Almanya'ya Gitmek için Ne Kadar Para Gerekir

2023'te Almanya'ya Gitmek için Ne Kadar Para Gerekir?

2022’de Almanya’ya gitmek isteyen kişiler vize başvurusu yapmalıdır. Almanya C tipi vize başvurusu yapılırken geçim için yeterli kaynağa sahip olunduğu belgelenmelidir. Yemek, konaklama, seyahat masrafları, diğer harcamalar da dahil olmak üzere seyahat süresince kişinin kendini geçindirebileceği ve ülkesine dönebileceğine dair maddi kaynağa sahip olduğunu kanıtlaması gerekmektedir.

Almanya Vizesi için Banka Hesabında Ne Kadar Para Olmalıdır?

Almanya vizesi için banka hesabında Alman topraklarında geçirilecek her gün için en az 45 EUR bulundurulduğunun Alman dış temsilciliklerine kanıtlanması gerekmektedir.

Alman topraklarında kalış süresi için büyükelçilik veya konsolosluğa banka hesap belgesi sunulmalıdır.

Almanya Vizesi için Banka Hesap Hareketleri Nasıl Olmalıdır?

Almanya vizesi için banka hesap hareketleri belgesi banka şubesinden ıslak imzalı, kaşeli ve banka imza sirkülerini içerecek şekilde alınmış olup son 6 aya ait olmalıdır. Banka hesabındaki güncel bakiye önem arz etse de son 6 ay içerisindeki hesap hareketi de oldukça önemlidir.

Almanya’ya Yapılacak 10 Güne Kadar Olan Seyahatlar için Bankada Ne Kadar Para Olmalıdır?

Almanya’ya yapılacak 10 güne kadar olan seyahatler için banka hesabında 450 EUR ya da Türk lirası karşılığı bulunmalıdır.

Almanya Seyahati için Banka Hesabı Kaç Aylık Olmalıdır?

Almanya seyahati için banka hesabı, aktif, en az 6 ay önce açılmış ve düzenli hesap hareketlerine sahip olmalıdır. Vize başvurusundan kısa bir süre önce Almanya vize için teminat yatırmak genellikle vizenin olumsuz sonuçlanmasına sebep olmaktadır. Başvuru yapan kişinin hesabında bulunan paranın kaynağının açıklanabilir olması gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığıyla yapılan Almanya vize başvuruları danışmanlar tarafından incelenir ve uygun olmayan bir hareket tespit edilirse başvuru sahibi bilgilendirilmektedir.

Almanya Vize Başvurularında Hangi Diğer Belgeler Finansal Kaynak Olarak Gösterilebilir?

Almanya vize başvurularında finansal kaynak olarak gösterilebilen belgeler aşağıda verilmektedir.

  • Banka ekstreleri: Son bir aya ait banka ekstrelerinin ıslak imza ve kaşeli olması gerekmektedir.
  • Tasarruf hesabı ekstresi: Belgenin hem fotokopisi hem de orjinali beraber teslim edilmelidir.
  • Kredi kartının kopyası: Kredi kartının kopyası başvuru yapan kişiye ait olmalı ve kopyada adı soyadı bilgisi net şekilde gözükmelidir. Ek olarak son üç gün içerisinde düzenlenmiş hesap bakiyesini gösteren bir ATM makbuzunun da kredi kartı kopyasıyla birlikte verilmesi gerekmektedir
  • Ev sahibinin banka garantisi: Sponsorluk durumunda sponsor olacak kişinin banka garantilerinin bir kopyası teslim edilmelidir. Belgenin bir kopyası ve orijinali ev sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Almanya D Tipi Vize Başvurularında Bankada Ne Kadar Para Olması Gerekmektedir?

Almanya D tipi vize başvurusunda Almanya C tipi vize başvurusundan farklı olarak bloke hesap uygulaması yer almaktadır. Almanya D tipi vizesi başvurusu sahibi Almanya’da bloke hesap açtırarak vize başvurusunu yapmalıdır. Almanya D tipi vize başvurularında bloke hesap miktarı başvuru yapılan vizenin tipine göre farklılık göstermektedir.

Almanya D tipi vizesine başvuran kişiden Almanya’da kendini bir yıl boyunca parasal açıdan idame ettirebileceğinden emin olmak amacıyla Almanya bloke hesap açılması istenmektedir.

Almanya Vize Başvurusu için Kimler Finansal Kaynak Göstermek Zorunda Değildir?

Almanya vize başvurusu için her başvuru sahibi finansal kaynak gösterme zorunluluğu taşımaktadır. Finansal geliri olmayan Almanya vize başvuru sahipleri sponsor ile başvuru yapmalı ve sponsora ait finansal belgeler sunulmalıdır.

Sadece Almanya’dan istek neticesinde başvuru yapan kişiler finansal kaynak göstermek zorunda değillerdir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: