Almanya KKTC Vize İşlemleri

KKTC Almanya Vize İşlemleri: KKTC'den Almanya Vizesi Başvuru Süreci 2023

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan ve Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin, Almanya vize başvurularını Türkiye’den gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Kıbrıs’ta yaşayan kişiler, Almanya vizesi başvuru işlemlerinde Türk vatandaşları ile aynı prosedüre tabi tutulmaktadır.

KKTC’de ikamet eden ve son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış olan kişiler, Almanya vize kolaylığı avantajı ile, sadece gerekli vize evraklarını Vizem.net merkez ofisine göndererek vize başvuru sürecini tamamlayabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Kıbrıs Vatandaşı Almanya Vizesi Alabilir Mi?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin varlığı, Türkiye dışında hiçbir ülke tarafından tanınmamaktadır, bu nedenle vize başvurularında yalnızca KKTC vatandaşlığı bulunan bir kişiye Almanya vizesi verilmemektedir.

KKTC Alman Konsolosluğu Vize Başvurusu Kabul Eder Mi?

KKTC Alman Konsolosluğu, Almanya vize başvurularını kabul etmemektedir. KKTC’de ikamet eden kişiler için Almanya vize başvuruları sadece Türkiye’den yapılabilmektedir.

KKTC’de Yaşayanlar için Almanya Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

KKTC’de ikamet eden kişilerin Almanya vize başvurularını İdata aracı kurumuna yapmaları gerekmektedir. KKTC’de yaşayanların Almanya vize başvurusu için gerekli belgelerin hazırlanmasıyla İdata üzerinden randevu oluşturulmakta ve evrak teslimi İdata vize başvuru merkezine yapılmaktadır.

İdata, Türkiye’den yapılacak başvurular için Almanya Konsolosluğu tarafından Almanya vize aracı kurum olarak yetkilendirilmiştir. Vizem.net, KKTC’de yaşayan ve Almanya vizesine başvuru yapacak olan kişilere yönelik danışmanlık ve vize takip hizmeti vermektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

KKTC Almanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

KKTC’de yaşayan kişilerin Almanya vize başvurusu yapmak için İdata üzerinden Schengen ya da ulusal vize başvuru formunu, İngilizce veya Almanca olarak eksiksiz bir şekilde doldurmaları ve imzalamaları gerekmektedir. Almanya vize başvuru formunun, Videx sistemi üzerinden çevrimiçi olarak ya da çıktısı alınarak tükenmez kalemle doldurulması mümkündür.

KKTC’de ikamet eden kişilerin vize başvuru formunu doldurduktan sonra, talep ettikleri Almanya vizesi türü için istenen evrakları hazırlamaları gerekmektedir. Almanya vizesi başvurusu için; pasaport, Almanya seyahatinin amacını özetleyen bir vize talep dilekçesi, seyahat finansmanını beyan eden belgeler, seyahat sağlık sigortası ve biyometrik fotoğraf gibi evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Gerekli evrakları tamamlayan başvuru sahibinin, İdata’nın online başvuru sistemine girerek konumuna uygun bir vize merkezinden, randevu oluşturması gerekmektedir.

Almanya vize başvuru sürecinin başlatılması için, randevu alınan İdata merkezine şahsen gidilerek evrak tesliminin yapılması gerekmektedir. Başvuru sahibinin randevu esnasında vize başvuru ücretini ödemesi ve biyometri işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Başvuru sahibi tarafından tüm belgelerin eksiksiz olarak teslimi gerçekleştirildiğinde, ortalama 15 gün süren başvuru değerlendirme süreci başlatılır. Almanya vize başvuru süreci, İdata üzerinden online olarak takip edilebilmektedir.

KKTC Almanya Vize Ücreti Ne Kadardır?

KKTC’de yaşayanların, Almanya’da 90 günden kısa süreli konaklamasına olanak sağlayan Schengen vize ücreti 80 Euro’dur. 90 günden uzun sürecek Almanya seyahatleri için alınması gereken ulusal vize ücreti ise 75 Euro’dur.

KKTC’den Yapılan Almanya Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

KKTC’den yapılan Almanya vize başvuruları, İdata online başvuru takip sisteminden takip edebilmektedir. Almanya vize başvuru randevusu sırasında başvuru sahibine verilen pasaport teslim fişinin üzerinde pasaport ve barkod numarası yer almaktadır. Başvuru sahibi, İdata başvuru takip sistemine, pasaport ve barkod numarasını girerek Almanya vize başvurusunun güncel durumunu takip edebilmektedir.

Almanya Vize Danışmanlık KKTC Acentaları Nelerdir?

KKTC’den yapılan Almanya vize başvuruları için danışmanlık hizmeti veren Vizem.net’in merkez ofisi; Barbaros Mahallesi, Halk Caddesi, No: 8/A, Kat: 2, Palladium Ofis Binası, Ataşehir, İstanbul adresinde yer almaktadır.

Türkiye’den gerçekleşecek seyahatlere yönelik Almanya vize işlemleri yapan firmalar arasında Vizem.net, Schengen vize başvuruları en yüksek onay oranına sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: