Almanya Vize İptali

Almanya Vize İptali Nasıl Gerçekleştirilir?

Almanya vize başvurusu alındıktan sonra başvuru sahibi başvuruyu iptal etme hakkına sahiptir. Vize başvurusunun iptali için geçerli bir mazeret sunan detaylı ve açık bir dilekçe yazılarak pasaport ile birlikte aracı kurumlara iletilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda iptal edilmesi gereken vize başvurularının olduğu durumlarda iptal dilekçesi ilgili ülkenin vize danışmanı tarafından hazırlanmaktadır. İptal dilekçesinin kabul edilmesinin ardından Almanya vize işlemleri Konsolosluk tarafından iptal edilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Almanya Vize Başvurusunun İptali için Ne Yapılmalıdır?

Almanya vize başvurusunun iptali için başvuru yapıldıktan sonra pasaporta acil ihtiyaç duyulması halinde değerlendirme sürecinin durdurulması için Konsolosluğa hitaben dilekçe yazılması ve başvuru yapılan iDATA merkezine ibraz edilmesi gerekmektedir.

Almanya Vize Başvurusunun İptal Edildiğinde Para İadesi Yapılır Mı?

Almanya vize başvurusunun iptal edilmesi halinde para iadesi yapılmaz.

Almanya Vize İptali için Ne Yapılmalıdır?

Halihazırda çıkmış olan Almanya Schengen vizesinin iptali için, iptal gerekçesini belirten bir dilekçe yazılmalıdır. İptal dilekçesi ve pasaport, Konsolosluğa iletilmeleri için iDATA ofislerine fiziksel olarak teslim edilmelidir.

Almanya Vize İptal Dilekçesi Nereye Gönderilir?

Almanya vize iptal dilekçesinin iDATA ofislerine elden teslim edilmesi gerekmektedir.

Almanya Vize İptali Pasaporta İşlenir Mi?

Almanya vize iptali henüz işleme alınmamış başvurularda pasaporta işlenmemektedir. Vize onayı verilmesinin ardından iptali talep edildiyse pasaporta işlenmektedir.

Almanya Vize İptali için Pasaport Nereye Gönderilir?

Almanya vize iptali için pasaport, vize iptal dilekçesi ile birlikte konsolosluğa iletilmesi için iDATA ofislerine elden teslim edilmelidir. Vize iptalinin gerçekleşmesinin ardından pasaport tekrar iDATA ofislerine gönderilmektedir.

Almanya Vize İptal Kararı Nasıl Verilir?

Almanya vize iptal kararı sadece Almanya Konsolosluğu tarafından verilebilen bir karardır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: