Almanya Dil Okulu Fiyatları

Almanya Dil Okulu Fiyatları ve Diğer Maliyetler

Almanya dil okulu fiyatları şehirden şehire, kurs sürelerine, eğitim alınan kuruma ve alınan kur seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Almanya’da dil okulu ücretleri diğer Avrupa ülkelerindeki dil okullarına kıyasla daha düşük olup ücretsiz dil eğitimi veren bazı Alman devlet üniversiteleri de mevcuttur. Almanya dil okulları fiyat listesi göz önüne alındığında, iyi bilinen bir Almanca dil okulunda, 20 dersten oluşan bir haftalık standart dil kursu için ortalama 150 Euro ve sekiz hafta için 1040 Euro ücret talep edilmektedir.

Almanya’da, çoğu yurt dışı dil kursu eğitimi için olduğu gibi, dil kursu öğrencilerinin burs alma olanakları kısıtlıdır. Dil okullarının genellikle yurt dışından gelen öğrenciler için burs sağlama imkanı bulunmamakta, yabancı öğrenciler için burs veren diğer kurumlar ise üniversitelerdeki lisans öğrencilerine öncelik vermektedir. Almanya’da dil eğitimi almak isteyen kişilerin konaklama ihtiyacının bulunduğu durumlarda, Almanya dil okulları eğitimi paketlerine aile yanı, öğrenci yurdu veya paylaşımlı daire gibi konaklama seçeneklerini dahil etmektedir.

Vizem.net, Almanya dil okulu kayıt işlemleri dahil olmak üzere, tüm vize işlemleri için tek çatı altında hizmet veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya’daki En Çok Tercih Edilen Dil Okulları Hangileridir?

Almanya’da en çok tercih edilen dil okulları aşağıda listelenmiştir.

  • F+U Academy
  • Goethe Enstitüsü
  • Alpadia Dil Okulları
  • Humboldt Dil Okulu
  • İnlingua Dil Okulları
  • Victoria Dil Akademisi
  • BWS Germanlingua Berlin Dil Okulu
  • Carl Duisberg Centrum Berlin Dil Okulu
  • Verbum Novum Dil Okulları

Alpadia Language Schools Berlin

1996 yılında kurulan ve Almanya’nın en tanınan dil eğitim merkezlerinden olan Alpadia Dil Okulları, İsviçre menşeli bir dil eğitimi kurumudur. Alpadia dil okullarında Almanca, Fransızca ve İngilizce dil kursları verilmektedir. Alpadia dil eğitimi kursları, seçilen eğitim paketlerine göre 1 ile 48 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Alpadia Berlin dil okulu, Berlin’in Schöneberg semtinde bulunmaktadır. Alpadia Berlin dil okulundan yabancı dil eğitimi almak isteyen kişilerin en az 16 yaşında olması gerekmekte iken, 8 ile 17 yaş aralığındaki çocuklar için dil eğitimi kampları organize edilmektedir. Alpadia Berlin’in konaklama ihtiyacı olan uluslararası veya Alman öğrencilerine aile yanında, öğrenci yurtlarında veya öğrenci evinde konaklama gibi seçenekler sunulmaktadır.

Alpadia Berlin dil okulunda 1 haftalık genel Almanca kursu ve konaklama paketi 420 Euro, 4 haftalık dil sınavı hazırlık kursu ve konaklama paketi ise 2.015 Euro’dur.

İnlingua Berlin

İnlingua Berlin Dil Okulu, 1973 yılında hizmet vermeye başlayan ve Berlin’in Schönenberg semtinde yer alan bir dil eğitim kurumudur. Almanya’da yabancı dil eğitimi konusunda öne çıkan İnlingua Berlin’de; Almanca, İngilizce, Arapça, Fransızca, İtalyanca, Japonca, Çince, Felemenkçe, Lehçe, Rusça, Portekizce ve İspanyolca kursları verilmektedir. İnlingua Berlin dil okulunun kurs süreleri, eğitim alınacak dilin seviyesine ve seçilen eğitim paketine göre değişmekle birlikte, her dil seviyesi için kurs süresi genellikle 4 haftadır.

İnlingua Berlin dil okulunda dil eğitimi almak isteyen kişilerin 16 yaş ve üzerinde olması gerekmektedir. İnlingua Berlin dil eğitimi paketleri dahilinde, konaklama ihtiyacı olan yabancı öğrencilere, aile yanı ve öğrenci apartı gibi çeşitli seçenekler sunulmaktadır.

İnlingua Berlin dil okulunda dil kursu fiyatları seçilen eğitim paketine, eğitim alınacak dil seviyesine ve kursun zamanına göre değişmektedir. Genel Almanca 1 haftalık dil eğitimi paketi için sabah kursları 90 Euro iken akşam kursları 198 Euro’dur. İnlingua Berlin’den alınacak dil eğitimi kurs ücretine ek olarak 20 Euro kayıt ve 39 Euro ders kitabı ücretleri öğrenciler tarafından ödenmektedir.

Victoria Academy of Languages

F+U Üniversitesi’ne bağlı olan Victoria Dil Akademisi, 2013 yılından beri Almanya’da dil eğitimi veren bir dil kurumdur. Victoria Dil Akademisi Berlin’de Bernburger caddesinde bulunmaktadır. Victoria Dil Akademisi’nde, Almanca ve İngilizce dilleri için öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş çeşitli eğitim paketleri sunulmaktadır. Konaklama ihtiyacı olan öğrenciler için aile yanı, öğrenci yurdu ve paylaşımlı daire gibi seçenekler, Victoria Dil Akademisi eğitim paketlerine dahil edilmektedir.

Victoria Dil Akademisi’nde eğitim programları 1 ile 52 hafta arasında sürmektedir. Victoria Dil Akademisi’nde bireysel İngilizce dil kursu 81 Euro; bireysel Almanca dil kursu 85 Euro ve yoğunlaştırılmış Almanca kursu ise 265 Euro’dur.

BWS Germanlingua Berlin

1984 yılında Almanca dil eğitimi vermeye başlayan BWS Germanlingua Berlin dil okulunda, ilerleyen yıllarda İngilizce kursları da verilmeye başlanmıştır. Münih ve Köln şehirlerinde de şubeleri bulunan BWS Germanlingua Berlin’de, Almanca dil eğitiminin yanında, uluslararası öğrenciler için Alman kültürüne ilişkin dersler de verilmektedir.

BWS Germanlingua Berlin’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin 16 yaş ve üzerinde olmaları gerekmektedir. Konaklama ihtiyacı olan öğrenciler için aile yanı ve paylaşımlı apartman seçenekleri BWS Germanlingua Berlin tarafından dil eğitimi paketlerine dahil edilmektedir.

BWS Germanlingua Berlin dil kursu ücretleri, alınan dil eğitimi paketine, dil seviyesine ve eğitim süresine göre değişiklik göstermektedir. BWS Germanlingua Berlin’de 1 haftalık standard dil eğitimi kurs ücreti 230 Euro ve yoğunlaştırılmış 1 haftalık Almanca kursu 350 Euro iken iş Almancası gibi özelleştirilmiş kurs ücretleri 150 Euro ile 270 Euro arasında değişmektedir.

Carl Duisberg Centrum Berlin

1998 yılında dil eğitimi vermeye başlayan Carl Duisberg Centrum Berlin’in, başkent dışında Köln, Marburg, Münih ve Radolfzell şehirlerinde olmak üzere Almanya’da toplam 5 şubesi bulunmaktadır. Berlin’in Mitte semtinde bulunan Carl Duisberg Berlin’de, Almanca, İngilizce, Fransızca, Türkçe, Japonca ve Korece eğitim dili seçenekleri ile Almanca dil eğitimi verilmektedir.

Carl Duisberg Centrum Berlin’in dil eğitimi kursları için yaş sınırı 16 ve üzeridir, 16 yaşından küçük çocuklar içinse dil eğitimi kampları düzenlenmektedir. Konaklama ihtiyacı olan yabancı uyruklu öğrencilere Carl Duisberg Centrum Berlin tarafından özel ev, paylaşımlı ev ve öğrenci yurdu gibi konaklama seçenekleri, ortalama 190 ile 350 Euro arasında bir ücret talep edilerek sağlanmaktadır.

Carl Duisberg Centrum Berlin’de Almanca kurs ücretleri, kursun süresine, türüne ve seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Carl Duisberg Centrum Berlin’de 1 haftalık yoğunlaştırılmış Almanca kurs ücreti 280 Euro; 1 haftalık bireysel yoğunlaştırılmış Almanca kurs ücreti 490 Euro ve ders başına bireysel genel Almanca ders ücreti 52 Euro’dur.

Verbum Novum

Verbum Novum 2010 yılında Almanca dil eğitimi vermeye başlamıştır ve Almanya’nın Mainz, Münih, Bremen, Berlin ve Nürnberg şehirlerinde olmak üzere toplam 5 şubesi bulunmaktadır. Verbum Novum’da Almanca dil eğitiminin yanı sıra, yabancı öğrencilere yönelik Alman kültürü ile alakalı dersler verilmektedir.

Verbum Novum dil okulunda, hem 18 yaş ve üzeri hem de 18 yaş altı öğrenciler için ayrı ayrı Almanca eğitimi kursları verilmektedir. Verbum Novum dil eğitimi paketleri dahilinde, konaklama ihtiyacı olan uluslararası öğrenciler için aile yanı, öğrenci yurdu ve paylaşımlı apart gibi konaklama seçenekleri sağlanmaktadır.

Verbum Novum’da Almanca eğitimi kurs ücretleri; kursun türüne, seviyesine ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Verbum Novum’da 1 haftalık yoğunlaştırılmış Almanca kurs ücreti 130 Euro; 1 haftalık Almanca akşam kurs ücreti 65 Euro ve 1 haftalık sınava hazırlık kurs ücretleri 65 ile 140 Euro arasındadır.

Humboldt Dil Okulu

1977 yılında kurulan Humboldt Dil Okulu, Almanya’nın en köklü ve tanınan dil eğitim merkezlerinden biridir. Humboldt Dil Okulu’nun Almanya’da Berlin, Münih, Köln ve Düsseldorf başta olmak üzere toplam 15 dil merkezi, Viyana’da ise bir dış şubesi bulunmaktadır. Humboldt Dil Okulu’nda uluslararası öğrenciler için Almanca eğitimi ve Alman kültürü ile alakalı dersler verilmektedir.

Humboldt Dil Okulu’nda çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik Almanca dil kursları düzenlenmektedir. Konaklama ihtiyacı olan öğrencilere yönelik aile yanı, öğrenci yurdu ve paylaşımlı daire gibi konaklama seçeneklerinin dahil edildiği Humboldt Dil Okulu Almanca eğitim paketleri bulunmaktadır.

Humboldt Dil Okulu’nda Almanca dil eğitimi kurs ücretleri kursun türüne, seviyesine ve süresine göre değişmektedir. Humboldt Dil Okulu’nda 1 haftalık yoğunlaştırılmış Almanca kurs ücreti 360 Euro ve 1 haftalık Almanca akşam kursu 72 Euro’dur.

Almanya’da Ücretsiz Dil Kursu Var Mıdır?

Almanya’da ücretsiz dil kursu bulunmaktadır. Almanya’da mültecilere ve göçmenlere devlet destekli eğitim kurumlarında ücretsiz dil eğitimi imkanı sunulmaktadır. Almanya’da bir üniversitede eğitim gören uluslararası öğrenciler için ücretsiz dil kursu imkanı sağlanmaktadır. Almanya’da bazı üniversitelerde uygun fiyatlı dil kursları verilmektedir ve bu kurslar Almanya’da ucuz dil kursu arayan kişiler için ekonomik seçenekler arasında yer almaktadır.

Almanya’da İngilizce Dil Eğitimi Fiyatları Ne Kadardır?

Almanya’da İngilizce dil eğitimi fiyatları dil eğitimi alınan kuruma, şehire ve dil eğitimi seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Almanya’da İngilizce dil eğitimi verilen başlıca eğitim kurumları Victoria Dil Akademisi, Linguu, Alpadia ve F+U Dil Akademisi’dir. Almanya dil kursu fiyatları Victoria Dil Akademisi’nde 80 Euro; Linguu’da 580 Euro; Alpadia’da 900 Euro ve F+U Dil Akademisi’nde 150 Euro’dan başlamaktadır.

Almanya Dil Okullarında Almanca Öğrenmek Kolay Mıdır?

Evet, Almanya dil okullarında Almanca öğrenmek kolaydır. Almanya dil okullarında ana dili Almanca olan eğitmenler tarafından, İngilizce, Türkçe, Rusça, Japonca, Korece ve başka dil seçenekleri ile Almanca dil eğitimi verilebilmektedir ve yabancı ülke vatandaşlarının kendi dillerinde bir kurs tercih etmeleri, Almanca öğrenme süreçlerini kolaylaştırmaktadır.

Almanya’da Dil Okuluna Giderken Çalışmak Mümkün Müdür?

Almanya’da dil okuluna giden kişilerin, ülkeye Almanya dil okulu vizesi ile seyahat edilmiş ise dil eğitimi alırken çalışmaları mümkün değildir. Almanya’da dil okuluna giderken aynı zamanda bir işte ücretli olarak çalışmak, sadece öğrenci vizesi sahipleri için mümkündür. Öğrenci vizesi ile Almanya’ya dil eğitimi almaya giden kişiler, yılda 120 tam veya 240 yarım günü geçmemek şartıyla çalışma hakkına sahiptir.

Almanya’da Dil Okuluna Giderken Aylık Ortalama Giderler Ne Kadardır?

Studying in Germany’e göre 2021 yılı için, Almanya’da bir dil okulu öğrencisinin aylık ortalama giderleri 861 Euro’dur. Almanya’da dil eğitimi alan öğrencilerin aylık ortalama masrafları dil eğitimi alınan şehre ve eğitim kurumuna göre farklılık göstermektedir.

Almanya dil okullarındaki öğrenciler için konaklama masrafları, eğitim paketlerine dahil edilmekte olup aylık ortalama 500 Euro civarındadır. Almanya’da ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanmak aylık ortalama 70 Euro tutmaktadır. Almanya’da kıyafet, seyahat ve telefon faturası gibi kişisel harcamalar, kişiden kişiye değişmekle birlikte aylık ortalama 50 ile 150 Euro arasında değişmektedir.

Almanya’da yeme içme masrafları dışarıda yemek yemeyi tercih edenler ve yemekleri kendileri yapmayı tercih edenler için değişiklik göstermektedir. Almanya’da küçük restoranlarda ve kafelerde yemek fiyatları ortalama 8 ile 14 Euro arasında değişmektedir. Almanya’da evde yemek yapmak isteyenler için aylık ortalama alışveriş fiyatları 50 ile 100 Euro arasında değişmektedir.

Almanya Dil Okulu Kaydı için Bloke Hesap Tutarı Ne Kadar Olmalıdır?

Almanya dil okulu kaydı için bloke hesap tutarı, 2021 yılı itibariyle aylık 947 Euro olarak hesaplanmaktadır.

Dil eğitimi almak üzere Almanya’ya gitmek isteyen kişilerin, Almanya’da dil eğitimi için vize başvurusu sırasında bloke hesap ya da noter onaylı sponsor belgesi ile ülkede kalacakları süre için yeterli finansal kaynağa sahip olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: