Almanya Bursa Vize İşlemleri

Almanya Vizesi için Bursa'dan Başvuru Yapmak 2023

Almanya vize işlemleri için, Bursa’da ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Almanya vize işlemleri Bursa başvuru ve takip merkezlerine veya akredite acentelere başvurabilmektedir.

Vizem.net, Almanya vize işlemleri ve başvuruları için danışmanlık veren akredite acenteler arasında %97,6 ile en yüksek orana sahiptir. Bursa’dan Almanya vize işlemleri başvuru ve takip hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için Vizem.net’e 0850 241 1868 numarası üzerinden ulaşılabilmektedir.

Almanya vize işlemleri başvurusunda bulunmak için öncelikle Almanya Federal Cumhuriyeti Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş aracı kurum yada akredite acenteler üzerinden Almanya vize randevu talebi oluşturulmalıdır.

Bursa’dan Almanya Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bursa’dan Almanya vizesi başvurusu yapmak için istenilen evraklar toplandıktan ve Almanya vizesi başvuru formu doldurulduktan sonra akredite edilmiş aracı bir kurumdan randevu alınmaktadır. Bursa’dan Almanya vizesi başvurusu yaparken kullanılacak olan pasaport ile son 5 yılda Schengen ülkelerinin herhangi birinden alınmış bir Schengen vizesi var ise Bursa’dan Almanya vizesi başvurusu yapmak için sadece vizem.net merkez ofisine istenilen evrakların iletilmesi yeterli olacaktır. Bursa’dan Almanya vizesi başvurusunu vizem.net danışmanlığında yapanların, Almanya vizesi başvuru formu ve vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Almanya Bursa Konsolosluğu Var Mıdır?

Almanya Bursa Konsolosluğu bulunmakta ve fahri konsolosluk statüsünden hizmet vermektedir. Almanya Federal Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosluğu, Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yer almaktadır. Almanya Bursa Konsolosluğu İstanbul Almanya Başkonsolosluğuna bağlıdır.

Bursa Almanya Fahri Konsolosluğu Nerededir?

Bursa Almanya Fahri Konsolosluğu, Bursa’nın Osmangazi ilçesinin Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki 1.Sedir Sokak’ta, Evke ONYX İş Merkezi’nin 4. katında hizmet vermektedir. Bursa Almanya Fahri Konsolosluğu, cumartesi ve pazar günleri hariç hafta içi her gün saat 10.00 ile 13.00 arası çalışma saatlerine sahiptir.

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğundan Vize Randevusu Nasıl Oluşturulur?

Almanya Bursa Fahri Konsolosluğundan vize randevusu alınamamaktadır. Fahri konsoloslukların böyle bir yetki alanı yoktur.

Almanya Vize Başvurusu Bursa’da Nerede Yapılır?

Almanya vize başvurusu Bursa’da iDATA Bursa ofisi aracılığıyla yapılabilmektedir. iDATA Bursa ofisinden Almanya vize başvurusunda bulunmak için iDATA web sayfasından randevu alınması gerekmektedir. iDATA Bursa ofisi biyometrik işlemlerin yapılması ve Almanya vize başvurusu için gerekli olan evrakların toplanmasını sağlamaktadır. Almanya vize başvurusu yapıldıktan sonra vizeyi onaylama yetkisine sahip tek merci Almanya Konsolosluğudur.

Bursa Almanya Vize Başvuru Merkezi Adresi Nedir?

Bursa Almanya vize başvuru merkezi iDATA, Bursa’nın Osmangazi ilçesinin Muradiye Mahallesi’ndeki Çekirge Caddesi’nde, No: 31 Sevilen Apartman’da bulunmaktadır. Bursa Almanya vize başvuru merkezi iDATA Bursa ofisi, cuma günleri hariç hafta içi her gün 08:00-12:30 ve 13:30-17:30 saatlerinde başvuru hizmeti vermektedir.

İdata Bursa Almanya Vize Başvuruları için Nasıl Randevu Alınır?

iDATA Bursa Almanya vize başvuruları için iDATA web sitesine girilerek online bir şekilde randevu alınabilmektedir. iDATA web sitesinde “Vize işlemleri” bölümündeki “Randevu işlemleri” bölümünden randevu işlemi başlatılabilmektedir. iDATA Bursa Almanya vize başvuruları için randevu alırken ilk adımda vize alınacak ülke, ikamet edilen şehir, başvuru yapılacak iDATA ofisi, hizmet türü ve vize alınacak kişi sayısı gibi bilgileri doldurulmaktadır. Daha sonra vize alacak olan kişilerin ismi, doğum tarihi, pasaport numarası ve email adresi gibi kişisel bilgilerinin girilmesi istenmektedir. iDATA Bursa Almanya vize başvurusu için verilen kişisel bilgilerin teyit edilmesinin ardından seyahat başlangıç tarihi, randevu tarihi ve saati seçilmesi istenmektedir. iDATA Bursa Almanya vize başvurusu randevusu için bir sonraki aşamada yapılan ödeme işleminden sonra başvuran adına randevu takip PNR numarası tanımlanacaktır. Randevu tarihinin takibi ve değişiklik işlemleri başvurulan Pasaport numarası, PNR numarası ve Doğum tarihi ile “Randevu Düzenleme” bölümünden yapabilmektedir.

iDATA Bursa Almanya vize başvurusu için alınan randevuyu, randevu tarihinden 72 saat önce iptal etme veya randevu tarihinden 24 saat önce ileri bir tarihe değiştirme hakkı verilmektedir. Randevu tarihi değişikliği sadece bir kez yapılabilmektedir. iDATA çağrı merkezinden randevu tarih değişikliği işlemleri yapılmamaktadır.

Almanya Vize Başvurusu Bursa’da Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Almanya vize başvurusu Bursa’da normal şartlar altında 15 gün içerisinde değerlendirilmektedir. Almanya vize başvurularının değerlendirme süreci tamamlandıktan hemen sonra, pasaportlar sunulan orijinal evraklar ile birlikte zarf içerisinde iDATA Bursa vize başvuru ofislerine veya kargo ile başvuran adreslerine gönderilmektedir.

VFS Global Visa Bursa Vize Merkezi Üzerinden Almanya Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

VFS Global Visa Bursa vize merkezi üzerinden Almanya vize başvurusu yapılamamaktadır.

Bursa Dışındaki Almanya Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

Bursa dışındaki Almanya vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  • Almanya vize başvurusu Bodrum
  • Adana Almanya vize işlemleri
  • Gaziantep Almanya vize başvuru merkezi adresi
  • Antalya vize danışmanlık Almanya
  • Almanya vize işlemleri İzmir
  • Almanya vize danışmanlık İstanbul
  • Diyarbakır Almanya vize
  • İdata Ankara Almanya vize
  • Trabzon Almanya vizesi
Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: