Almanya İstanbul Vize İşlem Merkezi

Almanya Vizesi için İstanbul'dan Başvuru Yapmak 2023

Almanya vize başvurusu İstanbul içinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Kadıköy, Gayrettepe ve Altunizade’de bulunan Almanya vize başvuru merkezleri üzerinden veya akredite acenteler üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Almanya vize İstanbul randevuları doğrudan Başkonsolosluktan alınamamaktadır.

Vizem.net, %97,6 onay oranı ile Almanya vize başvurusu için İstanbul’da danışmanlık veren onay oranı en yüksek akredite acentedir.

Alanında uzman danışmanların desteğiyle İstanbul içinde Almanya vize başvurusu Vizem.net aracılığıyla yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Almanya Vize İşlemleri İstanbul’dan Nasıl Yapılır?

Almanya vize işlemleri İstanbul’dan yapılırken öncelikle Almanya vizesi için gerekli belgeler hazırlanmalı ve sonrasında vize başvuru formu doldurulup aracı kurumdan randevu alınmalıdır. Almanya vizesi için başvuru yapılacak pasaportta son 5 yılda herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış bir Schengen vizesi bulunuyor ise halihazırda VIS sisteminde biyometrik veri kayıtları olduğundan, sadece Vizem.net merkez ofisine gerekli evrakların gönderilmesi ile başvuru yapılabilmektedir. Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurular için vize başvuru formu ve Almanya vize talep dilekçesi danışmanlar tarafından doldurulmakta ve randevular oluşturulmaktadır.

Almanya vizesi için başvuru yapılacak pasaportta son 5 yılda herhangi bir Schengen ülkesinden alınmış bir Schengen vizesi bulunmuyor ise VIS sistemine biyometri verilerinin tanımlanması gerektiğinden kişilerin bizzat vize merkezlerine giderek başvuru yapması gerekmektedir.

Almanya Konsolosluğu İstanbul’da Var Mıdır?

Evet, İstanbul’da Almanya Konsolosluğu bulunmaktadır. İstanbul’daki konsolosluk başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir ve İstanbul’daki Almanya Başkonsolosluğu’nun görev sahası içerisinde Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Düzce, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova illeri bulunmaktadır.

İstanbul’daki Almanya Başkonsolosluğu 4 Temmuz 1931’de göreve başlamıştır. İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru müttefiklerin isteği üzerine Türkiye, Almanya ile ilişkilerini kesmiştir ancak 1949 yılında Almanya Federal Cumhuriyeti’nin kurulmasının ardından ilişkiler yeniden kurulmuştur. Almanya’nın ilk yurtdışı temsilciliklerinden biri olan İstanbul Başkonsolosluğu 24 Ekim 1950 tarihinde yeniden hizmete açılmış ve 1989 yılında Alman Arkeoloji Enstitüsü ve Vize Bölümü de konsolosluk arazisi üzerinde hizmet vermeye başlamıştır.

İstanbul’da Almanya Başkonsolosluğu Nerededir?

İstanbul’da Almanya Başkonsolosluğu Beyoğlu’nda bulunmaktadır. İstanbul Almanya Başkonsolosluğu tam adresi Gümüşsuyu, İnönü Cad. No:10, 34437 Beyoğlu/ İstanbul’dur.

İstanbul Almanya Başkonsolosluğu Vize Bölümü çalışma saatleri hafta içi 08:00- 12:00 saatleri arası olmakla beraber, Pasaport ve Konsolosluk İşleri Bölümü çalışma saatleri ise pazartesiden perşembeye 13:00- 15:00 arasıdır.

Almanya Konsolosluğu İstanbul’dan Vize Randevusu Alınabilir Mi?

Almanya vizesi için doğrudan İstanbul Almanya Başkonsolosluğundan vize randevusu alınamamaktadır.

C tipi (kısa süreli Schengen) ve D tipi (uzun süreli ulusal) vize başvuruları için Almanya vize randevu işlemleri, aracı kurumlar üzerinden yürütülmektedir.

Almanya C tipi vize başvurularında mevcut düzenlemeler gereği, vize başvurularının 15 gün içerisinde tamamlanması gerekmektedir. Almanya C tipi vize başvuruları en geç seyahatten 15 gün önce en erken ise seyahatten 3 ay önce yapılmalıdır. Almanya D tipi vize başvurularında evrak kontrol aşaması 3 aya kadar sürebildiği için başvuruların erken yapılması tavsiye edilmektedir.

İstanbul’da İkamet Eden Kişiler için Yetkili Almanya Aracı Kurumu Hangisidir?

İstanbul’da ikamet eden kişiler için yetkili Almanya aracı kurumu iDATA’dır. Almanya vize başvurularında iDATA, aracı kurum olarak çalışmakta ve iDATA merkezlerinde sadece evraklar toplanarak biyometri işlemleri tamamlanmaktadır. Almanya İstanbul Başkonsolosluğu, vize onayında yetkili tek mercidir.

VFS Global İstanbul Vize Merkezi Üzerinden Almanya Vize Başvurusu Yapılabilir Mi?

Hayır, VFS Global İstanbul vize merkezi üzerinden Almanya vize başvurusu yapılamamaktadır. VFS Global; İtalya, Malta, Hollanda, Bulgaristan, Belçika, Avustralya, Avusturya, Fransa, Hırvatistan ve Kanada’ gibi ülkeler için vize başvurusu kabul etmektedir.

2014 yılından itibaren Almanya vize işlemlerinde görevli aracı kurum iDATA’dır. 2014 yılına kadar, VFS Global Almanya vize işlemlerinde evrak kontrolü için yetkilendirilmiş aracı kurum olarak hizmet vermiştir.

Almanya İstanbul Vize Merkezi Adresi Nedir?

Almanya vize başvuruları için aracı kurum olan iDATA’nın İstanbul içinde, biri Altunizade’de, diğeri Gayrettepe’de olmak üzere iki ofisi bulunmaktadır. Almanya İstanbul vize merkezlerinden iDATA İstanbul Asya (Altunizade) ofisi Altunizade Mah. Kısıklı Cad. Shibuya Sok. Sarkuysan- AK İş Merkezi A Blok No: 4/2 1. Bodrum 1 No’lu Ofis Üsküdar/ İstanbul adresinde, iDATA İstanbul Avrupa (Gayrettepe) ofisi ise Esentepe Mh. Büyükdere Cd. No: 127 Astoria Kuleleri Astoria AVM B2 Katı, Esentepe/ Şişli adresinde bulunmaktadır.

iDATA Altunizade Ofisi’nin Almanya vize randevuları için çalışma saatleri hafta içi her gün 08:00-12:30 ve 13:30-17:30 saatleri arasıdır.

iDATA Gayrettepe Ofisi’nin Almanya vize randevuları için çalışma saatleri hafta içi her gün 08:00-12:30 ve 13:30-18:00 saatleri arasıdır.

Almanya Vize Başvuru Merkezi İstanbul Kadıköy Adresi Nedir?

Almanya vize başvuru merkezi İstanbul Kadıköy iDATA Ofisi, 4 Şubat 2018 tarihi itibariyle Altunizade’ye taşınmıştır. Almanya vize başvuruları için aracı kurum olan iDATA’nın Altunizade Ofisi Altunizade Mah. Kısıklı Cad. Shibuya Sok. Sarkuysan - AK İş Merkezi A Blok No: 4/2 1. Bodrum 1 No’lu Ofis Üsküdar/ İstanbul adresinde bulunmaktadır.

Almanya Vize Başvuru Merkezi İstanbul Çalışma Saatleri Nelerdir?

Almanya vize başvuru merkezi İstanbul şubeleri Gayrettepe’de ve Altunizade’de bulunmaktadır. Almanya vize başvuru merkezi İstanbul Gayrettepe şubesi çalışma saatleri hafta içi her gün 08:00- 12:30 ve 13:30- 18:00 saatleri arasıdır. Almanya vize başvuru merkezi İstanbul Altunizade şubesi çalışma saatleri hafta içi her gün 08:00- 12:30 ve 13:30- 17:30 saatleri arasıdır.

İdata İstanbul Vize Başvuru Merkezi Üzerinden Nasıl Randevu Alınır?

iDATA İstanbul vize başvuru merkezi üzerinden randevu almak için Schengen vizesi randevularında https://schengen.idata.com.tr/tr adresini ziyaret etmek, D tipi vize randevularında ise https://ulusalrandevu.idata.com.tr/tr adresini ziyaret etmek gerekmektedir.

İstanbul’dan Almanya Vizesi Almak Ne Kadar Sürer?

İstanbul’dan Almanya vizesi almak, Schengen vizesi başvurularında eksiksiz ibraz edilen başvurularda biyometri işlemleri tamamlandıktan sonra evrakların dış temsilciliklerin vize bölümüne teslim edilmesini takiben 15 gün sürmektedir.

İstanbul Dışındaki Almanya Vize Başvuru Merkezleri Nelerdir?

İstanbul dışındaki Almanya vize başvuru merkezleri aşağıda listelenmiştir.

  • Almanya vize başvurusu Bodrum
  • Adana Almanya vize işlemleri
  • Gaziantep Almanya vize başvuru merkezi adresi
  • Antalya vize danışmanlık Almanya
  • Almanya vize işlemleri İzmir
  • İdata Bursa Almanya vize başvuruları
  • Diyarbakır Almanya vize
  • Almanya vizesi Ankara
  • Trabzon Almanya vizesi

Almanya Vize Danışmanlık İstanbul’da Nereden Alınabilir?

Almanya vize danışmanlık İstanbul’da Vizem.net üzerinden alınabilir.

Vizem.net, Almanya da dahil olmak üzere pek çok ülke için vize başvurularında İstanbul’da danışmanlık veren akredite acentedir. Vizem.net merkez ofisine 0850 241 1868 telefon numarasından ulaşılabilmektedir ve Vizem.net ofisi; Barbaros Mah. Halk Cad. No:8/A K:2 Palladium Ofis Binası, Ataşehir/ İstanbul adresinde bulunmaktadır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: