başvuru formu doldurulmalıdır. Almanya vize başvuruları için doldurulması gereken başvuru formu, kişi özlük bilgileri ve seyahat amacını belirten bir dizi bilgiden oluşmaktadır. Formu doldururken %100 doğru ifadelerin ve bilgilerin kullanılması gerekir.

Form üzerinde yanlış, hatalı ya da eksik bilgi bulunduğu durumlarda vize başvurusu reddedilmektedir. Özellikle ilk defa başvuru yapacak kişiler ve aile başvurularında bu süreç karmaşık olabilmektedir.

Almanya vize başvuru formunu doldurmakta zorluk çeken kişiler acentemizden sadece form doldurma ve randevu alma hizmetlerinden faydalanarak süreci kendileri devam ettirebilir.

Form ve randevu işlemleri: 0216 705 55 86

Almanya Vize Başvuru Formu

2020 yılı itibariyle 90 günü geçmeyecek seyahatler (örn. turistik, ticari gezi, aile ziyareti) için geçerli doldurulması gereken vize başvuru formu (C tipi Schengen Vizesi) buradan indirilebilir.

2020 yılı itibariyle 90 günü aşacak seyahatler (örn. dil eğitimi, üniversite eğitimi, çalışma, medikal tedavi, aile birleşimi) için geçerli doldurulması gereken ulusal vize başvuru formu (D tipi Schengen Vizesi) buradan indirilebilir.

Almanya İşçi Alımı Başvuru Formu

İşçi alımı başvuru formları D tipi vize başvuru formu ile Almanca veya İngilizce hazırlanmış niyet mektubu ve AB standartlarına uygun özgeçmişten oluşmaktadır. D vizesi alındıktan sonra 6 ay süre ile Almanya’da iş aranabilir. Örnek niyet mektubuna buradan ve özgeçmiş örneğine buradan ulaşabilirsiniz.

İşkur Almanya İşçi Alma Formu

Almanya’da iş gücüne ihtiyaç duyan Türk ya da Alman firmalarının ihtiyaçları doğrultusunda alımlar gerçekleşmektedir. Almanya’da istihdam sağlayan Türk firmaları adayın yapılacak iş için uygun olarak değerlendirilip işe alınması durumunda adayın vize işlemlerini tamamlar. Gerekli izinlerini ve işçi başvuru formlarını aday adına doldurur. Alman firmalarında iş başvurusu onaylanan adaylar içinse. Almanya’daki firmanın iş sözleşmesi ile D vize formu doldurularak konsolosluğa beyan edilir.

Almanya Hasta Bakıcı Başvuru Formu

Almanya’da hasta bakıcı olabilmek için AU Pair programına dahil olunması gerekmektedir. Hasta bakıcı başvuru sözleşmesi Almanya’da bakılacak hastanın yakını ya da bizzat hasta ile doldurulmalıdır. Hasta bakıcılık belgesi ile ulusal vize başvuru formu doldurularak konsolosluğa başvuru yapılır.

Tüm form ve dilekçe hizmetleri için: 0850 241 1868

Paylaş: