Almanya Vizesi ile Diğer Ülkelere Giriş

Almanya Vizesi ile Diğer Ülkelere Giriş Şartları Nelerdir?

Schengen ülkesi olan Almanya, Schengen vize rejimi yönetmeliğini izlediğinden, Almanya vizesi ile giriş yapılan ilk ülkenin Almanya olması gerekmektedir.

Almanya için alınan vize ile önce başka bir Schengen ülkesine girilememektedir fakat bir kere Almanya vize alındıysa, Almanya’ya giriş yaptıktan sonra diğer 25 Schengen ülkesine seyahat etmek mümkündür.

Almanya Vizesi ile Başka Ülkeye Giriş Yapılabilir Mi?

Almanya vizesi ile başka ülkelere giriş yapılabilmektedir. Almanya vizesi ile giriş yapılabilecek ülkeler Avrupa Birliği’ne üye ülkelerdir ancak bu ülkelerin kendi prosedürlerine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Almanya Vizesi ile İsviçre’ye Giriş Yapılabilir Mi?

Almanya vizesi ile İsviçre’ye giriş yapılabilmektedir. Fakat bu durumu bazı şartlar izlemektedir. Almanya vizesi alındığı takdirde ilk giriş ülkesinin Almanya olması beklenmektedir. Schengen vizesi sahibi olan veya Schengen bölgelerine dahil ülkelerde oturma izni sahibi olan kişiler İsviçre’ye seyahat edebilmektedirler.

Almanya Vizesi ile Yunanistan’a Giriş Yapılabilir Mi?

Almanya vizesi ile Yunanistan’a giriş yapılabilmektedir. Almanya vizesi alındığı takdirde ilk giriş ülkesinin Almanya olması gerekmektedir. Bu durumda Almanya vizesi alındığı takdirde ilk önce Almanya’ya giriş yapılıp takip eden seyahati Yunanistan’da devam ettirmek mümkündür.

Almanya Schengen Vizesi ile Fransa’ya Giriş Yapılabilir Mi?

Almanya Schengen vizesi ile Fransa’ya giriş yapılabilmektedir. Fransa Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden birisi olduğundan dolayı ilk önce Almanya’ya giriş yapmak şartıyla, Fransa’ya giriş yapmakta problem yoktur.

Almanya Vizesi ile İspanya’ya Giriş Yapılabilir Mi?

Almanya vizesi ile İspanya’ya giriş yapılabilmektedir. İspanya Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden birisi olduğundan, ilk önce Almanya’ya giriş yapmak şartıyla, İspanya’ya giriş yapmak mümkündür.

Almanya Vizesi ile Hollanda’ya Giriş Yapılabilir Mi?

Almanya vizesi ile Hollanda’ya giriş yapılabilmektedir. Hollanda, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden birisi olduğundan dolayı ilk önce Almanya’ya giriş yaptıktan sonra Hollanda’ya giriş yapmakta herhangi bir problem yoktur.

Almanya Vizesi ile İtalya’ya Giriş Yapılabilir Mi?

Almanya vizesi ile İtalya’ya giriş yapılabilir ancak Schengen vize rejimi yönetmeliği gereği, vizenin alındığı ülkeye ilk olarak giriş yapılması gerekmektedir. Almanya vizesi ile önce İtalya’ya giriş yapılamamaktadır ancak bir defa Almanya’ya giriş yapıldığı takdirde süregelen seyahatin devamında İtalya’ya giriş yapılabilmektedir.

Almanya Vizesi ile Belçika’ya Giriş Yapılabilir Mi?

Almanya vizesi ile Belçika’ya giriş yapılabilmektedir. Belçika, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden birisi olduğundan dolayı ilk önce Almanya’ya giriş yapmak şartıyla, Belçika’ya giriş yapmak mümkün olmaktadır.

Schengen Vizesi ile Almanya’ya Giriş Yapılabilir Mi?

Schengen vizesi ile Almanya’ya giriş yapılabilmektedir. Schengen vize rejimi yönetmeliği kapsamında, vizenin alındığı ülke ilk giriş yapılan ülke olmalıdır.

Schengen vizesi Almanya için alındıysa ilk olarak Almanya’ya giriş yapılabilir. Başka ülkeden alınan Schengen vizesi ile Almanya’ya giriş prosedüründe, ilk önce vize alınan Schengen ülkesine giriş yapma koşulu gerçekleştirildikten sonra Almanya’ya giriş sağlanabilir. Almanya vize politikası gereği seyahatin süresi vizenin üzerinde bulunmakta olan süre ile sınırlıdır.

Polonya Vizesi ile Almanya’ya Giriş Yapılabilir Mi?

Polonya vizesi ile Almanya’ya giriş yapılabilir ancak Schengen vize rejimi yönetmeliği gereği, vizenin alındığı ülke, girilmesi gereken ilk ülkedir. Bir defa Polonya’ya giriş yapıldığı takdirde, seyahatin devamında Almanya’ya giriş yapılabilmektedir

Polonya Vizesi ile Türkiye’den Almanya’ya Giriş Yapılır Mı?

Polonya vizesi ile Türkiye’den Almanya’ya giriş yapılabilir ancak Schengen vize rejimi yönetmeliği gereği, vizenin alındığı ülkeye ilk olarak giriş yapılması gerekmektedir. Polonya vizesi ile önce Türkiye’ye oradan Almanya’ya giriş yapılamamaktadır fakat bir defa Polonya’ya giriş yapıldığı takdirde, seyahatin devamında Türkiye’den aktarmalı olarak Almanya’ya giriş yapılabilmektedir.

Fransa Schengen Vizesi ile Almanya’ya Giriş Yapılabilir Mi?

Fransa Schengen vizesi ile Almanya’ya giriş yapılabilmektedir. Almanya, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden birisi olduğundan dolayı ilk önce Fransa’ya giriş yapmak şartıyla, Almanya’ya giriş yapmak mümkündür.

Hollanda Vizesi ile Almanya’ya Giriş Yapılabilir Mi?

Hollanda vizesi ile Almanya’ya giriş yapılabilir ancak Schengen ülkelerinin tabi olduğu vize rejimi yönetmeliğne göre, vizenin alındığı ülke, ilk olarak giriş yapılması gereken ülkedir. Hollanda vizesi ile önce Almanya’ya giriş yapılamamaktadır ancak önce Hollanda’ya giriş yapılması şartıyla Almanya’ya giriş yapılabilmektedir.

Yunanistan Vizesi ile Almanya’ya Giriş Yapılabilir Mi?

Yunanistan vizesi ile Almanya’ya giriş yapılabilir ancak Schengen vize rejimi yönetmeliği kapsamında, ilk olarak Yunanistan’a giriş yapılması gerekmektedir. Yunanistan vizesi ile önce Almanya’ya giriş yapılamamaktadır.

İtalya Vizesi ile Almanya’ya Giriş Yapılabilir Mi?

İtalya vizesi ile Almanya’ya giriş yapılabilir ancak Schengen vize rejimi yönetmeliği gereği, İtalya vizesi ile önce Almanya’ya giriş yapılamamaktadır. Bir defa İtalya’ya giriş yapılmışsa, seyahatin devamında Almanya’ya giriş yapılabilmektedir.

İspanya Vizesi ile Almanya’ya Giriş Yapılabilir Mi?

İspanya vizesi ile Almanya’ya giriş yapılabilmektedir. Almanya, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden birisi olduğundan dolayı ilk önce İspanya’ya giriş yapmak şartıyla, Almanya’ya giriş yapmakta herhangi bir problem yoktur.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: