Almanya Vize Taahütnamesi

Almanya Vize Taahhütname Nedir?

Almanya vize taahhütname, vize başvurusunda bulunacak olan kişinin ev hanımı olması, çalışmaması veya öğrenci olması gibi sebeplerden dolayı bir geliri olmaması halinde noterden masrafları karşılayacak olan kişiden istenen taahhütnamedir.

Almanya Vize Taahhütname Kimler için Gereklidir?

Almanya vize taahhütname, öğrenciler, çalışmayanlar gibi herhangi bir geliri olmayan kişiler için gereklidir. Vize başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ise, Almanya’ya eğitim için gidecekse ve kendi finansal kaynakları bulunmuyorsa, Almanya vize taahhütnamesini Almanya’daki kayıt olunan eğitim kurumundan talep etmesi gerekmektedir.

Almanya Vize Taahhütname Nereden Alınır?

Almanya vize taahhütname gerekli olan durumlarda başvuru formunun yanı sıra, Almanya’da gidilmesi planlanan üniversitelerden, dil okullarından ve mesleki eğitim kurumlarından alınabilir.

Almanya Vize Taahhütname Örneğinde Hangi Bilgiler Bulunur?

Almanya vize taahhütname örneğinde Almanya’ya gidecek kişinin TC kimlik numarası, adı soyadı ve hangi tarihler arasında Almanya’da olacağı belirtilmelidir. Taahhütnamenin devamında ise Almanya’da yapılacak tüm masrafların kişi veya kurum tarafından karşılanacağı bilgisi, Almanya’dan herhangi bir yardım talebinde bulunulmayacağı kabul, beyan ve taahhüt edilmesi gerekmektedir. Almanya’ya gidecek olan kişinin ve sponsor olacak kişinin ıslak imzalarının belgede olması gerekmektedir.

Almanya Vize Taahhütname Nereye Sunulur?

Almanya vize taahhütnamesi başvuru belgelerine eklenerek Almanya Büyükelçiliğinde başvuru esnasında sunulmaktadır.

Almanya Vize Taahhütnamesi Hangi Dilde Olmalıdır?

Almanya vize taahhütnamesi, Almanca veya İngilizce olmalıdıdır

Almanya Vize Taahhütname Hangi Vize Türleri için Gereklidir?

Almanya vize taahhütnamesinin gerekli olduğu vize türleri aşağıda verilmiştir.

  • Almanya iş arama vizesi
  • Almanya au pair vizesi
  • Almanya’da staj vizesi
  • Almanya kurs vizesi
  • Almanya’da dil eğitimi için vize
  • Almanya eğitim vizesi
  • Almanya yüksek lisans öğrenci vizesi
  • Almanya öğrenci adayı vizesi
  • Almanya öğrenci vizesi
  • Almanya’da Erasmus stajı

Almanya Erasmus Vize Taahhütname Örneği Nasıl Olmalıdır?

Almanya erasmus vize taahhütname örneği Almanya’daki yabancılar dairesine sunulmuş, İkamet Kanunu’nun 66.- 68. maddeleri doğrultusunda bir taahhütnamedir. Taahhütnamede Bonität nachgewiesen (ödeme gücü kanıtlanmıştır) ibaresi yer almalıdır. Ebeveynler tarafından verilen taahhütnamelerde Federal Eğitim Teşvik kanununda belirtilen oranlara göre düzenlenerek ödeme garanti edilmelidir. Verilen taahhüdü kanıtlar nitelikte, ebeveynlerin maaşlarının yattığı hesap cüzdanları, mal varlıklarının bulunduğu hesap cüzdanları ve tüm maddi gelir durumunu gösterir belgelerin aslı ve 2 fotokopisi tercüme edilmeksizin sunulmalıdır. Taahhütnameyi veren kişinin imzası noter tarafından tasdik edilmiş olmalıdır. Almanya’daki kalış amacı Studium (Üniversite eğitimi) veya Sprachkurs und Studium (Dil kursu ve üniversite eğitimi) olarak belirtilmiş olmalıdır.

Almanya Erasmus Vize Taahhütname Örneği Nasıldır?

Almanya Erasmus vize taahhütname örneği aşağıda verilmiştir.

Almanya Erasmus Vize Taahütname Örneği
Almanya Erasmus Vize Taahütname Örneği

Almanya Erasmus programı kapsamında seyahat etmesi planlanan öğrencinin adı soyadı, doğum tarihi ve TC kimlik numarası bulunması gerekmektedir.

Almanya’da eğitim görülmesi planlanan okulun ismi yer almalıdır. Almanya Erasmus vize taahhütname örneği aynı zamanda eğitimin görülmesi planlanan tarihleri, alınacak olan bursun (varsa) yanı sıra toplam olarak Euro cinsinden masrafın karşılanacağını kabul, beyan ve taahhüt eden bilgileri kapsamaktadır. Taahhüt eden kişinin adı soyadı, TC kimlik numarası ve adresi de yer almalıdır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: